×

Dashuria apo Bukuria

Dashuria apo Bukuria

· 25 · 3086
milanisti
ne: 10-11-2004, 14:10:40
Si mendoni juve per kete teme.

Un them Dashuria  :-[

 • Postime: 771
 • Gjinia: Femer
Hersianna
#1 ne: 10-11-2004, 17:34:32
Teorikisht themi se pamja e jashtme nuk ka shume rendesi para pajmes se brendeshme, por eshte e gabuar. Kur e pyet veten me pyetjen e kesaj teme, nese pergjigjesh 1. dashuria-genjen; 2. bukuria-mashtron. Ne asnje rast nuk kam vene re qe te jete dhene njera nga keto veprime, por te jete vepruar sipas ``pak nga te dyja``. Ne nje lidhje, si mashkulli ashtu edhe femra, kerkon qe partneri/ja te jete simpatike si nga jashte ashtu edhe nga brenda(shpirti). Kam plot shoqe qe thone ``dashurine do zgjidhja`` ama kur shkojne ne disko, por edhe rruges ndodh, i shqyejne syte pas meshkujve te bukur e fillojne-kete e kam une, kete do ta kap une etj etj. Rrime shtrember, flasim drejte!

Hersia

 • Postime: 762
 • Gjinia: Mashkull
WeBmaSteR NewS24
#2 ne: 16-11-2004, 14:52:54
dashuria kuptohet se po sishte dashuria ca e do bukurine apo vetem per ne xhiro

 • Postime: 75
 • Gjinia: Femer
Bolka
#3 ne: 16-11-2004, 14:57:17
Kohe me pare kam njohur ne te njejten kohe dy djem. Eh vite universiteti atehere. Njeri kish syte jeshil dhe i gjate vazhdonte univers ne Tirane, tjetri  mesatar esmer  ne pamje shume normal,por me nje shpirt jashte mase te bukur studionte gjermanisht. Njeri me zhdukjen e krimeve tjetri me gjuhet e huaja dhe une ne mes qe iu caja koken me letersine.  
I prezantova dhe ne fund zgjodha shpirtin e bukur.
Uau do thoni eeee i hapi petat e byrekut kjo. E che me ne frega.
« Editimi i fundit: 16-11-2004, 14:59:09 nga Bolka »

 • Postime: 2494
 • Gjinia: Femer
leni
#4 ne: 28-11-2004, 15:00:33
per mendimin tim te dyja jane te rendesishme  edhe bukuria edhe dashuria  :)

 • Postime: 553
atman
#5 ne: 29-11-2004, 13:48:56
Kjo eshte diçka qe vertet ia vlen te diskutohet.
Me pelqen mendimi i Bolkes sepse eshte shume i sinqerte.
Persa i perket bukurise, mendoj se luan rolin e saj, eshte diçka e cila terheq vemendjen tone. Pra bukuria eshte njelloj kurthi per te kapur fillimisht veshtrimin e pastaj vemendjen. Ky eshte hapi ipare por jo perfundimtari, sepse ai hap qe zbulon vertet se ç'fshihet pas formes eshte njohja e metejshme dhe ketu dalim tek zgjedhja e Bolkes(do me fale nese e marr per shembull) pra zbulojme se ç'fshihet pas lekures.
...Lekures...po me kujton diçka qe ka thene i fameshmi Sade, konti nga i cili lindi edhe sadizmi si nocion.
"Nese femres i heqim shpirtin, tere bukuria mbetet ne lekure, sepse posht lekures nuk ka gje tjeter veç; brenda hundes qurre, brenda zorreve te barkut krimba, brenda te ndenjurave m...etj etj" por ky eshte sadizmi dhe nuk mund te shikonte ndryshe.
Sidoqofte dashuria mbetet kryesore ne vendimet qe merr çdo njeri prej nesh. Ajo eshte ne gjendje te fale, kur egziston si e tille. Dashuria ose fal gjithçka, ose, asgje, sepse pak s'mund te fale, do te thote qe edhe ajo vete eshte e tille, ne proporcion me ate qe fal.
Mendoj se dashuria qendron mbi bukurine siperfaqesore, e cila kalon nje kohe dhe humbet si e tille. "Bukuria shkon e vjen, zemra kurre s'te genjen" thote nje fjale dhe me kete mendoj se e kam thene edhe une mendimin tim.

 • Postime: 278
 • Gjinia: Femer
blerina
#6 ne: 29-11-2004, 18:16:20
Per mendimin tim bukuria eshte impakti i par qe ke me nje person dhe e vlereson per ate.Por kur njihesh nuk ka me asnje vlere bukuria por kalon cdogje ne pushtetin e dashurise.Se ne fund te fundit nqs nje person eshte i bukur por me nje shpirt te varfer qe ta shpif nuk besoj se ndonjeri do donte te rrinte me te.

 • Postime: 1395
 • Gjinia: Femer
Gaxhia
#7 ne: 01-12-2004, 21:19:59
Si mendoni juve per kete teme.

Un them Dashuria  :-[


shi shi si skuqet  :P te skuqeshe ashu ti se kishe hap fare kte temen hahahaahahahhah Bernoo LOoooL

un them bukuria se dashuria vin mas bukurin  :puth

milanisti
#8 ne: 01-12-2004, 21:23:31
Jam cun me namuz un Gaxhije ;)

 • Postime: 1395
 • Gjinia: Femer
Gaxhia
#9 ne: 01-12-2004, 21:30:00
PO po as qe sdiskutohet ajo pun :P


ika ime  :lalalase do iki ne pun ciaooo :P

 • Postime: 1
malboro_hh
#10 ne: 07-12-2004, 11:49:15
normalisht qe dashurija qeja kriesore.por edhe bukurija ne disa aspekte ;)

 • Postime: 638
 • Gjinia: Femer
Thugette_Girl
#11 ne: 08-12-2004, 01:10:15
 :)Pershendetje nga thugette _girl .Eshte hera e pare per mua qe shkruaj tek ky web   e sic po shoh qenka shum i bukur...

Tani  dashuria apo bukuria?...

Dihet qe kur shikon per her te pare nje person e veshtron nga ana fizike  pra si paraqitje pastaj me kalimin e kohes e njeh si tip e nese bie ne dashuri ateher mund te them qe ai person eshte me i bukuri ne bote.Sado  i bukur te jet  nje person nese ska zemer e sarrin te te kuptoj  vjen nje dite qe arrin deri aty saqe mund te te jap bezdi ,Mbase eshte nje tip qe mund te jet thjesht normal pra i rregullt por ka humor esht i cilter pra te ben per vete ai mund te te duket shum me i mire se nje i bukur...U mundova pak ta shpjegoja me fjalet e mia por perfundimisht mund te them qe dashuria nese esht dashuri  e ka brenda bukurine.....

Eshte nje shprehje italiane qe thote:
Nuk eshte e bukur cfare eshte e bukur por esht e bukur cfare te pelqen......

 • Postime: 33
 • Gjinia: Femer
chocolate
#12 ne: 20-05-2005, 23:59:07
dashuria dhe bukuria, d.m.th, te dyja sepse jane te pandashme

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#13 ne: 31-05-2005, 07:38:13
ashtu chocolate
edhe une te dyja zgjedh...jo per tjeter por eshte me mire ;)

 • Postime: 281
 • Gjinia: Mashkull
Mr.SHPATI
#14 ne: 02-06-2005, 21:22:03
normale qe dashuria

 • Postime: 351
 • Gjinia: Femer
Leona
#15 ne: 03-06-2005, 15:51:03
Që të gjithë ,përfshirë  të dy palët, thonë se dashuria është në rendë të parë. Por faktikishtë as njëra palë nuk vepronë sipas fjalve të tyre ,se zakonishtë iu shkonë syri tek bukuria dhe dashurohën në të bukurin/en.
Dëshirojë të jem gabimë por unë mendojë se të gjithë thonë se DASHURIA është para BUKURIS, por vetëm me fjalë.

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#16 ne: 12-06-2007, 02:50:55
Patjeter qe dashuria.

 • Postime: 5949
SmiLey
#17 ne: 22-06-2007, 20:51:43
dashuria :engjell: por dhe icik bukuri ka lezet mo :P

 • Postime: 4836
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#18 ne: 23-06-2007, 13:13:55
kto te dyja jan te lidhura bashk per mendimin tim. ;)

 • Postime: 12234
Lefter
#19 ne: 24-06-2007, 02:44:33
Dashuria ndaj bukurise. ;)


(bukuria eshte ne 1 milon verzoine prandaj  ;))

 • Postime: 211
 • Gjinia: Mashkull
* ~ Xha Milo ~ *
#20 ne: 24-06-2007, 03:14:51
Dashuria ndaj bukurise. ;)


(bukuria është ne 1 milon verzoine prandaj  ;))


Te lumte ajo goje bir, he me te lumte, duket fryti im se si te kam mesuar.

Dale ti permbahem pyetjes.
Shifni mua dhe pergjigjen gjejeni vete,.

 • Postime: 7049
 • Gjinia: Femer
erlehta
#21 ne: 04-09-2007, 13:42:45
 Ne lidhje me karakterin dhe miresjelljen, si dhe me vecori te tjera, te rendesishme personale, bukuria nuk eshte asgje. Per rrjedhoj, mendoj se nuk eshte e drejte te nisemi nga ky kriter per te dashur dike.

 • Postime: 1443
 • Gjinia: Femer
Englishbee
#22 ne: 04-09-2007, 20:19:30
Në lidhje me karakterin dhe miresjelljen, si dhe me vecori te tjera, te rëndësishme personale, bukuria nuk është asgjë. Për rrjedhoj, mendoj se nuk është e drejtë te nisemi nga ky kriter për te dashur dike.

Pajtohem me ty Erlehta!  ;) :perqafim

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#23 ne: 04-09-2007, 20:30:26
dasuria, apo bukuria.....skane lidhje fare........

gjene e bukur e pelqejne te gjithe, po qe dhe njeri i mire, aq me mire, nryshe mbas nje nate...hajt mirupafshim........ ...

ku hyn dashuria ne kete mes se kuptoj????

 • Postime: 402
 • Gjinia: Femer
Justice
#24 ne: 14-09-2007, 10:02:55
dashuria  normalisht......... ...hey  por  nje njeri dashurohet nga bukuria  apo seshte  keshtu
 

dashuria chat

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:19:51
nga InfoZ
dashuria chat shqip

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:19:14
nga InfoZ
Tash ku je dashuria ime?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-03-2020, 11:56:40
nga InfoZ
Dashuria e ka nje kufi...ai quhet dinjitet

Nisur nga analisaRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 30-01-2020, 08:22:42
nga M A X
Dashuria dhe palestra (flirt & fitness)

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 24-01-2020, 15:24:19
nga M A X