×

Dashuria apo seksi, kush ju pelqen me shume dhe pse..??

Dashuria apo seksi, kush ju pelqen me shume dhe pse..??

· 235 · 15159

 • Postime: 3
zhizhi
#100 ne: 05-07-2007, 22:44:58
mendoj se seksi eshte me i preferuar se dashuria  dashuria ta shpon zemren   e seksi ti shuan te gjitha dhemjet qe ke ne shpirt   ne qfardo  forme paraqiten ato   kete e kam sipas provojes e jo sipas degjimit

 • Postime: 2416
 • Gjinia: Femer
eurogina
#101 ne: 13-08-2007, 01:00:25
Dashuria ne fillim..

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#102 ne: 13-08-2007, 02:54:38
dashurine pa sex une smund ta konceptoj..sexin pa dashuri, po....kur jam "i dashuruar"(ne thojza, sepse eshte flale shume e madhe)ndjehem shume mire, por edhe vetem sex, nuk eshte keq....me pak fjale, une nuk mund ta "prej me thike kete pergjigje....

 • Postime: 18304
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#103 ne: 16-10-2008, 14:04:15
Te lidhura jane...TE DYJA...them une...

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#104 ne: 16-10-2008, 14:24:48
Kush i ben keto pyetje...aman :D
Emira
#105 ne: 16-10-2008, 16:58:06
E mira e te mirave eshte te jene te dyja bashke...Dashuria pa seks eshte katastrofe...seksi pa dashuri...mund te jete i bukur (kujdes se mos bini ne dashuri...)...por te dyja njekohesisht...eh.. .. jane mrekulli...Mendimi im ky...

 • Postime: 298
 • Gjinia: Mashkull
AleksB
#106 ne: 17-10-2008, 08:25:21
Te dyja,

 • Postime: 239
 • Gjinia: Femer
[AnnaBela]
#107 ne: 17-10-2008, 15:27:46
Mendoj dashuria, ngase te duash nuk dmth vetem sex te kesh,kurse mardhenje mund te kesh dhe nese nuk dashuron...

 • Postime: 154
 • Gjinia: Femer
dreza
#108 ne: 17-10-2008, 17:12:26
Anna----te lumt pergjegjje e sakt ,,
po mos te kesh dashurij aty as seks nu ka,,,, :P

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#109 ne: 17-10-2008, 19:54:44
dashuria

 • Postime: 12210
Lefter
#110 ne: 17-10-2008, 21:29:20
Seksi.... :D...E kam hobi per ate pune me pelqen me shume. :D LOL

 • Postime: 30
 • Gjinia: Mashkull
chorri
#111 ne: 20-10-2008, 20:14:39
Dashuria apo Seksi..kush ju pëlqen me shumë&Pse..??

sexi  :D ,sepse nuk di te dashuroj

 • Postime: 262
marsiola
#112 ne: 22-10-2008, 12:30:12
te dyja

ama pa qene ee dashuruar nuk bej dot seks

 • Postime: 2166
 • Gjinia: Mashkull
skiatori
#113 ne: 23-10-2008, 10:36:29
po spate dashuri nuk do te kesh as kenaqesi per te bere seks
keshtu qe kur keto te dyja korespondojne bashke eshte finalizimi i kenaqesie te dyfishte
 :D

 • Postime: 1007
 • Gjinia: Femer
Stefi
#114 ne: 23-10-2008, 16:28:49
Dashuria apo Seksi..kush ju pëlqen me shumë&Pse..??

sexi  :D ,sepse nuk di te dashuroj

Aaaaaaaaa keq e paske punen ti ore LOL

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#115 ne: 03-01-2009, 17:54:48
Dashuria, sepse nevojen seksuale e ploteson edhe me masturbim.

 • Postime: 130
 • Gjinia: Femer
Claraa
#116 ne: 03-01-2009, 17:58:36
Vajzat Dashurin vs Djemte seksin  :)


Mund te kete tek tuk vajza senkin dhe djemte dashurine po me pakica.

une si shumuca e femrave  :D

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#117 ne: 03-01-2009, 17:59:45
te dyja plotesojne njera tjetren....
por dashuria eshte kryesorja :)

 • Postime: 7278
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#118 ne: 03-01-2009, 19:09:56
Vajzat Dashurin vs Djemte seksin  :)


Mund te kete tek tuk vajza senkin dhe djemte dashurine po me pakica.

une si shumuca e femrave  :D

  Ti fol per vete e jo per djemte. :P  Tani seksin me shume por edhe dashurise nuk i bejme bisht ne jo. :P

 • Postime: 130
 • Gjinia: Femer
Claraa
#119 ne: 03-01-2009, 19:28:35
  Ti fol per vete e jo per djemte. :P  Tani seksin me shume por edhe dashurise nuk i bejme bisht ne jo. :P

Rilexo temen  :D pastaj pergjigju.
Apo duhet me ta shpjegu?  :P

 • Postime: 7278
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#120 ne: 03-01-2009, 20:09:44
Rilexo temen  :D pastaj pergjigju.
Apo duhet me ta shpjegu?  :P


  Nuk para pergjigjem pa lexuar temat. :P

Pergjigjia eshte e qarte per ata qe e kuptojne per te tjeret (se la vie ) :P  LOL

« Editimi i fundit: 03-01-2009, 21:37:21 nga M A X »

 • Postime: 1007
 • Gjinia: Femer
Stefi
#121 ne: 05-01-2009, 10:56:05
Per mendimin tim eshte e njejta gje sepse te dyja keto plotesojne njera tjetren, gjithmone duke perjashtuar varjantin e seksit me te parin qe te del perpara LOL aty ku nuk kane lidhje ndjenjat ;)

 • Postime: 541
 • Gjinia: Mashkull
Hektori
#122 ne: 05-01-2009, 18:39:41

   Seksi eshte njera nga njeqind arsyet per te dashuruar.Ama sexi nuk eshte primare :)

 • Postime: 12738
Mishel...............
#123 ne: 21-06-2013, 13:32:53
ne qoftese seksin do ta shihnim ne kuptimin fillestar te fjales...Une nuk i ndaj dot....sepse dashuri dhe seks jane e njejta ..vetem termi ndryshon...por varet si e interpretojme....dh e ketu qendron problemi, sepse vetvetiu lindin keqkuptimet..dikush e konsideron si akt fizik...dikush si nje ndjenje e brendshme,,,prakshu e mendoj

 • Postime: 1288
Pasion
#124 ne: 21-06-2013, 14:07:54
Dashuria eshte ndjenja me hyjnore,edhe me e bukura ,,,,,per syrin tim,edhe ajo e sex eshte veprim kafsheror ne krahasim me dashurine,por eshte pikerisht pjese e saj e per kete emerohet e vleresohet sikurse dashuria. :)