×

Fantazite seksuale

Fantazite seksuale

· 38 · 5172

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
ne: 21-09-2005, 13:28:51
10 keshilla mbi fantazite seksuale

1-Mos trego per fantazi qe do te lendonin partnerin.Nese i dashuri yt i ngjan Woody Allen, e ti thua se gjithmone fantazon per J.K. van Damme kur beni dashuri, me siguri se ai do lendohet.

2-Nuk ka asgje te keqe te fantazosh brenda nje mardhenje seksuale.Edhe meshkujt edhe femrat fantazojne gje qe nuk do te thote se jeta seksuale e tyre eshte e merzitshme.Sipas nje hulumtimi anglez, 51% e femrave  kan fantazine si ndimese kur bejne dashuri.

3-Eshte me se normale te kesh fantazi seksuale.Mos u frigo qe fantazon ose mbi ate qe fantazon.

4-Fantazite seksuale nuk jane te njejta me deshirat.Shumica fantazojne per dicka qe ne realitet kur nuk do ta provonin.

5-Mos e detyro partnerin te te tregoje per fantazite e tija dhe as mos lejo te te detyroje.

6-Fantazite jane private dhe nuk eshte mire qe t'i mer vesh e gjithe bota.T'e ndash fantazite ,per dike mund te jene ngacmuese, trishtuese ose edhe te ngjallin xhelozi.

7-Nese i tregon partnerit tend per fantazite e tua,duhet te jesh i-e pergaditur se edhe ai-ajo mund te beje te njejten.Nese nuk je i-e sigurte se do mund te durosh-me mire hesht.

8-Nese ke deshire te provosh nje fantazi seksuale, mund edhe ta provosh por duke patur kujdes mos te jete e "rrezikshme".Mund te rrezikosh qe fantazia ne realitet te perfundoje ne deshprim.

9-Nese don te lexosh per fantazite seksuale te te tjereve, i gjen tek librat e Nancy Friday.

10-Don t'i ndash fantazite me partnerin tend, fillo ngadale.Nese fantazia eshte "te besh dashuri me nje ekip futbolli" ne dhomen e zhveshjes, thuaj partnerit se don ta besh me te ne po te njejtin vend.


Nese keni dicka per te shtuar per te njejten teme, jeni te mireseardhur.

 • Postime: 49
ivymaster
#1 ne: 29-09-2005, 00:23:52
10 keshilla mbi fantazite seksuale


10-Don t'i ndash fantazite me partnerin tend, fillo ngadale.Nese fantazia eshte "te besh dashuri me nje ekip futbolli" ne dhomen e zhveshjes, thuaj partnerit se don ta besh me te ne po te njejtin vend.


Nese keni dicka per te shtuar per te njejten teme, jeni te mireseardhur.

S'besoj se partneri do genjehej nga pjesa e dyte e fjalise...lol. Ne meshkujt jemi fantazista te tmerrshem po jemi edhe xheloza ngajhere, per nji le mo per nji ekip futbolli... ^o)

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#2 ne: 29-09-2005, 09:14:56
S'besoj se partneri do genjehej nga pjesa e dyte e fjalise...lol. Ne meshkujt jemi fantazista te tmerrshem po jemi edhe xheloza ngajhere, per nji le mo per nji ekip futbolli... ^o)

Nuk eshte ne pyetje te genjesh partnerin.Nese sheh mire piken 4 do kuptosh se jo te gjitha fantazite seksuale duhen kthyer ne realitet te perpiket.Eshte thjeshte realizim i fantazise ne nje menyre te lehte dhe te akseptuar.Ne kete rast me partnerin.
Pershendetje.

 • Postime: 203
//.Alan.\\
#3 ne: 30-09-2005, 11:40:45
Keto tregime mbaje per vete!!!
« Editimi i fundit: 11-10-2005, 12:58:45 nga BESIM »

 • Postime: 49
ivymaster
#4 ne: 30-09-2005, 12:57:06
tashi ti alan je je goce apo cun....

 • Postime: 203
//.Alan.\\
#5 ne: 30-09-2005, 18:23:13
tashi ti alan je je goce apo cun....
Si thu ti?

ate e kam gjete diku neper internet dhe nuk e kam shkruar une...! A duhet ta perkthej intro-n ne shqip apo tregimin ne anglisht qe ta kuptosh?

 • Postime: 49
ivymaster
#6 ne: 30-09-2005, 19:07:38
Si thu ti?

ate e kam gjete diku neper internet dhe nuk e kam shkruar une...! A duhet ta perkthej intro-n ne shqip apo tregimin ne anglisht qe ta kuptosh?

Lol. Pse nxefesh... :P

Thjesht pyeta se ketu gocat shkruajne per fantazite e meshkujve dhe cunat per fantazite e gocave...lol
mishel
#7 ne: 01-10-2005, 07:27:04
dhe ajo qe personi qe e ka pershkruar eshte akti i pare....dmth prishja e virgjerise.....te lutem.....mund te jete nje fantazi e momentit..te dikujt akoma nuk e di si eshte...por  (?) (?)..une nuk mund ta imagjinoj sesi mund te kesh kenaqesi ate here....pervec dhimbjeve....se di...

 • Postime: 203
//.Alan.\\
#8 ne: 08-10-2005, 14:12:04
Po sigurisht qe fantazi eshte, pse ca?

Ivy ca me be mor plak? Meshkujve i dergojne fantazi femrash e femrave i dergojne fantazi meshkujsh.... secili poston fantazite e  tjetrit! :D

Ti ke nej histo-fanta-reale per te vu ketu? lol

 • Postime: 49
ivymaster
#9 ne: 08-10-2005, 22:44:31
Po sigurisht qe fantazi eshte, pse ca?

Ivy ca me be mor plak? Meshkujve i dergojne fantazi femrash e femrave i dergojne fantazi meshkujsh.... secili poston fantazite e  tjetrit! :D

Ti ke nej histo-fanta-reale per te vu ketu? lol

Mu s'mpelqen me fantazu shume...une po shkrujta vetem reale i kam por zakonisht nuk me pelqen me shkrujt per disa ane te disa gjerave qe zakonisht konsiderohen intime...lol....:D

 • Postime: 5949
SmiLey
#10 ne: 09-10-2005, 08:25:11

that's nasty though...and was not written by me!


It's not just nasty... it's very disgusting! :O
Since it's not yours... n the writting is horrendous you shouldn't have put it here in the 1st place!
Moreover, the topic was about sexual fantasies... n not sexual experience... alright? Try to understand the difference ;)

 • Postime: 203
//.Alan.\\
#11 ne: 10-10-2005, 16:12:13
1. Shqip sepse nuk je te general chat.... apo te harry fultzi ketu...

2. Nese nuk te pelqen atehere pse e lexon, nese e lexon dhe nuk te pelqen atehere pse e komenton, nese e lexon dhe s'te pelqen dhe e komenton atehere fshije. S'je moderator? Atehere shut up!

3. Nuk me tregon njeri se ca should apo shouldn't put ketu.

4. Nuk eshte ne 1st place sepse nuk jam une autori i temes!

5. Shiko me lart sepse e kam thene qe nuk eshte eksperience por eshte fantazi dhe jo e imja.

6. Di te lexoj shqip keshtu qe kuptoj edhe temen,,, alright????

7. Di shume mire dallimin mes fantazise seksuale dhe realitetit seksual! Trust me.  ;)

morali: mos u mundoni te korrigjoni te tjeret kur per vete ia fusni shpatit....

 • Postime: 244
Kathy
#12 ne: 10-10-2005, 16:51:48
Alan,
Ja edhe mendimi im... leri te tjeret te komentojne sa te duan sepse me te vertete edhe pse "Nasty" ishte shkruar jashtezakonisht mire gjithashtu nje fantazi qe shume prej ketyre fanatikeve ju vjen turp edhe ta mendojne dhe me ta shkruajne dhe ta perjetojne....
Cdo njeri fantazon dhe nje shkrim i till eshte shume i bukur per te qene nje realitet seksual pastaj edhe po te ishte, hallall...Kjo fantazi te ndez rrobat ne trup pa lere lekuren dhe shpirtin (po me vjen te vrapoj tek i dashuri, haahaha).
Gezuar vellacko!

 • Postime: 49
ivymaster
#13 ne: 10-10-2005, 20:57:47
Alan,
Ja edhe mendimi im... leri te tjeret te komentojne sa te duan sepse me te vertete edhe pse "Nasty" ishte shkruar jashtezakonisht mire gjithashtu nje fantazi qe shume prej ketyre fanatikeve ju vjen turp edhe ta mendojne dhe me ta shkruajne dhe ta perjetojne....
Cdo njeri fantazon dhe nje shkrim i till eshte shume i bukur per te qene nje realitet seksual pastaj edhe po te ishte, hallall...Kjo fantazi te ndez rrobat ne trup pa lere lekuren dhe shpirtin (po me vjen te vrapoj tek i dashuri, haahaha).
Gezuar vellacko!
:P :)

 • Postime: 5949
SmiLey
#14 ne: 11-10-2005, 07:16:12
Oh wowww declaring war Alan, huh :P  well, sooooo be it :D

1- Kur flet ti per te shkruajtur shqip mos ngelt njeri me kembe. Po ti edhe kete qe ke shkruajtur, nuk e ke shkruajtur te gjithen ne shqip more... ndaj vepro perpara se te gjykosh! Tjeter… une tu pergjigja ne anglisht per 2 fakte, se pari citimin tend e kisha te shkruajtur ne anglisht (keshtu qe te isha brenda kornizes, tu ktheva po me te njejten gjuhe), e se fundi… ato qe kisha shprehur sikur tingellojne me mire ne anglisht sesa ne shqip, sepse disa krahasime ne gjuhen shqipe s'sjellin ndjesi te mire.
2- Njeriu lexon per te kuptuar e pastaj gjykuar -> nese ajo qe po lexon eshte per tu pelqyer apo jo (?.), njeriu eshte po aq i lejuar te jap komente per gjithcka qe shikon oportune e te drejte,  s'jam moderatore dhe ate shut up (!) ben mire t'ia thuash ndonje tjetri e jo mua. Dakort ;)
3- Po ti kush je te me tregosh mua se duhet apo s'duhet komentuar per dicka…. Heeeee? Shko lexo rregulloren e forumit e pastaj hajde bej gam-gam ketu. Kapish ;-)
4- Me vjen keq te te zhgenjej por ajo 'in the 1st place' nuk kishte ate kuptimin sic e more ti... loool
5- Ke thene nje vrime ne uje! Urdhero...lexoje ate cfare ke thene…
E po te kishe lexuar me vemendje ato qe vendos dhe vet, do te kishe kuptuar DREJTE qe ngjarja s'eshte aspak fantazi, por eshte dicka qe ka ndodhur realisht. Mjafton te lexosh 3 fjalite e fundit e do te kuptosh qe ishte me te vertete nje 'eksperience e kaluar seksuale'me ish-te dashurin e saj! Kupton?     

that's nasty though...and was not written by me!

Virgjeria ime

....Une dhe ai qëndruam bashkë për tre vjet dhe
mësuam gjëra që për mua ishin tabu me pare. Tani kanë kaluar dy vjet
që s'e kam takuar qoftë edhe rastësisht ish-të dashurin tim. Nuk me
është dhimbsur virgjëria ime, sa me është dhimbsur lidhja jonë e
ndërprerë. Kënaqësitë që i kam përjetuar me te, nuk mund t'i
harroj kurre.

6-  Dyshoj per kete… (referoju pikes se mesiperme) ;-)
7-  Trust you?! I kind of did @ 1st… por tani hic se besoj njerez qe s'dine as se cfare sjellin. Edhe JO, nuk besoj se e di diferencen midis te dyja… jo pa qellim quhet fantazi seksuale, sepse eshte dicka e imagjinuar, e paprovuar sikurse dhe e shkruajtur me ART!
       

p.s., Ishe ti qe erdhe gjithe 'frymezim'se shkruaje me bukur se shkrimi i pare qe vendosi AD-… une te ngacmova me shaka te vendosje dicka te tenden, e ti ne fakt vendose dicka komplet tjeter. Kjo eshte e gjitha!

 • Postime: 5949
SmiLey
#15 ne: 11-10-2005, 07:26:05

Ja edhe mendimi im... leri te tjeret te komentojne sa te duan sepse me te vertete edhe pse "Nasty" ishte shkruar jashtezakonisht mire gjithashtu nje fantazi qe shume prej ketyre fanatikeve ju vjen turp edhe ta mendojne dhe me ta shkruajne dhe ta perjetojne....

Well well Kathy, this is what I call being 'nasty'n 'mean'in the same time! :O
Nuk me thua, nga ma peshove apo pe fanatizmin????? Mos njihemi gje bashke? JO! Atehere, me c'te drejte vjen e u vendos etiketa te rendomta & aspak te verteta te tjereve qe s'njeh hic, heeee? Do te vinte mire tani, te drejtohesha dhe une me te njejten gjuhe? S'e besoj! Keshtu qe, bej shume kujdes se kujt i drejtohesh ne kete menyre dhe se cfare i thua… se dhe miresjellja sic cdo gje ka nje kufi. Ne rregull?
Me tej... te shoh mjaft kontradiktore… ketej thua lere njerezine te komentoj e shpreh mendimet e veta, e ne te njejten kohe… s'deshiron qe njerezia te shpreh opinionet e tyre (qofshin ato dhe ndryshe nga te tuat)...
Se fundi, kuptimi i fjales 'nasty'eshte keshtu…
nasty ■  adjective (nastier, nastiest)
     highly unpleasant or repugnant.
     unpleasant or spiteful in behaviour. - annoying or unwelcome.
     physically or mentally damaging or harmful.p.s., So, nasty is just nasty… it can't be compared to being beautiful! ;)

 • Postime: 244
Kathy
#16 ne: 11-10-2005, 08:43:08
SmiLey, me avash e dashur perse duhet te jesh kaq kontradiktore ne mendimet qe sjellin te tjeret... Nuk je fanatike atehere nuk duhet te shqetesohesh, perse? Por nga menyra qe hidhesh  me te shprehurit e tjetrit me duket sikur ke deshire te degjosh vetem ate qe do ti ama keshtu nuk eshte e drejte gjithashtu kam kuptuar qe di shume Anglisht dhe te falenderoj per shtjellimin e fjales "Nasty" por ketu ku jetoj un kjo fjale perdoret ne jeten e perditshme edhe ne mes shokesh me nje kuptim me miqesor...P.Sh. nese un jam me nje shoqe dhe shoh te kaloje nje djale dhe ndoshta me pelqen fiziku i tij i drjtohem shoqes, Oh what a nice Body! pergjigjja e asaj, Oh don't be nasty!. Nga shkrimet e tua pasqyrohet urrejtja ne fytyren tende prandaj mundohu te qetesohesh... Pij nje kamomil dhe mundohu tu japesh pak hapesire edhe te tjereve....
K.

 • Postime: 5949
SmiLey
#17 ne: 11-10-2005, 09:14:17
Te lutem, here tjeter po ke mundesi mos u drejto me ''e dashur''... edhe pastaj nga ato qe shkruan te dal si armikja numer 1. Ok?... se nuk e dua hipokrizine e te tjereve te shfaqur ne kete lloj sjelljeje Jojo:

Se dyti, po ta them me sinqeritet... une jam tip mjaft i qeshur, shume bujar e mjaft e drejte ne jeten time. Ti qe s'me njeh aspak... mos merr te drejten te me hedhesh epitete te rendomta qe as nje mashkull nuk do te hidhte drejt meje... se pastaj nga kamomili qe me urdheron te pij, te kthehet ne acid per tu lare vet! Kupton?

Je kontradiktore... dhe ne fakt kjo eshte pak, se shfaqesh dhe teper egoiste nese mendon se mund te kuptosh botekuptimin e tjetrit/es thjesht me 2 postime te nje teme.
Me the pa te drejte ''fanatike''.... atehere te keshilloj te shkosh e shikosh  temen e Modes & Estetikes... e plus tema te tjera ku postoj... aty kupton dicka te DREJTE drejt meje... e te ashtuquajturit 'fanatizem e urrejte'...
Deri atehere... mundohu te qendrosh brenda 'hapesires tende si femer' ;)

Shnet!

 • Postime: 1271
Seni Seviyorum
#18 ne: 11-10-2005, 10:53:35
Pa pa pa sa zhurme po benka nje fantazi kaq e vockel :D

Mire qe qenka fantazi se te ishte e vertete ja ku o gabimi...

Me një te lëvizur ai u gjend mes këmbëve te mia.
"Ja po afro-het, ki duriin", me pëshpëriti, ndërsa penisi i tij
drejtohej ne vaginën time. Isha aq e etshme sa që me një ton qortues
e nxita te m'i njomte me sperme muret e vaginës sime. Pastaj ma
depërtoi duke pasur kujdes që mos te me lëndonte. E përlotur dhe me
një seri oh-esh, une i thashë lam-tumirë virgjërisë time. Lotët
nuk me rridhnin nga dëshpërimi që kisha humbur virgjërnë, por
nga kënaqësia që ndjeja ne ato momente. Mjeti fantastik hynte dhe dilte tek
une me një ritëm marra-mendës, megjithate une nuk kisha te ngopur.


Kur mashkulli kryen nje raport seksual .................. ..e nje here qe eshte prishur sorry por s'mund te prish nje vajze ende te virgjer. E jo me te kete nje ritem marramendes... Nejse.......

Ca me bote me lexu edhe mu fantazite, se s'di si me shkrujt  e u bana krejt "embarazzed" ..lol..

Si per kthim teme, mos u skandalizoni shume se nga darka do ju shkruaj une nje :P


Cya deri ma vone.

 • Postime: 203
//.Alan.\\
#19 ne: 11-10-2005, 11:55:59
Wow Kathy dhe Smiley po "vuajne" pasojat e fentazise sexuale.... Po me duket sikur shoh dy goca lakuriq qe zihen ne nje vaske te madhe me balte!!:D Is this nasty?

Smiley tani po pertoj me gjete gabimet e gabimeve te tua qe mendon se kam gabuar....por ajo fantazi eshte. Fjalite e fundit sherbejne si mbyllje per lexuesin qe te kujtoje se eshte vertete. Sepse po ngeli fantazi ngel kshu si ne ajer ndersa kur te tjeret e shohin si dicka qe ka ndodhur vertete e ndjejne me shume. Eshte si puna e filmave, thjesht fantazi e shfaqur per spektatorin si nje realitet.
Per fjalet anglisht qe perdora ishin thjesht citime te asaj qe kishe shkrujt  ti me lart sepse nuk kam aq shume kohe ne USA sa te harroj shqipen tone te dashur...:)

Ne fund fare por ne fund fare ama me thuaj se cila eshte ajo femer qe nuk i ka fantazuar ate qe postova une per te mos thene edhe me nasty apo disgusting.... po kshu e keni ju, njera vrapon tek i dashuri tjetra te vibratori, secila me mjete rrethanore!! :D

Peace

 • Postime: 581
 • Gjinia: Mashkull
grupi lemeria
#20 ne: 11-10-2005, 12:38:21
look who's talking now......

 • Postime: 124
Vicki
#21 ne: 11-10-2005, 14:47:34
Alan baby, ke nje fantazi te shkelqyer por ketu nuk ja vlen te shkruash sepse sepse fanatikeve edhe pse jane fanatike u vjen keq te shkruash per to.

 • Postime: 244
Kathy
#22 ne: 11-10-2005, 15:21:53
Ha ha ha Vicki, ke shume te drejte... gjithashtu Alan i dashur me pelqen fantazia qe ke per mua dhe Smiley por jo nje nje vaske me balte ore ne nje vaske me cokollate te shkrire sepse me pelqejne grushtat e embel  LOL...ha ha ha
Pastaj kush tha se do ziheshim, do lepiheshim.... :P jarge:

 • Postime: 5949
SmiLey
#23 ne: 11-10-2005, 18:22:54
''There are 2 things that are infinite;  HUMAN STUPIDITY and the Universe. I'm still questioning the Universe…'' – A. Einstein. [/color]
Sigurisht, s'ka pse te ngrihet ne pikepyetje injoranca e njerezimit…  shihet qarte sa e pakufishme gjendet tek disa ;)


p.s., Sa per ju Vicki, me thene te drejten nuk ia vlen te ul veten ne te njejtin nivel komunikimi sic paraqiteni. Edhe te keshilloj te lexosh nocionin (~definition) e fjales 'fanatik'... se s'ia dike HIC!
KUPTOVE?

 • Postime: 244
Kathy
#24 ne: 12-10-2005, 08:37:03
Je e pa thyeshme, mos valle mendon se vetem ti ke te drejte ne kete bote?...fluturo pak me poshte!!!
Pastaj ata qe preken shpejt dicka i shqeteson... ;)
Degjo nese ke dicka te flasesh rreth temes thuaje perndryshe te kerkoj qe mos te me drejtohesh me personalisht sepse nuk me pelqejne ata qe i duan shakate por nuk jane ne gjendje qeshin pak...
Nuk jemi ketu per te hapur lufte fjalesh pale zotrote na sjell edhe shprehje te mencura qe per mua nuk kane rendesi fare, kam parimet e mia dhe ato ndjek!
Ketu ne vend qe te defrehemi me fantazite qofte edhe te vertetat e njeri-tjetrit zotrote i perbuz dhe i percmon sikur ti te ishe Zoti. Kaq kisha un, te pelqen te marresh pjese ne teme me mendimin tend, bukur... perndryshe mos u mundo te na japesh leksione sepse nuk kemi nevoje. Shendet
 

Fantazitë seksuale të femrave (Video)

Nisur nga BerniRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 31-08-2011, 20:56:56
nga Mishel...............
7 fantazitë e fshehta seksuale të femrave

Nisur nga BerniRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 17-03-2011, 16:38:04
nga Lefter
Fantazite seksuale

Nisur nga AngelDeviledRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 13-11-2005, 14:02:05
nga SmiLey