×

Femra e uritur për seks cdo 15 minuta?

Femra e uritur për seks cdo 15 minuta?

· 21 · 4334

 • Postime: 34
benitezi
ne: 05-03-2009, 22:58:05
Mbi 50 përqind e femrave pranojnë se janë "të nxehta" në ndonjë prej kolegëve, kurse 36 përqind mendojn se duhet të ken afera në zyre...

Nuk kanë vetëm meshkujt fantazi seksuale me pasion. Hulumtimi i "Dating Direct" nga britania ka treguar se femnat mendojnë në seks mesatarisht nga 34 her në kohën e punës. Sipas analizës për jetë intime të polit të ndijshëm, femrat lëshohen në fantazi seksuale në cdo 15 minuta. Në hulumtimin e servisit më të madhë britanik për ndërhymit për takime dashurie janë gjindur 1000 hulumtues. Autorët komentojnë se rezultatët e këtilla janë të kuptueshme.

Pikërisht, secila e dyta femër nga të intervjuanët ka deklaruar se nuk mund ta vlerëson jetën intime si të kënaqshme. Për atë arsye një nga provokimet më të fuqishme është dhënia e mendimeve pasionuese të vendpunimit të tij.

7/10 nga zonjat e anketuara kanë deklaruar se fantazojnë në temën seks më shum se një ore në dit. Shumica e atyre kanë pranuar se nëse nuk paramendojnë marrëdhenie intime me të dashurin e saj, më së shpeshti fantazojnë për njerëz që pa dashur i takojnë mbrena ditës. Një pjesë e madhe e femrave jo rallë me mendjen iu kthehen të dashurve të mëparshëm. Mbi 50 përqind e femrave pranojnë se janë "të nxehta" në ndonje prej kolegëve, kurse 36 përqind mendojnë se duhet të kenë afera në zyren e tyre që të kenë në cka të mendojnë kur të shkojnë në shtëpi. Para kompjuterit gjatë ditës mund të lejojnë të mendojnë edhe në partnerin e tyre, nëse ai është sjellur mir natën e kalume.


Rreth 40 përqind nga të hulumtumit kanë pranuar se fantazojnë për burrë tjetër kur janë në krevat me partnerin e vet. Shtatë përqind nuk e fshehin se kur kan marrëdhënie e therasin dashnorin me emër tjetër.

Tradicionalisht mendohet se djemt mendojnë në seks. Por, ky hulumtim tregon se femrat mir e din se qka i është e nevojshmë në krevatin dhe se nuk janë më pak të nxehta se sa poli tjetër.
« Editimi i fundit: 05-03-2009, 23:02:23 nga **Babyygirll** »
iolushia
#1 ne: 12-03-2009, 03:17:25
hahaha une kujtova se isha une femra me e uritur  nga qe mu kujtonte nga1 here ne jave , por jooooooo paska dhe te tjera .hahaha .jeni te gjithe te mrekullueshem .

 • Postime: 18304
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#2 ne: 19-03-2009, 10:32:27
Vallai shume e vertet...varet nga labidoja i femres...ka femer qe e mendon cdo minute por nuk mund ta bej..ka qe e mendon rralle dhe e ben......e keshtu me rradhe.. :D

Aahhhhhhhhh ky labidoja.. ^o)

 • Postime: 4298
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#3 ne: 19-03-2009, 10:34:04
sa gjynah me vjen per te gjitha ato qe e enderrojne dhe s'mund ta bejne sa here duan  :D

 • Postime: 4215
Charlie
#4 ne: 19-03-2009, 10:36:08
Vallai shume e vertet...varet nga labidoja i femres...ka femer qe e mendon cdo minute por nuk mund ta bej..ka qe e mendon rralle dhe e ben......e keshtu me rradhe.. :D

Aahhhhhhhhh ky labidoja.. ^o)

Po ti tek cili grup hyn :D

 • Postime: 18304
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#5 ne: 19-03-2009, 10:39:13
Une of course tek ato me labido te larte ;) :) :D

 • Postime: 4215
Charlie
#6 ne: 19-03-2009, 10:50:42
Jo jo ..:D

Thash a je tek ato femra qe mendojn cdo minut dhe nuk mund ta bejn apo tek ato femra qe mendojn rrall dhe e bejn ? :D :D

 • Postime: 876
notorious
#7 ne: 19-03-2009, 14:08:41

s esht ne natyren e femres ajo e 15 minutave... as edhe e mashkullit, kuptohet

p.s. do kete pare ndonje dokumentare me kafshe hapsi i temes... ku flitet per Luanet e Luaneshat qe e bojne ç do 15 minuta ne dite, per 1 muaj rresht

 • Postime: 30
 • Gjinia: Mashkull
ritt.
#8 ne: 05-07-2009, 20:53:09
vallahin pom vjen keq :D...

Vetem siq e dime te gjithe jane femrat ato qe e kane rolin kryesor ato duhet te pranojne se pari ne done ta bejne o jo .
Prandaj po te duan nuk besoj se ka mashkull qe i refuzon perveq te familjes :) pra vetem pyete mashkullin e pare ne rruge qe e sheh me te paren te pranon :)

 • Postime: 12738
Mishel...............
#9 ne: 02-08-2012, 20:10:56
futja pordhes..

 • Postime: 12738
Mishel...............
#10 ne: 27-12-2013, 23:44:55
U sa qejf....rast per eksperiment lol

 • Postime: 474
ness uno
#11 ne: 27-12-2013, 23:49:02
cdo 5 min ta kete.... ti luaje fene ti luaje se nje jete eshte

 • Postime: 12738
Mishel...............
#12 ne: 27-12-2013, 23:50:32
Avash se jeta nuk eshte vetem sex

 • Postime: 474
ness uno
#13 ne: 27-12-2013, 23:51:23
qe cke me te

 • Postime: 12738
Mishel...............
#14 ne: 27-12-2013, 23:54:09
Ti sje femer...mos fol ne emer te tyre

Nuk rrotullohet bota rreth seksit...ka shume prioritete te tjera

 • Postime: 474
ness uno
#15 ne: 27-12-2013, 23:57:06
jane ca gjera qe kuptohen me shume nga jashte te qenit femer.... problemi i cdo femre eshte se nuk i pranon  si cdo qenie humane gjerat brenda vetes...pranon vetem pjeserisht

 • Postime: 12738
Mishel...............
#16 ne: 28-12-2013, 00:04:41
Ja fute totalisht kot

Po nejse cdo kush e sheh sipas menyres dhe deshires se tij

Personalisht e adhuroj seksin dhe se mohoj

Por se kam primar
Mund te rri edhe vite pa bere asgje (sic e kam bere), sikunder jepem e tera kur e bej.

Por kam patur dhe kam te tjera prioritete mbi jeten.

 • Postime: 474
ness uno
#17 ne: 28-12-2013, 00:08:27
ndofta ja futa....por di nje gje ama qe femrat qe thone se kam problem seksin jane ato qe e kane problemin me te madh, po  nejse ....
me behet qefi per ty e per menyren si i ben gjerat

 • Postime: 12738
Mishel...............
#18 ne: 28-12-2013, 00:13:24
Po lexon gabim...ndoshta nuk thellohesh teksa e ben
Po them se seksi eshte i rendesishem ne jeten time dhe skam turp ta pohoj.

Ajo cka po them eshte se seksi ashtu si cdo ndjesi tjeter do shume faktore ne brendesi qe te zhvillohet

 • Postime: 474
ness uno
#19 ne: 28-12-2013, 00:16:27
mua me duket se ti po shkruan gabim...sepse nese eshte i rendesishem e nuk gjen njerez ne brendesi qe te zhvillohet, nuk ben me seks? ....kujdes me kundershtite ne te shkruar...ose je natyre kontradiktore vetvetiu

 • Postime: 12738
Mishel...............
#20 ne: 28-12-2013, 00:21:45
Po nxiton serish

Po paragjykon nuk po lexon

Une them vari trapin