×

Femrat tërhiqen nga meshkujt e “këqij”

Femrat tërhiqen nga meshkujt e “këqij”

· 2 · 281

  • Postime: 22963
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 02-03-2012, 23:02:19
 Shprehja që asnjëherë dy persona të ‘mirë’ bëhen bashkë duket se qëndron, nëse i referohesh studimit më të fundit britanik.

Studiuesit e Universiteti British Columbia kanë treguar se femrave u pëlqejnë meshkujt e ‘këqij’, ndërkohë që për meshkujt është krejt e kundërta. Autorët e studimit theksojnë se në intimitet femrat joshen nga meshkujt jo të rregullt dhe të rrezikshëm.

Edhe pse buzëqeshja konsiderohet si armë kryesore për lënien e përshtypjes së parë, meshkujt nuk duhet ta shfrytëzojnë atë, pasi femrat preferojnë mashkullin misterioz dhe krenarë.

“Duket se femrave u pëlqejnë meshkujt krenarë me dukje të lehtë arrogante në fytyrë, sepse lënë të kuptohet se kanë status të mirë, janë kompetentë dhe mund të jenë parterë të mirë, por edhe prindër të mirë. Meshkujt me buzëqeshje japin mesazh se nuk janë dominues, ndërsa femrave u pëlqejnë meshkujt dominues”, thonë autorët e studimit.
(el.me/BalkanWeb)

  • Postime: 1010
  • Gjinia: Femer
endrrimtare
#1 ne: 02-03-2012, 23:03:02
 :D

Gjete momentin Max LOL
 

Gjithmone per femrat...

Nisur nga atman

Postimi i fundit 11-12-2006, 21:35:59
nga Capkenja
Pse femrat shtiret, kinse esht veshtire per ta arritur

Nisur nga Kosovari_pz Toni

Postimi i fundit 17-04-2005, 04:14:31
nga Thugette_Girl
Femrat lezbike

Nisur nga eraera

Postimi i fundit 22-01-2020, 01:10:01
nga Saria
Pse djemte preferojne femrat me te medhaja ne moshe?

Nisur nga arla

Postimi i fundit 06-01-2020, 20:19:39
nga erlehta
E dini cfare jane periodat ose zakonet tek femrat....??????

Nisur nga bUbaGhEttO

Postimi i fundit 04-11-2005, 18:02:03
nga Capkenja