×

Post reply

Emri:
Email:
Titulli:
Ikona e mesazhit:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

shtyp alt+s per te postuar ose alt+p per ta kontrolluar


Permbledhje

Postuar nga: endrrimtare
« ne: 02-03-2012, 23:03:02 »

 :D

Gjete momentin Max LOL
Postuar nga: M A X
« ne: 02-03-2012, 23:02:19 »

 Shprehja që asnjëherë dy persona të ‘mirë’ bëhen bashkë duket se qëndron, nëse i referohesh studimit më të fundit britanik.

Studiuesit e Universiteti British Columbia kanë treguar se femrave u pëlqejnë meshkujt e ‘këqij’, ndërkohë që për meshkujt është krejt e kundërta. Autorët e studimit theksojnë se në intimitet femrat joshen nga meshkujt jo të rregullt dhe të rrezikshëm.

Edhe pse buzëqeshja konsiderohet si armë kryesore për lënien e përshtypjes së parë, meshkujt nuk duhet ta shfrytëzojnë atë, pasi femrat preferojnë mashkullin misterioz dhe krenarë.

“Duket se femrave u pëlqejnë meshkujt krenarë me dukje të lehtë arrogante në fytyrë, sepse lënë të kuptohet se kanë status të mirë, janë kompetentë dhe mund të jenë parterë të mirë, por edhe prindër të mirë. Meshkujt me buzëqeshje japin mesazh se nuk janë dominues, ndërsa femrave u pëlqejnë meshkujt dominues”, thonë autorët e studimit.
(el.me/BalkanWeb)