Zerion

Zeri yt => Dashuria ⚤ Seksi => Teme e nisur nga: M A X ne 11-03-2008, 12:37:17

Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: M A X ne 11-03-2008, 12:37:17
 


Kjo teme duhet te permbaje vetem diskutime konstruktive dhe jo chit-chat.
Sigurisht seksualiteti eshte trajtuar gjeresisht ketu, por do ishte me shume interes qe te trejtohej vecanerisht veten ne anet pozitive dhe te mirat qe sjell.

Biseda te mbara.
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Capkenja ne 17-03-2008, 21:01:37
Ka shumë arsye pse seksi është i rëndësishëm për njerëzit. Disa janë të mira në aspektin fizik dhe disa janë në atë emocional. Gjatë viteve janë bërë shumë studime mbi përfitimet nga seksi, dhe deri më tani janë gjetur 13.

1. Gjatë seksit, kimikatet lehtësohen për të lehtësuar dhimbjen

2. Seksi djeg kalori

3. Forcon sistemin tuaj imunitar

4. Seksi është i mirë për zemrën

5. Ndihmon në luftimin e stresit

6. Redukton rrezikun e kancerit të prostatës

7. Seksi ju bën të ndiheni më të shëndetshëm

8. Redukton rrezikun e ulcerës së stomakut

9. Seksi ul presionin e gjakut

10. Përmirëson gjumin

11. Për shkak të seksit, burrat janë më emocionalë

12. Forcon kujtesën

13. Ndihmon në reduktimin e ankthit.
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: mishel ne 17-03-2008, 23:56:40
Te zhvesh nga lodhja dhe te daravit stresin. seksi te ben me kraheeee
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: chekevara ne 18-03-2008, 12:48:39
Ajajaja....bashkebi sedim konstruktiv per seksin dhe te mirat e tij hmmmmm:....ben te mundur shtimin e popullsis(qe ka te mirat e te keqijat e saja), ka nje perfundim te kenshem(paraprak), eshte pak me t'futme, sepse premtohet shume e jep pak...lum ato qe bejne sex natyral.... :D
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: GABANA ne 19-03-2008, 12:27:11
Ma zbukuron diten .
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: miku ne 19-03-2008, 13:50:27
    "Shikoni njerez te irituar?
  Krijohuni kushte per te kryer sex dhe do te shikoni ndryshimet"Miku
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Capkenja ne 19-03-2008, 15:54:25
Te mban ne forme nga ana fizike....me nje fjale e ke mendjen top gjithmone..kurse kur mungon ai behesh kuturri se di cte mungon :(
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ^AngeL^ ne 27-03-2008, 21:43:49
kush e ka ditelindjen, hajde u befte 100 vjec :D :D
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Oqeani ne 29-03-2008, 14:19:59
Te jep jete,,Te ben te bute,,te carmatos :D
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: drytty ne 02-04-2008, 14:19:38
Ka lezet te besh muhabet me nje femer qe eshte seksualisht e kenaqur! ne rast te kundert vetem stress eshte, s'ka djale nane qe e ben te arsyetoje!
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Capkenja ne 02-04-2008, 14:28:14
Kur e ke sia di vleren,kur te mungon ben cmos ta cmosh :(

lum ata qe kane mundesi te kene dhe mardhenie te perditshme me njeriun qe duan
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: drytty ne 25-04-2008, 23:38:54
lum ata qe kanë mundësi te kenë dhe mardhenie te përditshme me njeriun qe duan
[/quote]
edhe me ata/ato qe nuk i do mjafton te jenë te pëlqyeshme ne seks, te tjerat harron.

Për djemtë sexi i tepert nuk është shumë i dobishem se u bien floket thonë, por a ka djalë nane qe rri pa seks kur e ke?!
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Capkenja ne 29-04-2008, 11:04:40
lum ata qe kanë mundësi te kenë dhe mardhenie te përditshme me njeriun qe duan

edhe me ata/ato qe nuk i do mjafton te jenë te pëlqyeshme ne seks, te tjerat harron.

Për djemtë sexi i tepert nuk është shumë i dobishem se u bien floket thonë, por a ka djalë nane qe rri pa seks kur e ke?!
prandaj ka filluar amorja ime po bëhet tullac pak nga pak LOL
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Emira ne 29-04-2008, 17:24:30
edhe mua me bien floket  :D po ato qe nuk me bien vetvetiu i rruaj hmmmmm: nuk e di a eshte mire  ;) se kjo gje ne shumicen e rasteve sjell prape seks  :P
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: labiku ne 29-04-2008, 17:50:46
te krijon oreks
hahahahahahha capi eshte mistrece fare.
po u them qe aji mysybet pas dy heresh ose naten vone te con ne gjum.hahaha
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: JETMIRLION ne 01-05-2008, 17:20:51
   MAX
seksi eshte jeta
jeta eshte rinia
prandaj lere kete teme
dhe me gjej nje si tek fotografia

qe ti tregoj cili eshte jetmirlioni
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Capkenja ne 01-05-2008, 19:26:04
hahahahahahha capi është mistrece fare.
po u them qe aji mysybet pas dy heresh ose naten vonë te con ne gjum. gjum: LOL LOL gjum:

Jo jo me mua je rehat....nuk fle fare te la pa gjume une :D
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: drytty ne 08-05-2008, 22:45:34
bashke me p...en shkarkon dhe stresin.
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Emira ne 09-05-2008, 08:03:29
bashke me p.....n??? o no!  :D

ha ha ha

burrave u duhet pune, shumë pune me gratë, siç thotë Chekevara qe është zhdukur fare këto kohët e fundit. sa mungon tek këto temat e seksit!!!!
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: labiku ne 10-05-2008, 06:01:25
Jo jo me mua je rehat....nuk fle fare te la pa gjume unë :D
hahaha
qenke kafsh zotrote.
me ty pi cigare tere naten sa te behen mushkrite shkrrume.haha
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: drytty ne 10-05-2008, 20:49:20
edhe mua me bien floket  :D po ato qe nuk me bien vetvetiu i rruaj hmmmmm: nuk e di a është mirë  ;) se kjo gjë ne shumicen e rasteve sjell prapë seks  :P
mire ja ben se ato qe nuk bien te bezdisin kur ndodhesh ne disa situata (pozizione) sexy :-[
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Capkenja ne 11-05-2008, 00:18:53
hahaha
qenke kafsh zotrote.
me ty pi cigare tërë naten sa te bëhen mushkrite shkrrume.haha
epo o do pish duhan o do ashtu.......merr e zgjidh o mushkrite cope o ndonje gje tjeter cope

une vdes,sikur me ka bere zoti vetem per ate pune LOL tere diten maje kulles te me lesh nuk bej ze une ahhahah
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: pu.paku ne 18-05-2008, 10:47:18
Ca me fol per dashurin ne menyre konstruktive? Dashuria eshte konstruksion ne vete. Ja mere nji ndertes te bukur. ashtu eshte edhe dashuria. Nje vile e modhe p.sh. Forma ngjyra catia te gjitha jan si ne dashuri puthjet fjalet e bukra perqafimet, sa e bukur esht femra. Ju gjehet krahasimi te gjithave. Nryshimi vje te themelet. Cdo konstruksion  kur bi termet i demtohen themelet. Dashuria esht nryshe bab. Sa me i fort termeti aq me shum i forcohen themelet. Po s'ra termet, ra dashuria u bo pluhun.
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: drytty ne 19-05-2008, 21:26:26
mund të mësosh gjuhe te huaja!!!
ta zëmë se jenë krevat me një gjermane (qe as emrin s'ja di mirë) dhe fillon muhabeti, pas aktit seksual, si i thonë kësaj si i thonë asaj e me rradhë. :D
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: dreamm ne 19-05-2008, 21:50:50
mund të mësosh gjuhe te huaja!!!
ta zëmë se jenë krevat me një gjermane (qe as emrin s'ja di mirë) dhe fillon muhabeti, pas aktit seksual, si i thonë kësaj si i thonë asaj e me rradhë. :D

hahahahaaa omg...kete se paskam menduar kurre :D :D
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Stefi ne 20-05-2008, 10:08:33
Ca më fol për dashurin ne mënyrë konstruktive? Dashuria është konstruksion ne vete. Ja mere nji ndertes te bukur. ashtu është edhe dashuria. Një vile e modhe p.sh. Forma ngjyra catia të gjitha jan si ne dashuri puthjet fjalët e bukra perqafimet, sa e bukur esht femra. Ju gjehet krahasimi te gjithave. Nryshimi vje te themelet. Çdo konstruksion  kur bi termet i demtohen themelet. Dashuria esht nryshe bab. Sa me i fort termeti aq me shum i forcohen themelet. Po s'ra termet, ra dashuria u bo pluhun.

Ej i lezetshem ky pershkrim. :)
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Capkenja ne 20-05-2008, 18:29:01
e ben kur te duash si te duash dhe me ke te duash LOL

pra nuk eshte funksion as asgjeje :D vetem i nje gjeje


te shijon me shume kur e ben me ate qe te behet LOL
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: pu.paku ne 21-05-2008, 08:43:08
mund të mësosh gjuhe te huaja!!!
ta zëmë se jenë krevat me një gjermane (qe as emrin s'ja di mirë) dhe fillon muhabeti, pas aktit seksual, si i thonë kësaj si i thonë asaj e me rradhë. :D
Kjo esht menyre origjinale te nisesh te mesosh gjermanisht pasi ia ke fillue me nje gjermane. Nje kusheri im ka ndjek rrugen e kundert. Ka nis ne menyre origjinale mesimin e gjermanishtes pastaj esht martu me gjermane. Nisi te fliste fjale pa kuptim gjermanisht. Me von zbulua se fliste vetem kur dilte nga wc. Por jo cdo her vetem kur rinte gjat qe hiqte tepricat e ushqimit. Kuptoni ju. Kur ulej. Ateher u kuptu se shkak ishte bidoni i ri i vajgurit qe kish te shkruara gjermanisht. Se bidoni vihej perball me vendin e uljes.
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Nadja ne 23-05-2008, 10:54:15
te lodh, dhe te clodh :) :)
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: asstritzki ne 28-05-2008, 15:57:43
tttybe sa i perket seksitt
tjeep orekss
tlaag
e shuum sene tjera  :P
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: BabyDance ne 30-05-2008, 11:49:09
qyqa qenkemi bere per te folur per seks aman  :P
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Triology ne 30-05-2008, 15:45:50
babydance lets talk about seks  :P
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: mishel ne 31-05-2008, 22:18:07
me seks je mbret, me seks je pasha, me seks eshte dhe moda hahaha. seksi seksi o preteksi hahaha
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: dashnori77 ne 01-06-2008, 11:20:43
me seks je mbret, me seks je pasha, me seks është dhe moda hahaha. seksi seksi o preteksi hahaha

sa ia dike vleren mi :D
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: mishel ne 02-06-2008, 12:46:38
keshtu te duket ty! mendim i sakte.
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SocialNetwork ne 02-06-2008, 12:49:23
me seks je mbret, me seks je pasha, me seks është dhe moda hahaha. seksi seksi o preteksi hahaha
Goca si tyy Durrsi ka plot ti kujton se je e vetmja ate e ke te kot :D
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: mishel ne 02-06-2008, 12:58:02
shyqyr qe sjam durrsjane thuj. hahahaha
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Anesti ne 02-06-2008, 14:34:25
Seks me burrin ke pragu i shtepise apo me te tjere me u bo si kamet e dhise.Sek kur s'mshtron dhe s'tadheton njeri seks per qef,ste ndlon njeri.Seksi kurre seshte dashuri thjeshte nje nevoje si te pish nje gote raki.Dashuria eshte magaritar permbi mbreter zuzare.E mrekullueshmja eshte ndjenje dhe seksi pjese e saj.

Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ßåßy ღ ne 02-06-2008, 16:05:13
Love is a name
Sex is a game
forget the name and play the game.. :D
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: titi10 ne 02-06-2008, 17:37:58
let"s play the game :P
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SmiLey ne 02-06-2008, 21:35:06
Let's talk about seks, baby,
let's talk about you and me,
let's talk about all the good things,
and the bad things that may be,
let's talk about seks! :D LOL

p.s., although this song is so cheesy, I still love it... te mbetet ne mendje me nje te degjuar, I wonder to what it resembles... could anyone guess? yep, sex! :d :P
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: marsiola ne 03-06-2008, 13:16:43
Seksi eshte kenaqesi nese ti ben dashuri me personin qe dashuron...
Mua me pelqen te bej dashuri jo seks.

Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: stalion ne 03-06-2008, 15:02:54
cfar te flasesh per sexin mor aman kur sexy flet vet. :)
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: mishel ne 03-06-2008, 15:11:18
e cfare thote?
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: stalion ne 03-06-2008, 16:05:30
penetrohu,eksitohu,organizhohu. :)
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: marsiola ne 19-06-2008, 10:18:16
mua me pelqen te bej dashuri jo thjesht seks, dhe kur e ben me njeriun e zemres eshte ok fare, ndihesh super

mendoj se seksi thjesht eshte dicka e ftohte dhe ska lidhje me kenaqesine keshtu mendoj

por eshte dicka e nevjshme qe te ben te ndihesh ne forme humor dhe ok me vetenTitulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: tonyyyyy ne 04-08-2008, 17:27:59
ipapar ububububububu  uuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuu
seksi  është  i  shendetshem  hmmmmm:
----------------------------------------
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: hadi feri ne 04-08-2008, 18:11:48
Ecja në mesin e dy mësueseve,njëra e martuar e tjetra vajzë.Rrugës vinte një fshatar me një lopë të kapur për kapistre. Fshatari ishte në hall-s'mund ta zaptonte lopën që shkonte duke turfulluar.Disi iu larguam rrezikut dhe ndërruam bisedën.
-Mësuese,-iu drejtova kësaj të pamartuares,-Nëse e dini se ç'hall kishte lopa,me të vertetë jeni mësuese profesioniste.
-Ore,ti vertetë qenke i matufosur,-ma priti,-Aq poshtë po mëqet mua,ë? Nuk ka nevojë dije në këto raste. Ia pe sytë lopës se si i kishte zgurdulluar,si na shqoi? Deshi të na pëmbledh edhe neve.
-Mos më shoshit tashti por më trego ç'zavall pati lopa?-ia prita.
-Po, po te tregoj: TARAK-TARAK kërkonte,-ma ktheu,-ama unë akoma s'ikam zgurdulluar sytë.
Qeshëm,.Ç'arë kishim te benim tjeter.
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: fadilmorina ne 05-08-2008, 16:39:36
seksi te bën me krahe

ka ndonji femër qe di tjapi përgjigje- si matet p! me meter.
k  e kam mat po pi si matet
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: titi10 ne 21-09-2008, 20:22:45
duhet te jesh pasionale dhe me shume fantazi ti siper :P

me pak fjale shume e deshiruar :)
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: iShUlLi ne 21-09-2008, 20:43:05
seksi zevendeson llojet e sportit
s'ke pse ngrihesh e bën vrap qe pikë sabahu kur mund te besh gili vili
1 here seks=me 3 here vrap ne jave

E dime mire, prandaj u behet barku si kazan disave... se e kane mendjen te bejne sic e quan ti vetem gili vili...
Seksi dhe sporti jane dy gjera krejt te ndryshme dhe smund te jene aspak zevendesuese per njeri tjetrin... Pa sport s'ben dot as seks te suksesshem sepse nuk ke fuqi i here ngaqe vetem sporti te jep energji dhe te ndihmon shume ne pasion...
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: iShUlLi ne 22-09-2008, 19:29:05
Ishulli,njeri qe njifja unë bënte 3 here ne jave vrap,merrej me basketboll dhe palester....
e qe thua ti ky miku nuk kishte fuqi për mua :D :P
e kështu seksi ...

Ai s'duhet te këtë marrë vitaminat e nevojshme prandaj se dhe sporti te lodh tani të merresh vetëm me te. Unë po them sport medest si p.sh. te vraposh tre here ne jave... Tani ti qenke profesioniste ne këtë drejtim, mundohu ta gjesh profesionist dhe atë ose shiko noj material te ngurte se te ndihmon ne kështu rastesh haha nëse ke reaksione merr  dy kinga i heresh se metodë e kohësh është dhe kjo LOL
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Emira ne 26-09-2008, 17:51:53
titi10 për dashuri cmendem,sikur zoti te me fali tërë jetën vetëm këtë gjë do i them 100 here flm

Ishulli,njeri qe njifja unë bënte 3 here ne jave vrap,merrej me basketboll dhe palester....
e qe thua ti ky miku nuk kishte fuqi për mua :D :P

e kështu seksi ...

ah qe vdeksh ti moj!!
une njoh nga ata qe nuk bejne sport dhe nuk bejne as seks  :D
nuk do te thote gje...them se puna e seksit eshte pak a shume ne gjene...
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: fadilmorina ne 27-09-2008, 18:26:10
AH  SEKSI   TE JEP  JETE   , TE JEP  KRAHE , TE   BAN  TE   FLUTUROSH   NE MARS,  JUPITER     EJT ..
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: llafazanja ne 24-10-2008, 09:26:28
per mua seksi do te thot shum.....etje ...uri gjithqka qe njeriut i duhet per te jetuar
nje seks i mir ne mengjes do ta zbukuroj diten dhe mund te krahasohet me gjysme ore aerobi....

nese doni te ndiheni mir gjat ter dites beniiiii seeeeeks ne mengjeeeees
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: iShUlLi ne 29-10-2008, 09:42:23
Ti qenke shkence ne vete moj llafazane... hallall te qofte se te pakten kete here fliske per seksin dhe na ke dhene ca keshilla shume te mira LOL LOL 
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: marsiola ne 30-10-2008, 13:33:32
jam dakord me llafazanen

je e papame

ta mbeshtes mendimin

Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: fijona ne 31-10-2008, 21:57:24
 ;) :-[eeeeeeee nuk di ti pergjigjem kesaj pytje pasi nuk me ka ndodhur akom hehehehe
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: fijona ne 31-10-2008, 21:58:20
 :-[eeeeeeee nuk di ti pergjigjem kesaj pytje pasi nuk me ka ndodhur akom hehehehe :perqafim
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: fadilmorina ne 04-11-2008, 22:17:45
:-[eeeeeeee nuk di ti përgjigjem kësaj pytje pasi nuk më ka ndodhur akom hehehehe :perqafim

PO PROVOJE MOJ  ,PROVOJE   QPRET MOJ .
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: fadilmorina ne 04-11-2008, 22:22:00
për mua seksi do të thot shum.....etje ...uri gjithqka qe njeriut i duhet për te jetuar
një seks i mir ne mëngjes do ta zbukuroj ditën dhe mund te krahasohet me gjysmë ore aerobi....

nëse doni te ndiheni mir gjat ter ditës beniiiii seeeeeks ne mengjeeeees

- O MOJ LLAFAZANE     QURANE
EKAM PROVUAR  VERTET     E KE   QELLUAR  PO   SI  TE   ERDHI    KJO  IDE  NE KOK MOJ
APO KE MESUAR  NGA     MJEKET  E  SEKSIT
KUR  BEJ SEKS  NJE MENGJES     GJITH   DITEN   FLUTUROJ
  EKAM  BA    ME  ZILE  OREN    NE  5;30  TMENGJESIT   VETEM PER SEX
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: marsiola ne 13-11-2008, 09:39:50
ou me zile

po kujdes se mund te qellosh ne nje ambjent tjeter (jo me t edashuren) dhe sa te bie zilja do i hidhesh ndonje tjetre...

do na besh ndonje t epabere ore...

 :) :)
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: irina zhizdari ne 18-11-2008, 13:17:45
ai qe ka shpik seksin hallall ja befte  :puth :puth :puth :puth :puth:
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: iShUlLi ne 18-11-2008, 13:28:34
Seksi nuk mund te quhet shpikje mendoj une, por nje perfundim i mire i nxjerre nga pervoja e njerezve... :D
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Amarda 77 ne 19-11-2008, 12:00:44
Ca eshte ky seksi?? ku e ka shpine??? LOL
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: iShUlLi ne 19-11-2008, 12:42:18
Per te shkuar atje, hapet dera qe eshte andej nga Shqiperia e mesme LOL
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Stefi ne 19-11-2008, 14:35:23
Për te shkuar atje, hapet dera qe është andej nga Shqipëria e mesme LOL

Nga jugu ose veriu jo e ishull ? LOL
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 19-11-2008, 16:53:27
;) :-[eeeeeeee nuk di ti përgjigjem kësaj pytje pasi nuk më ka ndodhur akom hehehehe
  e ke shkruar dy here si duket s'tu duroka sa ta provosh. :P
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: desi ne 25-11-2008, 13:21:59
seksi te rilind largon te gjithshka negative brenda teje dhe te stampos nje buzeqeshje ne fytyre.ben qe marredhenia dhe komunikimi me te trete te jete karizmatik frytdhenes me fushe te gjere iderash sybukur)) sybukur))
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Elisi ne 27-11-2008, 14:17:29
hahahahh teme e bukur kjo...
pse jo .. te ben dhe te lahesh....se ka nga ato qe lahen nje ehere ne muaj ...
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: fijona ne 06-12-2008, 15:15:05
PO PROVOJE MOJ  ,PROVOJE   QPRET MOJ .

pergjigjem ook fadil morin
kur te vi koha  dop ta provoj dhe do te
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: fijona ne 06-12-2008, 15:17:44
  e ke shkruar dy here si duket s'tu duroka sa ta provosh. :P
:-[po per ate nuk di pergjigjem  hmmmmm:hhaha
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ßåßy ღ ne 06-12-2008, 16:44:26
..Mos e provo se po e provove te hapen....shume probleme :D
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: fijona ne 07-12-2008, 13:31:50
..Mos e provo se po e provove te hapen....shumë probleme :D
kur te vi koha po heheehe ;)
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: * ~ Xha Milo ~ * ne 10-12-2008, 23:57:41
Abababababa mishin ja rrenqethet plakut. Vallahi me fol per dashuricka dhe per te mirat e saj, plaku ju mban nje dite vere ene nje nate dimri te tere, po prisni te me vijne dhe ata 2 rrapatushat, Lefto dhe Syrgjo.
I lumte pushka atij apo asaj qe ka hapur kete teme, se plakut i pelqejne keto tema, se elbet'he, dashuricka dhe raki do plaku, asgje tjeter.

Qo shtu
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Ciganiii ne 14-12-2008, 04:24:38
Perdor Domestos Dhe Do e Shiheni Ndryshimin e Seksit hahahaha perdor nguxofsh ta qon nanen tsakaton :P:P
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Ciganiii ne 14-12-2008, 04:27:16
Perdor Domestos Dhe Do e Shiheni Ndryshimin e Seksit hahahaha perdor nguxofsh ta çonë nanen tsakaton :P:P
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Fenomeni ne 15-12-2008, 23:12:45
Hmm pamedyshje se seksi eshte shum i dobishem dhe i domosdoshem per pothujse qdokend.Eshte si droga po provove njeher veshtir te rrin pa te .Te pastron trurin te ben ti harrosh hallet e brengat......
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: un........s ne 17-01-2009, 09:26:26
 :Duahuahua,....... hmmmmm:seksi,mendoj unë,ka mundur dashurin ^o),.... zemrathyer:djemt e sotëm i duan vajzat vetem per seks........ >< :puth shkulfloket)
.mendoj që ndoshta duhet të ndikoj pak,por jo kaq shum sa tani, por perseri seksi kalon nga ana e mir...........se duhet ne dashuri :engjell:
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Tiripilikiku ne 01-02-2009, 15:05:12
esht mjaft i mir porse duhet ber pun shum dhe pastruar cdo her me pas dhe kjo (se un zhytem dhe duhet ber dush) esht tejet e bezdisshme, keshtu qe jo sex, vec puthje dhe ledhatime
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: 2diehard4u ne 03-02-2009, 17:52:11
seksi eshte dicka shume e natyrshme dhe e bukur, sidomos per njerzimin qe pervec riprodhon e perdor dhe per kenaqesi. Sic eshte zbuluar jo vetem ne e bejme per kenaqesi por edhe delfini. Nejse eshte dicka qe e kemi gjithmon ne mendje dhe na qetsone shpirterisht kur kryejm mardhenie me partneren tone...
Titulli: Le të flasim për seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: crackeri ne 06-02-2009, 16:41:29
mua me pelqen te bej dashuri jo thjesht seks, dhe kur e ben me njeriun e zemres eshte ok fare, ndihesh super

mendoj se seksi thjesht eshte dicka e ftohte dhe ska lidhje me kenaqesine keshtu mendoj

por eshte dicka e nevjshme qe te ben te ndihesh ne forme humor dhe ok me veten

Pajtohem plotesisht me ty dashuria eshte me e rendesishme se sa seksi.
edhe pse ne meshkujt e preferojme seksin me shume se sa dashurine.....Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Emira ne 06-02-2009, 17:06:43
Te beshe seks, eshte nje instinkt, plotesim i nje nevoje biollogjike...tek e fundit...kur ben dashuri, e ngre seksin ne nje piedestal te paarritshem. do te thoja, te beshe dashuri eshte art...prandaj ato momente jane te paharrueshme... :(
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: titi10 ne 07-02-2009, 15:09:03
Te beshe seks, eshte nje instinkt, plotesim i nje nevoje biollogjike...tek e fundit...kur ben dashuri, e ngre seksin ne nje piedestal te paarritshem. do te thoja, te beshe dashuri eshte art...prandaj ato momente jane te paharrueshme... :(
po flet plot  nostalgji per te shkuaren atehere,paske ngel keq si duket LOL LOL LOL ke nevoje gje per ndihme :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Emira ne 13-02-2009, 14:50:37
po flet plot  nostalgji per te shkuaren atehere,paske ngel keq si duket LOL LOL LOL ke nevoje gje per ndihme :D

vallaj per seks, jo, oferta ka boll bereqaves, per dashuri  :(
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: marsiola ne 13-02-2009, 15:15:27
vallaj per seks, jo, oferta ka boll bereqaves, per dashuri  :(
[/quote]

e ne fakt ashtu eshte

do te ndjeheshe super ne rast se do te besh dashuri pa seks mund t  e besh sa her ete duash

ka plot qe ta ofrojne

 hmmmmm:
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: tonyyyyy ne 08-04-2009, 01:31:22
-ju pershendes seksi asht  shum i mir , i mrekullushem..
----------------------------
ju pershendes ku kam munsin te mesoj  testin  per patent shofer te kategoris    C   C+E
OSE DISKUTIME ME  MIQ  SHOQERI. PER TEST C C+E
 JU PERSHENDES   RESPEKT ..
-------------------
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ritt. ne 06-07-2009, 12:28:46
ehh seksi :P
Edhe pse e kam provuar vetem 1  here ka qene 1 prej ndodhive me te bukura te jetes sime :)
te ben te clodhesh dhe te jep nje ndjesi qe te jep vetbesim :)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: tonyyyyy ne 22-08-2009, 05:39:54
jupershendes  hmmmmm: hmmmmm:
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: tonyyyyy ne 22-08-2009, 05:41:41
ju pershedes hmmmmm: hmmmmm: hmmmmm:
ju pershedes
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: tonyyyyy ne 22-08-2009, 05:44:41
pershedetje hmmmmm: hmmmmm:
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: E vogel ne 25-10-2009, 19:34:21
Une personalisht pa sex s'bej dot. Sexi me freskon, me jep energji dhe me ben te ndihem e rendesishme ne kete jete. Megjithate, kuptohet se c'sex ben, te shpejt apo te ngadalshem, me shume pasthirrma apo pak, te shpesh apo te rralle. Te gjitha keto pra ndikojne nga pak. Mandej, te mos harrojme dhe stilet e sexit ne thellesi. Kaq.
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: teverlani ne 25-10-2009, 19:37:03
e vogel pe lujsh LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: regrets ne 28-10-2009, 01:08:41
te heq kilet e teperta :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: francois ne 25-12-2009, 07:25:40
pershendetje
pra te japim mendimin ton cesht sexi: po qe te flasim me par se cesht sexi duhet te ndajm disa gjera ,  te besh sex me dashnoren nuk esht njelloj si te besh sex me gruan, si dhe nuk esht njesoj te besh sex me nje vajz te re , me nje grua te moshes 30-35 vjece,  dhe me nje grua te pjekur qe kap te 50tat. me fjal me te varfera . te besh sex me dashnoren do te thot te besh sex me epsh, te besh sex me gruan e ben se duhet ber sex po pa epsh,  te besh sex me nje vajz te re esht shum her me mir se te besh se me nje grua qe kap te 50tat per arsye se mishi esht i fresket dhe ke ca kafshon. po me bukur ama esht te besh sex me nje grua te moshes 30-deri35 sepse ajo ka zjallin, oreksin, dhe eksperiencen, gjithashty e ruan akoma freskin, por kur esht fjala per sexin duhet te kemi parasysh se ekzistoj dhe dylberat. qe per ta sexi se kam iden se cfar munt te jet per mendimin tim esht larje hesapesh
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lorikkk ne 10-03-2010, 20:05:21
kur po permendet sexi po me qohet karii ohhhhhhhh ahhhhhhhhh ma thejj po me zbukrohet ditaaaa sexi te ben me kraheeeeeeeeeeeeee. ..
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: TATU ne 10-03-2010, 21:06:20
sidomos sexi ne mengjes.......te shkon dita mbare  :)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: BLENDER ne 20-03-2010, 11:39:40
o ti siper na e thuj sakte para apo mbrapa.........buke :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: TATU ne 20-03-2010, 13:35:21
o ti siper na e thuj sakte para apo mbrapa.........buke :D


si ti vije more ti djali.edhe para edhe mbrapa ........buke ;)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: BLENDER ne 22-03-2010, 20:40:01

si ti vije more ti djali.edhe para edhe mbrapa ........buke ;)
:puth   :puth
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: TATU ne 22-03-2010, 20:41:56
:puth   :puth

 
u lodhe duke me puthur more...... :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: BLENDER ne 22-03-2010, 20:45:01

u lodhe duke me puthur more...... :P
keto mas buke :puth  me duhet te largohem klm :)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: nue ne 02-04-2010, 17:08:05
nuk te loll po te relakson
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: momas ne 02-04-2010, 18:40:28
e cte them per kete teme vec asaj qe une jam i lidhur shum pas seksit sa shpesh me duket sikukur e kam semundje kete gje
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: hatt ne 20-05-2010, 02:18:20
pa seks nuk kaa jet hiqq

po edhe kta vajzat e din se atyre i pelqen 2 her me shum se nevee kjo osht e sigurt

po a ka ktu naj vajz qe osht interesune per sex besoj qe do trelaksohet 100%
dhe kurr sdo t'mharroj hehe
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: sandrina ne 20-05-2010, 09:02:30
pa seks nuk kaa jet hiqq

po edhe kta vajzat e din se atyre i pelqen 2 her me shum se nevee kjo osht e sigurt

po a ka ktu naj vajz qe osht interesune per sex besoj qe do trelaksohet 100%
dhe kurr sdo t'mharroj hehe
hatt mos harro se gjithe ato qe lavderohen me goje per cdo gje,,dalin fiasko se ndihen nen presion te premtimit qe do bej nomin  LOL
jo vetem per sex flas,, te kuptohemi :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 29-05-2010, 12:48:33
shkarkese adrenaline etj etj :P :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Nore ne 29-05-2010, 13:11:50
 shperthej...yp xhixhi :)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Boreas ne 01-06-2010, 14:47:15
pershendetje
pra te japim mendimin ton cesht sexi: po qe te flasim me par se cesht sexi duhet te ndajm disa gjera ,  te besh sex me dashnoren nuk esht njelloj si te besh sex me gruan, si dhe nuk esht njesoj te besh sex me nje vajz te re , me nje grua te moshes 30-35 vjece,  dhe me nje grua te pjekur qe kap te 50tat. me fjal me te varfera . te besh sex me dashnoren do te thot te besh sex me epsh, te besh sex me gruan e ben se duhet ber sex po pa epsh,  te besh sex me nje vajz te re esht shum her me mir se te besh se me nje grua qe kap te 50tat per arsye se mishi esht i fresket dhe ke ca kafshon. po me bukur ama esht te besh sex me nje grua te moshes 30-deri35 sepse ajo ka zjallin, oreksin, dhe eksperiencen, gjithashty e ruan akoma freskin, por kur esht fjala per sexin duhet te kemi parasysh se ekzistoj dhe dylberat. qe per ta sexi se kam iden se cfar munt te jet per mendimin tim esht larje hesapesh

ashtu posi
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: hatt ne 08-07-2010, 14:38:43
hatt mos harro se gjithe ato qe lavderohen me goje per cdo gje,,dalin fiasko se ndihen nen presion te premtimit qe do bej nomin  LOL
jo vetem per sex flas,, te kuptohemi :D :D

:D:D po unE ato qe fola 100% edhe 2 her ma miR muj me Boo Relax 100% hehe spo lavdona veq se jam i sigurT ;)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: mister x ne 08-07-2010, 14:49:28


Seksi eshte i keq se te ben te ngjitesh duhanin.. :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: g.gimm ne 11-07-2010, 16:55:10

Seksi eshte i keq se te ben te ngjitesh duhanin.. :D

hahah  kerkush nuk ka thon deri qitash qe seksi osht i keq veq qetash prej teje e niVa qeto
Seksi osht gjeja me e mir ne jeT pa seks nuk ka jet po te kesh edhe para
por jo te kesh para e mos te kesh dashuRi :S sepse ashtut nuk shkon hiQ
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Berni ne 03-08-2010, 16:08:58
Të flasësh për seksin në Shqipëri ka qenë gjithnjë tabu. Të flasësh në publik akoma dhe më e vështirë. Konsiderohet një gjë intime, krejtësisht personale dhe kështu është në të vërtetë, por kur mendon problemet që mund të derivojnë nga kjo, atëherë kupton se duhet folur.

Pasojë e një tradite kodifikimi të disa normave dhe rregullave të pashkruara por që janë zbatuar më përpikmëri nga njerëzit, padyshim të ndikuara nga parametra socialë, kulturorë e fetarë. Kur flitet për gjërat e bukura që na ka dhënë zoti përmenden bukuria, sytë, flokët, këmbët, duart, e shumë pjesë të tjera të trupit, por nuk përmenden asnjëherë organet gjenitale, sikur këto të fundit ti kishte krijuar djalli.

Në kohë përcaktohen ato norma morale që ndonëse të pashkruara vendosen në shoqëri duke krijuar gjykimet e sidomos paragjykimet. Të gjithë e dimë se sa më injorant është njeriu aq dhe më paragjykues është. Kur them injorant nuk e kam në sensin ofendues të fjalës, por në kuptimin e mosnjohjes. Dhe në çështje të seksit ne shqiptarët kemi qenë injorantë perfektë; në marrëdhëniet në çift, në mënyrën se si bën seks një mashkull me një femër, etj.

Para disa vitesh seksi ishte thjesht një penetrim mekanik dhe instiktiv, ku nuk ekzistonte parapërgatitja, kur nuk njihej orgazma femërore, kur ishte turp për një femër nëse provonte këtë apo të shprehte dëshirën për të kryer seks, ashtu si edhe masturbim. Quheshin imorale, sepse moralin më shumë se çdo gjë tjetër e kishim të lidhur më seksin dhe me trupin tonë.

Edhe pse shumë ka ndyshuar me disa vite më parë, ende ka shumë injorancë tek meshkujt dhe te femrat në lidhje me seksin. Kemi justifikuar në mentalitetet tona thyerjen e ligjit dhe krimin. Të vidhje, sidomos shtetin ishte zotësi e madhe dhe zgjuarsi, të ishe një trafikant i suksesshëm ishte përsëri zotësi dhe opinioni nuk të gjykonte por gjykonte për keq atë që punonte dhe jetonte me ndërshmëri si të pazotin në jetë.

Edhe pse ka ndryshuar ky mentalitet përsëri ndeshet në qëndrat urbane dhe atje ku dhe varfëria është e madhe. Por kjo është një temë tjetër.

Ndërkohë kemi gjykuar si të pamoralshme një femër që në moshën studentore dashurohej, ashtu si kemi quajtur të pamoralshme një femer që divorcohej apo një tjetre që bashkëshorti kishte humbur jetën dhe nuk duhej të martohej sërisht deri në ditët e fundit të jetës. Kemi menduar me këtë idotësi e mizori morali pa menduar asnjëherë për ndjenjat, dëshirat, nevojat apo zgjedhjet e personit. Nuk i kemi marrë asnjëherë në konsideratë ato e kemi ngritur kulte virgjërie e absurditete seksuale.

Alfred Kinsey profesori i zoologjisë i shekullit të kaluar, entomologu që i ka lënë Muzeut të Shkencave Natyrore të Nju Jorkut pesë milion koleksione insektesh, transferoi aftësinë e tij shkecore në njerëzit dhe shokoi Amerikën me botimin e tij në 1948, pasi kishte intervistuar qindra mijëra njerëz në lidhje me zakonet e dëshirat e tyre seksuale.

Punimet e tij influencuan zhvillimet sociale dhe kulturore në Shba dhe në vendet e tjera të Botës e konsiderohet sot si “babai” i seksologjisë, studimit shkencor të seksualitetit njerëzor duke ndryshuar rrënjësisht atë që quhej morali seksual. “Shkalla Kinsey”, quhet klasifikimi nga zero në gjashtë që ai bëri zakoneve seksuale njerëzore dhe orientimeve seksuale, duke bërë publike dhe ato që ishin dëshirat e fshehta të njerëzve e rrjedhimisht duke ndikuar në heqjen e paragjykimeve e koncepteve të gabuara mbi seksin.

Sot po flitet shumë edhe për seksin e po debatohet në media. Nga një shoqëri si jona me paragjykime mbi të dihet reagimi. Por nuk është e rëndësishme të pranohet.

E rëndësishme është të flitet e në këtë mënyrë mendjet e njerëzve vihen në lëvizje arsyetimi. Kjo do të ishte shumë për ne, për një shoqëri që moralin e mban ende “mes shalëve”.

nga Arjan Konomi
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: mister x ne 13-09-2010, 19:48:43
Non conviene fare sesso. Dura poco, si fa una gran fatica e la posizione è ridicola.... :D :D LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 13-09-2010, 20:30:00
sonte skam kohe me fol ... ec se folim here tjeter  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: mister x ne 14-09-2010, 15:44:52

Himnizoj sexin gjithashtu paturpesisht mallkoj ket akt kanibalesk...... 

Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Berni ne 08-10-2010, 01:56:17
Të mirat e marrëdhënieve seksuale

Instinkti për të kryer marrëdhënie seksuale është më i forti që zotërojmë. Ky është jetësor nëse duam të krijojmë brezin tjetër. Instinktet tona na nxisim ne të gjithëve të kryejmë marrëdhënieve seksuale.  Ndryshimi tek qasja e meshkujve dhe femrave ndaj marrëdhënies seksuale ka një themel evolucionar. Seksi ju ndihmon të humbni peshë; kur kryeni marrëdhënie çdo muskul i trupit tuaj lëviz dhe si rrjedhojë digjen kalori. Nuk është më sekret që seksi i rregullt është një prej mënyrave më të mira për të përforcuar imunitetin. Këto përfitime nga seksi janë aq të shumta sa shkencëtarët kanë  përmbledhur një listë të gjerë të arsyeve pozitive të marrëdhënieve seksuale.

Besimi në vetvete

Intimiteti krijon besim në vetvete; gjithashtu rekomandohet si doza ligjore për femrat atlete përpara garave.

Trajton rrudhat

Përkëdheljet e shtratit janë trajtimi më I mirë kundër-rrudhë, pasi lëkura bëhet më elastike për shkak të oestrogjenit dhe hormoneve të tjera.

Imuniteti

Seksi përforcon imunitetin, aq sa konsiderohet si një prej masave më të mira parandaluese të sëmundjeve të ndryshme. Ekziston një mundësi që seksi zvogëlon probabilitetin e zhvillimit të kancerit.

Qetësues stresi

Lojërat e shtratit janë shumë të mira për të luftuar stresin për shkak të hormonit oksitocin I cili sjell një ndjenjë qetësie dhe relaksimi. Seksi është një antidepresant I efektshëm, I cili ju ndihmon të harroni për problemet ose hallet e ndryshme që ju shqetësojnë

Qetësues dhimbjesh

Seksi gjithashtu është një “vrasës” shumë i mirë i dhimbjeve. Endorfinat, të cilat prodhohen kur bëhet dashuri, ndihmojnë në qetësimin e çfarëdolloj dhimbjeje.

Trajton impotencën

Disa studime të kohëve të ndryshme të publikuara tregojnë se meshkujt aktivë seksualisht kanë dy herë më pak mundësi për të ngelur impotentë

Zgjat jetën

Dhe kohët e fundit është provuar që seksi të zgjat jetën. Njerëzit seksualisht aktivë vuajnë nga sulmet në zemër shumë më rrallë.
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Boreas ne 08-10-2010, 10:16:04
Se di pse jam kaq e turpshme te flas per seksin  :-[
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 08-10-2010, 13:16:28
ku ke cipe ti mi dreq per te fol te tilla gjena. :P :P :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: erela ne 12-10-2010, 11:51:52
Sekreti qendron te fantazite seksuale dhe njohja e mire e patnerit ne vecanti dhe e gjinise tjeter ne pergjithesi. Vetem evolucioni i vazhdueshem i fantazive ben qe marredhenia seksuale ne nje raport te mbetet e gjalle dhe e kendshme. Te kesh fantazi seksuale nuk eshte turp, as tradheti ndaj partnerit. Eshte thjesht nje mekanizem mbrojtes i pavetedijshem shume i dobishem per te mbajtur ne nivele te pranueshme raportin. Per to nuk ka limit,..cdokush mund te mendoje e ti shprehe fantazite e tij partnerit, te eksperimentoje me te (kuptohet, ka dallim mes te thenes e te beres, e mes normales e patologjise).
Shendeti i mire seksual (nese mund te perdoret ky term) eshte i lidhur me njohurite qe nje person ka ne kete fushe, me mungesen e tabuve dhe komplekseve seksuale...dhe sigurisht me lirine per te eksperimentuar...mu nd te jesh i lire dhe duke qene monogam...FANTAZO E NGANJEHERE VEPRO!!!
Megjithate...per hir te se vertetes...NUK ESHTE NJESOJ..(nje "XING" i rastesishem eshte...  kRiPa e MuHaBeTiT. Cuditerisht i ben mire raportit...HA.HA..N DIHESH TEPER NE FAJ...e per ca kohe je i perkryer, i dashur e i dashuruar.

 Ju keshilloj te lexoni ca libra seksuologjie,...dhe te q*** qamet (kuptohet...jo cdo gje qe kalon...q****. beni kujdes!!!)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ERELA ne 12-10-2010, 12:03:15
Seksi dhe shendeti jane dy gjera qe shoqerojne gjithmon njera tjetren sepse qe te besh seks duhet te jesh mir me shendet por qe te kesh shendet duhet te besh edhe seks dhe te dyja bashke ndihmojne njera tjetren duke krijuar edhe ekuilibrin e nevojshem psikik dhe fizik.

Me poshte po ju jap disa nga anet pozitive ku seksi ndihmon shendetin ,
materialet jane perkthyer nga nje reviste italiane mbi shendetin .

1-Te berit seks ndihmon te kemi nje humor me te mire sidomos tek femrat pasi prodhohet nje hormon qe quhet.

OSSITOCINA

dhe stimulon individin ne drejtim pozitiv ,gjithashtu ky hormon ka edhe efekt anti - stres duke nxitur individin te behet me i shoqerueshem me te tjeret.

2-Gjat aktivitetit te regullt seksual stimulohet prodhimi i

ESTROGENEVE

qe kane efekt kurues mbi lekuren dhe mbi floket

ndersa djersa qe shpesh stimulohet gjat aktit seksual ka nje efekt mekanik
ne pastrimin e poreve te lekures duke e bere ate me te paster dhe te regullt.

3-Lufton dhimbjet mbasi rritet prodhimi i

L'OSSITOCINES
qe ka efekt kunder dhimbjeve te pergjithshme ne trup dhe ato te kokes ne vecanti, prandaj kur nuk doni te beni seks mos u ankoni qe ju dhemb koka , perkundrazi ankohuni qe ju dhemb koka dhe doni tju kaloje ....

4-Tek burrat ndihmon ne forcimin e kockave dhe muskujve gjithashtu forcon edhe imunitetin .

5-Jeton me gjate sipas disa studimeve te bera rezulton se nje aktivitet i rregullt seksual kundervepron mbi procesin e plakes.

6-nje studim ka percaktuar se njerzit qe bejne aktivitet te regullt seksual te pakten dy here ne jave rrrezikojne me pak nga krizat e zemres.

7-Lufton stresin dhe krijon harmoni mes ciftit

8-Rrit fluksin e gjakut dhe si rrjedhim ndihmon ne eliminimin e perberjeve helmuese qe depozitohen ne trup.

9-Djeg kalori ne 30' minuta aktivitet seksual digjen rreth 150 calori.


pikat e mesiperme jane efektive edhe kur seksi kryhet me mjete mbrojtese kontraceptive ( prezervativ) ndersa kur kryhet ne menyre te pa mbrojtur dhe natyrale ka edhe disa te mira te tjera qe vijne si rrjedhim i vendosjes ne organin e seksit femeror ( mitra ) te lengut gjenetik mashkullor ( sperma ) cilat jane keto pse dhe si ndikojne ato tek femra?

1-Sperma mashkullore pervec spermatozoiteve qe kryejne fekondimin e vezes femerore trasporton edhe disa hormone mashkullore qe ndikojne ne rritjen e humorit te imunitetetit e shum te tjera qe jane ende ne studim

pse ndikojne ? dhe si ?

Vet akti seksual ne vetvete eshte nje perpjekje e dy individeve me sekse te kunderta per te lejuar ndertuar vazhdimesin e jetes nepermjet fekondimit i cili pastaj varet nga shum faktor nese del me sukses apo jo.

Prandaj ne brendesi te qenies sone edhe kur ne bejme seks per nevojat tona trupi femeror merr te gjitha sinjalet nepermjet hormoneve dhe kodeve gjenetike se duhet te pregatitet per nje shtatzani te mundshme prandaj fillon dhe merr masat e para te cilat jane rritja e imunitetit e shum te tjera dhe ne qoftese shtatzania nuk arrihet cdo gje kthehet normale mbas disa diteve prandaj dhe thuhet shpesh me lart mardhenie te rregullta te pakten dy here ne jave ne menyre qe trupi te jete gjithmon nen veprimin e hormoneve dhe kodeve te shumta gjenetike qe regullojne funksionet e shum organeve.

SHembull:
nje femer qe kryen mardhenie seksuale natyrale te pakten dy here ne jave
eshte shume e veshtire qe ta zeri gripi ne dimer apo ndonje semundje tjeter, dhe e kunderta ndodh me nje qe nuk kryhen regullisht seks.
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Berni ne 12-10-2010, 12:08:00
SHembull:
nje femer qe kryen mardhenie seksuale natyrale te pakten dy here ne jave
eshte shume e veshtire qe ta zeri gripi ne dimer apo ndonje semundje tjeter, dhe e kunderta ndodh me nje qe nuk kryhen regullisht seks.


Ky shembulli qenka interesant LOL do i like femrat pa gjume  :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: erela ne 12-10-2010, 12:13:10
keshtu shkruhej ne reviste ... mgjth dhe e besoje...e kam provuar vete prandaj...kam nja 3 vjet qe sme ze gripi,qe sjam ftohur etj...e jo 2 here ne jave por perdite nga 2-3 here,kjo eshte kura!
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ßåßy ღ ne 12-10-2010, 12:17:08
Regjistrou ne forum moj ti "Erela"..se kemi nevoj per nje si ty..fresh :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ßåßy ღ ne 12-10-2010, 12:18:48
SHembull:
nje femer qe kryen mardhenie seksuale natyrale te pakten dy here ne jave
eshte shume e veshtire qe ta zeri gripi ne dimer apo ndonje semundje tjeter, dhe e kunderta ndodh me nje qe nuk kryhen regullisht seks.


Te them une qe kjo nuk eshte e vertet....nga eksperiencat e mia foli.. :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Berni ne 12-10-2010, 12:23:14
Te them une qe kjo nuk eshte e vertet....nga eksperiencat e mia foli.. :D

Ndoshta ty kap garipi dhe kot per sport LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ERELA ne 12-10-2010, 12:26:46
spara me pelqen te kycem...jam e lire une.
mgjth dhe e pakycur mund te flasim!

dhe une nga eksperienca ime fola apo,ndoshta kam imunitetin e forte e sjam semurur! se di...por ndoshta shija e sexit te mire me ben te mendoj qe te gjitha te mirat me kane arrdhur nga ai...ndoshta!
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ERELA ne 12-10-2010, 12:30:49
po ju publikoj nje shkrim te nje te njohuri tim...eshte histori e vertet!
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ERELA ne 12-10-2010, 12:32:44
Im ate,tani qe kam shkuar ne nje moshe madhore,i deshperuar qe nuk mund te me imponoje me deshiren dhe idete e tij e shfaq pakenaqesine e tij duke me thene fjale te deshperuara si prsh;Po mos brith more djale me vajza te perdala se do te marresh ndonje semundje....ai nuk e di fare se si jane keto vajza me te cilat dal
a bej seks te mbrojtur sepse kur une perpiqem ta sqaroj,ai me shmanget pasi per te te, tilla biseda jane banale dhe nuk ka hije qe te konsumohen babe e bir........Nena e shpreh pakenaqesine e saj ne menyre me te ashper duke me thene;Te marte perendia ymrin!!!Ngele duke bredhur me ato ........!!!po do me vdesesh more djale,ma copetove zemren.....martohu dhe krijo nje familje per te qene!Une i them;po ka kohe moj nene se s'me iku mosha!Ajo me thote;Me ke flas edhe une,a te degjon muri?!Situata behet akoma me kritike kur une shkoj te shtepia e goces per ta mare te dalim.......babai i saj qendron te porta me nje pamje prej xhelati,nuk guxoj ta shoh ne sy.Kur i hedh ndonje shikim shkarazi me duket sikur ka mbuluar koken me nje thes te zi me dy vrima te syte
dhe sikur ne duar ka nje sopate te madhe dhe te mprehte.Me kete pamje me duket sikur me thote;Do te dalesh me gocen time por bej kujdes...zinxhirin e pantallonave ta mbash gjithmone mbyllur se perndryshe do te bej te perjetosh gijotinen dhe nuk e ka fjalen per ate gijotinen qe te con ne boten tjeter,po per ate gijotinen qe te le ne kete bote duke vuajtur dhe duke mallkuar veten.....
E marr gocen dhe shkojme te ulemi ne nje bar te qytetit......ajo ka nje pamje engjellore qe me ben te vuaj si dreqi......ashtu si per te mbytur stresin porosis nje dopio raki dhe mendoj me vete;C'fare c'mendurie!ta kesh te dashuren ne tavoline
dhe te sillesh me te sikur je ulur me gjyshen vetem nga frika e gijotines?!Ne djall te veje!!!E kthej dopion e rakise me fund dhe me sy te zgurdulluar i drejtohem duke i thene;Kemi kaq kohe qe jemi lidhur bashke dhe te them te drejten nuk mundem me.....Ajo me nje shikim rrenqethes me pyet;Perse?!Je kaq e bukur dhe kaq e mire saqe nuk mundem thjesht te dal me ty,te bisedoj e te thur plane e me pas te te percjell per ne shtepi duke te dhene nje puthje te zbehte,thuajse te shtirur.....kam nevoje per me teper.....dua qe ta shijojme plotesisht lidhjen tone
pa u shqetesuar nga presionet dhe paragjykimet....per mua ishte nje thirrje e deshperuar por buzeqeshja e saj e embel e aprovoi kerkesen time.
Dolem nga lokali dhe hipem ne makine.....une isha shume i stresuar...ecja dhe shikoja nga pasqyra se mos ndonje makine tjeter na ishte vene pas........shkojme ne nje motel periferie,hyjme brenda dhe recepsionisti,nje meso burre na sheh me nje fare ngerdheshje dhe duket sikur na thote;po ju more c'fare beni?!Nuk jo vjen zor?!....Porosis nje dhome ne katin e dyte te motelit ne menyre qe te hidhem nga dritarja ne rast emergjence.......fu temi ne dhome,mbas nje dushi fillojme aktin seksual,dritaren e kam lene hapur dhe syte e veshet i kam nga dera me ankthin se mund te shembet nga casti ne cast dhe brenda saj mund te hyje babai i vajzes me nja 17 kusherinj te pare,te me kapin e te me lidhin me zinxhira dhe ashtu te lidhur,te me cojne ne gjendjen civile.......Me te tilla komplekse te krijuara nga presioni i vazhdueshem,"harroje orgazmen".....Dhe si perfundim,ai qe quhet ilaci
me i mire antistres,te kthehet ne nje stres me vete........kete mund ta krahasosh me nje film tragjikomik por ne fakt eshte nje realitet Shqiptar...

P.S: mua me pelqen shume e mendova ta ndaja me ju!
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ERELA ne 12-10-2010, 12:41:46
respekt per SH..U T...U
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Elton Arifi ne 23-10-2010, 13:54:16
Marrdhëniet seksuale në përgjithësi kanë anët e tyre pozitive ekstremisht kur ato ndodhin natyrshëm dhe i përshtatën natyrës njerëzore duke i plotësuar kërkesat e njeriut si qenie e pastërt...por seksi mund të ketë edhe pasoja vdekjeprurëse atëherë kur bëhet në mënyrë të pandershme dhe nuk respektohet natyra e pastër e unit njerëzor.
Seksi është gjëja më e mirë në këtë ekzistencë edhepse ka një jetëgjatësi jo edhe aq të gjatë,por intenziteti i saj vazhdon e rritet atëherë kur kjo marrdhënie kryhet natyrshëm dhe në   mënyrën më të përsosur të pastërtisë fizike dhe shpirtërore...memdo j unë së paku!
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: whitesnake ne 23-10-2010, 18:36:16
Seksi eshte sporti me i bukur se cdo sport tjeter ne kete bote,biles me i mire se joga,seksi te cliron nga energjite negative te dites,nga puna e lodhshme etj.Keshtu qe seksi eshte gjeja me e bukur ne kete bote qe i ka ndodhur nje femre dhe nje mashkulli.
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Boreas ne 23-10-2010, 19:35:43
Im ate,tani qe kam shkuar ne nje moshe madhore,i deshperuar qe nuk mund te me imponoje me deshiren dhe idete e tij e shfaq pakenaqesine e tij duke me thene fjale te deshperuara si prsh;Po mos brith more djale me vajza te perdala se do te marresh ndonje semundje....ai nuk e di fare se si jane keto vajza me te cilat dal
a bej seks te mbrojtur sepse kur une perpiqem ta sqaroj,ai me shmanget pasi per te te, tilla biseda jane banale dhe nuk ka hije qe te konsumohen babe e bir........Nena e shpreh pakenaqesine e saj ne menyre me te ashper duke me thene;Te marte perendia ymrin!!!Ngele duke bredhur me ato ........!!!po do me vdesesh more djale,ma copetove zemren.....martohu dhe krijo nje familje per te qene!Une i them;po ka kohe moj nene se s'me iku mosha!Ajo me thote;Me ke flas edhe une,a te degjon muri?!Situata behet akoma me kritike kur une shkoj te shtepia e goces per ta mare te dalim.......babai i saj qendron te porta me nje pamje prej xhelati,nuk guxoj ta shoh ne sy.Kur i hedh ndonje shikim shkarazi me duket sikur ka mbuluar koken me nje thes te zi me dy vrima te syte
dhe sikur ne duar ka nje sopate te madhe dhe te mprehte.Me kete pamje me duket sikur me thote;Do te dalesh me gocen time por bej kujdes...zinxhirin e pantallonave ta mbash gjithmone mbyllur se perndryshe do te bej te perjetosh gijotinen dhe nuk e ka fjalen per ate gijotinen qe te con ne boten tjeter,po per ate gijotinen qe te le ne kete bote duke vuajtur dhe duke mallkuar veten.....
E marr gocen dhe shkojme te ulemi ne nje bar te qytetit......ajo ka nje pamje engjellore qe me ben te vuaj si dreqi......ashtu si per te mbytur stresin porosis nje dopio raki dhe mendoj me vete;C'fare c'mendurie!ta kesh te dashuren ne tavoline
dhe te sillesh me te sikur je ulur me gjyshen vetem nga frika e gijotines?!Ne djall te veje!!!E kthej dopion e rakise me fund dhe me sy te zgurdulluar i drejtohem duke i thene;Kemi kaq kohe qe jemi lidhur bashke dhe te them te drejten nuk mundem me.....Ajo me nje shikim rrenqethes me pyet;Perse?!Je kaq e bukur dhe kaq e mire saqe nuk mundem thjesht te dal me ty,te bisedoj e te thur plane e me pas te te percjell per ne shtepi duke te dhene nje puthje te zbehte,thuajse te shtirur.....kam nevoje per me teper.....dua qe ta shijojme plotesisht lidhjen tone
pa u shqetesuar nga presionet dhe paragjykimet....per mua ishte nje thirrje e deshperuar por buzeqeshja e saj e embel e aprovoi kerkesen time.
Dolem nga lokali dhe hipem ne makine.....une isha shume i stresuar...ecja dhe shikoja nga pasqyra se mos ndonje makine tjeter na ishte vene pas........shkojme ne nje motel periferie,hyjme brenda dhe recepsionisti,nje meso burre na sheh me nje fare ngerdheshje dhe duket sikur na thote;po ju more c'fare beni?!Nuk jo vjen zor?!....Porosis nje dhome ne katin e dyte te motelit ne menyre qe te hidhem nga dritarja ne rast emergjence.......fu temi ne dhome,mbas nje dushi fillojme aktin seksual,dritaren e kam lene hapur dhe syte e veshet i kam nga dera me ankthin se mund te shembet nga casti ne cast dhe brenda saj mund te hyje babai i vajzes me nja 17 kusherinj te pare,te me kapin e te me lidhin me zinxhira dhe ashtu te lidhur,te me cojne ne gjendjen civile.......Me te tilla komplekse te krijuara nga presioni i vazhdueshem,"harroje orgazmen".....Dhe si perfundim,ai qe quhet ilaci
me i mire antistres,te kthehet ne nje stres me vete........kete mund ta krahasosh me nje film tragjikomik por ne fakt eshte nje realitet Shqiptar...

P.S: mua me pelqen shume e mendova ta ndaja me ju!
me pelqeu ... realist si shkrim
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: aleks skela ne 10-11-2010, 00:24:35
seksi te zgjat jeten dhe te hap oreksin
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Stefi ne 20-12-2010, 11:15:29
SHembull:
nje femer qe kryen mardhenie seksuale natyrale te pakten dy here ne jave
eshte shume e veshtire qe ta zeri gripi ne dimer apo ndonje semundje tjeter, dhe e kunderta ndodh me nje qe nuk kryhen regullisht seks.


Ky shembulli qenka interesant LOL do i like femrat pa gjume  :P

Une gjithe dimrin me grip sa gjynah hahahhahahhahhaaaa
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 21-12-2010, 09:31:55
Une gjithe dimrin me grip sa gjynah hahahhahahhahhaaaa

sa keq me vjen per ty ! :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 18-03-2011, 15:06:29
Te ben te varur.... :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Xha Barka ne 22-03-2011, 02:40:03
Jetoj ne vend bregdetar dhe disa vite te kaluara isha ne nje shetitje me te dashuren.Ishte ora 8 e mbremjes dhe dielli po perendonte.Arrijme tek fundi nje moli,fillojmr puthemi ndersa une me nje dore i perkedhelja floket me tjetren i stimuloja *****. Ajo me thote ne vesh;te dua tani,disa njerez ishin nja 50m larg dhe mund te na shikonin.
Ajo ishte e vendosur dhe per fatin tone kishte veshur nje mini pa mbathje.Ishte nje seksperience shume eksituse dhe ajo po ulerinte sikur ishim ne shpi,pa marre parasysh njerezit jo 50m larg.

Seksi eshte jeta vet! Sa me shume aq me mire!
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 07-04-2011, 09:37:08
Shtatë arsye në favor të seksit

  1. Na ndihmon të kuptojmë se çka është më e rëndësishme për ne.
Gjeneratat e reja kanë mundësi të panumërta që çdo ditë të përballen me ygjedhje të reja . Vetëm disa dijnë të jenë të durueshëm, ngase aty shpesh përzihet edhe frika dhe presioni nga gabimet. Të gjithë tmerësisht kërkojmë mënyrë më të thjeshtë të jetës. Njëra nga strategjitë është që thjeshtë të pyetemi: "çka është në të vërtetë e rëndësishme nëjetën time?" Në njërën bga anketat, rreth 59 % të femrave deklaruan se seksi është me rëndësi të veçantëë dhe vetëm 9 % mendojnë se është i parëndësishëm fare.

Seksi do t'ua lehtësoj jetën vetëm nëse është i llojit që ju përgjigjet juve - i llojit që kultivon dhe rit intimitetin emocional, ngase më të pakta janë gjasat që do të do të humbasni të pakënaqur nëpër botë. 52 % e femrave e përcjellë një rregull: "As mos mendo për seks gjersa nuk je në lidhje serioze." Seksi është i rëndësishëm vetëm ngase vendos intimitet në sfera më të larta. Seksi ju lejon që pranë personit tjetër të jeni plotësisht të lëndueshëm fizikisht dhe emocionalisht. Nëse nuk ka dashuri, as seksi nuk ka kuptim!


2. Për shkak të seksit e çmojmë dashurinë

Në pyetjen se "Kur është seksi më i mirë?" shumica nga anketueset përgjigjet: "Kur ka dashuri në të". Nëse ka të bëjë vetëm me aktin e pastër fizik, të jeni të bindur se nuk do të kënaqeni. Shumë femra i mbushin bateritë e tyre emocionale perms seksit. 40% e femrave mendojnë se seksi i forcon lidhjet emocionale. Të njëjtën gjë e kanë deklaruar edhe ato që kanë përdorur të dyja metodat e seksit.

Më shumë se një e treat e anketueseve kishin shijuar seksin pa dashuri: 53 % në lidhje të pasuksesshme, 42% në aventura për një natë dhe 40% nëpër flerte të parëndësishme dhe pa obligime. Gjithsesi gjithnjë mund të gjindet 5% e atyre që mendojnë se erotikë e zjartë dhe e vërtetë ka qenë nata me të panjohurin. Megjithkëtë ato seksin e tillë e përshkruajn si akt fizik e jo emocional. Ato thonë se s'ka turp në këtë vetëm ngase janë anonim, por megjithatë shumica e tzre nuk mund ta paramendojnë seksin pa dashuri.

3. Mund të lavdëroheni gjatë seksit

Femrat kanë dëshirë të flasin: 94 % nga të anketuarat theksonin se shpesh bisedojnë me shoqe rreth seksit. 50% e tyre bisedojnë për këtë çështje sa here që të taohen. Ato dëshirojnë që përvojën e mirë ta ndajnë me dike dhe në të njëjtën kohë kur janë jo të sigurt dhe të pakënaqur, kërkojnë këshilla nga njëra tjetra, sidomos nga personat që kan besim në to.

Është interesante se femrat jasht lidhjeve martesore më shumë flasin për përvojat e tyre kur takohen me shoqet. Një e treat e tyre flasin për seks të mrekullueshëm dhe kanë dëshirë t'i përshkruajn detajet, 90% i shkëmbejnë informatat për kontracepcion dhe teknikat e gjërat tjera, 63% krahasojnë përvojat e tyre më të mira, më të çmendura dhe të hidhura. Natyrisht se pak edhe e teprojnë.


4. Temë e mirë është biseda me partnerin

Pa partnerin nuk do të kishim edhe biseda të mira dhe interesante. Përveq kësaj gjithnjë është mirë me i ndarë kënaqësitë dhe pakënaqësitë me personin që e dashurojmë P.Sh. 48% e femrave dëshirojnë më tepër seks dhe të gjitha herët a vonë e bëjnë këtë në marrveshje me partnerin e prej tyre 43 % duke biseduar me të dhe 41% heshturazi, duke dërguar sinjale të heshtura por të efektshme trupore.

 Asnjëherë nuk duhet kritikuar partneri, po gjithnjë duhet dhënë vullnet pozitiv. Gjithnjë thuani "kështu është mirë" dhe asnjëherë "mos, çka po bën!" 20% e femrave nuk ndërmarina asgjë kur janë të pakënaqura. Duhet ditur se heshtja për partnerin mund të jetë tejet frustruese. Mund ta humb interesimin për ju.

5. Seksi e ushqen egon

Në pyetjen se "Si ndihen në lidhje të afshtë", 66% e femrave kanë theksuar se kanë vetbesim të plotë. 50% e tyre theksuan se ndihen tejet seksi dhe bëhen dashbnore që kanë shumë kërkesa. Kjo natyrish nuk do të thotë që kanë dëshirë ta ndërrojnë partnerin apo të kenë më shumë në të njëjtën kohë. Kjo ide nuk u pëlqen gati askuj.

Do të thotë se vetëm lidhja e ngrohtë monogame i bënë të lumtur (66%), optimiste (80%), dhe më mirë ia dalin me probleme jetësore (58%). Pikërish vetëm pse seksi u jep siguri, për këtë dhe ndihen me shumë dëshira dhe më seksi. 89% e tyre thonë se më së miri, më të shëndetshme dhe më me vetbesim ndihen kur janë të kënaqura me veten si njeri. Atëherë janë dhe më të lumtura. Vetëm 12% të femrave gjejnë ndihmë te alkooli dhe stimulanset tjera.

6. Seksi është aventurë pa pagesë

Ajo që dikur konsiderohej tabu, sot është në praktikë të gjerë. Gati të gjitha anketuset i kanë prvuar pozitat standarde (nga anash, nga prapa, pozitën misionare…). 92% e kanë shijuar seksin oral, ndërsa shumë nga ato kanë shkuar edhe më larg në seks me gjërat që Kamasutra (filozofi dhe praktik hindus për seks) i quan me emra të quditshme. Eksperimentet janë të nevojshme gati për secilën. Jo vetëm që e largojnë monotoninë por edhe janë kyqe në forcimin e lidhjes fizike dhe psikike mes partnerëve.

Gati gjysma e të anketuararve kanë shijuar seksin në vende publike ndërsa 40 % e tyre nganjëherë lundron në ujërat e sado-mazohizmit! 72 % shërbehen me vibratorë, vajra për masazhë, ndërsa 20% e kanë provuar seksin me tre persona menjëherë. Gati 60% e tyre kanë ëndëruar për seks me femër ndërsa 14% e tyre për metodat sado-mazohistike, me zingjirë dhe kamxhikë!

7. Ju pajton

Disa nga arsyetimet e femrës për t'iu shmangur seksit janë:"Jam e lodhur", "Nuk ndihem mirë". Një nga arsyetimet tjera që është mjaft e pamoralshme është edhe se: "të refuzosh mashkullin është argëtim!" Në pyetjen se "pse i shmangen seksit?", femrat kryesisht janë përgjigjur: "Për shkak të lodhjes", "shpesh nuk jam e disponuar", ndonjëherë edeh "jamë e hidhëruar me të".

Megjithatë arsyetimet e llojit: "nuk dua as të paramendoj se më ka gjithnjë në dispozicion" si dhe "du t'i hakmirem" i takojnë jokorrektësisë emotive. Kjo nuk do të thotë se t'i vendoseni atij në dispozicion kundër vullnetit tuaj, por t'i thuani se jamë e hidhëruar apo e lënduar, dua njëherë të diskutojmë e pastaj shohim.

Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 12-04-2011, 12:36:22
Sa jeni zgjat more me keto postime, ore shkurt te ben mire se te c'tensionon, te elektrizon, dhe ne fund te shkarkon.... :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: diana regjaj ne 30-04-2011, 20:34:04
seksi esht  mbi te gjitha mu me pelqen shum me jep enrgji te madhe me se shumti me ka pelqyer kur kam ber me tri femra seks ajo ka qen dita ma e mira en jet time ishim ne ditlindjen time edhe ne fud te ditlindjes shkuan te gjith shoket dhe shoket pereq shokut tim t engusht dhe tri shoqve shoku ka qen i dehur dhe ai a filloj t eflej kshtu q embeta vetm me ti femna dhe filluan te me prekun ne gjoks dhe ne k... kshtu qe me ben shum persjon dhe filluam t eputhem u shvishem dhe ma merrshin karin ne goj mu qojke kari dru edhe  e fytja karin ne pidhin e nxet val si en parajs
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: leonard.846 ne 13-05-2011, 20:40:18
 seksi besoj se esht pjesa me e redesishme per njeriun.dhe beni sa me shum seks..
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 26-05-2011, 12:51:05
Te nxeh  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 26-05-2011, 13:00:06
seksi besoj se esht pjesa me e redesishme per njeriun.dhe beni sa me shum seks..

rrofsh per keshillen :d
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 27-05-2011, 10:48:17
do e kemi parasysh :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 27-05-2011, 10:50:24
Ja paskemi fut kot ne deri me tani... Se kemi ditur hic se cfare te mirash na sillte seksi... :P :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 27-05-2011, 10:51:59
je ne kohe per ta ndrequr gabimin se deri tani sa je rrutullu disa here e je mbeshtetur kot, e ske marr vesh cke bere deri sa ke nxjerr koken :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 27-05-2011, 10:53:06
Rri Erela se po me iken mendja, gjithe kete kohe dhe nuk dinim se cfare te mirash sillte seksi, u deshet ju, ata , ato qe ne te na hapeshin syte. :P :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 27-05-2011, 10:55:38
duhet te na i dish per nder qe te mesuam  te hapesh syte se deri tani dije vetem te hapje kembe :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 27-05-2011, 10:56:52
duhet te na i dish per nder qe te mesuam  te hapesh syte se deri tani dije vetem te hapje kembe :
LOL drejt me thene me mire jua hapja kembet, po tani kam nje vizion krejt tjeter...  :D

Tani ti qe po i ben kaq reklame vetes etj etj si e ke hallin?. :P :P :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 27-05-2011, 10:58:17
^o) ku po e sheh "reklamen e vetes " ????!!!
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 27-05-2011, 11:07:34
^o) ku po e sheh "reklamen e vetes " ????!!!
Po ja pra qe me hape syte etj etje... :P :P   
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 27-05-2011, 11:11:43
po e the vet mo njeri :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 27-05-2011, 11:13:21
Epo si duket qenkam akoma ne efektet e ketij zbulimi te madh dhe se kam kuptuar kush e ka thene. :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 27-05-2011, 11:13:43
ah ti je qofte :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 27-05-2011, 11:18:55
ti luleshtrydhe me shllak. :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 27-05-2011, 11:27:20
ti luleshtrydhe me shllak. :P

e di se eshte shprehje qe ma thote dikush ;) por me cokollate ne ngrohte e jo shllak :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 27-05-2011, 11:29:10
epo cokollata e ngrohte ftohet shpejt dhe te duhet me perdor pak dhembet pastaj, ;) :P :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 27-05-2011, 11:30:39
e kush tha qe sna pelqejne kafshimet :D ?
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 27-05-2011, 11:32:55
Une s'thashe gje,  :P ti tani po e thua... qe te pelqejne. :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 27-05-2011, 11:35:03
po pra po ta riperseris . me pelqejne :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 27-05-2011, 11:43:50
po pra po ta riperseris . me pelqejne :D
nga lart poshte apo nga poshte lart.... :P :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 27-05-2011, 11:45:23
dashke detaje ti...varet :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 27-05-2011, 11:48:17
varet dmth se s'do qe ti japesh ketu apo varet. :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 22-06-2011, 12:34:33
Te ben mire per lekure   :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: TATU ne 22-06-2011, 12:38:37
Te ben mire per lekure   :D

pse cfare i ben??? e tendos ...lekuren?????  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 22-06-2011, 12:51:15
E ben te bute e e rrafshon,eshte me mire se cdo krem..... :D...sidomos per gjinine e bukur  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 22-06-2011, 14:04:42
E ben te bute e e rrafshon,eshte me mire se cdo krem..... :D...sidomos per gjinine e bukur  :D

bashkohem plotesisht me ty :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: NENSY ne 30-08-2011, 00:01:05
sex ilaci me i mir per lekuren,,???

mos falimentuan te gjitha firmat kozmetike..... LOL LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 30-08-2011, 10:33:11
provohe njecike lengun e tij se cfare efekti do te te jape... :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: TATU ne 22-09-2011, 11:13:06
provohe njecike lengun e tij se cfare efekti do te te jape... :D


sa me bindje flet dhe ti or dreq :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 22-09-2011, 20:29:22
pse s'thoni ju ky seksi ja fuska edhe botox-it hahhahhhahaha
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 23-09-2011, 10:31:15
ia fut deri tek te 40-tat... por kur e than nje pakete ne dite edhe e ben 1 here ne jave s'ben efekt ai LOL LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 23-09-2011, 14:07:17
epo po kalove te 40 xhan....edhe lekura edhe seksi nje efekt kane.....
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 23-09-2011, 15:09:31
nje e mire e seksit asht ene ulja e tansjonit... LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: TATU ne 10-11-2011, 14:24:15
sidomos ne mengjes.... te shkon dita mbare  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 10-11-2011, 14:37:03
Sidomos ta besh sa here te mendosh per te sa stres shkarkon. ;)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: TATU ne 15-11-2011, 15:21:58
sidomos me gra te martuara... o zot o zot , por po ja le rradhen tipit dhe vullkanit  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 15-11-2011, 15:22:46
Ti je lezetosur me xhan apo si... LOL LOL LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: TATU ne 15-11-2011, 15:24:08
Ti je lezetosur me xhan apo si... LOL LOL LOL


ti si thua ,mo xhan ?  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 15-11-2011, 15:25:26
une them se je aty ne te ndermjetme. :P :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: TATU ne 16-11-2011, 14:44:12
kaq i mire eshte????  ^o)  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 17-11-2011, 12:46:04
paskan avancuar postimet per te mirat e te bekuarit sex... mire njerez votoni se votimi eshte i hapur LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 17-11-2011, 12:48:41
cte votojme moj???
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 17-11-2011, 12:51:22
hahahha doja te thoja shkruani moj :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 17-11-2011, 12:52:51
e mire e the LOL LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 01-12-2011, 13:41:29
Si duket nuk ju paska bere mire seksi keto dite qe nuk keni shkruajtur... :P :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 01-12-2011, 13:42:22
[pse duhet te shkruajme cdo dite per seksin eeeee...duhet me e perditesu ? keshtu mendon?

ti cdo na thuash ndonje gje interesante??
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: +ERELA+ ne 01-12-2011, 15:32:10
Si duket nuk ju paska bere mire seksi keto dite qe nuk keni shkruajtur... :P :P


ne mire na ben gjithmone por jo gjithmone mund te shpjegohen ndjesite qe te cmendin ne momente te tilla tipi
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 01-12-2011, 18:15:16
pse s'thoni ju ky seksi ja fuska edhe botox-it hahhahhhahaha

LOL LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 01-12-2011, 18:24:32
LOL LOL

mendoj se botoxit ia kalon vetem ne 9 mujorin e pare LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 01-12-2011, 18:25:15
mendoj se botoxit ia kalon vetem ne 9 mujorin e pare LOL

sa e shpifur qe je LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 02-12-2011, 22:23:03
he mi mo...te erdhi me vjelle ty??? Ahhhhh ti ti....
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: vullkani ne 02-12-2011, 23:43:57
 jarge: jarge:
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 06-12-2011, 10:31:52
qyqa vullkano....ci ke vu ato surreter se na patakse LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: vullkani ne 06-12-2011, 23:29:13
po mendoja per seks dhe se cpata nje ndjesi :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 30-12-2011, 11:26:50
Te kalon dhe dhimbjen e dhembit  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 08-01-2012, 17:41:45
te ngrof kur ke ftofet
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 08-01-2012, 17:42:20
dua sex.. :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 11-01-2012, 12:03:36
te ngrof kur ke ftofet

te ngroh po edhe te ftoh
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 11-01-2012, 12:10:12
Te ben te vibrosh  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: vullkani ne 13-01-2012, 13:22:33
ne seks cdo gje eshte e mire
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 13-01-2012, 19:47:30
seksi te lubrifikon LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: vullkani ne 13-01-2012, 21:28:01
te mban ne forme te mire
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 17-01-2012, 12:22:54
kush o Seksi??  :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 17-01-2012, 14:24:52
Seksi jam une  :D


Te c'tensionon seksi  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: intrigadoravet ne 17-01-2012, 22:11:52
seksi eshte preteksi

Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: miabel ne 18-01-2012, 10:22:42
seksi eshte domosdoshmeri,nevoje,deshire, eshte...gjithcka pa te asnje lidhje sdo funksiononte gjate.
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: chekevara ne 18-01-2012, 10:28:47
Te shfryn inatin :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: TATU ne 18-01-2012, 10:32:16
dhe une ashtu them...te çliron nga te gjitha inatet  :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 18-01-2012, 10:55:49
te shkrydh kockat ske nevoje per palester :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: vullkani ne 18-01-2012, 21:54:24
po te besh seks qe ne mengjes te vete dita vaj
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 18-01-2012, 21:57:37
po te besh seks qe ne mengjes te vete dita vaj

mua edhe pa seksin e mengjesit.vaj me vete
edhe pse e aplikoj shpesh LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 19-01-2012, 12:31:12
Te  begaton  dhe punen  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 19-01-2012, 12:33:47
 :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 19-01-2012, 15:01:33
seksi eshte jeta
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: intrigadoravet ne 19-01-2012, 15:33:16
pa seks eshte njesoj si pa buk :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 19-01-2012, 16:14:07
te ben me kraheeee apo eshte redbull ai??? Nejse nje efekt kane te dyja
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: NENSY ne 19-01-2012, 20:19:11
pa seks eshte njesoj si pa buk :D
po ata qe jane me diete, si ja bejne..?? :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: vullkani ne 21-01-2012, 18:44:11
te shikosh avatarin e nensy dhe mos te vej mendja per seks
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: intrigadoravet ne 21-01-2012, 21:25:03
po ata qe jane me diete, si ja bejne..?? :P


 ata te gjejn zgjidhje
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 07-02-2012, 13:21:00
Te ngrit temeperaturen ne keto dite te ftohta te dimrit  :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: endrrimtare ne 07-02-2012, 13:37:51
Te zgjat jeten dhe ke me pak semundje LOL sidomos meshkujt te bejne te ruhen nga prostati :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: vullkani ne 07-02-2012, 21:28:05
enderimtare hajt te ti shtoj ca vite :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: endrrimtare ne 07-02-2012, 21:57:56
 hmmmmm:  :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: vullkani ne 07-02-2012, 21:59:38
hajt pra se te duhen ca vite me shume  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 08-02-2012, 14:03:08
te mirat e seksit....kush e provoi e i pa...
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 15-02-2012, 13:11:01
Te ndihmon  ne ruajtjen e peshes ideale  :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: TATU ne 15-02-2012, 13:39:49
1. I bën mirë boshtit kurrizor duke rritur elasticitetin muskulor.

2. Stabilizon qarkullimin e gjakut dhe redukton rreziqet e infarktit dhe iktusit

3. Na bën që të shohim ëndrra më të mira në gjumë.

4. Liron endorfinën e cila krijon humor dhe disponim të mirë.

5. Çdo akt seksual djeg 200 kalori.

6. Gjithnjë nëpërmjet endorfinës stabilizon stimulimin e urisë.

7. Opoidet e liruara nga truri apo ofshamat gjatë orgazmës funksionojnë dhe shërbejnë si mjet kundër dhimbjeve.

8. Puthjet e gjata prodhojnë pështymën e cila mbron dhëmbët dhe mishin e dhëmbit.

9. Sipas Dr. Weeks veçoritë e lartpërmendura na çojnë drejt një përfitimi global pra shtatë vite më shumë ju zgjatet jeta atyre që bëjnë seks. :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Xhuli* ne 15-02-2012, 13:42:07
keto siper jane shume te verteta po simbas studimeve qe jane kryer, vlejne vetem brenda nje lidhjeje te shendosh :)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 15-02-2012, 14:18:13
Ti forcon dhe eshtrat  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 17-02-2012, 21:55:50
te shkarkon stresin. :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: endrrimtare ne 17-02-2012, 21:59:29
A ka ndonje njeri serioz ketu  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 17-02-2012, 22:00:20
ti kur ben seks me duket. LOL LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: endrrimtare ne 17-02-2012, 22:01:09
Ndryshe quhet intimitet  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 17-02-2012, 22:01:44
intimitet eshte kur je me veten tende LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 18-02-2012, 12:17:07
Te  rregullon ritmin e zemres  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 20-02-2012, 16:08:12
Te ngrite apetitin per  edhe me shume seks...LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Misss ne 21-02-2012, 18:30:28
Tonifikon trupin...  ;)  :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: altinmurati ne 21-02-2012, 20:30:44
Thone qe keto gocat nga Elbasoni jan shume te mira ne krevat.
Nuk e di sa e vertete eshte kjo.
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 21-02-2012, 20:38:18
vera me mollasin te mos presi ska asnji nga elbasani ketu
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: vullkani ne 21-02-2012, 20:39:26
seksi vetem te mira ka se mos ka ndonje gje te keqe
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 21-02-2012, 20:47:28
Te paskan genju meshkuj edhe ka por eshte mhb me vete
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 21-02-2012, 20:49:25
ndoshta

solidariteti mashkullor eshte me solid se ai femerori
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 21-02-2012, 20:53:11
tobestafkurullah mor altin une i dua si motrat e mija
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 21-02-2012, 20:56:22
thua te me degjojne mua?

thuja vete me mire
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 01-03-2012, 11:56:01
Te stabilizon dhe ekonomikisht.... :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 02-03-2012, 10:19:42
te largon stresin e avionit LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 06-03-2012, 09:07:05
Ndikon dhe pozitivisht kunder renies se flokeve ..... :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: dreamm ne 06-03-2012, 11:25:44
Ndikon dhe pozitivisht kunder renies se flokeve ..... :D

Kete s'e paskam degjuar. :D hmmmmm:
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 06-03-2012, 11:57:50
te ben te ndihesh shume me lart se kaq
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Brentiani ne 06-03-2012, 12:34:00
Seksi te freskon, te ofron siguri. Saherebej seks para se te luaj basketbol jam gjithmone shume me i sakte ne gjuajtje, shenime.. :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ßåßy ღ ne 06-03-2012, 12:49:37
I mire per muskujt e barkut...kete konkluzion kam nxjerr :D :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Brentiani ne 06-03-2012, 13:04:33
I mire per muskujt e barkut...kete konkluzion kam nxjerr :D :P
A e ke formu six pack hiq ti? :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ßåßy ღ ne 06-03-2012, 13:06:45
A e ke formu six pack hiq ti? :P

8..se 6 e kalova :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Brentiani ne 06-03-2012, 13:10:33
8..se 6 e kalova :P
E kam dit.. :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 06-03-2012, 16:29:59
Te ngrit dhe nivelin e intelegjences...LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Misss ne 06-03-2012, 16:34:32
Te ngrit dhe nivelin e intelegjences...LOL

Edhe imunitetin  :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 06-03-2012, 16:35:39
Te  ben dhe me te dashur per rethin...LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: vullkani ne 10-03-2012, 20:20:51
se mos ka ndonje gje te keqe seksi
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Ritual ne 12-03-2012, 00:52:53
luan rolin e antistresit
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 15-03-2012, 13:26:00
Te ngrit dhe nivelin e patriotizmit.... :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ßåßy ღ ne 15-03-2012, 13:56:09
Se di ku ishin te mirat..vec nejse :D :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: endrrimtare ne 15-03-2012, 14:11:39
Te ngrit dhe nivelin e patriotizmit.... :D :D

Une prandaj e dua shume Shqiperine. Se ngatarroj me vendet fshqinje  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 15-03-2012, 14:12:28
Prandaj jemi patriot qe te dyte.Eshte mire ti bashkojme forcat...LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: endrrimtare ne 15-03-2012, 14:13:52
Never.  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 15-03-2012, 14:15:18
Eshte mire dhe per thonjet... :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: endrrimtare ne 15-03-2012, 14:17:24
Jo jo sma prish dot mendjen.  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 15-03-2012, 14:18:52
Edhe vjen mire kunder plakjes.... :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: whitesnake ne 15-03-2012, 14:37:35
Te gjalleron trupin dhe mendjen, te zgjat edhe organin gjenital  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: endrrimtare ne 15-03-2012, 14:45:51
Une them se seksi te ben mire kur skalon ne perversitet. Pastaj quhet i rrezikshem per shoqerine.
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: whitesnake ne 15-03-2012, 14:48:35
Une them se seksi te ben mire kur skalon ne perversitet. Pastaj quhet i rrezikshem per shoqerine.

 :)  ;)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 18-03-2012, 20:13:55
seksi...ca eshte ky?
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 20-03-2012, 15:49:37
Te ben te pamvarur.... :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 20-03-2012, 16:24:15
une se di ca eshte????
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 21-03-2012, 11:08:19
Do e hap une kursin.... :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: endrrimtare ne 21-03-2012, 11:22:22
Do edhe sekretare? LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 21-03-2012, 11:58:30
Ti rri aty anash,se edne minorene je...LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ßåßy ღ ne 21-03-2012, 12:24:05
seksi...ca eshte ky?

Ket pytje do beja dhe une per momentin. :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 21-03-2012, 12:29:20
Qe une ju shpjegoj fije per fije  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Sherin ne 19-04-2012, 00:00:46
Qe une ju shpjegoj fije per fije  :D

Mesues  je ti din te mesosh apo i bie  fyllit  ne nje vrime  LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 19-04-2012, 00:05:22
Fyellin bashke me vrime  ja jap tjereve...LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Sherin ne 19-04-2012, 00:10:20
Fyellin bashke me vrime  ja jap tjereve...LOL

Hahaha a  ju del te pakten se kjo ka rendesi  LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 19-04-2012, 00:12:16
Edhe ju tepron.... :D

Po ti le ate muhabet trego per te mirat....LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Sherin ne 19-04-2012, 00:14:00
Edhe ju tepron.... :D

Po ti le ate muhabet trego per te mirat....LOL

Hahaha kur  fillojne e  teprojne gjerat do te thote  qe  nuk e  sodisfon hahaha LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 19-04-2012, 00:20:02
Te flasin icik per seksin? :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Sherin ne 19-04-2012, 00:23:45
Filloja ti se  ta pres  une haha LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 19-04-2012, 00:28:01
Mi shpjego icik te mirat e te keqijat se jam i ri ne kete fushe... :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Sherin ne 19-04-2012, 00:31:37
Hahaha Te  mirat e ti qe  ndjen kenaqesi per disa    ndersa  e  keqia  se per mashkullin eshte me e  domosdoshme  se  femra sepastaj trashet  koka edhe nuk llogjukojne  LOL LOL LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 19-04-2012, 00:33:11
Te ben dhe mire per sklerozen...LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Sherin ne 19-04-2012, 00:38:53
Hahaha te ben mire  per shum gjera  po spo i them sonte neser  hahaha
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: erionmuca ne 19-04-2012, 16:06:54
hahahaha
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: NENSY ne 19-04-2012, 20:16:09
Hahaha te ben mire  per shum gjera  po spo i them sonte neser  hahaha
hahha per zemren  me shume..hahhaha
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 19-04-2012, 21:02:27
Kujtese qe nuk jeni ne barkafe vajza!
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 14-06-2012, 15:29:29
Ti zbardh dhe ngjyren e dhembeve.... :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: endrrimtare ne 14-06-2012, 15:31:44
Te sheron nga cdo semundje LOL LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 14-06-2012, 15:33:35
Shtttttttttttt moj ti minorene ku i di keto pune.... :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 14-06-2012, 17:00:58
Te sheron nga cdo semundje LOL LOL

futja kot.....

Seksi eshte i mire kur e shijon ate , dhe jo kur e ben si detyre shpie...

sa per te sheru te shurro jo te sheron LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Gerti1 ne 14-06-2012, 17:03:11
Seksi eshte dhe me i mire kur eshte i ndaluar. Si psh ne vende publike.
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 25-07-2012, 13:54:55
Seksi ka aq te mira dhe te keqija...

po une sot qekam shume Down....
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pussy Lover ne 25-07-2012, 15:46:05
Seksi ka aq te mira dhe te keqija...


ku jane te keqijat se der me sot skam degjuar gje
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Gerti1 ne 25-07-2012, 17:07:13
Po e le nanjonen shtatzane eshte gje shume e keqe.
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 25-07-2012, 17:15:21
seksi te ul e ngre emocionalisht
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pussy Lover ne 26-07-2012, 09:21:19
Po e le nanjonen shtatzane eshte gje shume e keqe.
vallaj kjo mbase eshte e vertete por nuk mund te mos vish brenda lale se ndryshe quhet kenaqesi e paperfunduar, dhe nese nuk ka marr kontraceptive ike e hengre me te vertete  :D :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 26-07-2012, 15:10:27
ku jane te keqijat se der me sot skam degjuar gje

te keqijat jane kur te bi per pjese nai toc lakre...
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pussy Lover ne 26-07-2012, 15:59:09
tani ti je tu pa per lakna apo per tronguj?  :D :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 26-07-2012, 16:00:05
Jo une shof me lart...shof per patellxhona
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pussy Lover ne 26-07-2012, 16:01:23
jane te zinj ato mi lale pse aq nolt? shif per nonji afer
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 26-07-2012, 16:01:53
me pelqen loja kush e hudh me larte

e ke parasysh ate

hedhje cici ne distance :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pussy Lover ne 26-07-2012, 16:03:47
te pelqeka ajo shprehja me duket burre eshte ai qe bo 3kg shurr ene i var Ko.et ne mur :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 26-07-2012, 16:05:27
ose i gju me gur e si merr kurre!!!

po ku ka ashtu burrash mo se

se dolem teme

Seksi te shkarkon energjite negative te akumuluara gjate diteve te gjata dhe nervoze

kurse kur je ne cikel te shkarkon te tjera gjera...po leje se e bona bajat
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pussy Lover ne 26-07-2012, 16:08:37
sdi gjo ca me te thon ne mashkujt svujm prej ciklit :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 26-07-2012, 16:10:39
sdi gjo ca me te thon ne mashkujt svujm prej ciklit :D

po ti pse bo sikur tu drejtova ty ta morr vesh une??? une e kisha me temen

Prape ne teme

ka qene nje shprehje

per i cope sallom sja vle me fut gjithe derrin n'shpi

e goditme ne fakt
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pussy Lover ne 26-07-2012, 16:21:43
ke te drejte si puna e asaj kombajnes se grurit
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 26-07-2012, 16:22:42
qeke inteligjent me verte..ulu dhit more


Seksi ka shume te mira por duhet te dish tia zbulosh (kjo per temen)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 26-07-2012, 16:23:46
Po e le nanjonen shtatzane eshte gje shume e keqe.

ka mjete , menyra plot....qe ajo te mos mbetet ose edhe nese mbetet ti japi drejtim
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pussy Lover ne 26-07-2012, 16:24:48
thnx per kompl :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 26-07-2012, 16:27:45
thnx per kompl :D

ndihesh me mire tani?
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pussy Lover ne 26-07-2012, 16:28:55
gjithmone ndjehem mire (pse ta prish humorin) hmmmmm:
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 26-07-2012, 16:30:20
gjithmone ndjehem mire (pse ta prish humorin) hmmmmm:

psh ne qofte se une tashi te hudh nga karrigia si do ndiheshe ti ...prape mire?

e ca lidhje ka kjo me seksin???
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pussy Lover ne 26-07-2012, 16:33:44
sa rehat qe do ishte :D lale kujdes se mos bije mbi ty? ene pastaj ankohesh
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 26-07-2012, 16:35:08
sa rehat qe do ishte :D lale kujdes se mos bije mbi ty? ene pastaj ankohesh

Ska gje se edhe po u ankova ty ste qahem jo
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pussy Lover ne 26-07-2012, 16:35:46
e kisha fjalen qe jam peshe e rend dhe mos shtypesh
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 26-07-2012, 16:36:51
prape ty ste qahem
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pussy Lover ne 03-08-2012, 12:49:51
nje gje e mire per seksin eshte se pasi e ke bere ndihesh me pozitiv per jeten, ke shtrydh koqet ska me ngarkese...

zoti ka qene nje gjeni i madh qe e ka shpikur
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Kisss ne 03-08-2012, 12:55:29
Fajet I ka Testastroni pse meshkujt mendojn per seks cdo 15 + ose - sekonda. :-)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 03-08-2012, 13:28:57
epo nga sondazhet e fundit kishte dale qe ishin femrat qe mendonin cdo 15 min per sex....... :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: elton.asllani ne 03-04-2013, 10:52:25
Përse disa burra nuk arrijnë fare të përmbahen?


Nese ai nuk arrin ta mbaje orgazmen ne pergjithesi do te thote se ndjehet psikologjikisht nen trysni (shpesh eshte nje fakt i pavetedijshem, te cilin nuk e percepton plotesisht) dhe kjo shkakton nje tension ne bacin: zona plevike ngurtesohet dhe behet e paafte per te mbajtur ejakulacionin. Per kete arsye, kura ne rastet e ejakulacionit te parakohshem konsiston ne ndihmen qe duhet dhene per te gjetur nje qetesi emotive. Por nganjehere ai nuk arrin ta mbaje sepse kenaqesia eshte shume e thelle. Ne kete rast edhe ejakulacioni eshte shume i forte dhe i bollshem.

Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ciarli ne 04-05-2013, 09:16:42
seksualiteti ka qene gjetje instiktive e dy krijesave te dnryshme, krijuar dhe bashkuar ne qiejte(planet) e zotit qe eshte nje perbindesh dhe s'para ben favore. mirepo nga kenaqesia te dashuria dhe tek seksi njeriu ka ecur vete duke i gjetur vete rruget e tij dhe krasitur kombinimet e semura apo t shtremberta. seksualiteti ka nevoje per idealizma prane tij, per pastertine, bukurine, shendetin, fuqine etj..qe te arrihet te kuptohet si nje vlere e larte njerezore.
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 20-05-2013, 12:07:22
Te ben me me fat ne bixhoz...... :D :D :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: SteriOtipi B ne 20-05-2013, 12:53:19
edhe ne kumar. :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: elton.asllani ne 20-05-2013, 13:18:31
...sidomos ne lekurat e zeza :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 20-05-2013, 22:29:30
seksi o ai.qe te shkarko stresin...lodh veten ne palester une
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: elton.asllani ne 20-05-2013, 22:31:59
seksi o ai.qe te shkarko stresin...lodh veten ne palester une

Lum si Golja qe.e di c'eshte  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 20-05-2013, 22:32:54
golja mos je ti se.une e di se kam le cjam
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: elton.asllani ne 20-05-2013, 22:41:25
Mishel  :perqafim
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 20-05-2013, 22:43:34
nuk kam nevoje gjthsesi rrofsh gjo e kamuflume  :perqafim
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: elton.asllani ne 20-05-2013, 22:44:36
Nje nga te mirat e seksit eshte qe ta shton oreksin
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 20-05-2013, 22:46:16
nje nga te mirat e seksit eshte.qe une bie ne peshe dhe me.iken oreksi per ushqim
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: elton.asllani ne 20-05-2013, 22:50:28
Qylafe, po ushqimi clidhje kishte  :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 20-05-2013, 22:52:35
se harxhoj kalori o pekmez dhe nga lodhja sme hahet as buke

hajt shnet e pare tashi se me sexin.e ndritem
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: elton.asllani ne 20-05-2013, 22:54:00
Ke qen naiher nkine ti?  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 20-05-2013, 22:58:26
jo kam qene me makine...apo spo flisnim per ket?  :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: elton.asllani ne 20-05-2013, 23:00:20
Ke te fala.nga Tomi LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 20-05-2013, 23:04:19
ahh fiksim e kam ate djale
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: elton.asllani ne 20-05-2013, 23:06:49
 ;) une thash se.mbeta vetem.me.Pasionin
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 20-05-2013, 23:08:02
do mbetesh vetem Irene

naten sol e mos harro sex ,sex dhe sex....se te gjalleron mendjen dhe trurin
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: elton.asllani ne 20-05-2013, 23:09:42
Jo sduuu sduuu  :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: KleantR ne 21-05-2013, 01:22:30
Do te flasim per seksin? Kthehu!
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 21-05-2013, 11:34:18
Do te flasim per seksin? Kthehu!

LOL LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ness uno ne 09-12-2013, 20:31:45
ore  hmmmmm: po shyqyr qe gjeta nje teme per seksin ne kete forum se vetem
romantizma e filozofira kam pare deri tani...po pati ndonje ne linje te na thote ndonje gje se kemi nevoje per leksione ;P  ...po s'deshet ne tollum ju qofte :D

P.s e kam fjalen per seksin meshkuj vs femra .....ju lutem
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 09-12-2013, 20:54:12
https://www.youtube.com/watch?v=lQlIhraqL7o&feature=youtube_gdata_player (https://www.youtube.com/watch?v=lQlIhraqL7o&feature=youtube_gdata_player)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: DiniL ne 09-12-2013, 23:23:19
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FdfCWayX.jpg%3F1&hash=60e62affcfa5d75f84b60591fd104f9e)

Pendimi.

Shkeputur nga ditari i gjyshes
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 10-12-2013, 10:51:31
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FdfCWayX.jpg%3F1&hash=60e62affcfa5d75f84b60591fd104f9e)

Pendimi.

Shkeputur nga ditari i gjyshes

Ca gjyshe sexy qe paske :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ness uno ne 10-12-2013, 19:19:40
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdlisted.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2013%2F11%2Fspl654465_026.jpg&hash=a925290a184833763b558cd6627e46d3)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ness uno ne 10-12-2013, 20:08:15
Ju pershendes me keto vargje te te madhit Cajup


A.Z.Cajupi.

Kenga e kandarit
................... ................... ....

Grua mu prish kandari
nuk eshte me ai i pari

qe punonte dite e nate
gati si barut i thate

qe punonte dimer e vere
pa u lodhur asnjehere

qe ishte i lehte si flete
qe e mbante koken perpjete

qe turrej si trim i rralle
per te kapur zockat gjalle

dhe rropatej neper shpella
ku te ishin me te thella

Dhe tani s'di c'ka ngjar
here here rri i menduar

kur ben ftohte e dimer shume
struket e bie ne gjume

ndonese eshte i permalluar
gjuetine se ka rralluar

kerkon zocka te njoma
pellumbesha gusharoma

dhe me to giciliset
fillon celet kaperdiset

Giciliset i cel nuri
dhe merr pamjen prej burri

e fillon nga zanati
ashtu sic ka bere i jati

dhe versulet porsi ngjale
drejt vendlindjes ku ka dale.

Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ness uno ne 10-12-2013, 20:19:56
edhe kjo kenga i pershtatet temes, eshte nje dashuri e thelle rreth seksit e te mirave te tij

https://www.youtube.com/watch?v=xovD3dkxmd8 (https://www.youtube.com/watch?v=xovD3dkxmd8)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 10-12-2013, 20:32:12
Kjo do ishte fiks
https://www.youtube.com/watch?v=MXR1mqBhe14&feature=youtube_gdata_player (https://www.youtube.com/watch?v=MXR1mqBhe14&feature=youtube_gdata_player)
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ßåßy ღ ne 10-12-2013, 21:50:47
Vetem nje te mire ka, na jep femijet :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: flutur ne 11-12-2013, 07:59:16
Te mirat e tij...hahahaa..zgjo hesh ne mengjes duke kenduar Makarenen  :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ness uno ne 11-12-2013, 22:57:06
cfare kenge tjeter kendoni pervec makarenes mi shoqe?

pres njoftime.....
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: flutur ne 11-12-2013, 23:04:20
 :P..te gjitha mor shok
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ness uno ne 13-12-2013, 00:24:13
 ra faja nga fiku psh , e kendon?  :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 13-12-2013, 14:39:38
keta te dy jane te dashuruar perfundimisht
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: flutur ne 13-12-2013, 14:45:25
 LOL..jo ore ajo kenga eshte per pleqt  :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 13-12-2013, 14:48:42
Te mirat e seksit???....kur pati te keqija qe ti reklamojme te mirat??

une e dashuroj seksin...
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 13-12-2013, 14:51:47
yyttt rrugace :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 13-12-2013, 14:53:28
une nuk bej seks rrugeve moj....ia krijoj kushtet vetes LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: flutur ne 13-12-2013, 14:57:12
pupupupuuuu  LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 13-12-2013, 14:58:17
ckaka flutur?
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: flutur ne 13-12-2013, 14:59:55
 LOL..hic mu kujtuan kushtet e mia   :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 13-12-2013, 15:08:02
sa bukur ngerdheshen gocat :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: flutur ne 13-12-2013, 15:13:38
 :engjell:
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 13-12-2013, 15:14:05
Imagjino sesi duhet te jete ngerdheshja ne seks e siper.....
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: flutur ne 13-12-2013, 15:18:42
hahaahaaaaa..mire qe se shohim veten ne pasyqre ne ate moment  :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 13-12-2013, 15:19:49
po edhe pasqyra po te qe ...thua do shiheshe???

une i myll syte me thone te drejten ...se kom pa veten ai here edhe kur e kisha pasqyren  perballe vetes
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: flutur ne 13-12-2013, 15:23:43
kush e ka menjen me pa veten n paqsqyr mi..  LOL
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 13-12-2013, 15:27:10
he pra se me bone me dyshu :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: erlehta ne 14-12-2013, 06:32:57
Cfare te flasesh kot, dihet vlera. Vini re, nuk ka teme pa u permend sexy :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ness uno ne 14-12-2013, 18:26:47
Cfare te flasesh kot, dihet vlera. Vini re, nuk ka teme pa u permend sexy :D
ke te drejte no comment :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: flutur ne 14-12-2013, 19:17:57
Te ben me kraaahheeee   :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 14-12-2013, 19:30:48
Te ben nje m.. te madh
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: flutur ne 14-12-2013, 19:33:02
hahahaa....te rraskapit  :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 14-12-2013, 19:36:46
Jo fare....po sben asgje qe smund mos jetosh dot
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: ciarli ne 20-12-2013, 17:57:08
mund te peshkosh nje grua madheshtore edhe vetem me krimbin seksual, pa kallam, grep apo rrjeta,
edhe pa vapor mbi ujera te thella
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 20-12-2013, 18:54:20
Varet si te ze...mire e ke o ciarli
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pasion ne 20-12-2013, 19:04:29
Dua te mos flas,por  :) :-[
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Mishel............... ne 20-12-2013, 19:16:49
Fol pasion.... :D
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pasion ne 20-12-2013, 21:06:53
Fol pasion.... :D
E kam me vepra :D  aksham sabah :-[
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 20-12-2013, 21:50:22
halla halla
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pasion ne 20-12-2013, 22:08:02
halla halla
fol fol :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Shej ne 20-12-2013, 22:09:37
oqi oqi :P
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Pasion ne 20-12-2013, 22:14:42
pthe kshu??? :S
Titulli: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij
Postuar nga: Lefter ne 28-12-2013, 15:32:47
E vanon dhe pleqerine  :D :D :D