×

Post reply

Emri:
Email:
Titulli:
Ikona e mesazhit:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

shtyp alt+s per te postuar ose alt+p per ta kontrolluar


Permbledhje

Postuar nga: Mishel...............
« ne: 14-12-2013, 19:26:38 »

Cdo te thote lamtumire kur asnjehere s'harrojme asgje?
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 15-07-2013, 00:16:24 »

ne fillim me the me harro...
e me pas me the mos me kerko
e tashme jam une qe te them me harro
e tashme jam une qe te them mos me kerko
Postuar nga: Shej
« ne: 17-06-2013, 10:55:26 »

 :( :(
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 17-06-2013, 01:14:14 »

sa shume me dhimbka sot ky shpirt, sikur dicka mu shkul e ra. u thye u be copa
dua te qaj e lot skam. valle kush mi shteroi.....
netet vetem do mendoj cdo gje qe kalova do kujtoj
por kurre kthim pas ska....sepse fati ky qe

sa shume veten lenduam e se kuptuam....e tashme....tashme

gjithcka mori fund ashtu si flake e shkrepses qe kjo histori!
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 21-03-2013, 16:31:55 »


Kur mendon se njeriut per te mbijetuar i duhet te luftoj me veten,endrrat, kujtimet ,deshirat,pasionet,me gjithcka qe i buron vetem e vetem per te Mbijetuar.

valle kjo eshte jeta??? kur vjen nje moment dhe ti humbet nuk je me asgje. kur endrrat e tua shperbehen dhe marrin forma e trajta te pakuptimta ....te ngjyrosura vetem me zi.
perse u dashka qe ne kete jete te vuash edhe ath kur je i lumtur...perse asgje nuk eshte e sigurte ne kete jete....perse na duhet te vuajme nga keto pyetje e shume te tjera.....

Jeta eshte 1 dhe vetem 1 por dashur padashur kuptojme se ne fund te saj jemi nje 0 dhe asgje me shume.....1 nder ata qe duhet ti bejne vend dikujt tjeter ne kete jete.
vdekjen dhe jeten shume pak i ndan njera nga tjetra....e cfare ndodh me pas.....
asgje thjesht MBIJETOJME.....dhe i bejme balle cdo lloj ndjesie qe lind dhe vdes me ne.....


 :(
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 31-08-2012, 13:43:13 »


S'mund te thuash eshte e bukur sepse "letrat e lamtumires" kurre sjane te bukura. Dhimbja s'mund te jete e bukur...por vetem e trishte , e pangjyrosur,e zbrasur..te te them jeta vazhdon ...e di mashtroj.....askush nuk zevendeson askend , gjithnje pre e kujtimeve do jesh...do jem...do jemi.

Thuhet ekziston Harresa dhe Kujtesa , por askush nuk i zbaton ne praktik , teoria eshte per te tjeret dhe jo per veten.
Nuk harron por vetem kujton dhe kjo kujtese dhemb, te mbush shpirtin me vrer, te ben te ulerish kundrejt padrejtesive dhe askush ste perfill....te thone-----S'je e vetmja ti ne kete jete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(


Sikur te mundej

Gjergj Leka & Hersi Matmuja --- KTHEHU
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 15-05-2012, 15:21:49 »

Postuar nga: Shej
« ne: 15-05-2012, 15:19:21 »

perq
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 15-05-2012, 15:03:45 »

Per mua…Per ty…per ne qe kurre me nuk do te MUNDEMI!!!!!


Ne kete dite me shi, nen kete qiell me re…ndihesh I mbytur, I gelltitur nga ky boshllik, I humbur ne asgje.Duke kerkuar si i deshperuar nje fije ku te kapesh per te mos rene poshte, me nje foto ne dore, foto jone, kujtimi yne….i vetmi i mbetur mbas kaq vjetesh
Sot shpirt duhet te ishte pervjetori yne, duhet te ishte dita jone me e  bukur, por ti e di qe nuk mund te jete keshtu!
Pervjetoret festohen bukur kur ke me ke ti ndash, por ti e di qe i yni do mbetet nje dite e pergjysmuar..ashtu si cdo gje tjeter….
Sa “Perse” kane mbushur ditet mia te kaluara dhe keto prezente, por pergjigje nuk ka dhe nuk do te kete..dhe ti e di perse-n!!!


Sot do jete nje tavoline…dy pjata…dy gota…dy qirinj, por do me duhet ti ngre vetem dollite e mia…Perse jeta ishte kaq mizore me mua,,,me ty..me ne?????
Por di qe ti nuk do me pergjigjesh si gjithmone, hesht ne qetesine tende
Nuk di sa nevoje kam per ty, per te patur prane meje qofte edhe per nje moment…qofte edhe vetem per sot…kam nevoje per fjalet e ngrohta….per syte e tu qe vetem ata dinin ti benin te mite te shndrisnin..per prekjen e duarve te tua…ohhh, per here te fundit te mund te puthja ato buze perrallore…gjithcka e jotje me mungon dhe e di qe nuk do e gjej e kurre…kurre

Ike pa me thene Lamtumire mua personit qe me shume e doje dhe te donte..
Me mungon zemra ime dhe e di qe te bej te vuash dhe nuk te le ne qetesine tende , per te cilen ke aq nevoje…por une sot kam vendosur te kthej faqe dhe ne kete faqe te re ti nuk do jesh me…nuk do te jene me kujtimet tona….shakate tona…asgje , dhe kjo nuk ishte zgjedhja jone,,,,por nga kjo jete qe nuk ka meshire per askend…
Lamtumire dashuria ime…Lamtumire pergjithmone, ehh mbase nje dite do rishihemi dhe kushedi…!!!!


                                                                                                                               


Dikur , diku ishim dy...tashme jam vetem une me jeten time per te jetuar.....por jetoj edhe per ty

Dobrády Ákos feat Emilia - Side by side (official, HD)

Me mungon??? Te mashtroj te te them...
Te mungoj? Mos guxo ta mendosh....
I mungojme njeri -tjetrit??? se besoj

Ndoshta nje dite do shihemi dhe do flasim per ato qe iken dhe ato qe lame pas......ndoshta ath paqja do te bjere mbi te dy ne......

Por une ste kam harruar edhe pse kaluan kaq vite , edhe pse jetoj ende....