Zerion

Zeri yt => Dashuria ⚤ Seksi => Teme e nisur nga: Gjumashi ne 28-08-2004, 02:57:25

Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Gjumashi ne 28-08-2004, 02:57:25
 :(
Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: milanisti ne 28-08-2004, 06:08:44
O Gjumash me verte te bete ai shkrimi jot te kepuste shpirtin :( :( po nje gje se mora vesh pse u ndat?? Ishalla nuk me ndodh mua kjo qe te ka ndodhur ty lal kur te keme un Kuptohet se tashi nuk kam dhe nuk e kam provoar se cfare esht Dashuria  <)> <)> :pafshim :pafshim
Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: SmiLey ne 28-08-2004, 08:15:24
Gjumash me te vertete shkrim i bukur dhe mjaft emocionues  :perqafim
Me vjen keq qe gjerat nuk paskan shkuar ashtu sic ti paska dashur zemra  :(.
Megjithate, te uroj fat e lumturi ne dashurine e ardhshme!

 :pafshim
Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: Cami ne 28-08-2004, 10:53:26
 Gjumashi te shkruash letra lamtumirese nuk eshte shum veshtir pas qe ke qfar te shkruash ne ato momente vetmia por mos e mundo veten shum sepse edhe une kam shkruar dhe jam duke shkruar akoma por keto nuk te bejn mir per shpirt sepse te mundon thell ne zemer keshtu qe po te them se paske shkruar shum mir
Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: ^AngeL^ ne 28-08-2004, 18:21:42
sa bukur te shohesh se si zanat marin valle,dhe zogjet cicerojne,sa perrallore kur dikush te flet per historit e tyre magjike
dhe adhurojne cdo gje perkrah tyre, si duket ata nuk i ka prekur kurr dashuria........... ..
nuk kan humbur kurr shpresen as pasurine shpirterore te ngelen vetem si kufoma te gjalla.
valle do ket ndonje si un,qe ka nevoj per dikend te shprehu boshllekun dhe dhimbjen qe ndien
sa do doja qe arushi im te fliste,jo vetem te me shikonte,por tme thoshte dicka qe tme bente te ndihem vertet e shoqeruar
dhe as pak e vetme ne nje dhom te erret ku drite ben vetem ndonje makine kur kalon
dhe ate cast shfrytezoj ti shof syt arushit tim,ti them hej je akoma me mua,por as nje here sme pergjigjet.
gjersa un pikellohem,me duket se eshte lodhur me dhembjet e mia dhe ka nevoj per qetesi.
por shpirti im sesht i qete kurr,eh sa her mendoj,valle ku do jet ajo lumturia ime shpirterore qe mos te ndiej me as gje.
eshte veshtire te shihesh lulet se si hapen ne mengjes,,,,,,,,kur un dua qe cdo gje te mbaj zi,sepse shpirti im eshte i humbur
cdo gje ecen perpara gjersa un rri gjithmone me ate boshllekun tim,smund ta harroj kurr se si u zhduk lumturia ime
nga se kishte frike te rrinte prane meje,madje ishte shum e mbrojtur sepse zemren time e kishte pushtuar te gjithen
shpirti gjithmone i perkiste atij,mos valle gabova qe i fala cdo pjese timen,cdo ndjenje qe kishta ja dhash,,,,
mos valle dashuria ime e tepert e largoi,gjithmone me nje pse ngela gjithmone,me vret kur e mendoj cdo here
tani sikur deshira e shpirtit tim eshte te mbulohem me lule te bardha,sepse sikur dhe te kthehet lumturia ime, nuk do jet si me pare qe e prita me krah hapur,tani kam frike,se mos me genjen dhe me largohet serisht,
eshte me mire te ik nga gjithckaja,sepse as gje me nuk lulezon per mua
edhe perse lulet dhe natyra me buzeqeshin ne mengjes nuk me gezojne.
buzeqeshja ime iku ne drejtimin e pa ditur,sikur dhe ta kerkoj anembane botes nuk do ta gjej.
ajo ka ikur pas eres ku vec fletet e rena nga pemet dhe valet e detit e ndjekin.
Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: Gjumashi ne 28-08-2004, 21:32:40
 :(
Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: ^AngeL^ ne 29-08-2004, 00:18:26
Sa veshtire eshte te shofesh se si lulzon natyra, si lindin dashuri te reja, perderisa dashurija jone eshte fikur, as lotet e derdhura e as fjalet e sinqerta plot ndjenja nuk sollen realizimin e dashrise sone.
Ne ty derdha peshen e dashurise,peshen e varferis se fatit e cila na ndau dhe shtoi mallin e syve qe te kerkojn cdoher te perlotur, por ti je e strehuar ne zemren time nga e cila nuk do te dalesh kurre.
 Dashurija per ty shtrihet ne pafundesi. Ti ike, toka per ty u zhduk, mirpo edhe lumturija ime mbeti vetem hija e dashurise. C'te bej tash kur jam mesuar ne pranin tende, qe perher me behet sikur te mos jetoj fare Engjelli ime.
Te prita si lulet qe presin diellin pranveror, te prita dhe po pres me rjedhjen e kohes  mbytese,ende notoj ne detin e dhimbjeve, por nuk e dij pse nuk fundosem dot.
Armen me te forte qe e kisha  dikure "DASHURIN" e kam ende dhe do ta ruaj gjithmon, por te lutem mos e kerko kthimin tim. Engjulle nuk kam fuqi qe ta hap rrugen e veshtire deri te pushkatimi im, ngase jame e malisur nga malli, pikellimi, vetmija, e vuajtjet qe do te varosin triumfin e dashurise tone qe tash eshte vetem fantazi, ender e re e kendshme po pa e shijuar.
 Me gjithat nje kenge vaji e gjen veten gjithmon.
Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: dreamland ne 31-08-2004, 13:36:43
Gjumash!
Ndjenjat e tua te dashurise ne gjithe madheshtine e saj.
Dashuria do trokas perseri ne porten tende,fatmiresisht.
ben mire qe shkruan,gjuha e shpirtit ka te tille force qe asnje goje ne bote nuk do kishte te tille efekt.

Eshte vdekje Lamtumira...

E kam frike "lamtumiren"
Gjithmone e kam pasur frike
Ne c'monopat qenkam fshehur keshtu
ku nata me duket dite?

Nuk dua vdekje qe s'me sjell me prapa
S'dua "lamtumira" te me rrokulliset neper buze
Nese shfaqet nates se premte
Dije se kam vdekur
E nuk ngjallem kurre


Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: Gjumashi ne 06-09-2004, 04:32:43
 :(
Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: Gjumashi ne 06-09-2004, 05:05:38
 :(
Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: Gjumashi ne 06-09-2004, 05:47:30
Ju pershendes me kete poezi te Bardhyl Lond

                        NDARJA


Nuk mesohem dot me ndarjen,
Me ka marre malli per fjalen tende,
Malli me ka djegur per heshtjen tende.
Oh, po cila dashuri nuk e ndjen trishtimin?
Cila dashuri nuk e ndjen dhimbjen?

Dashurite e vogla fillojne e mbarojne tek buzet,
vetem dashurite-komediane gjithe jeten qeshin,
Dashurite e medha dine te lindin,
                       dine te trishtohen, te vdesin.

Ora pese....
Ti s'do vish as sonte,
as neser ne mbremje
pa ty une jam vetem dhimbje...

Dhe ti, dashuria ime, nje dite mund te vdesesh,
si nje vapor i rende, mbytur ne detin e kujteses,
Dallge do te cosh, e dhimbshme, e rende,
Dashuria ime, si burrat vdis, me kembe!
Pa psheretimea sentimentale,
                 pa lamtumira qaramani,
larg llogarive te vogla,
               larg loteve te komedianit.
Dashuria ime, e bukur, hijerende,
Ne u dashte te vdesesh, si burrat vdis, me kembe!

Ti iu trishtove?
Dy-tri lot hapesirave te syve te tu fshehtas shkane, si meteore
Qaj, pra, keshtu je me njerezor!

Po iki, fytyra jote me prin nga Jugu, me ndjell nga Veriu
Ti me mesove te verteten e madhe:
"Dashuria eshte nje monument - mbrohet nga njeriu."
Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: baby_blue ne 11-09-2004, 07:45:04
Oh my God, that's so beautiful!!!

Keto letrat e lamtumires shume te prekshme jane, gjithashtu dhe shume te bukura.  ME vjen me verte tmerrsisht keq per Gjumashin qe paska kaluar caste tilla hidherimi, dhe uroj qe te gjej dike nje dite qe ta bej te lumtur me verte, qae te meritoje dashurine e tij.
Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: milanisti ne 06-02-2005, 10:37:08
Oh my God, that's so beautiful!!!

Keto letrat e lamtumires shume te prekshme jane, gjithashtu dhe shume te bukura.  


Te drejte ke Patriote spo na tregon ndonje tjeter leter si ajo e gjumashit ndoshta se kan par kte temen po ja kujtoj pak un :)
Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: leni ne 06-02-2005, 21:00:08
Lexova  letren  e  Gjumashit  shume  prekse   emocionuse    me te vertet  me vjen shume keq  dhe  une  kur  e lexova  syte me lotuan???????

Bebe_Inteligjente  po  ashtu  dhe  letra  jote shume  prekse  


kur  dy  zemra  bashkohen    askush  si  ndan   largoni  ironite  qe te jeni  perseri  prane  ska  si  dashuria  e pare  :pafshim :pafshim
Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: Thugette_Girl ne 08-02-2005, 03:06:07
pershendetje te gjitheve..E lexova kete faqe e megjithmend esht prekese  teper mund te them jane prekese fjalet e z.Gjumash ...Jane te mbrekullueshme ato qe shkruan e vertet duket dikush qe ka dashuruar tamam nje her ne jete..
Dihet qe dashuria me shpirtin binjak esht e rrall   mbase e paarritshme por te pakten zoti ju dhente fat tek njeri tjetri te pakten gjerat te jene pak a shum reciproke me njera tjetren...
Gjumash my sweety po shprehem keshtu pasi me ato qe ke shkruar  sot me ke bere te hedh lot e te kujtoj plot gjera te kaluares time...
Dihet qe ne kete jet me shum ka gjera te keqija se te mira por jeten duhet ta marrim si te vij pra ka fillime dhe funde  e ma beso qe cdokudh ne kete bote e le hijen e vet ashtu si ka qene....Ti te jesh i lumtur me fal se shprehem keshtu por sinqerisht ta them te jesh i lumtur per nje gje qe ti ke dashur njeher ne jeten tende pra e ke provuar ate sensacion dhe e dyta me e rendesishmja nuk je me ate njeri qe ste meriton...gje e cila do ishte ferr per cdokend...

Jeta vazhdon e une te uroj cdo te mire ne kete jete pasi jeta ka per te dhuruar shume  momente ne vazhdim vetem  leji kohe gjerave  mundohu mos ti kujtosh momentet e trishtuara e kujto te bukurat e mendo per te ardhmen...njeriun e mire zoti e ndihmon gjithnje....

Te uroj fat ty e cdo te riu fat e lumturi pasi  nje jet esht e mendoj se te gjith meritojm ta jetojm tamam ashtu sic duhet...

Nese u zgjata pak si shum me falni por tema esht e till e ashtu pak nga titulli i kesaj teme pak nga keto qe keni shkruajtur me erdhen ne mendje shum gjera...Ju lutem kujdesuni per at dashuri qe keni apo gjeni pasi  ne nje cift ka plot komplikacione por edhe plot caste te bukura mundohuni ta kuptoni njeri tjetrin  pasi sesht mire te vuajn asnjeri ...Mendoni se ka njerez qe kan dashur mbase jo tamam si dashuria ne shpirtin binjak por kan qen te lumtur  por ne pabesi kur as e kan pritur e kan humb ate njeri  nga nje  gje e papritur (e kam fjalen per te fejuarin tim qe ka kaluar ne nje jet tjeter...)
Pra edhe njeher ju uroj cdo te mire fat e lumturi te gjithve e ty gjumash te uroj  te gjitha keto qe thash me lart plus ai person qe te te ket afer te arrij te shoh pak ne brendesin e zemres tende pasi  n ato qe ke shprehur  je vertet nje enderr e bukur per cdo femer ...

Me respekt Thugette_girl
god bless u all
Titulli: : Letra Lamtumire
Postuar nga: ibraim ne 08-02-2005, 09:40:44
Gjumash...
eh gjumash me kthen mbrapa... koxha mbrapa..s'kam c'te them pos asaj se me rrodhen ca pika lot dhe disi ne vaj e buzeqeshje kujtova te kaluaren e larget dhe nje shtangie, nje buzedridhje e panderprere, nje trishtim, njemije pyetje, dhe vetem nje 'pse'???
Po shkruaj edhe un ca nga ajo e kaluar...
ju kerkoj ndjese nese nuk eshte dashur te shkruar e ne rradhe te pare ty gjumash...

- Nuk eshte nje prej atyre neteve te erreta, as caste vetmie nuk kam, as lot, as heshtje, as buzeqeshje ne fytyre, nuk ka gje prej gjeje qe me bene te jem i permalluar, se malli jam une.
Tre vjet e gjysme ishim bashk. tere kete kohe harrova se si eshte te jesh i vetem, harriva se cka eshte vuajtja, e tash, pernjehere, per nje dite te gjithe te mirave u jep helm kalkute. Castet e papershkruara, buzeqeshjet, dashurine, mua, veten dhe kalane tone qe prisnim te gjallerohet, te gjitha i braktise dhe thave: "Dua te shkoj". Sa leht, sa shpejt, sa guximshem dole per t'u mos u kthyer me.
Me kujtohet ajo e diele... ti dole pa u pershendetur, pa me thene as edhe nje fjale, bile pse s'me shave? Pse bile s'me peshtyne? kohen qe kaluam bashk me le mua dhe ike... cudi si them ndonjehere - jetoj. Po, po... jetoj me te djeshmen. kam frike qe te hyj ne dhomen tone sepse dashuria pa nderpre si nje femije i vogel me pyet: Ku shkoi ajo? A vjen me? Pse shkoi? E une, si nje prinder i mire ngushelloj veten dhe dashurnie tone: Ajo shkoi se ishte e mire, shkoi te jetoje me te miret.
Nje fjali panderpre me sillet ne koke, dhe shpesh qaj e qesh dhe duke levizur koken them: "Ajo nuk vjen me".  Uli koken dhe syt te mbushur me lot nuk guxoj t'i mbyll se pastaj...
Sa shume kisha dashur te te shoh vetem edhe njehere... bile edhe ne enderr. Te te kem prane... Sa shpejt me ike e sa shume te kam ne shpirte. Ti vazhdo te jetosh, te dashurosh dhe krenohu se ndokush, ndokundi te don si i marr, si i eger dhe se per ty jeten vdekje po quan.

Besoj se nuk ju merzita.

Respekt  :pafshim ;)
Titulli: Re: Letra Lamtumire
Postuar nga: Capkenja ne 15-06-2007, 13:43:18
Flete nga ditari imI dashur ditar.............. ....
sot eshte dita e fundit e ditarit tim me vjen keq qe nuk po vazhdoj me tej duke te sjell akoma kujtime te jetuara bashke me I.. por me duhet te jem e forte per te mos u lenduar dhe une nga kjo histori.Me vjen keq i dashur ditar qe sdo jesh me me mua cdo nate duke enderruar per I... duke qare per mallin qe kemi per te duke renduar te dy naten vone neper kabina telefoni,ti sdo te jesh me me mua atje duke udhetuar atje duke pritur njeri tjetrin......por shpresoj qe ti i dashur ditar te besh detyren tende ,ti percjellesh I.. ate qe kemi perjetuar qe kemi ndier bashke per te......do te te mungoj dhe ty djali me syte e bukura atje ku ai heshte ne qetesi dhe ti ne heshtje e pyesje: “Cfare ke zemer qe hesht,fol me mua ,cte mundon. Nuk dua te te shoh te merzitur shpirt pse frymarrja jote nuk eshte ritmike,dhe sa here ai do te te percillte e ndieje qe dhe ai duke ikur atje ne drejtim te kunder mendonte per ty....sepse te dashuronte.

Do ta dish i dashur ditar pse e kam dashur kaq shume,eshte e veshtire gjerat te shkruhen kur vetem ndihen, por une do te ta them pse.Sepse une I.. se kam dashur qe ne puthjet e para,se kam dashur qe ne takimet e para por e kam dashur plot pas nje viti me te atehere e kam ndier qe e doja fort deri me pare ka qene simpatizim ose pelqim i forte .

Ishte nje tip qe me shume kishte negative , e njoha ate e pranova keshtu i keq i mire dhe ,njeri qe e kishte te veshtire te me tregonte qe me donte ,ai bente nje jete oh zot se mora vesh kurre per cfare enderronte per cfare kishte deshire te madhe ne kete jete….kurre se mora vesh.

Ai ishte butesia e ndenjave te mia,kenget qe shijonim bashke duke fjetur atje naten vone te radios Klea dhe ai do me thoshte“E degjon kete reklame e ka bere halla ime „ apo kur une do ti lutesha I.. ule pak zerin e magnetofonit nuk me ze gjumi......nuk ishte faji i magnetofonit jo, ishte magjia jote shpirt....nuk me zinte gjumi duke te pare duke fjetur o engjell,sa i mire ishe atje ishe engjelli im mbrotjes ngrohtesia qe kisha nevoje ti ke nje zemer te bukur nje zemer te bute....zot ma ruaj nga e keqja lutesha, te lutem kujdesu per te zot...sepse e dua...pse e dua kaq zot me thuaj pse ?

Ishin keto pyetjet qe nuk rreshten asnje here duke te pare ty duke fjetur...dhe mua do me zinte gjumi atje hipur mbi kurrizin tend.Kurre nuk kisha fjetur siper kurrizit te dikujt po ti me duroje ,ne flinim siper njeri tjetrit forme e pa shpjeguar kjo, apo kur mua me ngelej qejfi ne shtrat ikja andej nga kembet e tua..dhe ti me kuptoje me gjuaje me shqelma.


Lamtumire spo te them shpirt se eshte fjale e rende fjale qe thuhet vetem kur  dikush iken nga kjo bote ,po te them vetem  jete te lumtur shpirt.Do ndihem shume krenare me ty nese nje dite do degjoj fjale te mira per ty,qe do behesh nje njeri per veten tende, nje njeri qe do kesh endrra shpresa deshira per jeten sepse jane vetem keto gjera qe na shtyjme te ecim para.Kur te besh zgjidhje per jeten tende ,zgjidh nje grua qe e shikon si nenen e femijeve te tu,shikoje si nene pastaj si grua sepse ajo do mbaj ne barke do rris do edukoj femijet e tu.Zgjidh nje grua te kete cilesite e mamit tend eshte nje nene e mbrekullueshme ajo,eshte e forte oh zot skam per ti harruar lotet e saj kur e kam takuar dhe qau per ty.Ajo te do shume shpirt,edhe une e dua mamin tim e falenderoj zotin shume here qe me ka dhene nje nene te mbrekullueshme.Nje here me pyeti kaq shume e dashke I.. ?E ndjeva qe e bera xheloze sepse une isha ajo qe i kisha vjedhur dashurine e saj te madhe dhe iu pergjigje ne tel po nuk e di.
Eshte nje grua e forte,nje grua me cilesi te mira.
Zgjidh nje grua me te cilen te pelqen te bashkebisedosh qe kur te plakeni te keni cfare te flisni me njeri tjetrit...jane ca keshilla te vogla qe po te jap une nje femer qe e dua jeten, qe e dua ndenjen nene qe i dua femijet, qe dua te kem nje bashkeshort ,nje familje ,dike qe kurre sdo ta tradhetoja do isha e tij...e urrej tradhetine.......

Mund te ndodh qe ti te dashures tjeter ajo qe do me zendesoj mua ne shtrat tani, ne puthje ne jeten tende..ndonje dite do ti flasesh per mua dhe do ti japesh kete ditar ta lexoj por ajo ska per ta kuptuar kurre kete ndenje  qe kam per ty sepse cdo kush dashuron ndryshe ,e do dike per dicka tjeter asnje here dy femra mund ta duan nje mashkull ne te njejten menyre ne te njejten ritem..sikur dhe dy meshkujt nje femer…sepse dashuria eshte universale e pazevendesueshme,mgjs qe sot e tutje do bind veten se ajo nuk egziston....

Naten e mire engjell,qenka kaq ftohte sot dhe zogu yt eshte semure sepse ska kush ta ngrohe ti nuk je atje prane..Doja te te thoja vetem dicka, dicka qe me ka vrare shume sepse te kam lenduar me fjalen ndarje,doja vetem te te thoja “Me fal I...“ .Titulli: Re: Letra Lamtumire
Postuar nga: mishel ne 22-06-2007, 11:15:08
Per mua…Per ty…per ne qe kurre me nuk do te MUNDEMI!!!!!


Ne kete dite me shi, nen kete qiell me re…ndihesh I mbytur, I gelltitur nga ky boshllik, I humbur ne asgje.Duke kerkuar si i deshperuar nje fije ku te kapesh per te mos rene poshte, me nje foto ne dore, foto jone, kujtimi yne….i vetmi i mbetur mbas kaq vjetesh
Sot shpirt duhet te ishte pervjetori yne, duhet te ishte dita jone me e  bukur, por ti e di qe nuk mund te jete keshtu!
Pervjetoret festohen bukur kur ke me ke ti ndash, por ti e di qe i yni do mbetet nje dite e pergjysmuar..ashtu si cdo gje tjeter….
Sa “Perse” kane mbushur ditet mia te kaluara dhe keto prezente, por pergjigje nuk ka dhe nuk do te kete..dhe ti e di perse-n!!!


Sot do jete nje tavoline…dy pjata…dy gota…dy qirinj, por do me duhet ti ngre vetem dollite e mia…Perse jeta ishte kaq mizore me mua,,,me ty..me ne?????
Por di qe ti nuk do me pergjigjesh si gjithmone, hesht ne qetesine tende
Nuk di sa nevoje kam per ty, per te patur prane meje qofte edhe per nje moment…qofte edhe vetem per sot…kam nevoje per fjalet e ngrohta….per syte e tu qe vetem ata dinin ti benin te mite te shndrisnin..per prekjen e duarve te tua…ohhh, per here te fundit te mund te puthja ato buze perrallore…gjithcka e jotje me mungon dhe e di qe nuk do e gjej e kurre…kurre

Ike pa me thene Lamtumire mua personit qe me shume e doje dhe te donte..
Me mungon zemra ime dhe e di qe te bej te vuash dhe nuk te le ne qetesine tende , per te cilen ke aq nevoje…por une sot kam vendosur te kthej faqe dhe ne kete faqe te re ti nuk do jesh me…nuk do te jene me kujtimet tona….shakate tona…asgje , dhe kjo nuk ishte zgjedhja jone,,,,por nga kjo jete qe nuk ka meshire per askend…
Lamtumire dashuria ime…Lamtumire pergjithmone, ehh mbase nje dite do rishihemi dhe kushedi…!!!!

Dt. 11 janar 1997
                                                                                                                               
Titulli: Re: Letra Lamtumire
Postuar nga: Capkenja ne 02-07-2007, 14:03:59
E bukur kjo Mishel !
Titulli: Re: Letra Lamtumire
Postuar nga: U.J.K.U ne 02-07-2007, 17:13:22
Lamtumira eshte per vdekjen
Dashuria eshte per jeten

Lamtumire thuhet kur vdes fizikisht
E njejta gje nuk mund te thuhet menderisht

Vdekja dhe jeta duken sikur jane njesoj
Por ne vetvete cuditerisht te dyja i dashuroj
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: ßåßy ღ ne 18-07-2009, 11:46:07
Ti nuk mund te me urresh kurr,sepse engjejt nuk urrrejne,ata vetem mbrojne.Do ishte e kote te provosh te me urresh mua sepse urrejtja jote do te kthehet ne dashuri dhe dashuria jote ne mbrojtje per mua...
Ti nuk mund te me urresh sepse tashme une jam pjese e jetes tende,jam cope e zemres tende.Te me urresh mua do te thote te urresh vetveten..

Sa here qe ti vuan une vuaj bashke me ty,sa here qe merr fryme une marr fryme bashke me ty,sa here qe ti qesh un qesh bashke me ty.Sa here qe ti me urren une te adhuroj.
Te dhashe zemren time qe te jete me ty ne cdo hap te jetes tende.
Te solla prane engjejt e mi per te qendruar perjetesisht me ty ne ditet bukura e te veshtira.
E di qe nuk mund te me urresh edhe pse ke deshire edhe pse do te me harrosh nuk mundesh sepse une jam gjithmon me ty jashte dhe brenda teje.
Edhe pse nuk te kam prekur kurre e ndjej qe jam brenda teje,ne nje vend te vogel ne fund te zemres tende.
Sa here qe ti me kujton mua ti vuan,ti do qe te flesh por nuk mundesh sepse imazhi im te mundon,do te me kesh prane dhe sa here ti e kerkon kete un jam aty me ty....
Une vuaj njesoj si ty vetem se nuk qaj,ne keto momente po degjoj te njejten kenge qe po degjon ti por vetem me nje ndryshim,ti tani po qan kurse une jo.
Brenda ne lotet e tu jam une.Ti je nje pike loti dhe prandaj une nuk qaj sepse kam frike se mos te te humbas.Dhe keshtu mbaj gjithcka brenda meje.Dhe kjo me ben te vuaj akoma me shum.Une linda per ty edhe pse kete e kuptova pas shum kohesh.
Linda per te te bere te lumtur,kurse ti per te me bere te vuaj.Jam e bindur qe ne keto momente po qan,po brenda ketyre loteve jam une,ti me sheh ne enderr ndersa un s`do te enderroj kurre sepse endrra ime fillon kur flas me ty.
Te jesh i bindur per dicka:

JE PJESA ME E BUKUR E JETES TIME,ndersa une personazhi negativ i librit tend...


...
Titulli: Re: Letra Lamtumire
Postuar nga: Shej ne 18-07-2009, 16:48:02
Lamtumira eshte per vdekjen
Dashuria eshte per jeten

Lamtumire thuhet kur vdes fizikisht
E njejta gje nuk mund te thuhet menderisht

Vdekja dhe jeta duken sikur jane njesoj
Por ne vetvete cuditerisht te dyja i dashuroj

 :S


erdhi dhe casti i fundit i kesaj perralle te gjate ose nje enderr imagjinare sepse e vertet nuk mund te quhet kurre.eshte e veshtire ta pranosh,por ja qe eshte e vertet.
ti ike per te mos u kthyer me.Qendroj gjate deri vone rruges e ulur ne nje qoshe duke patur perreth bishta cigare sa andej kendej,pres gjate shoh se dielli perseri po agon dhe une jam akoma aty duke te pritur.por ti as sot nuk u duke.Gjithmone i jap vetes shprese se nje dite do te vish,por eshte vetem imagjinate sepse brenda ne zemer e ndjej si ti nuk do te vish me kurre.eshte e veshtire ta pranoj kete gje aq e veshtire sa nuk e shikoj dot veten si jam katandisur ne kete gjendje.
Te kujtohet kur dikur me the me fal e dashur por nuk mund te jetoj larg teje!po sonte ku je ti?
ku shkuan ato fjale,ku shkuan ato premtime?ne cdo fjale qe them me duhet te ve nje pikepyetje sepse kurre nuk marre pergjigje nga to....perse u nise ne ate rruge pa kthim?nuk e di ne e ke menduar ndonjehere se mund te kesh marre nje rruge te gabuar?!!!

Jam ketu, epiqender e gjithckaje , nje guacke qe te mbron nga cdo njeri , por qe goditet e lendohet nga te gjithe.

Jam ketu , mes nje bote qe pameshirshem te ve kemben , te fundos endrrat dhe lind merite.

Mgjate une jam ketu , mes njerezve qe thone fjale qe te kafshojne e hapin plage.  Mes njerezve qe te zhveshin nga miresite dhe te veshin me llumin e lekures se tyre. Njerez te zemeruar me veten hesapi.Por une u lodha , u dermova duke u munduar te qep plage e te sheroj merira e zemerime. U lodha duke u terhequr  diteve zvarre si nje merimange.

U lodha duke qene vetvetja ne kete bote ku njerezit jane si fasadat, fytyra shumengjyrshe  :(
Titulli: Re: Letra Lamtumire
Postuar nga: Mishel............... ne 03-09-2009, 09:35:54
:S


erdhi dhe casti i fundit i kesaj perralle te gjate ose nje enderr imagjinare sepse e vertet nuk mund te quhet kurre.eshte e veshtire ta pranosh,por ja qe eshte e vertet.
ti ike per te mos u kthyer me.Qendroj gjate deri vone rruges e ulur ne nje qoshe duke patur perreth bishta cigare sa andej kendej,pres gjate shoh se dielli perseri po agon dhe une jam akoma aty duke te pritur.por ti as sot nuk u duke.Gjithmone i jap vetes shprese se nje dite do te vish,por eshte vetem imagjinate sepse brenda ne zemer e ndjej si ti nuk do te vish me kurre.eshte e veshtire ta pranoj kete gje aq e veshtire sa nuk e shikoj dot veten si jam katandisur ne kete gjendje.
Te kujtohet kur dikur me the me fal e dashur por nuk mund te jetoj larg teje!po sonte ku je ti?
ku shkuan ato fjale,ku shkuan ato premtime?ne cdo fjale qe them me duhet te ve nje pikepyetje sepse kurre nuk marre pergjigje nga to....perse u nise ne ate rruge pa kthim?nuk e di ne e ke menduar ndonjehere se mund te kesh marre nje rruge te gabuar?!!!

Jam ketu, epiqender e gjithckaje , nje guacke qe te mbron nga cdo njeri , por qe goditet e lendohet nga te gjithe.

Jam ketu , mes nje bote qe pameshirshem te ve kemben , te fundos endrrat dhe lind merite.

Mgjate une jam ketu , mes njerezve qe thone fjale qe te kafshojne e hapin plage.  Mes njerezve qe te zhveshin nga miresite dhe te veshin me llumin e lekures se tyre. Njerez te zemeruar me veten hesapi.Por une u lodha , u dermova duke u munduar te qep plage e te sheroj merira e zemerime. U lodha duke u terhequr  diteve zvarre si nje merimange.

U lodha duke qene vetvetja ne kete bote ku njerezit jane si fasadat, fytyra shumengjyrshe  :(S'mund te thuash eshte e bukur sepse "letrat e lamtumires" kurre sjane te bukura. Dhimbja s'mund te jete e bukur...por vetem e trishte , e pangjyrosur,e zbrasur..te te them jeta vazhdon ...e di mashtroj.....askush nuk zevendeson askend , gjithnje pre e kujtimeve do jesh...do jem...do jemi.

Thuhet ekziston Harresa dhe Kujtesa , por askush nuk i zbaton ne praktik , teoria eshte per te tjeret dhe jo per veten.
Nuk harron por vetem kujton dhe kjo kujtese dhemb, te mbush shpirtin me vrer, te ben te ulerish kundrejt padrejtesive dhe askush ste perfill....te thone-----S'je e vetmja ti ne kete jete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(
Titulli: Re: Letra Lamtumire
Postuar nga: Shej ne 03-09-2009, 09:49:55

S'mund te thuash eshte e bukur sepse "letrat e lamtumires" kurre sjane te bukura. Dhimbja s'mund te jete e bukur...por vetem e trishte , e pangjyrosur,e zbrasur..te te them jeta vazhdon ...e di mashtroj.....askush nuk zevendeson askend , gjithnje pre e kujtimeve do jesh...do jem...do jemi.

Thuhet ekziston Harresa dhe Kujtesa , por askush nuk i zbaton ne praktik , teoria eshte per te tjeret dhe jo per veten.
Nuk harron por vetem kujton dhe kjo kujtese dhemb, te mbush shpirtin me vrer, te ben te ulerish kundrejt padrejtesive dhe askush ste perfill....te thone-----S'je e vetmja ti ne kete jete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(


 perq perq
Titulli: Re: Letra Lamtumire
Postuar nga: Shej ne 11-09-2009, 21:23:15
vetem nje personi si ujku nuk i thuhet kurre lamtumire,Ai jeton mes nesh......duke e kujtuar perhere per cdo gje qe la ai.
Fati eshte i pameshirshem......p randaje ka emrin fat.
 :( :( :(

hej capi  perq :)
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Shej ne 06-09-2011, 00:27:41
Lamtumira eshte per vdekjen
Dashuria eshte per jeten

Lamtumire thuhet kur vdes fizikisht
E njejta gje nuk mund te thuhet menderisht

Vdekja dhe jeta duken sikur jane njesoj
Por ne vetvete cuditerisht te dyja i dashuroj
.
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: dreamm ne 06-09-2011, 00:51:35
 
:S


erdhi dhe casti i fundit i kesaj perralle te gjate ose nje enderr imagjinare sepse e vertet nuk mund te quhet kurre.eshte e veshtire ta pranosh,por ja qe eshte e vertet.
ti ike per te mos u kthyer me.Qendroj gjate deri vone rruges e ulur ne nje qoshe duke patur perreth bishta cigare sa andej kendej,pres gjate shoh se dielli perseri po agon dhe une jam akoma aty duke te pritur.por ti as sot nuk u duke.Gjithmone i jap vetes shprese se nje dite do te vish,por eshte vetem imagjinate sepse brenda ne zemer e ndjej si ti nuk do te vish me kurre.eshte e veshtire ta pranoj kete gje aq e veshtire sa nuk e shikoj dot veten si jam katandisur ne kete gjendje.
Te kujtohet kur dikur me the me fal e dashur por nuk mund te jetoj larg teje!po sonte ku je ti?
ku shkuan ato fjale,ku shkuan ato premtime?ne cdo fjale qe them me duhet te ve nje pikepyetje sepse kurre nuk marre pergjigje nga to....perse u nise ne ate rruge pa kthim?nuk e di ne e ke menduar ndonjehere se mund te kesh marre nje rruge te gabuar?!!!

Jam ketu, epiqender e gjithckaje , nje guacke qe te mbron nga cdo njeri , por qe goditet e lendohet nga te gjithe.

Jam ketu , mes nje bote qe pameshirshem te ve kemben , te fundos endrrat dhe lind merite.

Mgjate une jam ketu , mes njerezve qe thone fjale qe te kafshojne e hapin plage.  Mes njerezve qe te zhveshin nga miresite dhe te veshin me llumin e lekures se tyre. Njerez te zemeruar me veten hesapi.Por une u lodha , u dermova duke u munduar te qep plage e te sheroj merira e zemerime. U lodha duke u terhequr  diteve zvarre si nje merimange.

U lodha duke qene vetvetja ne kete bote ku njerezit jane si fasadat, fytyra shumengjyrshe  :(


:(  :perqafim

Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Gjumashi ne 06-09-2011, 01:19:00
Kete teme e kam hapur une, dikur, per dikend...

Por duke kerkuar dicka ne google me doli letra ime e pare, pra postimi i pare i kesaj teme.

http://www.tanmarket.com/php/modules.php?name=News&file=article&sid=1004 (http://www.tanmarket.com/php/modules.php?name=News&file=article&sid=1004)

E vetmja faqe qe ruan te drejtat e autorit. ^o)

 ^o)


Nje cast malli ...
Sa shume mall, sa deshperim, sa vuajtje, sa shume dashuri ndjej per ty sonte, ne kete nate e dashura ime. Sonte enderrat dhe kujtimet per ty i kam ketu grumbulluar ne shpirtin tim ne zemren time te perlotur.

Me beso ndihem i vetem ne kete bote te madhe i humbur si nje i huaj, ku ne erresiren i harruar dhe i hidhur ne nje qoshe pa skaj.

Mes endrrash qe dikur i pata, qe jeta m'i ka ofruar njeher kur isha me ty, e ndjej veten te deshiruar per pak qaste, e per pak ngrotesi, e per shume dashuri, tani ne zemren time mbreteron acari qe me ngriu zemren, e beri akulle! Sonte shoh nje dore qe s'me bindet, shoh dy sy qe te kerkojn, ty e dashura ime dhe ndjej nje zemer qe ndoshta s'me perket mua, ndjej dashuri qe me perbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe cdo qelize te qenies time. Ti ndoshta imagjinon cdo te thot te duash dikend ne heshtje, ne kete largesi te mallkuar, te mendosh dhe te kalosh ditet pergjysem.

Te jetosh cdo cast kur nje pjese e qenies tende jeton larg dhe aq me keq kur e di qe s'te perket aspak. E c'rendesi ka per mua, vec ekzistences tende. Vetem njeher te jem me ty te qendroja nje minute, ateher e kisha lutur zotin qe te vjene dhe le te me merr ne ate boten tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!

Eh, sa e sa ore e dite me ikin duke te menduar ty, neteve perpilitem dhe ndjej shterngimin ne zemer lotet me rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, ateher lotet teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon cdo gje ne shpirtin tim, me ngacmon fantazine. Ngado qe po i hedhi syt me duket se te shoh, shoh ate buzeqeshjen tende magjepsese ato buze te embla, ata sy te shkruar. Ngado qe e hedh doren te parfytyroj se te prek. I prek ato floke tua te gjata, ate trup te bukur mendoj se jam i ulur mbi preherin tend dhe ngadale me perkedhel.

C'ti bej tani shpirtit qe te do prane dhe s'te ka... ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TE MA MARRESH KETE SHPIRT QE TE MOS VUAJ ME! C'ti bej zemres qe brenda saj qendron vetem ti? Ti qe je e vetmja rrenje e mbijeteses se saj! C'ti bej syve qe ndjejne mall e duan te t'shohin dhe derdhin vetem lot pa ndale! C'ti bej vetes sime qe eshte dashuruar marrezist pas teje? Jam une qe te therras me ze te shurdher dhe vuaj brenda vetes kete dashuri. TE DUA me shpirt. I dashuruar si sot do te mbetem pas teje pergjithmone. Dhe nese kam lene dicka tek ti, nje ndjenje te vogel dashurie apo respekti, te lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Une do te dua deri ne perjetesi vetem ty dhe kete fjale do ta mbylli brenda ne shpirtin dhe kurre s'do ta tradhetoj veten time. Nese do te me marr malli per ty do ta gjej, ta shuaj ne skutat e kujtimeve te mija qe i ruaj te pastra.

Pjesa e dyte
Prape me del ne enderr si nje serenade, e mi turbullon mendimet, e filloj te shkruaj serish. I them me shkrim, ato qe s'them dot me goje. Kjo zemra ime ka filluar te lengoje. Eci i vetmuar, kembet nuk dijne ku shkojne, dhe perplasja e njerezve, vec me corientone. E di qen s'te kam prane, dhe po e provoj, kujtime qe me nxisin, me terbojne.
Me vjene ndonjehere ne mendje, e nuk shkruaj dot. Me duket sikur te gjitha fjalet para teje jane te kot! Dhe dal nga kjo gjendje, e bie perseri, e si mund te jem i qete kur ne zemer je ti?! Prandaj shko moj vajze, shko ti prej ketej, largohu...


Gjumashi

Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: +ERELA+ ne 06-09-2011, 09:50:20
gjumash UAAAAAAUUUU pjesa e pare e letres...me vjen shume keq qe ke kaluar nje gje te tille por ama besoj se tani e ke kaluar ate faze te veshtire...

pjesa e dyte e letres eshte tekst i knges se The dreams-Kenga e tyre e pare...me kete kenge u be i njohur Flori Mumajesi ;)
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Mishel............... ne 06-09-2011, 10:42:35
Per mua…Per ty…per ne qe kurre me nuk do te MUNDEMI!!!!!


Ne kete dite me shi, nen kete qiell me re…ndihesh I mbytur, I gelltitur nga ky boshllik, I humbur ne asgje.Duke kerkuar si i deshperuar nje fije ku te kapesh per te mos rene poshte, me nje foto ne dore, foto jone, kujtimi yne….i vetmi i mbetur mbas kaq vjetesh
Sot shpirt duhet te ishte pervjetori yne, duhet te ishte dita jone me e  bukur, por ti e di qe nuk mund te jete keshtu!
Pervjetoret festohen bukur kur ke me ke ti ndash, por ti e di qe i yni do mbetet nje dite e pergjysmuar..ashtu si cdo gje tjeter….
Sa “Perse” kane mbushur ditet mia te kaluara dhe keto prezente, por pergjigje nuk ka dhe nuk do te kete..dhe ti e di perse-n!!!


Sot do jete nje tavoline…dy pjata…dy gota…dy qirinj, por do me duhet ti ngre vetem dollite e mia…Perse jeta ishte kaq mizore me mua,,,me ty..me ne?????
Por di qe ti nuk do me pergjigjesh si gjithmone, hesht ne qetesine tende
Nuk di sa nevoje kam per ty, per te patur prane meje qofte edhe per nje moment…qofte edhe vetem per sot…kam nevoje per fjalet e ngrohta….per syte e tu qe vetem ata dinin ti benin te mite te shndrisnin..per prekjen e duarve te tua…ohhh, per here te fundit te mund te puthja ato buze perrallore…gjithcka e jotje me mungon dhe e di qe nuk do e gjej e kurre…kurre

Ike pa me thene Lamtumire mua personit qe me shume e doje dhe te donte..
Me mungon zemra ime dhe e di qe te bej te vuash dhe nuk te le ne qetesine tende , per te cilen ke aq nevoje…por une sot kam vendosur te kthej faqe dhe ne kete faqe te re ti nuk do jesh me…nuk do te jene me kujtimet tona….shakate tona…asgje , dhe kjo nuk ishte zgjedhja jone,,,,por nga kjo jete qe nuk ka meshire per askend…
Lamtumire dashuria ime…Lamtumire pergjithmone, ehh mbase nje dite do rishihemi dhe kushedi…!!!!

Dt. 11 janar 1997
                                                                                                                               Kur mendon se njeriut per te mbijetuar i duhet te luftoj me veten,endrrat, kujtimet ,deshirat,pasionet,me gjithcka qe i buron vetem e vetem per te Mbijetuar.

valle kjo eshte jeta??? kur vjen nje moment dhe ti humbet nuk je me asgje. kur endrrat e tua shperbehen dhe marrin forma e trajta te pakuptimta ....te ngjyrosura vetem me zi.
perse u dashka qe ne kete jete te vuash edhe ath kur je i lumtur...perse asgje nuk eshte e sigurte ne kete jete....perse na duhet te vuajme nga keto pyetje e shume te tjera.....

Jeta eshte 1 dhe vetem 1 por dashur padashur kuptojme se ne fund te saj jemi nje 0 dhe asgje me shume.....1 nder ata qe duhet ti bejne vend dikujt tjeter ne kete jete.
vdekjen dhe jeten shume pak i ndan njera nga tjetra....e cfare ndodh me pas.....
asgje thjesht MBIJETOJME.....dhe i bejme balle cdo lloj ndjesie qe lind dhe vdes me ne.....
Titulli: Letra - Henri Michaux
Postuar nga: Shej ne 07-09-2011, 15:34:38
Po te shkruaj nga nje vend qe dikur ishte plot drite. Po te shkruaj nga vendi i manteleve dhe hijeve. Per vite me rradhe kam jetuar ne kullen e flamurit ne gjysmeshtize. Vere! Vere e helmuar! Dhe qysh atehere dita s'ka ndryshuar, dita e memorjes se kristalizuar...
Peshku i kapur mendon per ujin per aq kohe sa mundet. Per aq kohe sa mundet, a s'eshte kjo e natyrshme? Ti arrin majen e malit te thepisur dhe goditesh nga nje shigjete. Me pas gjithe jeta ndryshon. Nje cast i vetem thyen porten e tempullit.
Ne pyesim njeri-tjetrin per keshilla. Ne s'dime me se c'behet. Njeri nuk di me shume se tjetri. Ky eshte i vrazhde, ky tjetri i corroditur. Te gjithe e kemi humbur toruan. Qetesia s'ekziston me. Urtesia nuk zgjat me shume se nje cast frymezimi. Me thuaj: me tre shigjeta te ngulura ne fytyre, kush do te bridhte poshte e perpjete duke u dukur i natyrshem?
Disa prej nesh i morri vdekja. Burgu, mergimi, uria, veshtiresia i mori te tjeret. Jatagane drithmash na pershkuan tej per tej, dhe me pas gjithcka e ulet dhe dredharake. Kush nga kjo toke ende e ndjen puthjen e gezimit ne fund te zemres se vet?
Bashkimi i veres me veten eshte poeme. Bashkimi i vetes me gruan eshte poeme. Bashkimi i qiellit me token eshte poeme, por poema qe ne kemi degjuar na ka paralizuar gjykimin.
Kenga jone s'mund te kendohet ne dhimbje te padurueshme. Arti i punimit te gurit te cmuar ka marre fund. Rete kalojne matane, re qe duken si shkembinj, re qe duken si pjeshke, e sa per ne, edhe ne si rete kalojme matane, mbushur me nje fuqi vuajtjesh te padobishme.
Ne s'na pelqen me dita. Ajo renkon. Ne s'na pelqen me nata, perndjekur nga shqetesimet. Nje mije zera te na mbytin. Asnje ze ku te mbahemi. Lekuret na jane semurur nga fytyrat e zbehta.
Ngjarje boshe. Nata, gjithashtu, eshte bosh, por c'mund te beje ajo? Mijera yjet e nates s'mund te ndrijne nje shtrat te vetem. Ata qe dinin nuk dine me. Ata kercejne me trenin, rrukullisen me rrotat.
"Qendro brenda vetes?" As te mos e mendosh kete! Ne ishullin e papagajve asnje shtepi s'eshte e izoluar. Ne vjeshte, ndyresia tregoi fytyren e vet. E pastra nuk eshte e paster. Tregon kokefortesine e vet, hakmarrjen e vet. Disa jane pare te ulerijne. Disa jane pare te dalin nga udha. Por madheshtia nuk gjendet me.
Pasioni i fshehte, lamtumira ndaj se vertetes, heshtja e gureve te thyer, ulerima e viktimes se thikes, bota e qetesise se ngrire dhe ndjenjave te zjarta ka qene bota jone, dhe rruga e qenit te cakerdisur ka qene rruga jone.
Ne s'mundem ta njohim veten ne heshtje, ne s'mundem ta njohim veten ne ulerime, as ne shpellat tona, as ne shenjat e huaja. Rreth nesh, fshati eshte indiferent dhe qielli s'ka asnje kuptim.
Ne e pame veten ne pasqyren e vdekjes. Ne e pame veten ne pasqyren e mbylljes se gropes, te gjakut qe derdhet, te ngritjes se ekzekutimit, ne pasqyren e perbaltur te poshterimit.
Ne jemi kthyer ne pranverat e ngrira.
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Gjumashi ne 10-09-2011, 00:29:30
gjumash UAAAAAAUUUU pjesa e pare e letres...me vjen shume keq qe ke kaluar nje gje te tille por ama besoj se tani e ke kaluar ate faze te veshtire...

pjesa e dyte e letres eshte tekst i knges se The dreams-Kenga e tyre e pare...me kete kenge u be i njohur Flori Mumajesi ;)


Mire qe nuk te ka ren ti lexosh postimet tjera :D

Shendet po he ;) e rendesishme eshte te jesh mire ;)  :perqafim
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Shej ne 27-11-2011, 22:08:13
Miku im i shtrenjte, lamtumire!
Ty ketu ne shpirt te kam ta dish!
Fati po na ndan sot pa meshire
po diku do te shihemi serish.

Lamtumire, mik, pa fjale e lote!
Vetullat t'i ngrysesh s'ke perse:

Vdekja s'eshte e re ne kete bote
As te rrosh nuk eshte gje e re!
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Mishel............... ne 27-11-2011, 22:17:39
Miku im i shtrenjte, lamtumire!
Ty ketu ne shpirt te kam ta dish!
Fati po na ndan sot pa meshire
po diku do te shihemi serish.

Lamtumire, mik, pa fjale e lote!
Vetullat t'i ngrysesh s'ke perse:

Vdekja s'eshte e re ne kete bote
As te rrosh nuk eshte gje e re!

po pse une e kam kaq te panjohur vdekjen kur ajo s'eshte gje e re....e urrej dukurine e saj..mantelin  e saj qe mbulon cdo gje dhe zhduk cdo gje sikur kurre me pare skane ekzistuar......e urrej sepse na heq na vetja ata qe deshem aq shume....i merr pa na pyetur nese duam ti kemi ende edhe per pak, sa ti themi qofte edhe lamtumire.....na ndane me ta thene asnje fjale, asnje shprehje,as nje gjest....e urrej
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Shej ne 27-11-2011, 22:22:49
po pse une e kam kaq te panjohur vdekjen kur ajo s'eshte gje e re....e urrej dukurine e saj..mantelin  e saj qe mbulon cdo gje dhe zhduk cdo gje sikur kurre me pare skane ekzistuar......e urrej sepse na heq na vetja ata qe deshem aq shume....i merr pa na pyetur nese duam ti kemi ende edhe per pak, sa ti themi qofte edhe lamtumire.....na ndane me ta thene asnje fjale, asnje shprehje,as nje gjest....e urrej

vdekja eshte nje me ne vetem qe nuk e kuptojme. Harrojme qe me e rendesishme se gjithcka ne bote eshte jeta,humbim kohen me budalliqe,behemi te keqinj kot dhe  harrojme qe1 dite sdo jemi me, dhe ajo cfare ngel nga ne eshte vetem kujtimi .... dhe pse vdekja eshte e tmerrshme dhe une   jam e familjarizuar me te kam kujtime plot qe  me mbajne gjalle njerezit e mi te dashur qe sjetojne me....
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Mishel............... ne 27-11-2011, 22:51:59
vdekja eshte nje me ne vetem qe nuk e kuptojme. Harrojme qe me e rendesishme se gjithcka ne bote eshte jeta,humbim kohen me budalliqe,behemi te keqinj kot dhe  harrojme qe1 dite sdo jemi me, dhe ajo cfare ngel nga ne eshte vetem kujtimi .... dhe pse vdekja eshte e tmerrshme dhe une   jam e familjarizuar me te kam kujtime plot qe  me mbajne gjalle njerezit e mi te dashur qe sjetojne me....

kur vdekja troket ne shpirtrat tane..mendoj se kujtimet jane ato qe na vrasin edhe me shume......
Do ishte mire te ekzistonte amnestezia ,pasi kujtimet nganjehere nuk na lene te bejme pikerisht ate qe duhet....te jetojme!
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Shej ne 27-11-2011, 22:53:58
kur vdekja troket ne shpirtrat tane..mendoj se kujtimet jane ato qe na vrasin edhe me shume......
Do ishte mire te ekzistonte amnestezia ,pasi kujtimet nganjehere nuk na lene te bejme pikerisht ate qe duhet....te jetojme!

nuk di cte them... por mua kujtimet me ndihmojne...si dhe duke e pa aq shpesh vdekjen me sy me ben qe tja bip jetes dhe nenen ne max  :)
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Mishel............... ne 27-11-2011, 22:58:39
per mua do ishte mire mos ekzistonin kujtimet....dhe mire do qe qe me ikjen e tyre mos ti kujtonim fare.....nganjehere mendoj nese vertet ata na shohin valle a jemi ne ato qe ata deshen??? I kemi zhgenjyer diku??? E pyetje idiote si keto....dhe prandaj them nuk me pelqejne kujtimet ,me bejne te vuaj
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Mishel............... ne 27-11-2011, 23:19:48
ke filluar te praktikosh deshmitaret e Jehovait???? :P
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Shej ne 27-11-2011, 23:24:01
kshu dukem si idiote por eshte e vetmja menyre te jetoj dhe te le te tjeret te jetojne dhe mos merren me mua
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: vullkani ne 27-11-2011, 23:36:42
nese akoma nuk ke fjetur
lere pak dritaren hapur

lamtmire te them po lamtumire
sdo te kesh
atje ku po shkoj
dikush tjeter po em pret

cdo mengjes ty te shikoja
dhe mendoja e mendoija
qe nje fjal nga zemra ime
te te thoja

po sja vlen qe te harxhoj
fjalet kot
se lamtumire do te them un sot

kjo ndosh si tin ja dhe nje tjetri dashurine
kurse mua me dhe vetmine
vet e meriotve
qe fjalen LAMTUMIRE degjove
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: DiniL ne 28-11-2011, 21:25:20
Vullkan mos eshte kjo kenga lamtumir-Yjet e panjohur (http://www.youtube.com/watch?v=03OhqkWFpys#)   :P
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: DiniL ne 28-11-2011, 21:26:46
Gjithsesi koha i sheron te gjitha  :engjell:
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Shej ne 28-11-2011, 21:42:18
shume e vertete, koha mbyll plage dhe mban kujtimin e tyre gjalle
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: DiniL ne 28-11-2011, 23:14:54
shume e vertete, koha mbyll plage dhe mban kujtimin e tyre gjalle
L'Aura Abela - Eclissi del Cuore (Total Eclipse Of The Heart) (http://www.youtube.com/watch?v=5FFjZYUtAac#)

 :perqafim
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Shej ne 28-11-2011, 23:20:05
L'Aura Abela - Eclissi del Cuore (Total Eclipse Of The Heart) (http://www.youtube.com/watch?v=5FFjZYUtAac#)

 :perqafim

 :engjell:  perq
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Mishel............... ne 15-05-2012, 15:03:45
Per mua…Per ty…per ne qe kurre me nuk do te MUNDEMI!!!!!


Ne kete dite me shi, nen kete qiell me re…ndihesh I mbytur, I gelltitur nga ky boshllik, I humbur ne asgje.Duke kerkuar si i deshperuar nje fije ku te kapesh per te mos rene poshte, me nje foto ne dore, foto jone, kujtimi yne….i vetmi i mbetur mbas kaq vjetesh
Sot shpirt duhet te ishte pervjetori yne, duhet te ishte dita jone me e  bukur, por ti e di qe nuk mund te jete keshtu!
Pervjetoret festohen bukur kur ke me ke ti ndash, por ti e di qe i yni do mbetet nje dite e pergjysmuar..ashtu si cdo gje tjeter….
Sa “Perse” kane mbushur ditet mia te kaluara dhe keto prezente, por pergjigje nuk ka dhe nuk do te kete..dhe ti e di perse-n!!!


Sot do jete nje tavoline…dy pjata…dy gota…dy qirinj, por do me duhet ti ngre vetem dollite e mia…Perse jeta ishte kaq mizore me mua,,,me ty..me ne?????
Por di qe ti nuk do me pergjigjesh si gjithmone, hesht ne qetesine tende
Nuk di sa nevoje kam per ty, per te patur prane meje qofte edhe per nje moment…qofte edhe vetem per sot…kam nevoje per fjalet e ngrohta….per syte e tu qe vetem ata dinin ti benin te mite te shndrisnin..per prekjen e duarve te tua…ohhh, per here te fundit te mund te puthja ato buze perrallore…gjithcka e jotje me mungon dhe e di qe nuk do e gjej e kurre…kurre

Ike pa me thene Lamtumire mua personit qe me shume e doje dhe te donte..
Me mungon zemra ime dhe e di qe te bej te vuash dhe nuk te le ne qetesine tende , per te cilen ke aq nevoje…por une sot kam vendosur te kthej faqe dhe ne kete faqe te re ti nuk do jesh me…nuk do te jene me kujtimet tona….shakate tona…asgje , dhe kjo nuk ishte zgjedhja jone,,,,por nga kjo jete qe nuk ka meshire per askend…
Lamtumire dashuria ime…Lamtumire pergjithmone, ehh mbase nje dite do rishihemi dhe kushedi…!!!!


                                                                                                                               


Dikur , diku ishim dy...tashme jam vetem une me jeten time per te jetuar.....por jetoj edhe per ty

Dobrády Ákos feat Emilia - Side by side (official, HD) (http://www.youtube.com/watch?v=Zte7eJxkBnY#ws)

Me mungon??? Te mashtroj te te them...
Te mungoj? Mos guxo ta mendosh....
I mungojme njeri -tjetrit??? se besoj

Ndoshta nje dite do shihemi dhe do flasim per ato qe iken dhe ato qe lame pas......ndoshta ath paqja do te bjere mbi te dy ne......

Por une ste kam harruar edhe pse kaluan kaq vite , edhe pse jetoj ende....
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Shej ne 15-05-2012, 15:19:21
perq
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Mishel............... ne 15-05-2012, 15:21:49
perq
:perqafim
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Mishel............... ne 31-08-2012, 13:43:13

S'mund te thuash eshte e bukur sepse "letrat e lamtumires" kurre sjane te bukura. Dhimbja s'mund te jete e bukur...por vetem e trishte , e pangjyrosur,e zbrasur..te te them jeta vazhdon ...e di mashtroj.....askush nuk zevendeson askend , gjithnje pre e kujtimeve do jesh...do jem...do jemi.

Thuhet ekziston Harresa dhe Kujtesa , por askush nuk i zbaton ne praktik , teoria eshte per te tjeret dhe jo per veten.
Nuk harron por vetem kujton dhe kjo kujtese dhemb, te mbush shpirtin me vrer, te ben te ulerish kundrejt padrejtesive dhe askush ste perfill....te thone-----S'je e vetmja ti ne kete jete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(


Sikur te mundej

Gjergj Leka & Hersi Matmuja --- KTHEHU (http://www.youtube.com/watch?v=IbtgviLNl7g#ws)
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Mishel............... ne 21-03-2013, 16:31:55

Kur mendon se njeriut per te mbijetuar i duhet te luftoj me veten,endrrat, kujtimet ,deshirat,pasionet,me gjithcka qe i buron vetem e vetem per te Mbijetuar.

valle kjo eshte jeta??? kur vjen nje moment dhe ti humbet nuk je me asgje. kur endrrat e tua shperbehen dhe marrin forma e trajta te pakuptimta ....te ngjyrosura vetem me zi.
perse u dashka qe ne kete jete te vuash edhe ath kur je i lumtur...perse asgje nuk eshte e sigurte ne kete jete....perse na duhet te vuajme nga keto pyetje e shume te tjera.....

Jeta eshte 1 dhe vetem 1 por dashur padashur kuptojme se ne fund te saj jemi nje 0 dhe asgje me shume.....1 nder ata qe duhet ti bejne vend dikujt tjeter ne kete jete.
vdekjen dhe jeten shume pak i ndan njera nga tjetra....e cfare ndodh me pas.....
asgje thjesht MBIJETOJME.....dhe i bejme balle cdo lloj ndjesie qe lind dhe vdes me ne.....


 :(
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Mishel............... ne 17-06-2013, 01:14:14
sa shume me dhimbka sot ky shpirt, sikur dicka mu shkul e ra. u thye u be copa
dua te qaj e lot skam. valle kush mi shteroi.....
netet vetem do mendoj cdo gje qe kalova do kujtoj
por kurre kthim pas ska....sepse fati ky qe

sa shume veten lenduam e se kuptuam....e tashme....tashme

gjithcka mori fund ashtu si flake e shkrepses qe kjo histori!
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Shej ne 17-06-2013, 10:55:26
 :( :(
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Mishel............... ne 15-07-2013, 00:16:24
ne fillim me the me harro...
e me pas me the mos me kerko
e tashme jam une qe te them me harro
e tashme jam une qe te them mos me kerko
Titulli: Letra Lamtumire
Postuar nga: Mishel............... ne 14-12-2013, 19:26:38
Cdo te thote lamtumire kur asnjehere s'harrojme asgje?