×

Mesazhe dashurie

Mesazhe dashurie

· 564 · 161226

 • Postime: 206
Kalipso
#275 ne: 27-02-2009, 22:58:42
per mua jane te hapura dy dyer:
dyert e burgut
dhe te zemres tende,
te te parat mos me shkelte kemba,
te te dytat ngelsha gjithmone brenda...!

 • Postime: 2416
 • Gjinia: Femer
eurogina
#276 ne: 09-03-2009, 18:51:06
Je si shpirt, je si amore,per buzet e tua, vuan il mio coure, je i embel si chokollate,dua te puth por te kam larg, je i mire sa me s'ka, per te puthur ty, une do te bej gjithcka.

 • Postime: 2166
 • Gjinia: Mashkull
skiatori
#277 ne: 10-03-2009, 11:46:35
               Vetem per ty!
Te dergova lule,nuk ju more ere
te dhashe doren,s'ma dite per ndere
te dhurova zemren,nuk i dhe vlere
te dhashe dashurin,ma ktheve me vrere
              II
Te dhashe buzeqeshjen,ti nuk e pranove
te dhashe shikimin,ti e refuzove
te dhashe buzet,ju keq i perbuzet
te dhashe çka pata por s'tu mbush
mendja e ngrata.
              III
çfar me duhet te bej
qe zemren tende ta rrembej
sdi si duhet me vepru
qe ne zemren tende te ket vend per mu
              IV
Ne thellesin e zemres time
eshte vendosur nje emer
pergjithmone ket emer
do ta mbaje ne zemer
              V
Kete poezi e dashur,ty ta kam kushtu
se dashuria per ty,mu me ka pushtu
kur ti lexosh keta rreshta, mos u bej merak
se nese je e sinqerte,do tme kesh mu prep.

skiatori me dt:10.03.09

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#278 ne: 10-03-2009, 11:57:04
sdi te shkruaj....  (?)

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#279 ne: 24-03-2009, 22:43:02
.."Puthme i dashur,
derisa te arrish ne shpirtin qe thelle me rreh,
ajo eshte vera qe pi ta dish
dhe ti je malli qe me deh.

Puthme te fle ne enderrime
ankthet e jetes hic mos degjo,
nese len ca gjurme kafshimesh
dielli do behem, te shuhem nen to"..


....

 • Postime: 877
notorious
#280 ne: 25-03-2009, 13:22:54

78 %

ti ke koh qe s'ndjehesh e dashuruar...

 

 • Postime: 10
Beratase
#281 ne: 08-04-2009, 21:33:10
e mbylle cesmen apo harrove kur ike ne mengjes

 • Postime: 236
Nadja
#282 ne: 09-04-2009, 13:56:23
e mbylle cesmen apo harrove kur ike ne mengjes

LOL LOL LOL

 • Postime: 1
saimon1
#283 ne: 09-04-2009, 14:40:09
bo

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#284 ne: 03-10-2009, 23:57:52
"Eh sa mall ndjej ne ket nate me shi e te trishtuar, sa do te doja te ishe me mua te me doje ashtu si te dua!

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#285 ne: 04-10-2009, 00:00:45
..mos u mërzit se ka dhe më keq...
..shpirti im e di se ç'heq..

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#286 ne: 04-10-2009, 00:04:57
Po deshe ti dashurohemi,
ne buzet e tua pa then gje,
ben kaq ftoht dhe le te ngrohemi
ne nje heshtje qe nuk ben ze....
nga dashuria kot mbrohemi,
kur ndoshta nuk shihemi me,
po deshe ti dashurohemi
ne nje heshtje qe nuk ben ze..

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#287 ne: 04-10-2009, 00:11:59
në një heshtje që nuk bën zë..
ka shumë kohë që jam dashuruar..
shpirti im s'duron dot më..
e kam zemrën të copëtuar..

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#288 ne: 04-10-2009, 08:45:29
"Nje dite do shihemi do bejme sikur kurre s'jemi pare,
tjetres do i thuash asaj zemren ja kam vrare.
Ne shpirtin tend do trokase pendimi
duhet te pranoj se s'jam e jotja e s'je i imi..
Do vazhdosh rrugen drejt e koken pas s'do e kthesh,
do kerkosh lumturi por veshtire do e gjesh
ne zemren time plage e pasheruar do jesh"

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#289 ne: 13-10-2009, 22:24:01
zvarritemi ngadalë..
të mërzitur..
të lodhur, të zbehur..
të rraskapitur..
të etur të gjejmë sadopak qetësi..   
të tretur për pakëz dashuri..

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#290 ne: 13-10-2009, 22:33:00
'I Love You' :D shkurt, paster, bukur  :P

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#291 ne: 14-10-2009, 08:55:36
"Fiksimi im"

 • Postime: 154
 • Gjinia: Femer
dreza
#292 ne: 20-11-2009, 21:15:23
"Nje dite do shihemi do bejme sikur kurre s'jemi pare,
tjetres do i thuash asaj zemren ja kam vrare.
Ne shpirtin tend do trokase pendimi
duhet te pranoj se s'jam e jotja e s'je i imi..
Do vazhdosh rrugen drejt e koken pas s'do e kthesh,
do kerkosh lumturi por veshtire do e gjesh
ne zemren time plage e pasheruar do jesh"

....

me pelqyan kto varxhe ...te pergzoj per ket shkres te buku...BaByGirL::

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#293 ne: 21-11-2009, 08:59:41
Jam ne shpirtin tend e lumtur e qeshur..jam ne trupin tend e humbur e zhveshur..jam zjarri i padukshem nga hiri i mshefur..ne aromen tende e papire e dehur..jam si jargan endrrash qe ty te mbulon..jam dora qe dridhet kur te ledhaton..jam nata pa gjume mbushur ledhatime..jam puthja qe digjet tek ti fryma ime..jam fjala e dhene besa...amaneti..jam pa zemren time sepse tek TI me mbeti!!

:X

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#294 ne: 22-11-2009, 23:34:32
në një heshtje që nuk bën zë..
ka shumë kohë që jam dashuruar..
shpirti im s'duron dot më..
e kam zemrën të copëtuar..


 :)

 • Postime: 2557
vullkani
#295 ne: 22-11-2009, 23:38:22
:)
akoma qenke e merzitur
po vi un per ty si nje yll i ndritur
dhe te dy ashtu papritur
te ikim nga kjo bote qe eshte bere e merzitur

 • Postime: 22
valesa
#296 ne: 14-12-2009, 18:42:38
ne naten e qet
ne  gjumni eleht
kur mendoj per ty nuk munem  me  fjet
kur te bish ne shtrat mendo se te dua
mos  bir ne mes te krevatit por me le pak vend dhe mua

 • Postime: 22
valesa
#297 ne: 15-12-2009, 18:34:12
te kam si  nje yll
por ti ke nje dallim
yjet  fejn ne qiell
e ti  ne  shpirtin tim

 • Postime: 22
valesa
#298 ne: 15-12-2009, 18:38:11
a thua ke pak  dashuri per mua
a thua ekxistoj ne buzet e tua
a thua ka ende shpresime
a thua ngele ne jeten time
athua zemren ma  pushtove
athua ndonjeher a me enderrove
a thua ndjehes i  penduar
a te vret nje e kaluar

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#299 ne: 22-12-2009, 21:58:19
"Per buzet tua njerez do vrisja...vec te me thuash TeDua pastaj i lumtur le te vdisja"