×

Mesazhe dashurie

Mesazhe dashurie

· 564 · 161189
Emira
#175 ne: 11-10-2008, 14:17:30
Citim nga: joy&joy ne 11-10-2008, 10:26:22
Citim
complimenti :)
MATIA PU KLENE MI TA PISTEVIS
EINE EPIKINDHINA NA TA AGAPAS
THA SE GELASUNE AN THA LATREVIS
THA SE PLIGOSUN KE THA PONAS.Grazie  ;)

Ah sikur ta kuptoja edhe ne greqisht  :D

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#176 ne: 11-10-2008, 15:21:24
Citim nga: joy&joy ne 11-10-2008, 10:26:22
Citim
complimenti :)
MATIA PU KLENE MI TA PISTEVIS
EINE EPIKINDHINA NA TA AGAPAS
THA SE GELASUNE AN THA LATREVIS
THA SE PLIGOSUN KE THA PONAS.


Syte qe qajne mos i beso
jane te rrezikshem po ti dashurosh
do te te tallin po ti admirosh
do te plagosin dhe do te dhemb... • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#177 ne: 11-10-2008, 15:23:54
ta mbeshtes plotesisht....mendi min :D
Emira
#178 ne: 11-10-2008, 16:18:05
I dashur sipermbeshtetes, faleminderit per perkthimin.  :D

 • Postime: 213
 • Gjinia: Mashkull
joy&joy
#179 ne: 11-10-2008, 17:12:11
stelele stau en cer,tu cum  aesti aici!
Emira
#180 ne: 12-10-2008, 23:00:09
Nuk di latinisht, po gjysma fjalise se pare po me duket si:

Yjet jane ne qiell...kurse gjysmen tjeter nuk di ta kuptoj :D hmmmmm: :( Help!!

 • Postime: 213
 • Gjinia: Mashkull
joy&joy
#181 ne: 13-10-2008, 18:24:36
Nuk di latinisht, po gjysma fjalise se pare po me duket si:

Yjet janë ne qiell...kurse gjysmen tjetër nuk di ta kuptoj :D hmmmmm: :( Help!!
Citim
mjafton!
ti je ketu? :)

 • Postime: 24
shefket kroni
#182 ne: 13-10-2008, 19:17:28

Dhe,rrugë e qumshtit në qiellë drejtë gjinjeve tu me ndjellë.
Ah! njeriu e qpiku zjarrin per ti djegur furrat
e i madhi zot- gjinjet e grave per ti djegur burrat.

Ah! dritë, dritë e xixëllonjes qe bëne dritë ne gjinjet e zonjes

diku fshehun ne korije qe gjithnjë digjet ne zjarrë dashnije.

                             Shefket kroni(keti)
Emira
#183 ne: 14-10-2008, 15:58:44
Dhe,rrugë e qumshtit në qiellë drejtë gjinjeve tu me ndjellë.
Ah! njeriu e qpiku zjarrin për ti djegur furrat
e i madhi zot- gjinjet e grave për ti djegur burrat.

Ah! dritë, dritë e xixëllonjes qe bëne dritë ne gjinjet e zonjes

diku fshehun ne korije qe gjithnjë digjet ne zjarrë dashnije.

                             Shefket kroni(keti)

Jo keq !!

Po me pelqen poeGJia  :D

Nuk eshte aspak veshtire te percaktosh dobesine tende  :P

 • Postime: 213
 • Gjinia: Mashkull
joy&joy
#184 ne: 14-10-2008, 18:39:26
wenn leben  war ein traum....ich mochte sie  waren  meine..
I .L.D
Emira
#185 ne: 14-10-2008, 22:42:49
asgjë s'të merret vesh.......
Wenn das Leben ein Traum wäre,wünschte mir dass du mein Leben wäre....

P.S das ist meine Vermutung

E kape Capi...pikerisht...

Wenn da Leben ein Traum wäre,
wünschte ich mir, du wärest mein Leben...

oder so ähnlich...


Jedenfalls, der junge Mann erinnert mich an jemanden...

 • Postime: 213
 • Gjinia: Mashkull
joy&joy
#186 ne: 16-10-2008, 09:17:15
[b]Ero disteso sopra di te,

ed i  nostri corpi sembravano adattarsi

come se fossero stati plasmati për restare uniti për sempre.

Potevo penetrare il tuo respiro,

vivere da esso,

Il tuo cuore  facefa  scorrere il mio sangue,

sentivo il tuo profumo  entrami dentro,

ed la avvolgermi   le membra.

Ti  stringevo e mi  mancavono  le  forze.

Con  le  labbra ti  baciavo  il  corpo,

e non ho mai assagiato  niente di  cosi dolce[/b]
Emira
#187 ne: 16-10-2008, 09:53:40
Shume e bukur kjo klart!! Ti e ke shkruar Joy?

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#188 ne: 16-10-2008, 15:58:47
Shoh qe shqiptaret e paskan me te lehte ta shprehin dashurine ne gjuhe te huaja  hmmmmm:

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#189 ne: 16-10-2008, 17:04:34
Jag älsklar dig !

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#190 ne: 16-10-2008, 17:07:20
Kete kam marre para pak minutash

"..Te kam jete
te kam shpirt
trupit tim ti i ben drite.."
Emira
#191 ne: 16-10-2008, 17:11:14
Ich vermisse dich  :S warum sind wir beide nicht mehr zusammen  :S Hätte dir umgearmt wenn du hier wäre

O Capi!
Qe kur kshu ai boti mi?
Aktuale eshte kjo?
E fresket?
Tani i erdhi veza ne b... atij? Pffffffffffffffffff!!

F....him  :D or better not  :P
Emira
#192 ne: 16-10-2008, 17:13:51
Shoh qe shqiptarët e paskan me te lehtë ta shprehin dashurinë ne gjuhe te huaja  hmmmmm:

Ore, a e di qe ke te drejte ti?

Nuk kam dashururar kurre ne shqip  :S :( :) ;) se si me ra tani ndermend faktikisht... dhe po me duket pak cudi me thene te drejten...po me ben te mendohem thelle kjo gje...e cuditshme...hmmmmmm mmmmmmm...dreqo pune...nuk po me vjen mire fare...

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#193 ne: 16-10-2008, 17:17:02
Ore, a e di qe ke te drejtë ti?

Nuk kam dashururar kurrë ne shqip  :S :( :) ;) se si me ra tani ndërmend faktikisht... dhe po me duket pak çudi me thënë te drejtën...po me bën te mendohem thelle kjo gjë...e çuditshme...hmmmmmm mmmmmmm...dreqo pune...nuk po më vjen mirë fare...
Ka frike se do te te mbetet merak deri ne fund te jetes qe nuk ke dashuruar kurre ndonje shqiptar.  hmmmmm:
Emira
#194 ne: 16-10-2008, 17:24:41
ja gestern Süsse hat mir von Russland angerufen und gefragt wieso ich kalt geworden bin. Aber wir verstehen uns schon,
Junge habe ich gesagt sorry du hast die Haltestelle schon verpasst

Nuk me ngelet te them asgje tjeter vecse: Idiot!!!
Puuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuhhhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhh, sa budallenj qe tregohen meshkujt ndonjehere...po cfare pret ai mi? Qiqra ne hell? Hej Zot!!
Po si jo more-thuaji, ec luajme prape kukamcefti te dy, te te marr ne telefon apo mos te te marr...si kalama kopeshti...e tani qenke ftohur ti me demek... hmmmmm: :pafshim :urra:

Urimet e mia e dashur...
Emira
#195 ne: 16-10-2008, 17:32:11
Ka frikë se do të te mbetet merak deri në fund te jetës qe nuk ke dashuruar kurrë ndonjë shqiptar.  hmmmmm:

Faktikisht jo kjo, po edhe asaj nuk i dihet, por fakti qe e adhuroj gjuhen time me shume se cdo gjuhe tjeter dhe e kam perdorur me ndjenje vetem ne te shkruar, ose ne te folur me tim bir...po kjo eshte dicka tjeter...kuptohet.. .thjesht m´u duk per nje cast sikur dikush me kish kapur mat...

Persa me perket mua, po, e kam shume shume here me te lehte t´i shpreh ndjenjat ne nje gjuhe tjeter  :S :(...ndonese shqipen e ndiej ne menyre tmerresisht intensive  :)
Emira
#196 ne: 16-10-2008, 17:46:03
er kann es nicht akzeptieren dass ich an jemand ander denke, und dass jemand ander für mich sehr kümmert...
er war irgendwie sprachlos als wir gesprochen habe.....
pikërisht........ki shte ardhur koha te laja hakun,
kot nuk thonë bota portokalle nejse nejse

Po jo mi, nuk eshte puna tek larja e hakut mi zemer, por tek ajo qe ai po luante lojra femijesh...cfare priste ai mi, te te dilnin ty thinjat derisa te bindej zotnia? pfffffff...keshtu eshte jeta...
Emira
#197 ne: 18-10-2008, 10:34:06
Ndoshta, ndoshta nuk eshte rubrika e duhur per te vene kete mesazh qe me erdhi nga nje kolegu i punes para dy ditesh...por...e ndjeva si detyrim moral ta vija ketu...pasi dashuria per Shqiperine, per atdheun tim me eshte shume e cmuar...

"seit ich dich kenne ist Albanien in meinem Ansehen
gestiegen, vorher brachte ich es nur mit Blutrache,
Afia etc. in Verbindung.

Gruss aus Genf, Holger"


Perkthimi:

Qe kur te kam njohur ty, opinioni im mbi Shqiperine eshte permiresuar/ka ndryshuar per mire.Me pare (kur mendoja per Shqiperine) e lidhja vetem me gjakmarrjen, mafian, etj
Te fala nga Gjeneva, Holger.

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#198 ne: 18-10-2008, 11:24:25
Ndoshta, ndoshta nuk është rubrika e duhur për te vënë këtë mesazh qe më erdhi nga një kolegu i punës para dy ditesh...por...e ndjeva si detyrim moral ta vija këtu...pasi dashuria për Shqipërinë, për atdheun tim me është shumë e çmuar...

"seit ich dich kenne ist Albanien in meinem Ansehen
gestiegen, vorher brachte ich es nur mit Blutrache,
Afia etc. in Verbindung.

Gruss aus Genf, Holger"
Perkthimi:

Qe kur te kam njohur ty, opinioni im mbi Shqipërinë është permiresuar/ka ndryshuar për mirë.Me pare (kur mendoja për Shqipërinë) e lidhja vetëm me gjakmarrjen, mafian, etj
Të fala nga Gjeneva, Holger.


Keto raste te vecuara nuk e ndryshojne realitetin. Opinioni ne Europe per shqiptaret eshte i tmerrshem dhe i pandryshueshem  :S
Emira
#199 ne: 18-10-2008, 12:49:00
Oqeanin e krijojne shume dete, detet shume lumenj...keta te fundit perbehen nga shume perrenj...perrenjte nga rrekete...keto nga shiu...e ai nga pikat e vogla, shume te vogla, por te domosdoshme... :)
 :perqafim