×

Në Vjenë hapet shkolla e seksit

Në Vjenë hapet shkolla e seksit

· 13 · 566

 • Postime: 1503
 • Gjinia: Femer
TATU
ne: 03-12-2011, 09:35:00
Shkolla e parë në botë e seksit është hapur në Vjenë, ndërsa një vit studimesh në këtë institucion kushton rreth 2000 euro.

Kjo shkollë mëson nxënësit si të bëhen dashnorë më të mirë, shkruajnë mediat austriake.

Drejtoresha e shkollës, suedezja Ylva-Maria Thompson tha se studentët duhet të jenë mbi 16 vjet dhe se kjo është shkolla e parë për studime të seksit. Nxënësit do të jetojnë në një konvikt ku do të jenë bashkë djem e vajza ku pritet t’i bëjnë detyrat e shtëpisë.

“Arsimimi ynë është i bazuar kryesisht në praktikë, e jo në teori. I tërë ky shkollim ka vetëm një qëllim si të bëhemi dashnorë sa më të mirë. Pozitat seksuale, teknikat dhe anatomia janë mësimet bazë të shkollës sonë”, tha drejtoresha Thompson.

Qeveria austriake ka ndaluar reklamën e kësaj shkolle, ndërsa në videon e reklamës të postuar në YouTube shihet një çift duke bërë dashuri.

 • Postime: 412
 • Gjinia: Mashkull
regrets
#1 ne: 03-12-2011, 09:43:31
 :D :D

 • Postime: 3767
 • Gjinia: Femer
Misss
#2 ne: 03-12-2011, 13:09:27
Fakti qe perfshihen dhe 16 vjecaret me ben pershtypje  hmmmmm:

Gjths interesante  :D

 • Postime: 3528
 • Gjinia: Mashkull
Nore
#3 ne: 03-12-2011, 13:15:55
miss po nuk shkove do humbesh :) :)

 • Postime: 3767
 • Gjinia: Femer
Misss
#4 ne: 03-12-2011, 13:24:04
Po ti ku e di qe do humb?  hmmmmm: U shkollove atje?  :D

 • Postime: 3151
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#5 ne: 03-12-2011, 14:07:20

Sa inat me vjen. Gjate kohes qe jetova  ne wien nuk kishte keshtu shkolle.

Nejse gjithesesi eshte dicka e mire.

 • Postime: 3528
 • Gjinia: Mashkull
Nore
#6 ne: 03-12-2011, 15:28:28
jo une dhe kopshtin mezi e mbarova dhe kte e mora me lek :)
« Editimi i fundit: 04-12-2011, 12:14:06 nga G!m! »

 • Postime: 6738
 • Gjinia: Femer
erlehta
#7 ne: 22-01-2012, 15:44:54
Dhe kjo u kishte mbetur mangut ketyre.
Kjo drejtoresha nuk mundte ta hapte ne Stockholm, apo sja jepte firmen monarchia

 • Postime: 2549
vullkani
#8 ne: 22-01-2012, 16:52:09
kjo po qe qenka shkolle

6 ore mesim 6 ore seks  :D

 • Postime: 2549
vullkani
#9 ne: 22-01-2012, 16:53:22
ja nje prej zyshave te shkolles

 • Postime: 956
 • Gjinia: Mashkull
whitesnake
#10 ne: 24-01-2012, 10:06:42
Te shkoj te dorezoj CV time atje per pune dhe trajnim trajneresh  :D :P

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#11 ne: 24-01-2012, 10:22:17
o burra cuna shpejt ne shkolle :D

 • Postime: 2549
vullkani
#12 ne: 24-01-2012, 22:26:59
sa mir do ishte te fillonim petagog aty qe te mesonim pak zockat