×

Orgazma tek femrat !

Vizitor · 103 · 51574

Orgazma tek femrat !

Vizitor · 103 · 51574

  • Postime: 12743
Mishel...............
#100 ne: 14-05-2012, 16:26:58
U sorry shume....u trasha gjithe

ath e dashura jote ka perjetuar me ty orgazem?? :P

  • Postime: 12743
Mishel...............
#101 ne: 14-05-2012, 16:27:29
Ai qe fshiu dergesen e Erionit te fshij e timen se me duket vetja si idiote qe flas me veten LOL

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#102 ne: 13-06-2019, 08:46:06
Meshkuj, angazhohuni: Femrat kanë zbuluar se si t’i bëni të përjetojnë orgazmën!
Pothuajse vetëm një e katërta e femrave arrijnë rregullisht orgazmën gjatë aktit seksual. Femrave u nevojitet shumë më tepër penetrim penisi në kohëzgjatje deri në pesë minuta.

Orgazma femërore është mister global. Mashkulli kurrë nuk është i sigurt qind për qind që partnerja po përjeton orgazmën, as që ekziston teknikë e cila garanton se do ta arrijë atë, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, një gjë është e sigurt – kur femra nuk arrin orgazëm, d.m.th. do të jetë një goditje e madhe për egon e saj.
Për t’ua bërë më të lehtë meshkujve, shumica e femrave nëpërmjet një ankete në faqen e internetit askmen.com u janë përgjigjur pyetjes Çka u nevojitet për të arritur orgazmën.

Përgjigjja më e shpeshtë të cilën e kanë dhënë, 59,88 për qind e tyre, është edhe ajo më e vështira për t’u arritur – situata delikate e stimulimit të klitorisit bashkë me penetrimin e njëkohshëm.

Pastaj, 18,05 për qind e femrave, të cilat kanë marrë pjesë në anketë, kanë deklaruar që kurrë nuk kanë përjetuar orgazmën. 7,7 për qind e femrave kanë thënë që për të arritur orgazmën përdorin vibratorin, ndërkaq 7,04 për qind kanë nevojë të imagjinojnë për diçka që e konsiderojnë seksi. Pra, shkathtësia të cilën çdo mashkull do të duhej ta dinte në shtrat është stimulimi i drejtë i klitorisit. Secila femër ka preferenca të tjera, ndërkaq mënyra e vetme të zbuloni se çka i përshtatet, është që bashkë të kërkoni mënyrat.

Para se të perfeksiononi stimulimin e klitorisit gjatë penetrimit, më mirë është t’i përkushtoheni klitorisit të saj me rastin e seksit oral apo stimulimit me dorë. Ekspertët këshillojnë që pozat më të mira për stimulim të klitorisit janë kur femra qëndron sipër mashkullit dhe kur mashkulli qëndron prapa femrës. /Telegrafi/
 

(Super)Orgazma - Kulmi i kënaqësisë

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 29-09-2019, 22:10:11
nga M A X
Orgazma tek Meshkujt !

Nisur nga Mishel...............Rubrika Ndjenja

Postimi i fundit 29-05-2012, 15:34:00
nga Mishel...............
Orgazma te femrat, prek 30 zona të trurit

Nisur nga BerniRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 09-11-2010, 12:11:37
nga Berni
Orgazma, ndjenja pushtuese

Nisur nga BerniRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 21-09-2010, 23:32:22
nga Berni
Sa zgjat orgazma e femrave dhe e meshkujve..

Nisur nga NoreRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 09-08-2010, 21:00:32
nga moçali