×

Post reply

Emri:
Email:
Titulli:
Ikona e mesazhit:

Verifikimi:
Cfare gjuhe flasin shqiptaret?:

shtyp alt+s per te postuar ose alt+p per ta kontrolluar


Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 13-06-2019, 08:46:06 »

Meshkuj, angazhohuni: Femrat kanë zbuluar se si t’i bëni të përjetojnë orgazmën!
Pothuajse vetëm një e katërta e femrave arrijnë rregullisht orgazmën gjatë aktit seksual. Femrave u nevojitet shumë më tepër penetrim penisi në kohëzgjatje deri në pesë minuta.

Orgazma femërore është mister global. Mashkulli kurrë nuk është i sigurt qind për qind që partnerja po përjeton orgazmën, as që ekziston teknikë e cila garanton se do ta arrijë atë, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, një gjë është e sigurt – kur femra nuk arrin orgazëm, d.m.th. do të jetë një goditje e madhe për egon e saj.
Për t’ua bërë më të lehtë meshkujve, shumica e femrave nëpërmjet një ankete në faqen e internetit askmen.com u janë përgjigjur pyetjes Çka u nevojitet për të arritur orgazmën.

Përgjigjja më e shpeshtë të cilën e kanë dhënë, 59,88 për qind e tyre, është edhe ajo më e vështira për t’u arritur – situata delikate e stimulimit të klitorisit bashkë me penetrimin e njëkohshëm.

Pastaj, 18,05 për qind e femrave, të cilat kanë marrë pjesë në anketë, kanë deklaruar që kurrë nuk kanë përjetuar orgazmën. 7,7 për qind e femrave kanë thënë që për të arritur orgazmën përdorin vibratorin, ndërkaq 7,04 për qind kanë nevojë të imagjinojnë për diçka që e konsiderojnë seksi. Pra, shkathtësia të cilën çdo mashkull do të duhej ta dinte në shtrat është stimulimi i drejtë i klitorisit. Secila femër ka preferenca të tjera, ndërkaq mënyra e vetme të zbuloni se çka i përshtatet, është që bashkë të kërkoni mënyrat.

Para se të perfeksiononi stimulimin e klitorisit gjatë penetrimit, më mirë është t’i përkushtoheni klitorisit të saj me rastin e seksit oral apo stimulimit me dorë. Ekspertët këshillojnë që pozat më të mira për stimulim të klitorisit janë kur femra qëndron sipër mashkullit dhe kur mashkulli qëndron prapa femrës. /Telegrafi/
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 14-05-2012, 16:27:29 »

Ai qe fshiu dergesen e Erionit te fshij e timen se me duket vetja si idiote qe flas me veten LOL
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 14-05-2012, 16:26:58 »

U sorry shume....u trasha gjithe

ath e dashura jote ka perjetuar me ty orgazem?? :P
Postuar nga: erionmuca
« ne: 14-05-2012, 16:25:41 »

Po kjo thot "Orgazma tek femrat pra".
C'pun kam un ketu? Ai pasioni dhe ai personi qe fiku dergesen time, ka pun ketu.
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 14-05-2012, 16:24:44 »

O erion po ti ke arritur Orgazem??? he pra na trego e ti se ben vaki marrin hov edhe te tjeret :P
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 14-05-2012, 16:15:58 »

si ska provu asnje orgazem....c'eshte keshtu apo jemi akoma shoqeri me komplekse???
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 04-05-2012, 16:31:45 »

Capkene ke hapur nje teme shume domethenese, edhe pse gjithkush ketu i ka devijuar goxha temes gjoja me arsye dhe pa arsye. Une doja te thoja meshkujt shqiptare ende kane probleme me Unin e tyre, i duket cudi qe femrat te flasin pa problem per nje ceshtje qe nuk u perket me vetem atyre. Orgazma tashme nuk eshte me nje TABU, nuk eshte me nje element diskriminues apo i turpshem. Nuk ka person qe nuk e ka perjetuar dhe nuk ka ndier deshiren dhe kenaqesine qe te fal ky proces. (ah nuk flas per te gjithe meshkujt).. ;)

Ajo qe ti ke pershkruar me shume finese dhe shume feminilitet kam pershtypjen qe gjithkush nga ne gjen vetveten, te jep ndjesine e asaj qe gjithkush ka ndjere ne nje intimitet qofte ky i shfrenuar apo duke qendruar brenda kornizave. Orgazma eshte nje nuk ka te dyte,
Per mua eshte procesi me i rendesishem ne nje marrdhenie dhe nuk ka lidhje me inferioritetin midis gjinive  perkundrazi...
Mbase ndonjehere tjeter do  shkruaj me gjere ne temen tende pse jo edhe te pershkruaj orgazmen te pare dhe shijuar nen kendveshtrimin tim.

Je fantastike.  :perqafim

ende e mendoj keshtu....sepse shoh qe ende meshkujt shqiptare e shihin si turp e herezi te flasesh per orgazmen...
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 12-03-2012, 00:53:42 »

 hmmmmm:
i ke rene pikes mishel

ciles pike??? hmmmmm: orgazmes??? LOL
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 12-03-2012, 00:51:20 »

Capkene ke hapur nje teme shume domethenese, edhe pse gjithkush ketu i ka devijuar goxha temes gjoja me arsye dhe pa arsye. Une doja te thoja meshkujt shqiptare ende kane probleme me Unin e tyre, i duket cudi qe femrat te flasin pa problem per nje ceshtje qe nuk u perket me vetem atyre. Orgazma tashme nuk eshte me nje TABU, nuk eshte me nje element diskriminues apo i turpshem. Nuk ka person qe nuk e ka perjetuar dhe nuk ka ndier deshiren dhe kenaqesine qe te fal ky proces. (ah nuk flas per te gjithe meshkujt).. ;)

Ajo qe ti ke pershkruar me shume finese dhe shume feminilitet kam pershtypjen qe gjithkush nga ne gjen vetveten, te jep ndjesine e asaj qe gjithkush ka ndjere ne nje intimitet qofte ky i shfrenuar apo duke qendruar brenda kornizave. Orgazma eshte nje nuk ka te dyte,
Per mua eshte procesi me i rendesishem ne nje marrdhenie dhe nuk ka lidhje me inferioritetin midis gjinive  perkundrazi...
Mbase ndonjehere tjeter do  shkruaj me gjere ne temen tende pse jo edhe te pershkruaj orgazmen te pare dhe shijuar nen kendveshtrimin tim.

Je fantastike.  :perqafim

se ca kam dash me thone ktu ...vetem orgazma mund ta di LOL
Postuar nga: Ritual
« ne: 12-03-2012, 00:50:36 »

i ke rene pikes mishel