×

ROMANCE.....si do tju pelqente juve?

ROMANCE.....si do tju pelqente juve?

· 36 · 3864

 • Postime: 4836
 • Gjinia: Mashkull
stalion
ne: 11-11-2004, 02:00:19
Disa njerz kan deshir ta kalojn te kapur dor per dore buz detit dhe posht henes,disa kan deshir te ken nje mbremje te mir me qyrinj etj etj.. pra na tregoni si do ishte nje nate/dite romantike per juve..   :pafshim :pafshim

 • Postime: 1750
 • Gjinia: Mashkull
Cami
#1 ne: 11-11-2004, 10:45:27
 ah stalion tani me ke goditur mu ne zemer se nje nat romance per mua do te ishte i kapur dor per dore nen hojen e henes duke ecur buze bregdetit dhe te kishte shum puthje dhe dashuri

 • Postime: 745
 • Gjinia: Femer
fiona
#2 ne: 26-11-2004, 00:04:34
epo te ka faj Lulka? edhe ne pleqeri s' heq dore nga keto gjera. hajde ne shpi se ta tregoj une romance ty. :zjarr :perqafim :perqafim

 • Postime: 1406
 • Gjinia: Femer
camarroke
#3 ne: 26-11-2004, 15:34:15
hadje dady hajde
me rafte pika mua qe je romatik ti mo plako :D
 hej fiona e di te ate shprehjen : plak, plak por e ka flak :-[ :P
 keshtu qe tani e ka me hak ky djalka. :lalala
 sa per ket pietjen qe na ke bere ti stalione do te ta them ne vesh vetem ty ;) :lalala

 • Postime: 4836
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#4 ne: 27-11-2004, 02:10:40
cami ku ke ngelur? qe te ta perkthej.. :)

camarroke,tregoma ketu ne shesh te burrave.. ;) sepse me bohet xheloze plaka ime.. :)

cami edhe diqka tjeter,,po sikur ti gatuash te dashures nje ushqim te mire,qe kur te vij nga puna ne dark sa te hyj brenda ta ulesh ne tavolin,ti japesh ca puthje te nxehta,te ndezesh qyrinjt,te hapesh shishen e champenjes avash avash duke e lemuar me fal duke e ferkuar doja me then ;) aty dhe tek dhoma e gjumit i ul dritat pak,duke e shvesh si pas qeifit,dhomes ti vij ere trendafili, ti bosh i cik masazh ti trgosh noj prrall nga ato qe na i tregonte gjyshja..masanej duke par duke bere.. :)

hajde pra se ngela vetem un duke ju mbajt me muhabet.. :)

 • Postime: 745
 • Gjinia: Femer
fiona
#5 ne: 27-11-2004, 16:51:37
OK. THIS IS MY PERFECT NIGHT.
BUZE DETIT. JUST THE TWO OF US NEN ZHURMEN E DALLGEVE. DUKE SHIJUAR NJE DARKE NEN DRITEN E QIRINJVE. TEKSA RROKULLIS NE GOJE NJE GLENGE SHAMPANJE NDJEJ AROMEN E TIJ PAS KRAHEVE. DHE ME  PAS................
TE KEM PIRE CA SI SHUME THUA?? :D :D :D :pafshim.

 • Postime: 4836
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#6 ne: 27-11-2004, 17:10:36
eeeeeeeeeeeeeeeeeee kjo eshte ide e bukur.. :perqafim

dhe shiko mos pi mo se na more ne qaf.. :)

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#7 ne: 30-11-2004, 14:05:04
.....nje anije nga ato te medhate qe bejne udhetime neper bote per jave te tera. Duke kaluar ditet e netet gjithmone bashke, perdore, te perqafuar, duke u puthur, ledhatuar e ferkuar. Cdo darke bashke, ne nje tavoli diku ne nje qosh, duke ushqyer njeri tjetrin dhe here pas here ndonje puthje. Naten vone kur nuk eshte askush, ne pishinen e anijes per te bere nje banjo te mire dhe zbavitje qe kuptohen vete, nen rrezatimin e henes, drites se yjeve dhe aromes se detit qe vjen nga nje puhize e lehte. Pastaj per te pushuar ne dhome, duke pare nje film, cfaredoqofte, vecse te dy bashke duke e shijuar filmin dhe buzet e njeri tjetrit...... Ky do ishte nje nga versionet e mia te romanticizmit ;)

 • Postime: 1395
 • Gjinia: Femer
Gaxhia
#8 ne: 01-12-2004, 21:17:11
Disa njerz kan deshir ta kalojn te kapur dor per dore buz detit dhe posht henes,disa kan deshir te ken nje mbremje te mir me qyrinj etj etj.. pra na tregoni si do ishte nje nate/dite romantike per juve..   :pafshim :pafshimaaaah vallahi ne Gaxhiet e kemi thjesht fare ROMANCEN :P

na parku psh :P ka lezet
kurse ne dimer ne shpi i dor bixhoz me burrin e kaq :P


PS: eee shum romantik ju re :D  urime urime :)


pershendejte

GAXHI

 • Postime: 1750
 • Gjinia: Mashkull
Cami
#9 ne: 02-12-2004, 16:52:19
o stalion un e kam then versionin tim por edhe ai qe me dhe ti nuk eshte i keq bile ndoshta edhe ma romantik

 • Postime: 278
 • Gjinia: Femer
blerina
#10 ne: 02-12-2004, 18:32:14
O zot o zot sa romantike kta cunat e forumit por sidomos MAX edhe mua me pelqen si ai ne nje vend pak te vetmuar ku te mos me besdise njeri.

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#11 ne: 03-12-2004, 18:31:51
Per mendimin tim cdo cast mund te jete romantik cdo moment cdo spontanitet por nese do ta vendosja veten time ne nje vend si te vendosesh nje trup ne nje pikture do thoja nje maje mali nje nder malet me te larta vetem une ai dhe dy batanije..nje zjarr etj etj
Pastaj me pelqejne dhe vendet e humbura ujvarat e humbura me mire mendoj se keto jane dy atmosfera shume romantike uji i ujvares ne lakuriqsi.....nejse por ka shume..per cdo fundjave nga nje ;)

 • Postime: 2494
 • Gjinia: Femer
leni
#12 ne: 07-12-2004, 13:06:59
romatike eshte  kur te shohesh dy dite bashke  :D

 • Postime: 771
 • Gjinia: Femer
Hersianna
#13 ne: 09-12-2004, 19:04:02
Lol leni, e madhe je!

Une per veten time, jam shume romantike si tip, dhe nuk e di nese ky fakt e shqeteson apo jo te dashurin tim, pasi ai s`me duket se eshte shume.

Hersia`

 • Postime: 2494
 • Gjinia: Femer
leni
#14 ne: 22-12-2004, 10:08:18
Lol leni, e madhe je!

Une per veten time, jam shume romantike si tip, dhe nuk e di nese ky fakt e shqeteson apo jo te dashurin tim, pasi ai s`me duket se eshte shume.

Hersia`

Hersiana  besoj se te pelqejne gjerat e vecanta shume  :perqafim

per kete qe kam permendur me lart,  dhe ti  e di se ku jetoj ajde  veres  dhe shiko  besoj se do ja kalosh mire   te shohesh ditet  te mirpres   :perqafim :perqafim

 • Postime: 843
 • Gjinia: Femer
ÇAMËRIA
#15 ne: 24-12-2004, 20:30:47
Te jesh prane detit,
nen shkelqimin e dritave,
nen shiun e holle e te bute,
patjeter i mbuluar  me  plasmas, xham apo derrase.....s`pyet se a ke te dashurin prane a jo,
vec hidhesh ne perqafime.....eeeee h enderrimet me te embla prane detit.  :-\   kur je papartner/e

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#16 ne: 04-01-2005, 16:52:11
ne fshat, ne nje dhome jo aq te madhe, pa rryme, dite vere, drita e henes te ndricon sa per t'u mos u rrezuar, dritarja hapur - jasht qente lehin, kuajt hingerisin, gomaret pallin, lopet njashtu - kam jetuar keshtu gjashte muaj... me eshte bezdisur romansa...

pak shaka.
megjithese vertete keshtu kam jetuar gjashte muaj - qe nga pranvera deri ne vjeshte, serish ndonjehere me mungojne ato momente...

respekt te gjitheve  :pafshim ;)

 • Postime: 45
Zemra
#17 ne: 16-01-2005, 17:44:13
Nje dite vere,kur fryen nje puhize e lehte dhe ngroh dielli,une dhe ai,te mbeshtetur prane nje lisi,koka e tij mbeshtetur ne gjoksin tim dhe ai duke me thurre vargje dashurie.Veq imagjinoni,cfare ndjenje....

 • Postime: 638
 • Gjinia: Femer
Thugette_Girl
#18 ne: 04-02-2005, 22:13:33
Hi There ...

Hmmmmm na futet ne mendime ....
Ka shume vende qe do me pelqente dhe dihet sigurisht do doja ne nje vend te qete por me shum nga te gjitha do doja te isha ne nje vend ku te mbizoteronte natyra   dhe te ishim vetem ne te dy ku te mbizoteronin cicerimat e zogjve dhe zhurma e dallgeve  te detit......

 :perqafim :perqafim

 • Postime: 4836
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#19 ne: 04-02-2005, 22:29:59
 <> <> <> <)> <)>

shume e mire kjo ideja jote.. ;)

 • Postime: 54
shilera
#20 ne: 10-02-2005, 08:54:48
Disa njerz kan deshir ta kalojn te kapur dor per dore buz detit dhe posht henes,disa kan deshir te ken nje mbremje te mir me qyrinj etj etj..


mu ne mes te mendimit me ke kap
jam plotsisht totalisht kompletisht me mendinin tend ashtu dua ti kaloj une netet
respekte shilera

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#21 ne: 10-02-2005, 19:06:36
Po me thone te drejtes me shijon kur i arratisem vellait tem....pasi i kam futur nej valjum te gota ujtit...pastaj te shkoj ne tarracen e katit te 6-te te pallati perballe me nje batanije perdhe .....nuk ka me mire ;) :D (vellai tani doli sekreti qe flije deri ne oren 2 te drekes thes) :D

 • Postime: 5949
SmiLey
#22 ne: 11-02-2005, 05:35:46

Une nuk e them...se pastaj do te thoni...''shfrytezoi postin'' :D
Keshtu qe, kur te me heqin nga detyra ;)...ndoshta, ama ndoshta... me prishet mendja me iu tregu sekretin tim qe tani per tani eshte CLASSIFIED :D

 • Postime: 4836
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#23 ne: 11-02-2005, 10:43:54
Disa njerz kan deshir ta kalojn te kapur dor per dore buz detit dhe posht henes,disa kan deshir te ken nje mbremje te mir me qyrinj etj etj.. pra na tregoni si do ishte nje nate/dite romantike per juve..   :pafshim :pafshimpergjigjen time e di vet ti......:love:
me ti do ik ne nje vend te qet qe te jemi vetem un dhe ti dhe aroma e luleve, dhe zogjt duke ciciruar ne nje dite pranvere.. :perqafim  :) :love:

 • Postime: 2494
 • Gjinia: Femer
leni
#24 ne: 11-02-2005, 11:00:30
Ndersa    une  kam  kaluar  nje  nate  shume  romantike  smund  te  them nate  sepse  ne ate  kohe  ka bera  vetem dite  kam qene  afer  detit    po  ashtu  dhe  pijet  tona  shampanjen,  me kengetet  te  cilat  me  pelqejne shume  serenatat   shume  romantike   :puth :pafshim  
 

Romancë franceze e vitit 1833: Moj Shqiptarka këmbëlehtë

Nisur nga M A XRubrika Letra

Postimi i fundit 20-07-2011, 21:14:32
nga M A X
Dirty Sound Ft Mc-Atlantis - Jom me ty ( Romance Music ) New 2011

Nisur nga AlbaloveRubrika Muzika

Postimi i fundit 26-05-2011, 16:32:23
nga Albalove
Big Basta, romancë dashurie me Vesa Lumën

Nisur nga Vip NewsRubrika Vipat Shqiptare

Postimi i fundit 17-05-2011, 14:50:07
nga Vip News
Martesa pa romancë... a mund të mbijetojë?

Nisur nga BerniRubrika Diskutime

Postimi i fundit 29-09-2010, 01:58:47
nga Syrgjyn
Lady Gaga - Bad Romance

Nisur nga M A XRubrika Videoklipe Muzikore

Postimi i fundit 12-01-2010, 22:08:29
nga ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ