×

Sa shpesh shikojne femrat filma pornografike?

Sa shpesh shikojne femrat filma pornografike?

· 6 · 412

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 13-06-2019, 08:49:18
 

Ndonëse disave mund t’u duket “tronditëse”, faktikisht edhe femrat shikojnë filma pornografikë.
Ueb sajti i filmave pornografikë, “YouPorn”, kishte publikuar rezultatet e një anketimi rreth vizitorëve femra – të cilat janë 15% i audiencës së tyre totale, transmeton Telegrafi. Nga 24,000 femrat e anketuara, ata kanë ndarë disa fakte interesante.

Këto janë femrat që shikojnë filma pornografikë:

– Femrat e moshave 22 deri 37 vjet e përbëjnë 76% të audiencës totale të femrave që shikojnë filma pornografikë

– Më shumë se gjysma e tyre e etiketojnë veten si heteroseksuale 

– 32% e tyre e identifikojnë veten si biseksuale

– Gjysma e femrave që shikojnë filma pornografikë janë beqare, 27% janë në lidhje dhe 20% janë të martuara

Sa shpesh shikojnë filma pornografikë femrat?
– 18% e femrave shikojnë filma pornografikë çdo ditë
– 9% e femrave shikojnë filma të tillë më shpesh se një herë në ditë

– 63% shikojnë një herë në javë

– 28% prej tyre zhvishen krejtësisht para se të shikojnë filma pornografikë

– Nëntë nga dhjetë femra preferojnë të shikojnë filma të tillë në vetmi sesa me partnerin

Cilat janë kategoritë që më së shumti i preferojnë ato?
– Femrat janë më së shumti të prira t’i shikojnë kategoritë: “lesbike”, “romantike” dhe “seks në treshe”

– Ato janë më të prira të shikojnë porno-filma me lesbike sesa meshkujt

– Më shumë se gjysma e femrave e kanë imagjinuar veten duke aktruar në video të tilla. /Telegrafi/

 • Postime: 609
 • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#1 ne: 13-06-2019, 16:14:47
Statistika interesante po jo shume domethenese. Ky portali pornografik i referohet veten vizitoreve te tij dhe jo mases se gjere te femrave.

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#2 ne: 18-06-2019, 22:05:37
Ke kan pyt me kto statistika 😁

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 18-06-2019, 22:08:55
Ke kan pyt me kto statistika 😁

Ato qe shohin ashtu filmash 🤪

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#4 ne: 18-06-2019, 22:08:56
Ke kan pyt me kto statistika 😁
mua jo njehere prandaj I kane gabim...😁😁

 • Postime: 4261
Charlie
#5 ne: 19-06-2019, 12:31:16
Hajde statistika hajde :D S'kane mbete burra jo :D
 

Ja pse femrat duhet te perdorin deodorante meshkujsh

Nisur nga InfoZRubrika E Bukura

Postimi i fundit 03-07-2020, 11:54:06
nga InfoZ
A është tradhti të shohësh filma porno?

Nisur nga InfoZRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 11-06-2020, 23:43:10
nga InfoZ
filma shqiptare

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:44:35
nga InfoZ
barcaleta per femrat

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:32:00
nga InfoZ
thenie te bukura per femrat

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:24:47
nga InfoZ