×

Post reply

Emri:
Email:
Titulli:
Ikona e mesazhit:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

shtyp alt+s per te postuar ose alt+p per ta kontrolluar


Permbledhje

Postuar nga: Charlie
« ne: 19-06-2019, 12:31:16 »

Hajde statistika hajde :D S'kane mbete burra jo :D
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 18-06-2019, 22:08:56 »

Ke kan pyt me kto statistika 😁
mua jo njehere prandaj I kane gabim...😁😁
Postuar nga: M A X
« ne: 18-06-2019, 22:08:55 »

Ke kan pyt me kto statistika 😁

Ato qe shohin ashtu filmash 🤪
Postuar nga: ßåßy ღ
« ne: 18-06-2019, 22:05:37 »

Ke kan pyt me kto statistika 😁
Postuar nga: Ωμέγα
« ne: 13-06-2019, 16:14:47 »

Statistika interesante po jo shume domethenese. Ky portali pornografik i referohet veten vizitoreve te tij dhe jo mases se gjere te femrave.
Postuar nga: M A X
« ne: 13-06-2019, 08:49:18 »

 

Ndonëse disave mund t’u duket “tronditëse”, faktikisht edhe femrat shikojnë filma pornografikë.
Ueb sajti i filmave pornografikë, “YouPorn”, kishte publikuar rezultatet e një anketimi rreth vizitorëve femra – të cilat janë 15% i audiencës së tyre totale, transmeton Telegrafi. Nga 24,000 femrat e anketuara, ata kanë ndarë disa fakte interesante.

Këto janë femrat që shikojnë filma pornografikë:

– Femrat e moshave 22 deri 37 vjet e përbëjnë 76% të audiencës totale të femrave që shikojnë filma pornografikë

– Më shumë se gjysma e tyre e etiketojnë veten si heteroseksuale 

– 32% e tyre e identifikojnë veten si biseksuale

– Gjysma e femrave që shikojnë filma pornografikë janë beqare, 27% janë në lidhje dhe 20% janë të martuara

Sa shpesh shikojnë filma pornografikë femrat?
– 18% e femrave shikojnë filma pornografikë çdo ditë
– 9% e femrave shikojnë filma të tillë më shpesh se një herë në ditë

– 63% shikojnë një herë në javë

– 28% prej tyre zhvishen krejtësisht para se të shikojnë filma pornografikë

– Nëntë nga dhjetë femra preferojnë të shikojnë filma të tillë në vetmi sesa me partnerin

Cilat janë kategoritë që më së shumti i preferojnë ato?
– Femrat janë më së shumti të prira t’i shikojnë kategoritë: “lesbike”, “romantike” dhe “seks në treshe”

– Ato janë më të prira të shikojnë porno-filma me lesbike sesa meshkujt

– Më shumë se gjysma e femrave e kanë imagjinuar veten duke aktruar në video të tilla. /Telegrafi/