×

Sondazh

Jeni pro apo kunder seksit anal?

Pro
30 (39.5%)
Kunder
26 (34.2%)
Nuk e kam provuar ndonjehere
14 (18.4%)
Kam nder mend ta provoj
6 (7.9%)

Numri i anetareve qe votuan: 62

Seksi anal

Seksi anal

· 130 · 43985

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
ne: 22-10-2008, 21:00:00
Mendoj se seksi anal për femrat është me tabu se seksi oral. Arsyet pse ato refuzojne janë të ndryshme, por fajin për mua e kanë meshkujt. Ka injorancë tek ta për këtë lloj seksi, nuk dinë ta bëjnë.
Po të përdoren përdoren metodat e duhura, ky lloj seksi bëhet shumë i lehtë dhe sjell kenaqesi për te dy.
Nëse doni, mund tju tregoj disa metoda qe rekomandojne seksologet.
 
« Editimi i fundit: 17-02-2020, 13:45:48 nga M A X »

 • Postime: 262
marsiola
#1 ne: 23-10-2008, 09:48:49
pa he

te te shohim perroi cfare na rekomandon

si ekspert qe je...

 • Postime: 298
 • Gjinia: Mashkull
AleksB
#2 ne: 23-10-2008, 09:56:20
Sa shume dhe shpejt ecni ju mo?!!.

 • Postime: 1007
 • Gjinia: Femer
Stefi
#3 ne: 23-10-2008, 16:46:48
Nëse një mashkull kryen seks anal me një femër dhe ne te njëjtën ditë kryen marredhenie dhe me një femër tjetër, atëherë ekziston mundësia qe femres dytë ti shkaktohet kancer ne miter (?)

Kuptohet qe nuk është 100% e sigurt por mundësia ekziston.!
Prandaj meshkuj bëni kujdes se na moret ne qafe... :D

Këtë e kam lexuar vite me pare diku dhe nuk më ka ikur nga mendja qe ate here ;)

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#4 ne: 23-10-2008, 20:01:16
Atëherë, 2 problemet me kryesore te seksit anal janë higjiena dhe dhimbjet e depertimit.
Sigurisht qe shkenca e sotme e cila po viziton planetet, nuk e ka problem t'iu jape zgjidhje problemeve kaq te thjeshta.

Kjo poshte është 1 pompe e thjeshtë e cila quhet "Anal Dush". Kjo dergon brenda anusit ujë te ngrohte dhe përdoret për shplarje. Për ata qe janë maniake te pastertise e qe duan diçka me profesionale se uji, ka 1 leng te posacem i cili blihet ne dyqanet SEX SHOP dhe qe siguron pastërti sterile.

Sot thashë diçka vetëm për higjienen sepse përtoj te shkruaj gjatë, por here te tjera do t'ju tregoj shumë gjëra interesante në lidhje me seksin anal. 

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#5 ne: 23-10-2008, 20:02:43
Sic duket do jene interesante..! :)

 • Postime: 1007
 • Gjinia: Femer
Stefi
#6 ne: 24-10-2008, 09:49:45
Atëherë, 2 problemet me kryesore te seksit anal janë higjiena dhe dhimbjet e depertimit.
Sigurisht qe shkenca e sotme e cila po viziton planetet, nuk e ka problem t'iu jape zgjidhje problemeve kaq te thjeshta.

Kjo poshte është 1 pompe e thjeshtë e cila quhet "Anal Dush". Kjo dergon brenda anusit ujë te ngrohte dhe përdoret për shplarje. Për ata qe janë maniake te pastertise e qe duan diçka me profesionale se uji, ka 1 leng te posacem i cili blihet ne dyqanet SEX SHOP dhe qe siguron pastërti sterile.

Sot thashë diçka vetëm për higjienen sepse përtoj te shkruaj gjatë, por here te tjera do t'ju tregoj shumë gjëra interesante në lidhje me seksin anal. 

Ej Perroi e di ti cte ndodh po te besh kete qe thua ti me pompe LOL LOL lere nuk po e them fare LOL

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#7 ne: 24-10-2008, 21:11:14
Nuk po shoh ndonje mendim konkret nga femrat per kete teme. :P
Emira
#8 ne: 25-10-2008, 09:32:47
Derisa ky lloj seksi eshte i lidhur me kaq peripeci...pse duhet me e bere tek e fundit????? Gjeja e fundit qe do beja...No way!!!

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#9 ne: 25-10-2008, 13:18:57
Citim nga: Stefi
Ej Perroi e di ti ç'të ndodh po të besh këtë qe thua ti me pompe... lere nuk po e them fare
Stefi, mos u merr me legjenda urbane dhe llafe kafenesh. Ka shumë njerëz qe marrin përsipër rolin e doktorit, dhe ne këto raste mua më kujtohet gjithnjë doktor Adhamudhi.
Këto qe them unë janë gjëra profesionale qe i thonë mjeke seksologe. Këto qe tregoj ne foto  janë sende qe shiten ne dyqanet SEX SHOP , qe janë profesionale dhe te licensuar.

Citim nga: Emira
  Derisa ky lloj seksi është i lidhur me kaq peripeci...pse duhet me e bërë tek e fundit????? Gjeja e fundit qe do bëja...No way!!!
Emira, seksi anal jep kenaqesi te veçantë. Sigurisht qe  ka ca peripeci, por ia vlejne ti besh sepse seksi është pjesë shumë e rëndësishme e jetës. Nuk mund te besh gjithnjë vetëm seks vaginal sepse bie ne monotoni. Paketa ORAL-VAGINAL-ANAL është e domosdoshme. Secila mënyrë seksi ka kenaqesine e saj dhe asnjë nuk e zevendeson njera-tjetrën.

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#10 ne: 25-10-2008, 14:28:30
Sic e thashe edhe me lart, eshte padituria ajo qe e ben te veshtire seksin anal, por nese behet ne menyren e duhur sjell kenaqesi per te dy. Hera e pare eshte pak e veshtire, por pasi e kane bere sic duhet dhe kane provuar kenaqesine, jane femrat ato qe e kerkojne vete gjithnje seksin anal.

Sot po tregoj dicka te re. Ky  poshte qe po tregoj ne foto  gabimisht merret si vibrator per vaginen, por nuk eshte i tille. Ky quhet "buttplug" dhe eshte posacarisht per vrimen anale.Ky ka 1 forme te tille qe pasi hyn nuk del, dmth eshte si pune tape. Ka te permasave te ndryshme, por per fillestaret keshillohen ato te permasave te vogla. Sherben per zgjerimin e femrave te cilat jane te ngushta nga ana anatomike.

Perdoret keshtu: Pasi lyhet me vaj seksi, futet ngadale dhe mbahet brenda per 15-30 minuta para se te besh seks me partnerin. Ka femra te cilat i mbajne edhe me ore te tera duke veshur edhe rrobat siper. I mbajne ne shtepi ose edhe mund te dalesh me te, por mund te krijoje disi bezdi dhe veshtiresi ne ecje.

Kushtojne lire, rreth 10-15 euro. Kryesisht jane prej silikoni ose qelqi, por ato prej qelqi konsiderohen me te pastra dhe te sigurta per tu mbajtur brenda per disa ore. Sigurisht qe pas cdo perdorimi duhen lare me uje te ngrohte dhe sapun.

Gjithashtu mund te mbahet brenda edhe gjate seksit vaginal me partnerin. Depertimi dysh ndikon ne arritjen me te shpejte te orgazmes tek femrat.
Emira
#11 ne: 25-10-2008, 20:04:22
Perrua, them se secili mund ta vendose vete se kur dhe cfare behet monotone per te...eshte e thene te provojme gjithcka ne jete?

 • Postime: 12234
Lefter
#12 ne: 25-10-2008, 20:16:10

Emira, seksi anal jep kenaqesi te veçantë. Sigurisht qe  ka ca peripeci, por ia vlejne ti besh sepse seksi është pjesë shumë e rëndësishme e jetës. Nuk mund te besh gjithnjë vetëm seks vaginal sepse bie ne monotoni. Paketa ORAL-VAGINAL-ANAL është e . Secila mënyrë seksi ka kenaqesine e saj dhe asnjë nuk e zevendeson njera-Nga e di Ti shoku se po te jepke kjo kenaqesi te vecante?! hmmmmm:

Cdo njeri ka ,,gusto,, te ndryshem keshtu qe per ndonjerin duket shume absurde dhe i jep me shume dhimbje se sa kenaqesi.(e kam fjalen per gjinine tjeter se per mashkuj ska problem  ;))
Po besom cfare po te them UNE seksi vaginal mua personalisht  me jep aq shume kenaqesi qe po te jetoja edhe nja 10 jete tjere kurr s'do e zevendesoja me asgje ne Bote.(edhe po te jepja shpirt aty nuk do mu dhimsej :D)

E keto Lodra qe i tregon ti ketu dhe   na i ben reklamen jane per ata gjysem impotente ose komplet impotente Nuk besoj qe njerzit normal t'i perdorin keto lloj gjerash ne jeten seksuale.

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#13 ne: 25-10-2008, 21:00:46
Lefter, keto lodra jane per femrat, per ti ndihmuar qe mos kene dhimbje, jo per meshkujt gjysem impotente.
Perkundrazi, meshkuj gjysem impotente une quaj ata tipa te ndrojtur qe jane kunder cdo lloj seksi tjeter pervec vaginalit.

Une nuk po dal kunder seksit vaginal, por them se po ti besh te treja, oral,vaginal, anal, eshte seks me i plote dhe ka me shume variacion.
Mendohet se sot rreth 80% e njerezimit e preferon seksin oral dhe anal.
Megjithate,njerezit e kane te veshtire te flasin, prandaj e bera me sondazh.Deri tani sondazhi eshte 4 pro dhe 7 kunder.hmmmmm:


 
Emira
#14 ne: 26-10-2008, 11:48:53

Po besom çfarë po të them UNE seksi vaginal mua personalisht  me jep aq shumë kenaqesi qe po të jetoja edhe nja 10 jetë tjerë kurr s'do e zevendesoja me asgjë ne Bote.(edhe po të jepja shpirt aty nuk do mu dhimsej :D)


 ;)

 • Postime: 1007
 • Gjinia: Femer
Stefi
#15 ne: 27-10-2008, 11:38:36
Stefi, mos u merr me legjenda urbane dhe llafe kafenesh. Ka shumë njerëz qe marrin përsipër rolin e doktorit, dhe ne këto raste mua më kujtohet gjithnjë doktor Adhamudhi.
Këto qe them unë janë gjëra profesionale qe i thonë mjeke seksologe. Këto qe tregoj ne foto  janë sende qe shiten ne dyqanet SEX SHOP , qe janë profesionale dhe te licensuar.
Emira, seksi anal jep kenaqesi te veçantë. Sigurisht qe  ka ca peripeci, por ia vlejne ti besh sepse seksi është pjesë shumë e rëndësishme e jetës. Nuk mund te besh gjithnjë vetëm seks vaginal sepse bie ne monotoni. Paketa ORAL-VAGINAL-ANAL është e domosdoshme. Secila mënyrë seksi ka kenaqesine e saj dhe asnjë nuk e zevendeson njera-tjetrën.Perroi qe ke hapur këtë teme ke bërë shumë mirë, por qe të flasësh me kopetenca për diçka qe nuk e ke provuar me duket e pavend (?) ( Vetëm nëse është e kundërta )
Jam dakort për informacionet qe ti jep por mos mendo se njerëzitë janë injorant ne këtë fushe.
Sa për këto sendet qe ke vënë këtu dhe qe ti vete shprehesh qe shiten nëpër dyqanet e SEX SHOP-it të jesh i bindur qe nuk përdoren ne jetën e përditshme e aq me tepër kur ke një partner ne krah.
Tani sa për temën mund te them qe nëse një femër kryen seks anal fillimisht e bën për ti bërë qejfin parnerit te saj, sepse femra nuk ka asnjë lloj kenaqesie ne fillimet e saj tek seksi anal por vetëm dhimbje dhe me beso nuk janë te paperfillshme.
Sa për kenaqesine e seksit anal te lutem mos na lodh koken, kur ta provosh vete mund të vish të shkruash këtu ;) ( nëse ty seksi anal te jep kaq kenaqesi si mashkull kjo nuk do të thotë qe është e njëjta gjë tek të gjithë meshkujt )
Jam dakort ne momente ekstaze mashkulli kërkon një kenaqesi plus dhe këtu hyn ne loje seksi anal, por mos flit me kopetenca për kenaqesine e femres sepse kurrë nuk krahasohet me seksin vaginal ;)
Gjithashtu nëse një femër do të kryej seks anal mund ta beje atë pa pikë problemi me partnerin e saj pa patur nevojë për këto sende te reklamuara prej teje apo te dyqanit SEX SHOP.
Emira
#16 ne: 27-10-2008, 20:06:27
Perroi qe ke hapur këtë teme ke bërë shumë mirë, por qe të flasësh me kopetenca për diçka qe nuk e ke provuar me duket e pavend (?) ( Vetëm nëse është e kundërta )
Jam dakort për informacionet qe ti jep por mos mendo se njerëzitë janë injorant ne këtë fushe.
Sa për këto sendet qe ke vënë këtu dhe qe ti vete shprehesh qe shiten nëpër dyqanet e SEX SHOP-it të jesh i bindur qe nuk përdoren ne jetën e përditshme e aq me tepër kur ke një partner ne krah.
Tani sa për temën mund te them qe nëse një femër kryen seks anal fillimisht e bën për ti bërë qejfin parnerit te saj, sepse femra nuk ka asnjë lloj kenaqesie ne fillimet e saj tek seksi anal por vetëm dhimbje dhe me beso nuk janë te paperfillshme.
Sa për kenaqesine e seksit anal te lutem mos na lodh koken, kur ta provosh vete mund të vish të shkruash këtu ;) ( nëse ty seksi anal te jep kaq kenaqesi si mashkull kjo nuk do të thotë qe është e njëjta gjë tek të gjithë meshkujt )
Jam dakort ne momente ekstaze mashkulli kërkon një kenaqesi plus dhe këtu hyn ne loje seksi anal, por mos flit me kopetenca për kenaqesine e femres sepse kurrë nuk krahasohet me seksin vaginal ;)
Gjithashtu nëse një femër do të kryej seks anal mund ta beje atë pa pikë problemi me partnerin e saj pa patur nevojë për këto sende te reklamuara prej teje apo te dyqanit SEX SHOP.


E mbeshtes mendimin tend plotesisht...as nuk do te shtoja dhe as nuk do te hiqja dickaprej postimit tend.

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#17 ne: 01-11-2008, 14:16:56
Perroi qe ke hapur këtë teme ke bërë shumë mirë, por qe të flasësh me kopetenca për diçka qe nuk e ke provuar me duket e pavend (?) ( Vetëm nëse është e kundërta )
Jam dakort për informacionet qe ti jep por mos mendo se njerëzitë janë injorant ne këtë fushe.
Sa për këto sendet qe ke vënë këtu dhe qe ti vete shprehesh qe shiten nëpër dyqanet e SEX SHOP-it të jesh i bindur qe nuk përdoren ne jetën e përditshme e aq me tepër kur ke një partner ne krah.
Tani sa për temën mund te them qe nëse një femër kryen seks anal fillimisht e bën për ti bërë qejfin parnerit te saj, sepse femra nuk ka asnjë lloj kenaqesie ne fillimet e saj tek seksi anal por vetëm dhimbje dhe me beso nuk janë te paperfillshme.
Sa për kenaqesine e seksit anal te lutem mos na lodh koken, kur ta provosh vete mund të vish të shkruash këtu ;) ( nëse ty seksi anal te jep kaq kenaqesi si mashkull kjo nuk do të thotë qe është e njëjta gjë tek të gjithë meshkujt )
Jam dakort ne momente ekstaze mashkulli kërkon një kenaqesi plus dhe këtu hyn ne loje seksi anal, por mos flit me kopetenca për kenaqesine e femres sepse kurrë nuk krahasohet me seksin vaginal ;)
Gjithashtu nëse një femër do të kryej seks anal mund ta beje atë pa pikë problemi me partnerin e saj pa patur nevojë për këto sende te reklamuara prej teje apo te dyqanit SEX SHOP.


Ne çdo rresht tëndin duket qe ty te pëlqen te me kundërshtosh për çdo gjë. Njerezit qe ngulin këmbë ne ato qe thonë edhe pse nuk janë te bindur nëse kanë te drejtë apo jo, janë njerëz me karakter luftarak (gjë e mirë kjo)

Ne raste te tilla mua nuk me pëlqen te debatoj, por i jap kenaqesine tjetrit te ndihet se debatin e ka fituar. Kështu qe  po të them: KE TE DREJTE, DEBATIN E KE FITUAR
 

 • Postime: 1007
 • Gjinia: Femer
Stefi
#18 ne: 03-11-2008, 10:46:24
Ne çdo rresht tëndin duket qe ty te pëlqen te me kundërshtosh për çdo gjë. Njerezit qe ngulin këmbë ne ato qe thonë edhe pse nuk janë te bindur nëse kanë te drejtë apo jo, janë njerëz me karakter luftarak (gjë e mirë kjo)

Ne raste te tilla mua nuk me pëlqen te debatoj, por i jap kenaqesine tjetrit te ndihet se debatin e ka fituar. Kështu qe  po të them: KE TE DREJTE, DEBATIN E KE FITUAR
 

Perroi ketu temat hapen ose per te debatuar me njeri-tjetrin ose per te bere ndonje shaka ;) mesa shoh per ty qenka e kunderta pra nuk ia vlen te shkruash me ne ket teme.

 • Postime: 577
 • Gjinia: Femer
ZUZUNA
#19 ne: 03-11-2008, 10:53:22
ca eshte se nuke di? :D

 • Postime: 2
 • Gjinia: Mashkull
the boss
#20 ne: 04-11-2008, 00:04:21
mesa duket shqiptaret sado qe mendojn se kane arritur nje fare emancipimi, neper kto forume po shoh se seksi eshte akoma nje tabu dhe aq me teper seksi anal. gjithsesi i them gjithe femrave por dhe meshkujt qe ta provojn me partneret e tyre sepse nuk mund te shijosh dicka pa e provuar.....

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#21 ne: 04-11-2008, 15:57:07
Perroi këtu temat hapen ose për te debatuar me njëri-tjetrin ose për te bërë ndonjë shaka ;) mesa shoh për ty qenka e kundërta pra nuk ia vlen të shkruash me ne ket teme.

Sigurisht qe temat hapen për te diskutuar, por diskutimi konstruktiv dhe kundershtimi i qëllimshëm janë 2 gjëra të ndryshme. Kur kundershtimi për çdo gjë kthehet ne qëllim ne vetvete,  atëherë nuk është i pranueshem dhe argetues.

Nëse ti e bërë për shaka atëherë është tjetër gjë, por nga ta dija unë qe beje shaka?! Atëherë kjo do të thotë qe ty te pëlqen seksi anal?  ;)

 • Postime: 1007
 • Gjinia: Femer
Stefi
#22 ne: 04-11-2008, 16:19:07
Sigurisht qe temat hapen për te diskutuar, por diskutimi konstruktiv dhe kundershtimi i qëllimshëm janë 2 gjëra të ndryshme. Kur kundershtimi për çdo gjë kthehet ne qëllim ne vetvete,  atëherë nuk është i pranueshem dhe argetues.

Nëse ti e bërë për shaka atëherë është tjetër gjë, por nga ta dija unë qe beje shaka?! Atëherë kjo do të thotë qe ty te pëlqen seksi anal?  ;)

Perroi qe te sqarohemi, hipotezat qe pata hedhur per ty personalisht ishin ne forme shakaje, sepse as nuk e coj nepermend te ofendoj njeri drejtperdrejt ketu, kete gje e mendoj si absurditet ( mendimi im ky )

Kurse sa per pjesen tjeter, perdorimin e ketyre sendeve...eh c'te te them jam kundra tyre sepse me duken te panevojshme (?)
Emira
#23 ne: 04-11-2008, 16:25:43
Sigurisht qe temat hapen për te diskutuar, por diskutimi konstruktiv dhe kundershtimi i qëllimshëm janë 2 gjëra të ndryshme. Kur kundershtimi për çdo gjë kthehet ne qëllim ne vetvete,  atëherë nuk është i pranueshem dhe argetues.Perrua, me duket se po flet mbi veten tende  ;) me kete pasazhin qe po citoj me lart...Me duket se vete tema qe ke hapur eshte bere per hir te kenaqesise per te kundershtuar  :D. E kam gabim? hmmmmm:

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#24 ne: 04-11-2008, 21:20:22
Perrua,me duket se vete tema qe ke hapur është bërë për hirë te kenaqesise për te kundershtuar  :D. E kam gabim? hmmmmm:
Kjo teme ka me tepër qellim edukativ dhe informues, plus qe kam hapur edhe 1 sondazh.
Sigurisht qe diskutimet janë te mirepritura, por kur kanë baze logjike. Nëse dikush vjen dhe me kundershton kot me kot duke perdorur ironi dhe sarkazem kundër meje, te siguroj qe këto komente nuk me pëlqejnë.
Sondazhi shkoi barazim, 7-7  ;)
 

Moderatoret seksi të ekraneve, stimulim për “për lukuninë e uritur të burrave”

Nisur nga InfoZRubrika Diskutime

Postimi i fundit 24-06-2020, 22:37:02
nga InfoZ
forumi shqiptar seksi

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 00:59:42
nga InfoZ
Seksi dhe fantazia

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 01-10-2019, 13:18:46
nga M A X
Meshkuj super-seksi 🔥 (foto)

Nisur nga lookingRubrika E Bukura

Postimi i fundit 14-04-2020, 10:05:22
nga guest38856
Prej ciles nga keto 3 gjera nuk do hiqnit dot dore: Puna, Seksi, Cokollata

Nisur nga M A XRubrika Café "Zerion" ツ

Postimi i fundit 07-06-2019, 08:54:56
nga Alban