×

Seksi nuk njeh moshë

Seksi nuk njeh moshë

· 6 · 632

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 22-11-2011, 23:41:26
Për aq kohë sa truri është organi ynë seksual më i rëndësishëm, kjo nuk duhet të përjashtojë gjyshërit tanë nga aventurat seksuale.
Një studim i bërë në Australi ka forcuar bindjen se seksi nuk mbaron në një moshë të caktuar. Sipas një anketimi të bërë në Australi nga viti 1996 deri në 2010 rezultoi se 1 në tre meshkuj të moshës 75-95 vjeç janë aktivë seksualisht.

Studimi përfshiu 2.783 të moshuar, të cilët kishin bërë seks të paktën një herë vitin e fundit.

Statistikat tregojnë se 57% e meshkujve që kishin një jetë aktive seksuale ishin të kënaqur me potencialin e tyre, ndërsa 43% do të kishin dëshirë të bënin më shpesh seks.

E rëndësishme është se, më shumë se 50% e të anketuarve e cilësojnë seksin si një element tepër të rëndësishëm të jetës së tyre. Madje ata kanë dëshirë të bëjnë të njëjtat gjëra që praktikojnë edhe personat e moshës më të re. /Telegrafi/

  • Postime: 7994
  • Gjinia: Femer
Lisa
#1 ne: 23-11-2011, 03:26:07
Ehh shyqyr se gjithmon me gjemonte nje frike e brendshme se nje dite nuk do kisha me takat per keto gjona

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 24-11-2011, 15:41:53
Ehh shyqyr se gjithmon me gjemonte nje frike e brendshme se nje dite nuk do kisha me takat per keto gjona


LOL
Dikush thote qe ne ate moshe madje shtohet epshi :P

  • Postime: 2568
vullkani
#3 ne: 18-12-2011, 19:13:18
dhe une me mendimin qe seksi nuk njef moshe jam vetem te jete deshira ne mes pa ska problem ca moshe e ke partnerin

  • Postime: 7049
  • Gjinia: Femer
erlehta
#4 ne: 27-12-2013, 12:38:14
po...duke u ushqyer mire  :P

  • Postime: 12743
Mishel...............
#5 ne: 27-12-2013, 14:03:48
duke i dhone viagra nga te gjitha anet e mundshme...dhe tu dhone shpirt e kerko
 

Moderatoret seksi të ekraneve, stimulim për “për lukuninë e uritur të burrave”

Nisur nga InfoZRubrika Diskutime

Postimi i fundit 24-06-2020, 22:37:02
nga InfoZ
forumi shqiptar seksi

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 00:59:42
nga InfoZ
Seksi dhe fantazia

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 01-10-2019, 13:18:46
nga M A X
Meshkuj super-seksi 🔥 (foto)

Nisur nga lookingRubrika E Bukura

Postimi i fundit 14-04-2020, 10:05:22
nga guest38856
Prej ciles nga keto 3 gjera nuk do hiqnit dot dore: Puna, Seksi, Cokollata

Nisur nga M A XRubrika Café "Zerion" ツ

Postimi i fundit 07-06-2019, 08:54:56
nga Alban