×

SI E PERJETONI DASHURINE

SI E PERJETONI DASHURINE

· 12 · 1030
Gjumashi
ne: 27-08-2004, 13:51:17
 hmmmm:
« Editimi i fundit: 18-04-2005, 19:40:50 nga Gjumashi »

  • Postime: 5503
  • Gjinia: Femer
Elegance
#1 ne: 26-08-2007, 07:20:18
Dashurine e perjetoj ashtu sic s'e ka perjetuar askush tjeter. Me nje fjale dua te them qe dashurine gjithkush e perjeton ndryshe, pasi gjithkush e koncepton ndryshe (fundja). Mendoj se kjo qe them une (edhe pse eshte vetem mendimi im) eshte patjeter nje TRUE STATEMENT!
Capkenja
#2 ne: 26-08-2007, 13:03:33
me copa copa :D

  • Postime: 1580
sorelina
#3 ne: 26-08-2007, 13:09:55
Si gjeja me e bukur e po aq shumë e rëndësishme për jetën.
mishel
#4 ne: 31-08-2007, 10:44:28
Dashuria e Gruas
Vetem
nje moment
i duhet gruas
te bjere ne dashuri,
ai mund te jete
moment:
admirimi,
sinqeriteti,
boshlleku,
perngjasimi,
egzaltimi,
rrefimi,
mirekuptimi,
keqardhje,
pranvere,
rinimi,
iluzioni,
hakmarrje,
nevoje,
vetem
nje Moment,
per te ngecur
ne gracken e saj
e rreth Tij
të endë
fijen e mendimit
tere jeten..
mishel
#5 ne: 31-08-2007, 10:47:44
Unee perjetoj keshtu....

Mësova të dua jetën mbi gjithshka,
të kuptoj atë qe të tjeret s’e kuptojnë,
të falë dashuri dhe aty ku mirënjohje s’ka,
të fal edhe miqtë që ne të nxituar gabojnë,
të fal edhe atë që kupën e helmit mbushur ka,
e mbi tavolinë për darkë si verë kërkon ta pijë,
që edhe fjalën e mirë më nga e keqja s’e ndan ,
jetën vehtes i nxin më shumë se ç’e ka nxirë

  • Postime: 5503
  • Gjinia: Femer
Elegance
#6 ne: 31-08-2007, 15:20:20
Dashuria e Gruas
Vetëm
një moment
i duhet gruas
te bjere ne dashuri,
ai mund te jetë
moment:
admirimi,
sinqeriteti,
boshlleku,
perngjasimi,
egzaltimi,
rrefimi,
mirekuptimi,
keqardhje,
pranvere,
rinimi,
iluzioni,
hakmarrje,
nevojë,
vetëm
një Moment,
për te ngecur
ne gracken e saj
e rreth Tij
të endë
fijen e mendimit
tërë jetën..


Shume e bukur kjo dhe eshte e vertete pasi na duhet vetem nje moment i vetem ta bejme per vete dike, te biem ne dashuri me te. Megjithate do te thoja qe kjo s'eshte njesoj per te gjitha femrat. Shume bukur e ke shprehur ti ama. Mjafton nje enderr, nje ndjenje, nje ekzaltim, nje iluzion, nje pranvere, nje lule, nje admirim, nje adhurim, etj, etj. qe ta na beje ta perjetojme dashurine dhe te biem ne dashuri me nje person.
Emira
#7 ne: 31-08-2007, 16:20:06
posi pra!! mua me kane mjaftuar vetem emri i bukur dhe floket per t´u marrosur, po kam qene edhe me pare pak e shkOlluar;-)))))))))))

seriozisht: je shprehur shume bukur mishel!!!!!!
Capkenja
#8 ne: 31-08-2007, 22:15:35
Dashuria eshte nje shikim
ashtu si Misheli ne vargjet e saja e ka thene
nje buzeqeshje e lene mbi filxhanin e kafese
te lyer nga buzekuqi yt ChanelDashuria eshte mengjesi i zgjuar prane dikujt
e puthja e nje nate te mire
krahet e ngrohte ku gjen mbrotje


dashuria eshte zhgenjim
ankth ,pritje,rrahje zemre
ankime,zenka,lutje,lot puthje


dashuria eshte.....ajo qe me jep nje sens per te qene kjo qe jam....

  • Postime: 1750
  • Gjinia: Mashkull
Cami
#9 ne: 31-08-2007, 23:43:59
nuk e di se si te perjetohet se tani e kam kuptuar qe kurr nuk paskam qen i dashuruar kishin qen vetem endrra

  • Postime: 5949
SmiLey
#10 ne: 01-09-2007, 15:41:12
... me te gjitha ngjyrat e nuancat qe ka :P
dhe pse preferoj te zgjedh gjithmone ato me vivid :-[

  • Postime: 1443
  • Gjinia: Femer
Englishbee
#11 ne: 01-09-2007, 17:48:34
Nuk kam koment tjetër përveç se te pajtohem plotësisht me Mishelin :)! Dashurine  e përjetoj me tërë shpirtin dhe trupin tim, me tërë ndjenjat, me tërë endrrat te realizuara dhe te parealizuara!!!
 

bixhoz me dashurine revista who

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:01:41
nga InfoZ
Sjelljet që ju pengojnë të gjeni dashurinë

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 24-01-2020, 19:53:00
nga Parloté
Per dashurine!

Nisur nga ShejRubrika Letersia Boterore

Postimi i fundit 20-04-2013, 03:11:39
nga Mishel...............
Çfarë dinë shkencëtarët për dashurinë?

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 30-08-2011, 15:49:20
nga M A X
Ali Asllani: Poeti që kërkoi deri në fund dashurinë

Nisur nga M A XRubrika Letersia Shqiptare

Postimi i fundit 23-06-2011, 11:56:04
nga M A X