×

- Surprizat -

- Surprizat -

· 19 · 2515

 • Postime: 771
 • Gjinia: Femer
Hersianna
ne: 17-01-2005, 15:04:03
Mendoni se suprizat luajne nje rol te rendesishem per te kuptuar nese dikush te do apo jo? Pse disa kujtohen per te te bere nje suprize, e disa jo? Sa i vleresoni suprizat e llojeve te ndryshme ( i.e. nje tavoline e shtruar gati per te ngrene ne darke kur ju jeni i/e lodhur, nje tufe me lule mbi krevat, nje kartoline ku thuhet se sa ju do (ai/ajo) etj etj.)!

Mendimin tim e jap me vone, nese s`ju vjen keq!

Hersia`

P.S: Vleresojeni vete temen, une vetem e hapa...
« Editimi i fundit: 23-01-2005, 08:03:50 nga atman »

 • Postime: 4366
 • Gjinia: Femer
Alda
#1 ne: 17-01-2005, 17:15:40
Ne nje rraport mendoj se jane te rendesishme......i japin pak "spec djegs" lidhjes...si te thuash.......p.sh.. .kur ka filluar te behet pak monotone.......
Por jo se varet nga kjo dashuria........se ka persona qe e kane ne tip te bejn surpriza.....dhe ia bejn dikujt qe i pelqen.......
Sa i vleresoj......po ja nga nje deri ne dhjete i vleresoj njezet  :D
Jo serizisht ndonjeher duhen....nga te dyja palet.....
Ja si shembulli qe ke marr ti....imagjino nje dit je e/i lodhur dhe mendon se do kalosh dhe pjesen tjeter te dites po me te njejtat gjera kur....hop....nje surprize......
Kartolinat ti leme me mire po lulet....gje e kendeshme....
« Editimi i fundit: 23-01-2005, 08:04:44 nga atman »

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#2 ne: 21-01-2005, 18:03:50
Mua personalisht me pelqejne surprizat por jo ato surpriza qe i pres sepse ato me vene ne ankth  ato nuk me pelqejne.....
Por dicka spontane e papritur sigurisht e mire....edhe meqe e hodhet fjalen tek ajo po te jesh e lodhur... edhe po te jem e lodhur ne maksimum dhe partneri me ka bere nje surprize kaq te kendshme do ta pranoja me kenaqesi sepse nje bremje e tille do me shlodhte mentalisht....dhe do ta vlersoja shume...
Me pelqen kur dikush cdo kush mundohet te beje dicka te mire apo te bukur per mua (edhe sikur te jete dicka fare e vogel qe per mua ndoshta nuk ben asnje ndryshim ne situate) thjesht mendimi qe dikush ka menduar edhe per mua me pelqen...me ben te mos ndihem vetem..
Nuk e di ne me kuptoni se e bera lemsh fare :)
« Editimi i fundit: 23-01-2005, 08:05:49 nga atman »

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#3 ne: 21-01-2005, 19:50:23
Mendoni se suprizat luajne nje rol te rendesishem per te kuptuar nese dikush te do apo jo? Pse disa kujtohen per te te bere nje suprize, e disa jo? Sa i vleresoni suprizat e llojeve te ndryshme ( i.e. nje tavoline e shtruar gati per te ngrene ne darke kur ju jeni i/e lodhur, nje tufe me lule mbi krevat, nje kartoline ku thuhet se sa ju do (ai/ajo) etj etj.)!

Mendimin tim e jap me vone, nese s`ju vjen keq!

Hersi'Lisa, per lemsh e ke bere lemsh... po nejse, gjoja se e kuptuam... (pak shaka)

Sikur te gjitha te tjerat edhe surprizat deri diku luajn rol nga vet fakti se mendon te besh nje gje per ate qe e do. (jam i qarte sigurisht - mos te bej lemsh edhe un si lisa - hey no heart feelings ok?)

Ato qe ka permendur Hersi' si shembuj, vertete jane gjera te kendshme. Surprizat me duket mua se me shume i pelqejne femrat, ndersa meshkujt me pak. Meshkujt kan deshire t'i bejne surprize te dashurave ndersa femrat presin nga meshkujt surpriza - dhe e meritojne. Kur i ben nje surprize - disi ajo engjellohet, fytyra i buzeqesh me nje buzeqeshje hyjnore, dashuria e saj ne at moment te duket e pavdekshme syte sikur nxjerrin shkendija dhe te ndritin rrugen drejt se ardhmes...

respekt te gjitheve   :pafshim  ;)

P.S. Lisa, un e kam bere me lemsh se ti.
« Editimi i fundit: 23-01-2005, 08:06:30 nga atman »

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#4 ne: 23-01-2005, 07:09:54
e po keshtu eshte kur shkruan ne ore te vona ibrahim ....jemi bere lemsh vete tere diten vim ketu t'ju bejme dhe ca juve :??? :D
« Editimi i fundit: 23-01-2005, 08:07:13 nga atman »

 • Postime: 553
atman
#5 ne: 23-01-2005, 08:09:16
Nese vini re qe kam nderhyre ne te gjitha pergjigjet, kam korrigjuar vetem titullin e temes, i cili ishte shkruajtur gabim. Nga "Suprize" e drejtshkruajta, "Surprize".
Flm per mirekuptimin.

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#6 ne: 23-01-2005, 19:35:48
te gjithe gabim ne haajdeee.....sa mire qe i ve re dhe ti mo atman....looooool

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#7 ne: 24-01-2005, 18:54:41
e po keshtu eshte kur shkruan ne ore te vona ibrahim ....jemi bere lemsh vete tere diten vim ketu t'ju bejme dhe ca juve :??? :D

jo bre lisa un nuk shkruaj ne ore te vona... po ndoshta mu per ate edhe po e bej lemsh nganjehere  :D. Po ma merr mendja se kuptohemi... ;)
ndersa sa pajtohemi me njeri tjetrin, ajo eshte kejt dicka tjeter...
hajt e bofshi nje dite e nje nate te mire.
Respekt  :pafshim  ;)

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#8 ne: 25-01-2005, 22:06:55
Pse nuk pajtohemi thu po mor po edhe pajtohemi ;) avash avash do mesojme edhe te pajtohemi ;)

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#9 ne: 25-01-2005, 22:12:54
jo mo nuk thash se nuk pajtohemi...
po sikur edhe te mos pajtohemi...tjetren e paske thene ti (do mesohemi)  :puth

 • Postime: 203
//.Alan.\\
#10 ne: 13-02-2005, 18:01:06
Surprizat, pessima idea

 • Postime: 4836
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#11 ne: 23-02-2005, 20:44:16
Surpriza kam qeif te bej por jo te me bejn.. ;) pse do thoni juve? :D

 • Postime: 5949
SmiLey
#12 ne: 24-02-2005, 07:05:45
- Surprizat-

Hmm... me thene te drejten, me pelqen shume te bej surpriza :)... sikurse me pelqen dhe te marr surpriza nga te tjere :-[
Vetem jo ato, qe te bejne te bie te fiket :???

 • Postime: 54
shilera
#13 ne: 24-02-2005, 08:37:33
me  pelqejne vetem kur mi bejne se ti bej nuk me shijojne  :love: :X :tym :P :lule

 • Postime: 4836
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#14 ne: 24-02-2005, 11:11:06
Surpriza kam qeif te bej por jo te me bejn.. ;) pse do thoni juve? :D

pseeeeeeeeeeeeeee???????????  :occ
sepse kom frik se me bie te fiket..e kom zemren shume te dobet. :) prandaj kom qeif ti bej surprizat..

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#15 ne: 24-02-2005, 11:39:48
Mire e ke vellacko...para pak kohesh mendova kur te shkoj ne shqiperi nuk do ti them askujt vetem nje mikut tim qe te me merrte ne aeroport....jo per gje po ke pare ti kur shkoj ne shqiperi sa shkoj ne shtepi gjithmon i bie ora nja 3-4 e drekes  aty si te thuash u martua njeri mblidhet fisi e komshia miting i madh dhe une verdhacuke ne fytyre se helbete 12 ore ne avion....edhe me pelqen por edhe me shqeteson si fakt pasi nuk kam takat as ti kthej pergjigje :??? e thashe t'ia beja surprize edhe prinderve...po qe thoni ju kam frike mo mi bien te fiket kur te me shikojne sidomos babit se mami coku eshte kock e forte keshtu ,po babi aha ta shikosh te ha me sy po brenda pule fare sidomos kur vjen puna te vajza :D
Keshtuqe dhe puna ketyre surprizave pak me spec duhet te dish kur ti besh :???

 • Postime: 16
baby
#16 ne: 30-06-2005, 11:07:23
surprizat iadhuroj :P

 • Postime: 1908
 • Gjinia: Femer
MONSTER girl
#17 ne: 02-07-2005, 06:29:32
SURPRIZAT? VDESSSSSSSSSS PER TO :)

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#18 ne: 05-04-2007, 11:00:19
SURPRIZAT? VDESSSSSSSSSS PER TO :)
Edhe une  :)