Diapazon - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Diapazon Mendimesh - Kendi i filozofise dhe i filozofeve.

Pergjigje nga: shejtania, ciarli, Mishel Forever

Paraja blen lumturinë!

Shej
22-10-2013, 22:38:04
Mall stok
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Pasion, Mishel Forever, ciarli

Cili do ishte amaneti juaj i fundit ?

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Gerti1, NYCTR87, The World

Sa e nderoni gjuhen

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
24-11-2012, 17:33:16

Gjuha e Trupit Njerezor

Njeriu përvec gjuhës së tij ka mësuar në mënyrë instiktive të përdorë me të njëjtën mënyrë dhe nje gjuhë tjetër, atë që quajme Gjuhën e Trupit. Kjo do të thotë se njeriu zotëron aftësinë për të transmetuar mesazhe që behën të kuptueshme jo vetëm nëpërmes përdorimit të fjalëvë dhe të zërit që jan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-09-2012, 16:41:37

Lapsuset, kur fjalet zbulojne mendimet e fshehta

Të paktën një herë në jetë u ka ndodhur të gjithëve: jemi duke folur me dikë, kur papritur, duke dashur të përdorin një fjalë të veçantë, na shpëton një tjetër me kuptim krejt të kundërt.E korrigjojmë menjëherë në çast, duke u ndier paksa në siklet, pastaj vazhdojmë pa e ndërprerë bashkëbisedimi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-07-2012, 08:47:45

Sektet, si po i shkatërrojnë njerëzit dhe besimet fetare

Në Britaninë e Madhe gjenden gati gjysmë milioni njerëz që i përkasin njërës nga sektet e fshehta, numri i të cilave llogaritet në 500, ndërsa në SHBA gjenden gati 3.000 sekte me rreth 3 milionë pasues. Ky numër është frikësues, sepse zbulon boshllëkun shpirtëror nga i cili vuan sot njeriu në Pe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-04-2012, 23:49:26

Seksi dhe paqja

Zbulimet e detajuara në librin "Seksi dhe paqja në botë", kanë nxjerrë konkluzionin se sa më e madhe të jetë diferenca mes trajtimit që i bëhet meshkujve dhe femrave në shoqëri, aq më i lartë është rreziku i konflikteveSeksi dhe paqjaNë fushën akademike të studimeve mbi sigurinë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
cafuné
10-04-2012, 23:56:22

Lutja e shkrimtarit

"Ati ynë që je në qiell, jepna fuqinë ta mbajmë gojën mbyllur kur s'kemi gjë për të thënë. Falna durimin të thellojmë një punë përpara se të shkruajë mbi të! Frymëzona me një ndjenë të mprehtë të drejtësisë që të flasim jo vetëm me paanësi, por edhe të sillemi ashtu! Shpëtona nga grackat e g...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, olti

Terapia shëruese e 7 notave

dreamm
14-03-2012, 19:01:08
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lorisa L, dreamm, erlehta

Meditimi të bën më të zgjuar

Lorisa L
14-03-2012, 15:26:30
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: whitesnake, shejtania

Shtrëngimi i dorës

whitesnake
24-02-2012, 10:18:24
asnji pergjigje  :(
Kjo poshte mund te jete nje pergjigje  ;)  :D Ace Ventura - Displaying affection
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-01-2012, 15:44:04

Çfarë është besëtytnia?

Me besëtytni tregohen me një ndjenjë zakonisht përçmuese, besimet e një natyre të paarsyeshme dhe që mund të ndikojnë në veprimtarinë dhe sjelljen e përvetësuar të personave besëtyte në jetën e tyre.Besëtytnia pra është një besueshmëri e paarsyeshme që ngjarjet e së ardhmes ndikohen nga sjellje ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-12-2011, 09:15:32

Në botën e ëndrrave, “profecitë” që na prishin gjumin

Për të shpjeguar ëndrrat duhet të kemi shumë parametra: individin në gjendjen përpara ëndërrimit, imazhet e ditës, bisedat me shokët, apo dëshirat e parealizuara apo të shtypura prej individit që rikthehen përmes ëndrrës.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe