Diapazon - 4


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Diapazon Mendimesh - Kendi i filozofise dhe i filozofeve.

Pergjigje nga: Pasion, Mishel Forever, ciarli

Cili do ishte amaneti juaj i fundit ?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Gerti1, NYCTR87, The World

Sa e nderoni gjuhen

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
24-11-2012, 17:33:16

Gjuha e Trupit Njerezor

Njeriu përvec gjuhës së tij ka mësuar në mënyrë instiktive të përdorë me të njëjtën mënyrë dhe nje gjuhë tjetër, atë që quajme Gjuhën e Trupit. Kjo do të thotë se njeriu zotëron aftësinë për të transmetuar mesazhe që behën të kuptueshme jo vetëm nëpërmes përdorimit të fjalëvë dhe të zërit që jan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-09-2012, 16:41:37

Lapsuset, kur fjalet zbulojne mendimet e fshehta

Të paktën një herë në jetë u ka ndodhur të gjithëve: jemi duke folur me dikë, kur papritur, duke dashur të përdorin një fjalë të veçantë, na shpëton një tjetër me kuptim krejt të kundërt.E korrigjojmë menjëherë në çast, duke u ndier paksa në siklet, pastaj vazhdojmë pa e ndërprerë bashkëbisedimi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe