Diapazon


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Diapazon Mendimesh - Kendi i filozofise dhe i filozofeve.

Ωμέγα
12-03-2023, 18:15:56

DY FJALË MBI LIRINË

Ka dy prirje, dy lëvizje në historinë e zhvillimit të shpirtit njerëzor: ajo lëvizje që e shpie shpirtin njerëzor drejt idealit të lirisë, në po atë mënyrë që lumenjtë derdhen në det; dhe lëvizja e dytë - e kundërt dhe më e rehatshme për shumë, - e asaj prirjeje që nuk tenton drejt lirisë, por d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pse faktet nuk na e ndryshojnë mendjen.jpg
Pergjigje nga: poshnja, olti

Një metaforë

Poshnjari
30-07-2022, 23:32:27
Mese e vertet
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com

Thënie të mençura

1dhe1
14-03-2021, 19:17:20
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lajmet, BeRni

Misteri i djegies spontane të njeriut

12:51
09-11-2020, 21:21:50
 Human-Torch.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqeM A X
30-04-2020, 17:30:23

Edukata i paraprinë dijes

Edukata në njërën anë, si dhe dija në anën tjetër, janë dy anë të monedhës, të cilat gjithherë duhet të jenë paralele, duke e plotësuar njëra-tjetrën e asesi të ndara. Një monedhë e cila ka vetëm njërën anë si duhet, kurse anën tjetër jo si duhet, këtë monedhë nuk e çmon askush, as njeriu që e p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-03-2020, 10:25:07

Gjithçka e ka një qëllim: nëse nuk është një bekim, është një mësim

Eshtë një stuhi që vjen dhe na bën copë dhunshëm shëndetin, sigurinë tonë, arsyen tonë. Eshtë një errësirë ​​që duket shumë e rëndë, sepse prek ata që duam, pasi e shikojmë të pafuqishëm gjithçka, pa qenë në gjendje të bëjmë asgjë.Në disa faza të jetës sonë, ne mbijetojmë një lloj zvarritjeje, s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe