Diapazon

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Diapazon Mendimesh - Kendi i filozofise dhe i filozofeve.

Pse faktet nuk na e ndryshojnë mendjen.jpg
Pergjigje nga: poshnja, olti

Një metaforë

Poshnjari
30-07-2022, 23:32:27
Mese e vertet
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: 1dhe1.com

Thënie të mençura

1dhe1
14-03-2021, 19:17:20
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lajmet, BeRni

Misteri i djegies spontane të njeriut

12:51
09-11-2020, 21:21:50
 Human-Torch.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqeM A X
30-04-2020, 17:30:23

Edukata i paraprinë dijes

Edukata në njërën anë, si dhe dija në anën tjetër, janë dy anë të monedhës, të cilat gjithherë duhet të jenë paralele, duke e plotësuar njëra-tjetrën e asesi të ndara. Një monedhë e cila ka vetëm njërën anë si duhet, kurse anën tjetër jo si duhet, këtë monedhë nuk e çmon askush, as njeriu që e p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-03-2020, 10:25:07

Gjithçka e ka një qëllim: nëse nuk është një bekim, është një mësim

Eshtë një stuhi që vjen dhe na bën copë dhunshëm shëndetin, sigurinë tonë, arsyen tonë. Eshtë një errësirë ​​që duket shumë e rëndë, sepse prek ata që duam, pasi e shikojmë të pafuqishëm gjithçka, pa qenë në gjendje të bëjmë asgjë.Në disa faza të jetës sonë, ne mbijetojmë një lloj zvarritjeje, s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, Trendafili i kuq

Ankthi....ja sa vite plakemi më shpejt!

M A X
26-01-2020, 16:13:36
....frika ankthi.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

lider suksesshem ligjet pushtetit.jpg
Pergjigje nga: Parloté, olti, Trendafili i kuq

Morali, etika dhe ndërgjegja

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

respekt falje.jpg
plakja.jpg
Pergjigje nga: olti, erlehta

Lumturia - Si të bëhemi të lumtur?

M A X
01-12-2019, 15:17:52
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe
M A X
01-10-2019, 12:43:37

Këshilla kur jeta duket shumë e vështirë

13 këshilla të dobishme kur jeta duket shumë e vështirëGjërat janë ato që janëRezistenca jonë ndaj gjërave është shkaku kryesor i vuajtjes sonë. Kjo ndodh kur u rezistojmë gjërave. Nëse nuk mund të bëni asgjë, pushoni. Mos luftoni kundër rrymës, pranoni ose do të mposhteni nga dhimbja.Nëse mendo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
05-09-2019, 23:24:37

Jared Diamond, për kompromiset e jetës në qytete

Liri individuale, apo interesa kolektive? Lidhje sociale apo anonimat? Jared Diamond, për kompromiset e jetës në qytete. Për një pjesë të mirë të 6 milion viteve të evolucionit të specieve tona, njerëz dhe proto-njerëz kanë jetuar në klane ose në grupe të vogla, të shpërndara nëpër territore të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
18-06-2019, 10:47:41

Pse shkatërrimi jep kaq kënaqësi?

Të ndjerit në kontroll është një nevojë bazë e njeriut, dhe një teori thotë se shkatërrimi qëllimisht i gjërave jep kënaqësi sepse na bën të ndjehemi të fuqishëm.Provat anektodike të vizitorëve në “dhomat e zemnërimit” tregojnë se ka edhe një element katarsisi, sidomos kur ne kemi shtypur vazhdi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-06-2019, 10:27:27

Nostalgjia dhe Aromat

Nostalgjia, konsiderohet si një ndjenjë e fortë e dëshirës, apo e dashurisë për të kaluarën. Pavarësisht nëse është një kujtim i fëmijërisë, një këngë, apo një aromë, nostalgjia është pjesë e jetës së shumë njerëzve. Por pse ndodh ajo? A është një ndjenjë fizike, apo lind dhe mbaron gjithçka në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: Mishel Forever, erlehta, Monique

Xhelozia në Miqësi

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, Mishel Forever

Pse i duam thashethemet?

erlehta
27-03-2019, 10:09:03
...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
05-01-2014, 15:39:52

Të ngujuar brenda egoizmit !

Dodë Gjergji Ne, që i besojmë Krishtit, duhet të jemi zemërçelur, si ndaj Zotit, ashtu edhe ndaj të afërmit, sepse vetëm kështu mund të festojmë me gëzim dhe të këndojmë hareshëm këngën e engjëjve: Lavdi Hyjit në më të lartin qiell e paqe njerëzve mbi tokë. Ky entuziazëm festiv do të jetë më i m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe