Gabimet që NUK DUHET te bëni me njerëzit që keni për zemër - Diapazon

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Gabimet që NUK DUHET te bëni me njerëzit që keni për zemër

Gabimet që NUK DUHET te bëni me njerëzit që keni për zemër

· 1 · 2565

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 12-11-2019, 23:06:11
 

* KRITIKAT E TEPRUARA. Të duash të ndihmosh njeriun që do përmes një vizioni objektiv, sipas ideologjisë stresuese që “mund të bësh gjithmonë më shumë”, por në të vërtetë ajoq ë ndodh është që e nervozoni më shumë.

* FUTJA E DYSHIMIT. Eshtë tipike e atyre që projektojnë vetveten, në mënyrë të pavetëdijshme, tek situata e tjetrit. Kjo ia ul forcat dhe ia redukton vendosmërinë, sepse sjell me vete një ankth që është ngjitës.

* SARKAZMA. Përmes batutave që vënë në lojë aspektet më të brishta apo gjërat që ju ka besuar në të kaluarën, prodhoni zemërim dhe një ndjenjë pafuqie.

* NXITJA. Eshtë përpjekja për ta bërë të hakmerret, duke kërkuar të nxisësh jo një veprim të vërtetë, por një reagim të zemëruar vetëpohimi, që nuk do të sjellë një kënaqësi reale.

* INDIFERENCA. Të mos flasësh, të flasësh pak, të flasësh pa u përfshirë, të bësh të qartë që nuk të intereson. I bën të ndjehen të vetmuar ata që janë më të brishtë si dhe mund të shkaktojë një gjykim të rrezikshëm papërshtatshmërie për ty. http://meb.al/2019/10/pese-gabime-qe-nuk-duhet-ti-beni-me-njerezit-qe-keni-per-zemer/

Temat e fundit