Një metaforë - Diapazon

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Një metaforë

Një metaforë

· 2 · 492

  • Postime: 28595
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 12-07-2022, 23:55:19
Një zjarr shpërtheu në teater dhe palaçoja doli në skenë për ta lajmëruar publikun. Publiku mendoi se po bënte shaka dhe duartrokitën. Ai e përsëriti lajmërimin, kurse publiku duartrokiti edhe më shumë. Unë mendoj se kështu do t'i vijë fundi botës: njerëzit do të duartrokasin, duke menduar se kjo është shaka.

Soren Kierkegaard

  • Postime: 1129
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 30-07-2022, 23:32:27
Mese e vertet

Temat e fundit