×

Thënie të mençura

Thënie të mençura

· 1273 · 135538

 • Postime: 25
Mjalta01
#100 ne: 10-09-2007, 14:22:23
(qdo shtepi qe qet tym ka edhe hidherim)

 • Postime: 39
etno3
#101 ne: 19-10-2007, 08:59:42
Me mirë të dish..sesa të kesh....
[/b]

 • Postime: 92
 • Gjinia: Femer
Buzeqeshja
#102 ne: 02-11-2007, 21:22:50
te thuash gjithnje te verteten bindu se ia humbe vetes vleren

 • Postime: 4313
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#103 ne: 04-11-2007, 22:00:29
gabon rende ti lart atje

ja nje fjali

mali ka veshe e fusha ka sy

 • Postime: 92
 • Gjinia: Femer
Buzeqeshja
#104 ne: 04-11-2007, 23:35:37
As i verbri nuk eshte me i verber sesa ai/ajo qe sheh por nuk do te sheh.

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#105 ne: 05-11-2007, 06:09:20
Nje nga theniet me te mencura ne bote e qe une i besoj verberisht eshte: "Knowledge is Power" qe do te perkthehej "Dituria eshte Fuqi" e ku ka me te vertete sesa kjo! ;)

 • Postime: 92
 • Gjinia: Femer
Buzeqeshja
#106 ne: 06-11-2007, 11:49:48
Nese te pyesin per ndonje gje qe ti s'do te japish pergjigje, buzeqesh dhe pyet; "Pse do ta dish??"

 • Postime: 4836
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#107 ne: 06-11-2007, 14:53:28
hapi rruge Budallait. :P

 • Postime: 6970
 • Gjinia: Femer
kengaime
#108 ne: 07-11-2007, 11:04:30
Me e keqe e gamja se e bamja

 • Postime: 92
 • Gjinia: Femer
Buzeqeshja
#109 ne: 08-11-2007, 12:31:30
kur gabon e mençura çuditet edhe budallaqja 

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#110 ne: 13-11-2007, 16:38:28
nje budalla hedh ne nje gure ne det, njeqind te mencur s'mund ta nxjerrin

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull
prijsi
#111 ne: 15-11-2007, 08:29:47
Burri pa lek eshte si gruaja pa brek...

 • Postime: 1460
U.J.K.U
#112 ne: 15-11-2007, 09:31:26
Shpirti eshte pasuria me e madhe
Kush e shet ate gjithe jeten ka halle

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#113 ne: 15-11-2007, 10:57:55
Citim nga: U  L  K..... ne 15-11-2007, 09:31:26
Shpirti është pasuria me e madhe
Kush e shet atë gjithë jetën ka halle
:) :) :)


“Njeriu është i lirë, por jo nëse ai nuk e beson këtë”.

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#114 ne: 15-11-2007, 11:00:22
“Po të rriteshin fëmijët sipas indikacioneve të hershme, ne do të kishim vetëm gjeni”.

 • Postime: 2
maliku
#115 ne: 16-11-2007, 10:08:11
labinot-maliqi@hotmail.com
Dy gjera nuk ndahen kurre:lakmia dhe urrejtja.Njeriu udheheq mbi mendjen,me fisnikeri dhe shpirte madhesi.

Mos i shko askujte,perveq atij te mires se te cilit i shpreson,nga pushteti i te cilit nuk frikesohesh,meshiren e te cilit e pret dhe me mençurine e te cilit mund te stolisesh.

O njeri,zvogloje te qeshurit tend,sepse te qeshurit e tepert e ngrin dhe e mbyt zemren,e barte gezimin e veretet,e zvoglon trimerine dhe te shquarin e ben te poshter.

Ah,ah!Deshirat e kota e kane shkaterruar boten.Fjale ka por vepra nuk ka.Dituri ka,por durim nuk ka.Besimi ekziston,por nuk ka bindje te forte...ç'eshte kjo?
I shoh njerezit,por nuk e shoh mençurine,ndiej shushullimen,por mikun nuk e shoh.
Kjo bote ka hyre ne fe,e pastaj ka dal(prej saj).E dine se ç'eshte e mire,por mire nuk veprojne,e dine se ç'eshte e ndaluar,por ate e punojne,Feja u eshte vetem ne gjuhe.

O njerez,ju keni vetem nje shpirt,te cilin nese e shpetoni nga denimi i Allahut,nuk do ta demtoje humbja e shpirterave te tjere,e nese e humbni,nuk do te kete dobi kurrfare dobie nga ajo se te tjeret kan shpetuar.

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#116 ne: 16-11-2007, 11:21:50
Shume njerez te mire vdesin ne kete bote,po nuk vdesin ato qe duhet te vdesin  :D

P.s E thene nga nje italian

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#117 ne: 16-11-2007, 18:06:33
Shumë njerëz te mirë vdesin ne këtë botë,po nuk vdesin ato qe duhet te vdesin  :D

P.s E thënë nga një italian
Po ti c'ben akoma gjalle? LOL   :P

Shaka eee  :perqafim

 • Postime: 4
ivan
#118 ne: 18-11-2007, 16:19:51
   - Cdo qenje qe ka sy... ka dhe lot.
   - Jeta eshte nje thesar... mjafton te germosh.
   

 • Postime: 6970
 • Gjinia: Femer
kengaime
#119 ne: 06-12-2007, 16:15:30
Bukuria eshte perde, nen te cilen fshihet e verteta

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#120 ne: 06-12-2007, 16:34:56
Dituri, te dish te besh, te besh te tjeret te ditur......
Emira
#121 ne: 06-12-2007, 20:30:17
Po ti c'bën akoma gjallë? LOL   :P

Shaka eee  :perqafim

 epo, sa kam qeshur tani me ju te dy...e bete si gjyshja ime. gjithmone kur vdes dikush ja ben: eh, ca te besh, vetem ai i miri vdes...
kurse une e shikoj me shume habi  LOL ohoho:

 • Postime: 1580
sorelina
#122 ne: 11-12-2007, 20:57:22
Prapa nje genjeshtre ka nje interes e nje gracke.

 • Postime: 187
 • Gjinia: Mashkull
miku
#123 ne: 13-12-2007, 22:28:00
një budalla hedh ne një gurë ne det, njeqind te mencur s'mund ta nxjerrin
Po kush tha qe jane te mencem"

 • Postime: 187
 • Gjinia: Mashkull
miku
#124 ne: 13-12-2007, 22:30:00
Burri pa lek është si gruaja pa brek...
Prandaj eshte ne mode te mos mbajne leke burrat?
 

thenie per hipokritet

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:25:53
nga InfoZ
thenie te bukura per femrat

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:24:47
nga InfoZ
thenie anglisht shqip per veten..

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 23:03:02
nga InfoZ
thenie dashurie anglisht shqip

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 22:42:59
nga InfoZ
thenie humoristike

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 22:42:43
nga InfoZ