×

Thënie të mençura

Thënie të mençura

· 1273 · 135535

 • Postime: 64
 • Gjinia: Femer
futjakot
#50 ne: 23-10-2006, 14:22:17
Mos i bëj tjetrit atë që s'do të ta bëjnë ty. :perqafim

 • Postime: 224
 • Gjinia: Mashkull
Gεŋтυs
#51 ne: 26-10-2006, 22:00:35
Ka 5 gjera ne jete qe ti s'mund te kthesh prapa:
Guri qe ke hedhur
Fjala qe ke thene
Shansi qe ke braktisur
Koha qe ke shpenzuar
Dashuria qe ke humbur

 • Postime: 6970
 • Gjinia: Femer
kengaime
#52 ne: 26-10-2006, 22:46:55
Femiu eshte nje liber, ne te cilin lexojme dhe ne te cilin duhet te shkruajme ne

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#53 ne: 26-10-2006, 23:57:30
-ne jete qdo gje mungon,ne vdekje qdo gje tepron
Capkenja
#54 ne: 26-10-2006, 23:59:32
Elektroni e paske thene goxha mire !

 • Postime: 1015
Ladyx
#55 ne: 07-11-2006, 19:05:32
Emersoni
“Lufta më mundon jo për atë pse vdesin njerëzit, por për atë se, njerëzit të cilët i shtyjnë të tjerët të vdesin, vetë vazhdojnë të jetojnë”.

Makiaveli
“Të vrasish një njeri është vrasje, kurse të vrasish miliona njerëz është statistikë”.


Xhon Dani
“Në kohë paqe fëmijët i vorrosin prindërit e tyre; në kohë lufte prindërit i vorrosin fëmijët e tyre”.

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#56 ne: 09-11-2006, 03:36:17
-mos u jep para miqeve,sepse do te mbetesh pa para ose do ti humbasesh miqte.(shqipe)
-kurre mos i jep keshilla atij qe i nevojiten para.(kaldroni)
-kush eshte i kenaqur eshte i pasur.
-sa me larte ngjitet njeriu ne peme aq me shume ndjene dhembje kur bie qe andej ne toke. :D
-shenja e njerezve te papervoje eshte se i besojne fatit.(konradi)
-te kerkosh me arsye rrugen tek dashuria,eshte njesoj sikur te kerkosh diellin me qiri.(rumi)

 • Postime: 6970
 • Gjinia: Femer
kengaime
#57 ne: 17-11-2006, 18:22:13
Mos u gezo o i gezume, mos u hidhero o i hidherume!...(gjyshja ime  :D)

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#58 ne: 17-11-2006, 18:37:45
edhe ne kasollen me te vogel ka vend per dy te dashuruar

 • Postime: 6970
 • Gjinia: Femer
kengaime
#59 ne: 17-11-2006, 18:40:31
Dita jote , eshte dita jote ....Ibraim  :P

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#60 ne: 17-11-2006, 18:45:40
mos hesht se vdekja hesht me mire. ;)

 • Postime: 31
 • Gjinia: Mashkull
albnertili
#61 ne: 10-12-2006, 06:45:09
Ku eshte besa aty eshte edhe shpresa.(andej nga Korça perdoret)

 • Postime: 31
 • Gjinia: Mashkull
albnertili
#62 ne: 10-12-2006, 06:47:36
Po të lavi, të levi dhe bishtin t'a krevi, hap sytë se të gënjevi(themi ne nga Korça)
Capkenja
#63 ne: 13-01-2007, 21:26:42
Bem baba te te ngjaj !

 • Postime: 776
 • Gjinia: Mashkull
Dalber
#64 ne: 14-01-2007, 02:41:32
kush punon fiton LOL LOL

 • Postime: 2805
 • Gjinia: Femer
Prishtinasja
#65 ne: 18-01-2007, 09:44:23
Ku është besa aty është edhe shpresa.(andej nga Korça përdoret)

Kjo thënie po me pelqen shume !!  :) :)
Eshte me vend !!  :)
Capkenja
#66 ne: 22-01-2007, 15:31:52
Me mire degjo sesa te flasesh..

 • Postime: 7045
 • Gjinia: Femer
erlehta
#67 ne: 10-02-2007, 14:08:28
"Na duhet gjenia per te perqendruar gjithe aftesite tona e per ti fiksuar ne qendrimin e duhur. E gjenia eshte e rralle..."


Dostojevski

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#68 ne: 28-02-2007, 20:23:37
Te kesh nje ide duhet te jete si te ulesh mbi gjilpere. Duhet te ngrihesh menjehere dhe te besh dicka.

 • Postime: 7045
 • Gjinia: Femer
erlehta
#69 ne: 06-03-2007, 13:06:10
Per nje anije pa port, cdo ere qe fryn eshte e duhura.

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#70 ne: 08-03-2007, 00:58:55
kush punon fiton LOL LOL

 LOL LOL

punen e sodit mos e lere er neser.......


e forte kjo.......

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#71 ne: 08-03-2007, 01:15:26
Pune pune nate e dite, qe te shohim pakez drite. :D

 • Postime: 7045
 • Gjinia: Femer
erlehta
#72 ne: 10-03-2007, 17:59:22
Duaje boten ashtu si eshte.

 • Postime: 776
 • Gjinia: Mashkull
Dalber
#73 ne: 10-03-2007, 18:23:30
mendja nje koqe gruri eshte, vjen laraska e ta ha :D

 • Postime: 7045
 • Gjinia: Femer
erlehta
#74 ne: 10-03-2007, 18:33:15
Nderroje ore ate formen e kokrres :D
 

thenie per hipokritet

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:25:53
nga InfoZ
thenie te bukura per femrat

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:24:47
nga InfoZ
thenie anglisht shqip per veten..

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 23:03:02
nga InfoZ
thenie dashurie anglisht shqip

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 22:42:59
nga InfoZ
thenie humoristike

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 22:42:43
nga InfoZ