×
Hyrja
Profili

"Në veri kanë turp të flasin për seksin!"

"Në veri kanë turp të flasin për seksin!"

· 13 · 490

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 28-05-2019, 15:24:47
 
Gazetarja Erjona Rusi ishte e ftuara e Bieta Sulos në studion e Ftesë në Pesë, në Top Channel.
Kohët e fundit, ajo ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediet, për shkak të shkrimeve provokuese në revistën më të re feministe Bitch Magazine.
Në mbrojtje të një prej shkrimeve të saj Unë jam k****, po ti çfarë je, ajo theksoi sërish kompleksitetin që ka shoqëria jonë kur vjen fjala te marrëdhëniet seksuale.
Pas një takimi me vajza dhe gra të disa fshatrave në veri, Erjona tregoi se mësueset e shkollave atje i grisin faqet e librit të edukatës seksuale, pasi e shohin të turpshëm komunikimin e atyre informacioneve te nxënësit.
Duke u nisur nga ky rast, e shumë shembuj të tjerë, sipas saj, kjo nuk është aspak mënyra e duhur për edukimin e vajzave dhe jo vetëm.

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer
erlehta
#1 ne: 29-05-2019, 16:47:09
Epo mire, nuk është tragjike. Te meson vet puna 😁.
Ne kohen e xhaxhit Enver jo vetem veriu, por e gjithe Shqiperia kish turp te fliste per sexin😁

 • Postime: 7449
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#2 ne: 29-05-2019, 18:32:07
Ehe ata kane ec para kane evoluar me shpejt se jugu pasi nuk lane shqerre pa zhvirgjeruar...😂😂😁😁

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 29-05-2019, 23:35:38
Citim
Erjona tregoi se mësueset e shkollave atje i grisin faqet e librit të edukatës seksuale, pasi e shohin të turpshëm komunikimin e atyre informacioneve te nxënësit.
Apo kjo eshte me shume se e tepert. Ka nje shprehte te lezetshme ne lidhje me kete pune. "Te gjithe flasin per futboll psh, edhe se gati askush nuk luan vete futboll. Nga ana tjeter askush nuk flet per seksin edhe se gati te gjithe e praktikojne"

 • Postime: 12743
Mishel...............
#4 ne: 30-05-2019, 15:32:29
Une as flas , as e praktikoj.....Ave Mariaaaaaaa Amin

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#5 ne: 30-05-2019, 19:41:28
Po futboll luan? 😜

 • Postime: 12743
Mishel...............
#6 ne: 30-05-2019, 23:24:29
Kendoj ne dush....quhet kjo? :P

 • Postime: 3256
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#7 ne: 31-05-2019, 08:19:32
".... Nga ana tjeter askush nuk flet per seksin edhe se gati te gjithe e praktikojne"

Po gjerat ne praktike mesohen me mire, sesa ne teori :D. Perse perendimi te kerkon shume praktike.

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#8 ne: 31-05-2019, 12:11:19
Kendoj ne dush....quhet kjo? :P

Nqs perdor koken e dushit si mikrofon 😜

 • Postime: 12743
Mishel...............
#9 ne: 05-06-2019, 13:18:49
Nqs perdor koken e dushit si mikrofon 😜

E kam statik koken e dushit , vec me e shkul prej trupit :P

 • Postime: 7449
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#10 ne: 05-06-2019, 15:55:05
Edhe une kam turp te lfas po nuk eshte e thene se nuk e praktikoj. :P :P

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#11 ne: 07-09-2019, 23:16:23
Do t ket pyt naj plake ajo Erjona se kto t sotmet sju mbeti gje fsheht jo  :D

 • Postime: 2173
Grens(Wiliams)
#12 ne: 08-09-2019, 12:29:37
E kam statik koken e dushit , vec me e shkul prej trupit :P
..shyqyr qe ta paskan saldu me ne fund,se u mbaruan edhe ne dyqan duke blere cdo jave nga 1 :D
 

Gratë që bëjnë hapin e parë kanë më shumë sukses në lidhje

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 13-08-2020, 19:52:09
nga M A X
“Këtë muaj mos harroni të kurseni"

Nisur nga M A XRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 15-07-2020, 11:22:19
nga M A X
Ngri ti zerin per ata qe nuk kane ze!

Nisur nga M A XRubrika Diskutime

Postimi i fundit 04-06-2020, 18:34:43
nga M A X
Revista "who"

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:01:22
nga InfoZ
Gjerat që femrat pëlqejnë në shtrat, por kanë turp t’i kërkojnë

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 06-05-2020, 21:54:31
nga M A X