×
Hyrja
Profili

"Në veri kanë turp të flasin për seksin!"

"Në veri kanë turp të flasin për seksin!"

· 13 · 528

 • Postime: 26690
 • Gjinia: Mashkull

ne: 28-05-2019, 15:24:47
 
Gazetarja Erjona Rusi ishte e ftuara e Bieta Sulos në studion e Ftesë në Pesë, në Top Channel.
Kohët e fundit, ajo ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediet, për shkak të shkrimeve provokuese në revistën më të re feministe Bitch Magazine.
Në mbrojtje të një prej shkrimeve të saj Unë jam k****, po ti çfarë je, ajo theksoi sërish kompleksitetin që ka shoqëria jonë kur vjen fjala te marrëdhëniet seksuale.
Pas një takimi me vajza dhe gra të disa fshatrave në veri, Erjona tregoi se mësueset e shkollave atje i grisin faqet e librit të edukatës seksuale, pasi e shohin të turpshëm komunikimin e atyre informacioneve te nxënësit.
Duke u nisur nga ky rast, e shumë shembuj të tjerë, sipas saj, kjo nuk është aspak mënyra e duhur për edukimin e vajzave dhe jo vetëm.

 • Postime: 7064
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 29-05-2019, 16:47:09
Epo mire, nuk është tragjike. Te meson vet puna 😁.
Ne kohen e xhaxhit Enver jo vetem veriu, por e gjithe Shqiperia kish turp te fliste per sexin😁

 • Postime: 7460
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 29-05-2019, 18:32:07
Ehe ata kane ec para kane evoluar me shpejt se jugu pasi nuk lane shqerre pa zhvirgjeruar...😂😂😁😁

 • Postime: 26690
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 29-05-2019, 23:35:38
Citim
Erjona tregoi se mësueset e shkollave atje i grisin faqet e librit të edukatës seksuale, pasi e shohin të turpshëm komunikimin e atyre informacioneve te nxënësit.
Apo kjo eshte me shume se e tepert. Ka nje shprehte te lezetshme ne lidhje me kete pune. "Te gjithe flasin per futboll psh, edhe se gati askush nuk luan vete futboll. Nga ana tjeter askush nuk flet per seksin edhe se gati te gjithe e praktikojne"

 • Postime: 12743

#4 ne: 30-05-2019, 15:32:29
Une as flas , as e praktikoj.....Ave Mariaaaaaaa Amin

 • Postime: 26690
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 30-05-2019, 19:41:28
Po futboll luan? 😜

 • Postime: 12743

#6 ne: 30-05-2019, 23:24:29
Kendoj ne dush....quhet kjo? :P

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 31-05-2019, 08:19:32
".... Nga ana tjeter askush nuk flet per seksin edhe se gati te gjithe e praktikojne"

Po gjerat ne praktike mesohen me mire, sesa ne teori :D. Perse perendimi te kerkon shume praktike.

 • Postime: 26690
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 31-05-2019, 12:11:19
Kendoj ne dush....quhet kjo? :P

Nqs perdor koken e dushit si mikrofon 😜

 • Postime: 12743

#9 ne: 05-06-2019, 13:18:49
Nqs perdor koken e dushit si mikrofon 😜

E kam statik koken e dushit , vec me e shkul prej trupit :P

 • Postime: 7460
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 05-06-2019, 15:55:05
Edhe une kam turp te lfas po nuk eshte e thene se nuk e praktikoj. :P :P

 • Postime: 18280
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 07-09-2019, 23:16:23
Do t ket pyt naj plake ajo Erjona se kto t sotmet sju mbeti gje fsheht jo  :D

 • Postime: 2173

#12 ne: 08-09-2019, 12:29:37
E kam statik koken e dushit , vec me e shkul prej trupit :P
..shyqyr qe ta paskan saldu me ne fund,se u mbaruan edhe ne dyqan duke blere cdo jave nga 1 :D

Temat e fundit