Diskutime - 7

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Biseda te lira dhe Diskutime te Ndryshme e Interesante.

M A X
29-07-2011, 11:38:23

Një vend nën sundimin e harbutëve

Mentor Kikia
Pak ditë më parë isha i detyruar t’i paguaja 30 mijë lekë(të vjetra) rryshfet, një nëpunësi të shtetit, për të marrë një shërbim që më takonte. Bëhet fjalë për kontrollin teknik të makinës. Nëpunësi i refuzonte të tërë, duke thënë se makina kishte probleme, ndërsa një pala...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, +ERELA+, shejtania

PER CFARE DO TE THONI STOP.............

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
TATU
27-07-2011, 11:59:49

Ai dhe Ne .........

Në njërin krah, dhjetëra shkrojtës...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-07-2011, 15:01:55

Gjenerata XY

Edhe pse shpesh ndodh të dëgjojmë që femra ka sa të duash, Shqipëria, njësoj si Kina ndodhet përpara një problemi të madh: po lindin më shumë meshkuj se femra. Sipas gazetares amerikane, Mara Hvistendal, që ka bërë një libër tejet të vlerësuar nga media perëndimore, pasojat e Gjeneratës XY (këto...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, +ERELA+

Burrat më dembelë se gratë

Nore
07-07-2011, 22:18:13
na mi larg qoft
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-07-2011, 13:13:26

Ja përse na pëlqen që të bëjmë thashetheme

Ja përse na pëlqen që të bëjmë thashethemeDashuri, tradhëti, divorce, skandale dhe 'scoop'; jo vetëm për VIP-at. Dëshira për thashetheme shtohet,si për burrat ashtu edhe për gratë sidomos në sezonin e verës.Pas disa muajsh ku të gjithë janë fokusuar te puna, shkolla e fëmijëve, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, shejtania, niku03

Me ke jetoni momentalisht?

Nore
01-07-2011, 20:41:07
Vetem jetohet vetem ne burg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
27-06-2011, 17:37:19

Mungesa e dashurisë ndaj vetes

Ajo që tek një grua krijon frikën se mos nuk do të dashurohet nga ndokush është mungesa e dashurisë ndaj vetes, mungesa e besimit ndaj vlerave të veta, ndaj aftësive të veta, frikë kjo që, për t’u ndjerë e sigurt, e bën të pranojë gjithçka tek burri që ka zgjedhur.Pothuajse gjithnjë në themel të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
29-05-2011, 15:49:40

Gruaja shqiptare dhe mbingarkesat e jetës moderne

Padyshim, problem i raportit të grave me jetën modern është parë vetëm nga njëra anë e saj, duke e vlerësuar modernitetin si kusht bazë që mund të bëjë të mundur drejtësinë sociale dhe barazinë gjinore edhe për gratë. Dhe kjo është fare e vërtetë. Një realitet që ndihet edhe në “eterin social” t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: steriotipi B, Lefter, +ERELA+

Nje pyetje!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
22-04-2011, 09:27:20

100 gjëra që duhet të bëni për tu ndjerë i lumtur

Si mund të jemi të lumtur? Sa herë ia kemi bërë vetes këtë pyetje? Në të vërtetë të jesh i pasur dhe me famë mendohet se të bën të lumtur. Në kulturat perëndimore hidhen ide se bukuria është një nga mënyrat për tu ndjerë të lumtur. Ky mendim mund t’i sjellë sukses tregut, por jo atyre që e zotër...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-03-2011, 14:29:12

Femra, ja si ta arrini lumturinë

Mjaft më me ndjenjën e fajit, me ankthin dhe komplekset e inferioritetit. Qetësia mund të arrihet mjaft thjesht, mjafton të ndjekësh disa rregulla të vogla dhe të besosh te pasionet tuaTë jesh femër nuk është e thjeshtë. Kur një femër bëhet nënë, tek ajo rritet dyshimi nëse do të ishte më mirë s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
babjusi
15-03-2011, 20:31:39

Shqipetare kudo qe jini

Eshte nje kenge qe sapo e degjova dhe pashe ne youtube dhe me preku pa mase. Eshte shume domethenese dhe i pershtatet shume realitetit te sotem, sidomos per te gjithe emigrantet qe u ndane per se gjalli nga gjithe te afermi e tyre. Ne se nuk e keni degjuar do jua keshilloja qe ti hidhnit nje sy. Shqipetar kudo qe
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
08-02-2011, 11:42:28

"Top-Gear” ironi me Shqipërinë!

Dy ditë pasi kryeministri Berisha propozoi kontraktimin e njërit prej këngëtarëve më të spikatur për ta sjellë në Shqipëri, në programin “Top-Gear” të BBC, edhe njëherë tjetër imazhi Shqipërisë nxihet duke u përshkruar si një vend mafioz. Në emisionin “Top-Gear” në BBC2 testohen markat më të rej...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
31-01-2011, 15:34:43

Xhelozia dhe pasiguria

Xhelozia dhe pasiguria janë të lidhura ngushtë me njëra-tjetrën. Bëhet fjalë për një gjendje emotive, ku të gjithë njerëzit kanë pasur eksperiencat e tyre. Manifestohet, me një ndjenjë humbjeje, që të bën të dyshosh për atë që mendon, duke marrë vendime të gabuara.

Berni
25-01-2011, 23:47:13

Zbuloni moshën e trupit tuaj me anë të testit

Nga testi i trurit, tek ai zemrës e deri tek testi i lëkurësPavarësisht sesa të rinj ndiheni, fytyra jua zbulon vitet. Në fakt, një hulumtim i kohës së fundit zbulon që femra mesatare në fytyrë duket deri katër vjet më e vjetër se mosha e saj e vërtetë. Po çfarë ndodh me trupin?...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
21-01-2011, 13:47:54

Divorci rrit trefish vetvrasjet tek fëmijët

Fëmijët me prindër të ndarë janë më të ekspozuar ndaj vetvrasjeve, ishte përfundimi i një studimi shkencor, të publikuar sot në faqet e së përditshmes britanike “Daily Mail”. Studimi, gjithashtu provoi faktin se meshkujt e përjetojnë shumë më keq emocionalisht ndarjen e prindërve. Kërkuesit kana...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-01-2011, 10:55:11

Ja çfarë në të vërtetë dëshirojnë femrat

A mendoni që me të vërtetë i njihni femrat dhe nuk u besoni miteve të njohura përgjithësisht? A besoni që femrat i dëshirojnë meshkujt macho, rrëfimet poetike për ndjenjat tuaja apo që i urrejnë mikeshat tuaja? Qëllojani? Këto janë asgjë tjetër përveç mite. Shikoni listën e Fox News për atë se ç...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe