Diskutime - 8

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Biseda te lira dhe Diskutime te Ndryshme e Interesante.

Berni
16-01-2011, 15:39:31

Të rigjesh vetveten, duke tradhtuar

Midis ndjesive më negative që prodhon fenomeni i tradhtisë, mendohet se është fenomeni që e ka një anë tjetër të medaljes. E frikshme por e besueshme. Rrethanat që çojnë individë të ndryshëm në kryerjen e një drame të tillë janë nga më të larmishmet. Por midis arsyeve më banale fshihen të vërtet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-01-2011, 15:38:25

Meshkujt e ruajnë fshehtësinë

Dashurinë e fshehtë e përjeton çdo i pesti person që është në lidhje, ndërsa ndaj saj ndjejnë epsh më të madh se ndaj partnerit, ka treguar anketa britanike e realizuar me rreth 3 000 persona. Në shumicën e rasteve, partneri e di se për kë është fjala, pasi ato janë zakonisht mikeshat e afërta, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, sweete 94, Lisa

Poligamia ne Shqiperi

erlehta
14-01-2011, 23:28:49
Gje e piset dhe e ndyre
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, shejtania, +ERELA+

Tradhtia e ka emrin burrë apo grua?!

Nore
07-01-2011, 23:05:58
e ka dobic loi.:.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-12-2010, 19:33:43

Futbolli para femrave

Burrat preferojnë futbollin para grave dhe topi mbetet në mendjen e tyre për një mesatare prej të paktën 5 orësh në javë. Në këtë përfundim ka arritur një sondazh ndërkombëtar i drejtuar nga Heineken, sponsor zyrtar i “UEFA Champions League” dhe i cilësuar si “Të gjithë të çmendur pas futbollit”...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
25-12-2010, 12:23:27

Si ka ndryshuar institucioni i martesës

Kur një institucion kaq thelbësor për njerëzimin si martesa ndryshon papritur natyrën e tij nga një brez në tjetrin, është e domosdoshme të dihen edhe arsyet që e shkaktuan këtë ndryshimSi ka ndryshuar institucioni i martesësDasma e shekullit të 20-të, në vitin 1981, kremtoi një...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


+ERELA+
24-12-2010, 12:00:45

Ku e bazojnë femrat pëlqimin për meshkujt

Natyrisht se gjithnjë nuk janë me të drejtë këto konstatime të femrave, por ja që ato, nga këto gjëra fillojnë të krijojnë bindje ashtu automatikisht. Këto gjëra femrave u krijojnë njëfarë baze ku do ta themelojnë mendimin dhe bindjen e tyre. Nëse ke gazetë në duar, ajo do të konstatojë se je mi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
20-12-2010, 12:10:17

Divorcet në Tiranë, pse ndahen gratë e mbuluara

Burrat s'i donin me shami, divorcohenVËZHGIM/ Tri gra të besimit mysliman i janë drejtuar Seksionit Familjar për prishje të kurorës, burrat i donin pa shami.TIRANË- Numri i divorceve shtohet dita-ditës në gjykatën e kryeqytetit. Çiftet që i drejtohen togave të zeza për t'i dhënë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-12-2010, 18:54:43

Vajza, djemtë ju duan të drejtpërdrejta

Për të bërë për vete një mashkull, ka nevojë që të jeni të drejtpërdrejta. E kishit menduar të bënit pak vajzat e urta, në pamje të parë, të ulni sytë e të tregoni vetëm anët tuaja të bukura? Vajza keni gabuar. Faktin e mbështet një grup kërkuesish të Bucknell University në Pennsylvani (Usa). Pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-12-2010, 02:08:14

Striptizëm per femrat e Tiranes

Shkolla në Shqipëri mund ta kishte bërë maksimumi ...hidraulik, por Erjoni nuk duket nga ata që kënaqen me pak. Erjoni nuk ka turp të zhvishet në publik... Sigurisht që kjo nuk mjafton për të qenë një striptist. Dhe Erjoni e di këtë. Ai është, ndoshta, i pari striptist profesionist në Shqipëri.<...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Thales
18-12-2010, 00:44:04

Vlerat më të larta !

Edim se njeriu me vlerat shpreh ate qe mendon se vlen, qe i pelqen dhe per te cilen mendon se eshte e mire.Ai keshtu bene zgjdhjen dhe rekomandon si rregull.Vlerta njeriu i nxjerr nga interesat, deshirat dhe synimet e tije.-Pyetjet jane keto:Cilat per ju jane vlerat me te larta ne jete?-...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Thales
18-12-2010, 00:41:48

Autonomia dhe Heteronomia morale !

Per njerzit qe nuk i mungon liria e jetes dhe personale themi se kane autonomi morale, qe te munden ti zgjedhin veprimet e tyre morale ngambrendia e tyre pa u ndikuar nga dikush tjeter.Ndersa heteronomia morale eshte drejtimi ose rekomandimiqe behet nga jashte nga te tjeret per te na dre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-12-2010, 16:11:39

Paratë, sa të rëndësishme janë në një lidhje?

Studimet e fundit kanë treguar se motivet më të shpeshta për tu grindur në marrëdhënien në çift janë paratë.Që paratë sjellin lumturinë në çift është e vërtetë. Por po aq e vërtetë është që shpesh paratë janë baza e tensioneve dhe anktheve që bien mbi çiftin. Çështja e parave pa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, shejtania, Vagabond

Sekretet e burrave, zbuloni çfarë mendojnë ata?

Nore
08-12-2010, 15:26:53
e qelluar qenka 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
06-12-2010, 13:49:57

Kujtesa eshte e gjinise …femerore

Kot nuk i thone"mendje femre". Per femrat ky eshte nje lajm i paharrueshem. Por nqs jeni mashkull, ndoshta do tju duhet te harroni. Vendimin modern perbetejen e dy gjinive.Shkencetare nga Universiteti i Londres dolen ne perfundimin se kujtesa e femres eshte me e forte se ajo e meshkujve. Gjith...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, BeRni

10 fajtorët kryesor për divorc

ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
05-12-2010, 02:34:53
Citim nga: Berni ne 05-12-2010, 02:32:21- Mungesa e romanikës- Moerspektimi i...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-11-2010, 10:09:39

"Nё Shqipёri, jam më refugjat se nё Greqi"

Rrëfime emigrantësh të rikthyer në atdhe pas shumë vitesh ikjeje. Kanë lënë gjithçka pas në vendin e huaj për të rindërtuar të ardhmen në Shqipërinë, që nuk është gati t'i pranojë. Të gënjyer nga premtimet për lehtësira në biznes dhe të dyzuar mes ikjes përfundimtare, apo qëndrimit në vendlindje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Rejina, +ERELA+, AcMedia

Makina Ime.

♔Rejina♔
07-11-2010, 00:11:48
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: niku03, BeRni

Femrat shqiptare

*Niku*
06-11-2010, 21:08:29
i kemi si yje
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-11-2010, 13:24:21

Të (pa)vërtetat rreth meshkujve

Ekspertë të ndryshëm botërorë, kanë arritur të përmbledhin në pak rreshta disa nga faktet më interesante, që karakterizojnë gjininë e fortë.Ndonëse një pjesë e madhe e ekspertëve që merren me trajtimin e raporteve emocionale në çift, kanë publikuar versionet individuale të “100 fakteve rreth mes...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe