×

4 dite pune 3 dite pushim

4 dite pune 3 dite pushim

· 15 · 854

 • Postime: 26499
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 10-04-2019, 09:54:09
Argumentat qe sjell The Economist per fundjaven treditore.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#1 ne: 10-04-2019, 16:10:53
Prape te henes si bejme dot bisht...

 • Postime: 7444
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#2 ne: 10-04-2019, 16:52:41
Ideale do ishte, po ehe ketu ku jam une duan ta bejne edhe te dielen pune. LOL

 • Postime: 26499
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 10-04-2019, 17:34:15
Ne vende si Shqiperia mundohen qe robt dhe dite djele t'i lene ne pune. Keshtu qe as nuk behet fjale per monentin. Ndersa ne vendet e zhvilluar dicka e tille eshte shume e mundur te realizohet ne dekadat ne vijim. Sidomos ne ardhjen e automatizimit ne mase nje hap i tille do te jete domosdoshmeri.

 • Postime: 7054
 • Gjinia: Femer
erlehta
#4 ne: 10-04-2019, 17:34:49
Per familjet sidomos do ishte ideale ☺️

 • Postime: 1104
 • Gjinia: Mashkull
Poshnjari
#5 ne: 18-04-2019, 09:01:03
Prape te henes si bejme dot bisht...
Nuk e di cfare problemi keni me te henen. E hena është dita e dyte e javes.

 • Postime: 3250
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#6 ne: 18-04-2019, 10:46:58
Ku eshte kjo mundesi te filloje qe tani?

 • Postime: 7444
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#7 ne: 18-04-2019, 15:16:14
Eh enderr qe do mbetet enderr ketu ku jam une. :D

 • Postime: 1104
 • Gjinia: Mashkull
Poshnjari
#8 ne: 19-04-2019, 09:36:20
Eh enderr qe do mbetet enderr ketu ku jam une. :D
Pse mo ku je?

 • Postime: 7444
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#9 ne: 19-04-2019, 18:10:53
Pse mo ku je?
poshte kamionit per ne holande.. lol

 • Postime: 12743
Mishel...............
#10 ne: 24-04-2019, 11:02:17
Ja ket jave kemi me shume pushim se pune :P
Pse mo ku je?

Pse edhe hollanda me kamion? une dija qe vetem anglia :P

 • Postime: 7444
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#11 ne: 25-04-2019, 15:15:37
Lum si ju qe festoni cdo feste te rruzullit tokesor. LOL

 • Postime: 26499
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#12 ne: 19-07-2019, 19:58:11
Partia e Gjelbër është duke menduar seriozisht që të punohet vetëm katër ditë gjatë javës në Britaninë e Madhe.

Më herët në Gjermani ishte organizuar një grevë e përgjithshme, për të kërkuar që të reduktohet orari nga 35 orë në 28.

Kjo do të rriste numrin e punëtorëve, derisa njerëzit do të kishin më shumë kohë edhe për familjet e tyre.

Ky debat është duke vazhduar për vite, por me shumë shtete që hezitojnë, pasi do të rriteshin kostot.

Britania e Madhe po e mendon si një periudhë testimi, nëse do të funksionojë në të vërtetë. /Lapsi.al

 • Postime: 7444
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#13 ne: 23-07-2019, 20:38:48
Ah kur do vije ajo dite se plasem me tre dite pune e tre pushim plus e diela papune.:)

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#14 ne: 30-07-2019, 16:09:14
Këtu raportet janë 8 orë punë 5/7. Dhe duan të kalojnë Zvicrën.
 

kerkoj pune ne new york

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:43:00
nga InfoZ
kontrat pune ne gjermani

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:27:27
nga InfoZ
Puntorët me vizë pune në Gjermani

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 10-04-2020, 10:36:52
nga M A X
Si eshte nje Interviste Pune?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 24-03-2020, 18:10:47
nga InfoZ
Sa shume kalori duhet te ha ne nje dite?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 08-04-2020, 22:57:30
nga M A X