Diskutime - 11

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Biseda te lira dhe Diskutime te Ndryshme e Interesante.

Pergjigje nga: erlehta, BeRni, Trendafili i kuq

Sinani homoseksual

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
11-08-2010, 00:15:25

Një femër e vetmuar

Shpesh herë një femër e vetmuar mendon se asnjë burrë nuk është i interesuar të dalë me të. Por nuk duhet të trishtoheni, sepse edhe shpirti juaj binjak mund të jetë fshehur në ndonjë cep të botës, vetëm se është pak e vështirë për ta gjetur. Nga trishtimi shihni femrat e tjera dhe të gjitha ju ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, Boreas, perroi

Jane femrat shqiptare mendjelehta ? !

Nore
09-08-2010, 22:29:20
bravo
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-08-2010, 15:22:18

“Menopauza” e meshkujve, përse duhet marrë seriozisht

Ndodh që gratë të cilat kanë burra rreth moshës 50-vjeçare një ditë të bukur pa pritur të dëgjojnë bashkëshortin t’u thotë se ndihen si në kurth nga martesa. Dhe kjo deklaratë vjen pas shoqërizimit të tij të vazhdueshëm me shokë të së njëjtës moshë, zhdukjes për javë me sebepe punën, ardhjet në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, Lefter, bleranda.d

Ne Darke me 5 Persona te Famshem.

*
ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
06-08-2010, 11:35:14
Bono Vox The Edge Adam Clayton Larry Mullen edhe une... u beme 5!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
04-08-2010, 23:43:13

Pse femrat jetojnë më gjatë?

Provat apo dëshmitë, të cilat janë vërtetuar me kalimin e kohës, kanë ardhur në përfundim se gjinia mashkullore është më e dobët duke filluar që në lindje.Është vërtetuar shkencërisht se në përgjithësi, gjinia mashkullore është më e predisponuar organikisht, ndaj sëmundjeve të ndryshme. Femrat j...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-08-2010, 09:28:37

Mërzia më stresuese se puna

Ata të cilët punojnë shumë, ëndërrojnë për ditët pa obligime, mirëpo një studim i ri tregon se mërzia është shumë më stresuese sesa puna.Personat të cilët gjatë ditës nuk kanë obligime pune, janë më të stresuar se ata të cilët kanë çfarë të bëjnë.Pse ndodh kështu? Mërzia sjell deri te mendimi i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-08-2010, 09:27:01

Përshtatja me bashkëfolësit

Nëse keni aftësi të komunikimit shumë shpejtë do të përparoni në punë, do të krijoni atmosferë të këndshme në shtëpi, do të arrini baraspeshë shpirtërore dhe do ta ruani shëndetin. Pa marrë parasysh nëse bëhet fjalë për ndonjë kontakt me kolegët, familjarët, partnerin madje edhe vetveten, është ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-07-2010, 16:04:11

Adoleshentet: Mosha e çorientimit

Është e vështirë të shihni fotografi provokuese të adoleshenteve dhe të mos ngacmoheni pre tyre. Vajzat i bëjnë me vetëdije, madje për të tërhequr më shumë vëmendjen, ua shpërndajnë përmes postës elektronike miqve, të dashurve dhe gjysmës së botës. Atë që jemi mësuar të shohim zakonisht e bëjnë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-07-2010, 00:41:12

Sfida të integrimit urban të popullsisë

Nuk besoj se ka shtet tjetër në Europë që mund të ketë para vetes sfidën e ridimensionimit dhe stratifikimit urban të popullsisë sa ne. Sepse askund nuk ka qenë kaq shumë të zhbalancuara raportet midis popullsisë urbane dhe asaj rurale sa te ne. Nuk është këtu vendi për t’u marrë me arsyet histo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
22-07-2010, 15:55:19

Martesat dhe pesë llojet e saj...

Edhe pse realisht tema e martesës është një temë e gjerë dhe mjaft komplekse, ajo në kuptimin logjik mund të konsiderohet si një bashkim seksual i dy individëve të rritur, i njohur dhe i miratuar nga shoqëria. Në martesë, bashkëshortët marrin role të reja shoqërore, (kur i lindin fëmijët dhe i r...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
09-07-2010, 00:45:16

Kur të dashurit/at na lënë, truri ynë “çmendet”

Dashuria është si një varësi nga droga dhe për fat të keq, kur ajo përfundon, mund tëshkaktojë simptomat e tërheqjes dhe pasojat e kësaj mund të jenë të paparashikueshme. Ky fakt del nga një studim i fundit, i publikuar në gazetën “Neurophysiology” nga studiuesit Lucy Broën dhe Sauli Korey të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
29-06-2010, 17:10:14

Tranzicioni, tradita dhe qytetërimi ynë

Moralisht koha që jetojmë është bërë shumë e vështirë për t’u kuptuar dhe në disa drejtime të jetës individuale dhe shoqërore ajo shfaqet e paqartë. Ndoshta jo aq shumë në ndryshimet politike dhe në procesin e transformimeve ekonomike që po ndodhin në Shqipëri. Duket se turbulencat sociale po sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-06-2010, 00:02:37

Mëso si të shprehësh para një mashkulli

Mëso si të shprehësh para një mashkulli

argonaut
25-06-2010, 10:17:53

Martesat pa dashuri

A mendoni se martesat pa dashuri pengojnë zhvillimin shpirtëror të njeriut? Personalisht mendoj se lidhjet e bëra thjesht për interesa të ndryshme përfitimi frenojnë evolucionin e natyrshëm njerëzor.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-06-2010, 16:29:14

Modernët, meshkujt që nuk ndryshojnë kurrë

“Eh nuk ekzistojnë më meshkujt e një kohe!”- ankohen shpesh femrat e më shumë se një ankim, kjo shprehje të duket sikur kërkon të evokojë modelin mashkullor tradicional të “padronit”, kundër të cilit kanë luftuar kaq shumë. “Meshkujt nuk ndryshojnë kurrë!”, - pëshpëritin konfidencialisht me njër...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-06-2010, 16:54:59

Çfarë është Evropa e Bashkuar për ne shqiptarët

Kur ndodhem në Francë, në Itali, në Spanjë jam jashtë vendit tim. Kur, ndodhem në Francë, në Itali, në Spanjë ndjehem si në shtëpinë time. Gjerat që pasurojnë jetën- bukuria femërore dhe eleganca mashkullore, teatri i politikës, gjuha, arkitektura, gazetat, kuzhina- janë të ndryshme nga një vend...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
15-06-2010, 23:10:42

Mes sfidës së përjetshme të natyrës dhe kërcënimit njerëzor të betonizmit.

Në Valbonë; mes sfidës së përjetshme të natyrës dhe kërcënimit njerëzor të betonizmit....Heshtje madhështore, zhurmë e paqshme, erë që s`do të ndalet..., pamje që të mposht, gurgullimë që të gjallëron, që të çon peshë dhe të gjunjëzon para gjithçkaje që lajmëron se do të hasësh,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, shejtania, BeRni

Gratë marrin guxim, padisin burrat

ßåßy ღ
13-06-2010, 23:40:16
Shyqyr!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: elvio, BeRni, TuR

C'note i vini qeverisë?

elvio
23-05-2010, 15:35:21
minus pike antishqiptarit
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, cikito, Enush

ZERI YT! Versioni 5.0

erlehta
12-05-2010, 17:14:32
Kliko te zeri im.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: vullkani, kijameti, sandrina

24 orshi i fundit...si do ta kaloni???

vullkani
11-05-2010, 14:21:59
se di ca te dali
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe