A do ishte rrezuar tashme Edi Rama nqs ne krye te PD te mos ishte Basha?! - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A do ishte rrezuar tashme Edi Rama nqs ne krye te PD te mos ishte Basha?!

A do ishte rrezuar tashme Edi Rama nqs ne krye te PD te mos ishte Basha?!

· 12 · 2034

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 17-06-2019, 13:45:00
Pas gjithe ketyre skandaleve qe e kane karakterizuar mandatin e dyte te PS dhe Edi Rames si dhe pas krizes se thelle politike e institucionale Edi Rama do duhet te ishte rrezuar me kohe nga karrikja e kreut te qeverise. Por dicka e tille nuk duket se do te ndodhe se shpejti. Nje arsye te madhe une e shoh te mungesa e frymezimit qe ofron Lulzim Basha dhe PD ne pergjithesi. Ndaj shtroj pyetjen, a do ishte ndryshe sikur tashme opozita te drejtohej nga dikush tjeter, i paperzier ne skandalet e PD ne pushtet e i paprekur nga e shkuara.

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 21-06-2019, 21:08:49
Unë nuk e shoh zgjidhje vetëm ndryshimin e opzitës. Ndoqa programin Opinion nga BF dhe ishte mesazhi i Monika Kryemadhit drejtuar Edi Ramës: të shpëtojë ose kokën ose paratë e vjedhura ndër vite, që ishte mjaft inkurajues. Megjithatë mendoj se duhet një ndërhyrje internacionale për të futur shtetin shqipëtar në binarët e duhur politik. Më vjen keq të them por nuk ka asnjë politikan që din së paku të debatojë e mos të flasim të punojë për shtet e popull.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 21-06-2019, 21:12:10
Askush nuk te rregullon punet e shtepise tende. Per sa kohe nuk do dime t'i rregullojme vete punet tona nuk na ndihmon dot kush.
Pastaj secili ka interesat e tij qe shpesh nuk perputhen me njera tjetren.

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 21-06-2019, 21:15:16
Nuk eshte e rendesishme Basha apo ndonje tjeter ... Me ate sistem qe ka ngrit Rama vetem populli e rrezon asnje tjeter. Problemi eshte qe edhe populli duke mos ditur ke te besoje eshte i tulatur dhe po reagon shume avash per situaten ne fjale.
Uroj qe te dale nje force e re politike me intelektuale te vertete qe ta udheheqin populli dhe ta shkulin njehere e mire kete kaste politikanesh tranziconaliste te cilet ne keto 20 e kusur vjet vec vjedhjes e abuzimit nuk kane patur asnje ambicie tjeter,

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 21-06-2019, 21:18:19
Ka plako se PD e Bashes nuk rrezaton shprese te elektorati gri qe dhe vendos fatin e zgjedhjeve. Sdq, Rama e ka bere aq mut situaten sa nuk ka me se si te qendroje ne krye.

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 21-06-2019, 21:19:45
Nqs PD do kish lider tjeter e jo Bashen (pasi ky eshte teper i inkriminuar) do e kishte hedhur qe mandatin e pare dhe do ishte tjeter balance politike tani.

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 21-06-2019, 21:26:07
Dakord se nuk na ndihmon kush, jo direkt. Por për të larguar pasojat e kriminalitetit nga vendet e veta, do minimalizojnë pasojat edhe për neve. Këtu e kisha fjalën. Të them të drejtën "qeni të zotin nuk e njeh". Nuk mjaftojnë protestat. Duhet revolucion.

 • Postime: 728
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 21-06-2019, 22:28:57
Nuk jane shqiptaret per revolucion jo. As konflikt serioz nuk do kete se njerezit shohin secili interesin e tij dhe ja e aq inteligjente te kuptojne se nuk rrezikohet vetja per Rama, Monika e Basha.

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 21-06-2019, 22:31:27
Thuhet qe eshte gjet nje zgjidhje nga forcat madhore qe Rama te largohet duke i garantuar mosprekjen shume shpejt. Fjale jane por i kam nga njerez te besueshem.

 • Postime: 4267
 • Karma: +73/-57

#9 ne: 25-06-2019, 12:33:46
Vetem populli mund ta rrezoje Ramen, me zgjedhje te lira dhe demokratike.

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 02-07-2019, 06:45:19
Vetem populli mund ta rrezoje Ramen, me zgjedhje te lira dhe demokratike.

Kjo do të ndodhë me një reformim total të shtetit dhe pushtetit.

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 22-10-2019, 22:02:38
Me kohe e me vakt.... Po te kish qene Grida do e kish shtyp e prapakolp..:)

Temat e fundit