×

A duhet te dorehiqet Edi Rama?

A duhet te dorehiqet Edi Rama?

· 13 · 203

 • Postime: 22999
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 25-03-2019, 19:39:42
 

Edi Rama, erdhi ne pushtet duke premtuar ndryshime rrenjesore ne Shqiperi, nen slloganin e rilindjes dhe nen makjazhin e Fuges ai i beri qe shqiptaret te enderronin serish duke i dhene nje goditje te forte Partise Demokratike asokohe.
Shume shpejt, mbas operacionit makiazhi i qyteteve qeveria rama filloi te beje uje nga çdo ane.
Nderkohe qe premtoi shendetesi falas, Shqiperia eshte sot nje vend ku ke frike te shkosh e te mjekohesh apo operohesh edhe duke paguar sepse dihet si hyn por nuk dihet si del
Erdhi duke premtuar qe arsimi do te ishte falas nderkohe qe arsimi sot per nga fuqia ekonomike e qytetareve eshte nga me te shtrenjtit ne Evrope. Erdhi ne pushtet fale edhe premtimit se ligji do te ishte i barabarte per te gjithe dhe ata qe kishin gisht per ngjarjet si Gerdeci apo 21 Janari do te merrnin denimin e merituar, nderkohe kujtojme se mbas gati 7 vite ne pushtet ata qe qelluan e vrane protestues te pafajshem me 21 Janar 2011, sot ata jane ne poste fale partise socialiste.  Per hir te pushtetit beri Iliri Meten president te Shqiperise, personin kunder te cilit doli ne proteste me 21 janar 2011.
Shqiperia sot, sipas prokurororeve te antimafjas italjane, rrezikon te kthehet ne nje Afganistan persa i perket furnizimit te tregjeve evropjane me lende narkotike.
Premtoi rritje te punesimit, nderkohe sipas statistikave papunesia eshte zvogeluar se shqiptaret kane filluar te mergojne ne mase, jemi sot nje nga shtetet ku qytetaret duan t’ja mbathin sa me pare nga vendi i tyre (para nesh renditen vende te afrikes si Gana, Eritrea apo Etiopia…)
Nuk u arrit as premtimi i afrimit të figurave me kontribut shkencor, profesional e kulturor në qeveri e në grup parlamentar, por këta iu larguan që në vitet e para  dhe vendin e tyre e zune servilet…
Rastet me flagrante jane zevendesimet e ministrave me njerez pa kompetence siç eshte Ministria Arsimit apo Ministria e Jashtme, qelloi nje moment me gjithe keto ndryshime negative sa mendja me shkoi tek perandori i romes se lashte Kaligola qe donte te bente kalin e tij senator…
Perpos sloganit te trasparences sot nuk dime se ç’behet me taksat e shqiptareve, po vidhet gjithandej…rasti me i afert eshte ai i unazes se madhe fale PPP-ve
Premtoi rend e ligj, por vrasjet s’kanë të ndalur, sidomos të grave e të të dobëtve, ndërkohë që kapitali i krimit të organizuar është ulur këmbëkryq, duke pamundësuar konkurrencën dhe investimet e përnjëmendta.
Premtoi integrim evropian, por tash ka mbetur që nuk e takon askush kur shkon të hapë ekspozitat me lulet e tij, që i hanë veç gomerët.
Premtoi investime në ekonomi e jo në asfalt, mirëpo ja që edhe ky paratë e buxhetit po i çon në asfalt, i cili po del shumë më i shtrenjtë se në kohët kur ky akuzonte për vjedhje.
Po tenton te fuse ne menyre negative hundet tek punet e brendshme te Kosoves, dhe problemi nuk eshte se po don me ndihmuar Kosoven por Serbine…Me fjale don me ndihmuar kosoven me vepra po ndihmon serbine…
Unë s’mund të mbështes dot PD e as LSI. Por ky dhe tarafi i tij, s’është aspak më i mirë se ta.
Shqiperia ka qe ne nentor qe po vlon nen protesta, njerezit nuk po ja dalin me sepse ajo qe i mungon eshte “shpresa”…nje popull i yni qe nuk ka shprese per te ardhmen…
Politikat e qeverise Rama bejne uje kudo… A duhet te rrije ne pushtet nje kryeminister qe ka falimentuar jo vetem ne premtimet e tij por edhe ne rimekembjen e Shqiperise?.. Fakti qe njerezit po vazdhojne te ikin sepse Shqiperia nuk ka kushte jetese dinjitoze eshte nje fakt konkret i falimentimit te politikave te Edi Rames.
Edi Rama njesoj si Sali Berisha ka bere vetem nje gje, ka liberalizuar ne forme te shfrenuar çdo gje qe ishte e shtetit…pjeserisht ky liberalizim , kjo shitje pa fre e gjese publike na ka prure deri ketu…
Ka 30 vjet qe nuk arrestohet nje politikan, nje qe te jete nje! Si ka mundesi? Qeveria Rama eshte nje qeveri e falimentuar, ndenja ne jete e saj kam frike se vetem do te perkesoje vendin dhe pakenaqesite mund te kthehen ne revolta ekstreme…
https://peshkupauje.com/t/a-duhet-te-dorehiqet-qeveria-rama/4586

 • Postime: 260
Monique
#1 ne: 25-03-2019, 20:03:33
Se besoj dhe nuk shoh arsye ta bej.
Saliu vrau e nuk u dorehoq por u ngrit ne piedestal!

 • Postime: 7317
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#2 ne: 25-03-2019, 20:40:44
ehe dhe ne vend te vije lali Eri sepse vetem nje bthq mund te zevendesoje nje Bthq tjeter . :D

Me falni per fjalorin por me doli nga shpirti. :D

 • Postime: 22999
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 25-03-2019, 20:46:53
LOL

 • Postime: 10
DinoZ
#4 ne: 25-03-2019, 23:00:07
ktu keni zotin kryeminister qe duam si gjith rilindja! +18 :D

 • Postime: 260
Monique
#5 ne: 26-03-2019, 07:37:49
Nje shprehje popullore thote - Nuk vjen e keqja nga goja!
Ruaji atyre qe kundra popullit per qellimet e tyre,ngrefin dyfeket....

 • Postime: 34
 • Gjinia: Mashkull
Frank
#6 ne: 26-03-2019, 07:57:46
Ky nuk duhet te jape doreheqjen, duhet te vdese!
Po nuk ha mortja “mjalte” thone!

Problemi eshte kush te vije?!
Jane nje mender m I madh te gjithe ata qe kane dale ne skenen politike Shqiptare ne keto 29 vite.

 • Postime: 22999
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#7 ne: 26-03-2019, 08:06:48
Nje shprehje popullore thote - Nuk vjen e keqja nga goja!
Ruaji atyre qe kundra popullit per qellimet e tyre,ngrefin dyfeket....
Po nga ata qe e kane treguar ne goje e me vepra veten?

 • Postime: 22999
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#8 ne: 26-03-2019, 08:11:15
@Frank pse nuk paska ai popull e ai vend rob te tjere? U lodha duke degjuar nga shume qe thone "po kush do vije?". Ashtu si nga shume te tjere te anes tjeter qe kur behet fjale per tragjedine e madhe te PD me emrin Lulzim Basha, qe po ashtu thone "po kush do e zevendesoje...nuk ka njeri". Nese kemi mbet vetem te Edi, Luli e Eri, atehere mortja te na haje, se vete e dashkemi.

 • Postime: 34
 • Gjinia: Mashkull
Frank
#9 ne: 26-03-2019, 08:21:42
Sepse cdo te afte o e kane degdisur jashte shtetit ose e kane futur ne gji.
Ktu duhet katarsis, vetem ajo gje e zgjidh situaten.

 • Postime: 260
Monique
#10 ne: 26-03-2019, 08:26:48
Max PD beri levizjen me te cmendur me vendosjen e kukulles buratin te Lulzim.
Dhe imagjino nje qeveri qe nuk ka nje kundershtar, cfare palle brn!
Ka ky vend si ska ...por te gjithe e kemi nje cmim dhe cmimi i blerjes te ben te harrosh edhe idealin , parimin dhe perkushtimin!

Kjo eshte situata...nese nuk zhduket e gjithe kjo kaste , kjo histori do kete vetem riprodhim te ciklit te tij.....

 • Postime: 10
DinoZ
#11 ne: 26-03-2019, 08:35:11
Ktu eshte porblemi shum me i thell se kaq qe do te thot Enver hoxha e beri shumir punen 45 viecare ja na la nje popull injorant me qellim qe ne si popull mos te ngrim krye dhe ky eshte porblemi ne duhet te heqim bolshevizmin ky eshte nje porblem komtar Sa per PD ska njeri tjer pervec bashes

 • Postime: 7317
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#12 ne: 26-03-2019, 17:39:06
Nuk mund te jete ne funksion drejtues nje njeri me kartele pasi i mungon aftesia per te kuptuar e drejtuar. ;)