A e keni menduar te jetoni jashte Shqiperise? - 5 - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

A e keni menduar te jetoni jashte Shqiperise?

Kurre
10 (16.1%)
Ndonjehere
11 (17.7%)
Shpesh
31 (50%)
Ndoshta
10 (16.1%)

Numri i anetareve qe votuan: 52

A e keni menduar te jetoni jashte Shqiperise?

A e keni menduar te jetoni jashte Shqiperise?

· 216 · 12008

 • Postime: 1402
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull

#100 ne: 24-05-2011, 22:30:26
Te kthehem ne Shqiperi? Me la mendja te shkoje ne mbreterine tropojane? Sa te egzistoje Berisha, sdua tja shikoje bojen Shqiperise.

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#101 ne: 24-05-2011, 23:11:02
Une do e parashtroja ndryshe pyetjen, ne Cilen Shqiperi, deshironi te jetoni?!

E di si do pergjigjesha une, ne ate Shqiperi, ku sdo me quaj njeri tradhetare, pse kam bindje te ndryshme nga ai ose ajo!

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#102 ne: 24-05-2011, 23:27:57
Te kthehem ne Shqiperi? Me la mendja te shkoje ne mbreterine tropojane? Sa te egzistoje Berisha, sdua tja shikoje bojen Shqiperise.

Dale de dale se na qenke bere tym hesapi  :D Thuaj mo mbreteria Berishjane ( se duket bukur) e lere Tropojen te qete  :perqafim
 Do ikin dhe do vijne por si ka thene Hygo ..."Të jesh i mirë është e thjeshtë por të jesh i drejtë në vendime, është e vështirë",   e pasojat dihen

 • Postime: 6093
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#103 ne: 25-05-2011, 00:06:18
Une te le Shqiperine? As qe behet fjale.  ^o)

 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#104 ne: 25-05-2011, 12:15:07
kam shume vite qe jetoj jashte  :( sdi ca me bo te kthehem apo jo? :)

 • Postime: 1582
 • Karma: +8/-1

#105 ne: 25-05-2011, 21:17:36
Une do e parashtroja ndryshe pyetjen, ne Cilen Shqiperi, deshironi te jetoni?!

E di si do pergjigjesha une, ne ate Shqiperi, ku sdo me quaj njeri tradhetare, pse kam bindje te ndryshme nga ai ose ajo!Harroje, te tille Shqiperi nuk ka.

 • Postime: 12234
 • Karma: +408/-388

#106 ne: 26-05-2011, 11:58:48
Ooooo sido qe shte Shqiperi te eshte  me qejf do jetoj, te jete e gjitha balte do jetoj me gjithe qejf.

 • Postime: 6093
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#107 ne: 26-05-2011, 12:31:36
Po nje jete kemi o Lefter, nuk eshte mire qe ta kalojme tere jetes ne balte...se nuk i kemi bere keq njeriut :(

 • Postime: 12234
 • Karma: +408/-388

#108 ne: 26-05-2011, 12:45:16
Po edhe une ate them qe nje jete e kami prandaj sja vlen per Leke te lihet vendi i lindjes. ;)

Neise mvaret se cdokush si e ka situaten,por une personalisht sa here kam shkuar jashte(dmth ne perendim ose ne lindje) se kam bere kohe ne te dy anet  ;)...Me padurim e kam pritur diten kur do kthehem prape.

 • Postime: 2568
 • Karma: +202/-176

#109 ne: 23-07-2011, 18:30:17
po mendoj maqedoni po me presin op dhe ne itali po me presin ca me thone ktej nga greqia spo vendos dot ku te vete

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#110 ne: 03-03-2012, 10:05:38
PO me te madhe  ;) nuk ka njeri gje ne vije ketu  :(
Qejf e kam te jem diku nga Danimarka ose Finlanda  :)
Tani me shprese se do te ikim edhe ne andej, kismet jarebi  :D

Ti thuj se sa pershtatet robi specifik ballkanas andej?
Kete duhet ta mendoj cdokush perpara se te hedhi hapin e te largohet nga shoqeria e te dashurit sepse i pret nje bote e re, njerez te rinj, pastaj varet edhe ana psikologjike e njeriut.

Une per vete si kam problem keto anapulla  :D

 • Postime: 18278
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#111 ne: 03-03-2012, 14:24:20
GABIM!!!!Atehre perse futesh ne nje forum shqiptar, pse shkruan shqip kur nuk e do shqiperine?

Une me te vertet jetoj jashte prej 8 vitesh, por gjithmone e kam enderruar dhe e enderroje te kthehem ne shqiperi, tek vendi im, tek ajo pjes e tokes qe me perket mua dhe ty si Shqiptar.


Tani e pashe kete......kush te tha qe nuk e du Shqiperine?? ^o)....po te mos e doja sdo shkoja cdo vere per pushime..e cdo vit te ri kur kam mundesi...thjeshte sme pelqen te jetoj atje...nuk me ofrohen mundesite qe i kam ketu..plus qe tani jemi me femije..e jeta ketu per ta eshte shume me  mire se atje 100here.

Nuk enderroj te kthehem...as plan nuk e kemi....sorry po du te jem e sinqert e jo te hiqem sikur po vdes te kthehem.

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0

#112 ne: 04-03-2012, 04:57:14
thjeshte sme pelqen te jetoj atje...nuk me ofrohen mundesite qe i kam ketu..plus qe tani jemi me femije..e jeta ketu per ta eshte shume me  mire se atje 100here.

Nuk enderroj te kthehem...as plan nuk e kemi....sorry po du te jem e sinqert e jo te hiqem sikur po vdes te kthehem.

jam kurioz. ca mundesi ke aty ku je dhe cfare nuk te pelqen ne Shqiperi?

Un psh jam shume i thjeshte ne ket pytje. E vetmja gje qe nuk me pelqen ne Shqiperi (qe me pengon te kthehem) eshte fakti qe nuk gjej dot nji pun stabel  dhe me rrog te mir.

 • Postime: 1280
 • Karma: +0/-0

#113 ne: 04-03-2012, 13:35:47
Tani e pashe kete......kush te tha qe nuk e du Shqiperine?? ^o)....po te mos e doja sdo shkoja cdo vere per pushime..e cdo vit te ri kur kam mundesi...thjeshte sme pelqen te jetoj atje...nuk me ofrohen mundesite qe i kam ketu..plus qe tani jemi me femije..e jeta ketu per ta eshte shume me  mire se atje 100here.

Nuk enderroj te kthehem...as plan nuk e kemi....sorry po du te jem e sinqert e jo te hiqem sikur po vdes te kthehem.

Jam habit krejt or taj :)

Me jete :)

S'mpelqen aspak shqypnija jeme,e s'do jetoja atje :P

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#114 ne: 04-03-2012, 17:39:53
Me sa kuptoj nga titulli i temes se besoj se behet fjale per bukuri natyrore, apo per kulture te pergjithshme apo percaktim apo ndarje mentaliteti popullate te nje vendi specifik!?
Por behet fjale per standartin e jeteses, ose te pakten keshtu po e marr une.
Nese eshte e kunderta e asaj qe po mendoj une, atehere une do te preferoja te kaloja te gjithe jeten time, ne nje bukuri te rralle natyrore, duke marre edhe gjendjen time ekonomike te shendosh, te themi, atehere do te zgjidhja disa vende, nje nga keto do te ishte ne nje nga fshatrat e Bavarise ne Gjermani qe une i adhuroj ato fshatra per bukurine dhe qetesine qe ato te ofrojne, do te blija ose do te beja nje vile aty dhe do te isha rehat.

Nuk po flasim as per mentalitet njerezish/ popullate. OK!

Nuk po flasim as per zgjuarsi apo intelekt ne rang shoqerie.
Sepse jo te gjithe kane fatin si Adi Krasta qe te shkojne ne Angli dhe te punojne ne nje stacion prestigjioz Anglez si BBC.

Por ketu po flasim per standartin e jeteses, qe me then te drejten ne Shqiperi eshte disa here me e ulet se ne vendet perendimore.

Une personalisht nese largohem e iki jashte vendit, duke marre parasysh qe nese largohem, largohem qe te jetoj andej dhe te ngre te ardhmen time, nuk iki per ndonje arsye tjeter por  vetem per standartit te jeteses qe ketu ne shqiperi eshte per te ardhur keq, dhe iki qe te siguroj te ardhem time e te ardhmen e asaj qe do te vije me pas.

Patriot jemi te gjithe NE, dhe sigurisht qe edhe une e dua vendin tim, por kur nuk kemi te ardhme ne vendin tone per nga 1001 arsye, nje nder keto arsye eshte edhe standarti i ulet i jetes duke marre parasysh rrogat jashtezakonisht te uleta, zere se po shkon ne pune per lemoshe per nga rroga qe merr, apo kur nje i sapodiplomuar nuk gjen pune, dhe kjo vetem ne Tirane, sepse po kalove vijen e verdhe te Tiranes, te rrethon dhe sheh vetem skamje, do na duhet ta kerkojme gjetke kete te ardhme.
Keq me vjen ti them keto, por eshte realiteti i tille, realitet i dhjere! Sepse te tille e kane krijuar ata qe qeverisin, besoj.

p.s Altin Murati ti me kete nick me kujton nje shok timin te hershem (vite perpara) qe e ka ose te pakten ka pas shtepine afer Restorant Durresit ne Tirane. Pak a shume duhet te jete 36 vjec.
Nejse varja.

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0

#115 ne: 05-03-2012, 03:32:17
Ket Altin Muratin e vran aty ke restorant Durrsi. I ran me bajonet ne bark.
Ai qe i ra e kishte emrin 'Lepri i restorantit' dhe arsyeja qe e vrau ishte sepse Altini i tha leprit "hajde te ikim jashte shqiprise te ndertojme nji te ardhme me te mire".

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#116 ne: 05-03-2012, 09:00:53
Ket Altin Muratin e vran aty ke restorant Durrsi. I ran me bajonet ne bark.
Ai qe i ra e kishte emrin 'Lepri i restorantit' dhe arsyeja qe e vrau ishte sepse Altini i tha leprit "hajde te ikim jashte shqiprise te ndertojme nji te ardhme me te mire".


mos ishte Vici i Restorantit? :P

 • Postime: 182
 • Karma: +0/-0

#117 ne: 05-03-2012, 09:13:47
Ooooo sido qe shte Shqiperi te eshte  me qejf do jetoj, te jete e gjitha balte do jetoj me gjithe qejf.
:)

 • Postime: 182
 • Karma: +0/-0

#118 ne: 05-03-2012, 09:48:04
Melanie Fiona - Monday Morning

Miss ALBANIA :'( :'( :'(

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#119 ne: 05-03-2012, 09:51:17
Melanie Fiona - Monday Morning

Miss ALBANIA :'( :'( :'(

Kosove?  :)
Whitesnake-She's a woman

 • Postime: 182
 • Karma: +0/-0

#120 ne: 05-03-2012, 09:53:46
Kosove?  :)
Whitesnake-She's a woman
Shqiperin :)

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#121 ne: 05-03-2012, 09:56:04
Shqiperin :)
Po atehere pse s'vjen meqe te mungon Shqiperia.  :)
Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0

#122 ne: 05-03-2012, 15:22:28
mos ishte Vici i Restorantit? :P

jo jo, ai iku ne gjermani dhe solli nji motorr tricikel. pastaj e vrane sepse donte ta bente shqiprin si gjith europa.

 • Postime: 18278
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#123 ne: 05-03-2012, 15:24:02
jam kurioz. ca mundesi ke aty ku je dhe cfare nuk te pelqen ne Shqiperi?

Un psh jam shume i thjeshte ne ket pytje. E vetmja gje qe nuk me pelqen ne Shqiperi (qe me pengon te kthehem) eshte fakti qe nuk gjej dot nji pun stabel  dhe me rrog te mir.

Po pra ajo nuk me pelqen as mua....te mos kem pune e femijet pa buke.

 • Postime: 18278
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#124 ne: 05-03-2012, 15:24:42
Jam habit krejt or taj :)

Me jete :)

S'mpelqen aspak shqypnija jeme,e s'do jetoja atje :P

Aq habi te erdhi??....flm.
 :engjell:

Temat e fundit