A ekziston shoqëria mashkull-femër? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A ekziston shoqëria mashkull-femër?

A ekziston shoqëria mashkull-femër?

· 253 · 24382

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

ne: 21-10-2005, 18:33:37
Është lehtë e kuptueshme se ekziston shoqëria mashkull-mashkull dhe femër-femër, por kur bëhet fjale për shoqërinë mashkull-femër kemi mendime të ndryshme.

Një psikolog amerikan (J. Watson) thotë se nuk ekziston shoqeri (miqesi) e mirëfilltë mes mashkullit dhe femres, sepse çdoherë është i mundshem paraqitja e interesit te sepaku njerit prej tyre për tjetrin. Ka te tjerë qe nuk pajtohen me këtë, dhe japin argumentet e tyre.

Çka mendoni JU?

« Editimi i fundit: 30-08-2007, 11:28:06 nga Untouchable »

 • Postime: 122
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 21-10-2005, 18:41:28
Po-ekziston,pa  dyshim.

 • Postime: 278
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 24-10-2005, 10:37:14
Sipas meje egziston dhe madje me shume sepse eshte nje shoqeri me e paster sepse nuk egsiston gelosia apo smira qe mund te egsistoje midis dy femrash qe shikojne njera tjetren ne nje menyre si "rivale".Un e them per eksperiece personale qe egziston miqesia vajze-djale.

 • Postime: 222
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 26-10-2005, 11:14:08
PO,  vetem ne leter ama.

 • Postime: 2208
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 26-10-2005, 16:59:53
Nuk e di  se sa eshte e vertete shoqeria e paster midis nje mashkulli edhe nje femre,po une per vete gjithe shoket qe kam pasur i kam konsideruar si vllezrit e mi,dhe e kam shume me te lehte ti besoj nje sekret nje shoku sesa nje shoqeje,sepse cunat nuk meren me llafe!

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 26-10-2005, 17:19:07
Nuk e di se sa eshte e vertete shoqeria e paster midis nje mashkulli edhe nje femre,po une per vete gjithe shoket qe kam pasur i kam konsideruar si vllezrit e mi,dhe e kam shume me te lehte ti besoj nje sekret nje shoku sesa nje shoqeje,sepse cunat nuk meren me llafe!

Kam degjuar kete mendim nga goja e shume femrave...

Panopticon.

 • Postime: 2208
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 26-10-2005, 17:46:57
Kam degjuar kete mendim nga goja e shume femrave...

Panopticon.
E di pse?
Sepse femrat jane gjithmone rivale me njera tjetren,bile disa femra nuk vishen bukur per meshkujt por per njera tjetren(pune gare)!
Femrat gjithmone pelqejne te llomotisin e te merren me llafe dhe plasin po nuk e mbajne njecike njera tjetren ne goje!
Dhe nqs sot i tregon nje sekret nje femre dhe neser  ben fjale me te, dije se e ka marre vesh gjithe qyteti,ndersa meshkujt jane me ndryshe!(Gjithmone flas ne pergjithesi)

 • Postime: 51
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 26-10-2005, 20:03:39
mendoj se egziston por duhen ruajtur kufijte e shoqerise mes mashkullit dhe femres ndryshe sdo kete me shoqeri por dashuri..mgjth ka dhe raste kur jane si moter e vella

 • Postime: 186
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 27-10-2005, 07:36:21
per mendimin tim shoqeri e paster dhe mirefillte nuk ka.....kjo per vete faktin se duke qene dy sekse te ndryshme terhiqen nga njeri tjetri....nqs lidhesh e behesh shume shok do filloje dhe kjo shoqeri te kaloje ne dicka me teper....
kete e them dhe nga eksperienca ime....kam pasur gjithmone shoqeri me djem dhe ne te shumten e rasteve nqs kisha dicka per te thene e kisha me te lehete te hapesha me ta sesa me shoqet(duke perjashtuar 3 shoqet me te ngushta) problemi eshte se pas nje shoqerie kaluar vllazerise nga ana e djalit ka pasur nje kerkese me teper se shoqeri...
dhe kjo eshte normale...se kur njeh dike...gjen pika ta perbashketa....gjer a qe te pelqejne...dhe ndjehesh mire...dhe thua pse mos shkoj me tutje???

kshu qe une jam mese dakort me psikologun Watson!!!

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 27-10-2005, 13:21:41
Po egziston, por eshte shume jeteshkurte.

Miqesia kthehet shpesh ne dashuri, ndersa dashuria kurre ne miqesi. Thenie e Lord Byroni-it qe une e gjej me se te sakte.

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 28-10-2005, 05:41:29
 ^o)
parloté valla mire e ki...
pa avajtu pak per kete qe ke thene :puth :lule

 • Postime: 16
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 28-10-2005, 11:01:59
ekziston shoqeria e mashkullit ndaj femres ,
por une mendoj qe nje shoqeri te tille me femren nuk duhet me e mbajtur .flm

 • Postime: 244
 • Karma: +1/-0

#12 ne: 28-10-2005, 13:29:11
Per mendimin tim dhe per eksperiencen personale ekziston, gjithashtu ekzistojne edhe raste kur shoqeria kthehet ne ndjenje nga ndjenja ne dashuri dhe fare pa e kuptuar sikur te hapen syte dhe personin qe e ke perpara tashme nuk eshte me vetem nje shok/shoqe per ty...situata te tilla ka plot, disa perfundojne bukur disa perveq dashurise se pa plotesuar humbasin edhe shoqerine e meparshme. Megjithate te dashurohesh me shokun/shoqen dhe te perfundosh ne rrugen e duhur eshte sikur te arrish fundin e nje perralle i cili nganjehere arrihet vetem ne perrallat vete...
Pra pergjigjja me konkrete do te ishte... cdo gje m'varet nga rrethanat...!
..k..

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 28-10-2005, 15:00:14
ju pershendes juve vizitor te forumit....
eshte nje teme shum e mire qe me ra ne sy posa hyra ne kete forum jam antare e re dhe deshiroj te pergjigjem ....
pra une mendoj se jo ,nuk ka shoqeri te mirefillt mes mashkullit dhefemres ,dhe nese ndodh kjho ato jan raste te rralla,,,,,,ka raste qe mashkulli nuk ka moter dhe deshiron qe nje shoqe ta konsideron si motren e vet dhe ai apsolutisht nuk mendon asgje pe ter,por keto jan raste shuum te rralla.Po nese marrimn ne pergjithsi une mendoj se ska shoqeri ne mes mashkullit dhe femres.....
me respekt.....

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#14 ne: 28-10-2005, 18:28:36
mendoj se egziston por duhen ruajtur kufijte e shoqerise mes mashkullit dhe femres ndryshe sdo kete me shoqeri por dashuri..mgjth ka dhe raste kur jane si moter e vella

Jam me te njejtin mendim! :)
Keta qe s'besojne se mund te ekzistoj nje shoqeri e sinqerte midis 2 sekseve te kunderta, thjesht o e kane nga eksperienca e tyre e deshtuar (e per ata qe e kane kaluar me vjen keq) ose thjesht kane frike te lejojne vend dhe per nje shok/shoqe 'te mirefillte''. Mendoj se zemra e njeriut rezervon vende te caktuara per cdo dashuri qe perben jeten tone... ndaj perse duhet te jemi te ngushte me dhenien e saj (?,)... ka forma plot nese di te sillesh!
Cdo individ ka vend per dashurine qe ekziston brenda familjes qe ke ose dhe krijon me vone me dike, ka vend per dashurine e nje shoqe/ve... e gjendet vend dhe per nje SHOK! Ama kufinjte dhe respektimi i ndjenjave te kesaj shoqerie duhet te ruhen nga te dy palet... perndryshe kuptohet qe per shoqeri s'mund te flasim me. Jojo:


p.s., Vet ruaj miqesi vellazerore me nje shok qe e kam patur qe ne gjimnaz... eshte thjesht sikur te kisha nje vella te 2-te :)

 • Postime: 53
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 29-10-2005, 17:26:13
Man and women can never be friends, cause the sex always get's in the way! (by the film: "When Harry met Sally")

 • Postime: 95
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 31-10-2005, 08:19:23
besoj  se ekziston....varet se si jane relatat...une prsh vetem nje shoqe kam...qe e kam me te vertete shoqe....dmth per mua ekziston..se u bera lemsh.... :)

 • Postime: 125
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 31-10-2005, 15:54:45
Per mua ekziston sepse vete kam me shume shoke se shoqe por ka ndodhur qe shpesh here edhe te ndodhe e kunderta... C'do gje ne doren e fatit...!

P.S. Ponopticon faleminderit.

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 31-10-2005, 17:43:48
P.S. Ponopticon faleminderit.

Je e mireseardhur Vicki :), flm per mendimin tend.

Juaji,

Panopticon.

 • Postime: 350
 • Karma: +1/-0

#19 ne: 31-10-2005, 17:48:27


Personalisht besoj ne shoqerine e femres.


Femrat bejne me shume per cunat, sigurisht ne raportin shoqeror, dhe te kesh nje shok te ngushte femer eshte me mire sa te kesh nje mashkull shok.

#20 ne: 01-11-2005, 11:13:40
Kam vene re qe ndonjehere eshte me  e lehte te flashesh me djemte se vajzat.Biles shoqerine me te mire e kam me djemte.Mendoj se dhe nje shoqeri mashkull-femer mund te egziztoj,por dhe ajo duhet te kete kufinjte e vet.

 • Postime: 84
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 02-11-2005, 10:27:30
po ekziston ;)

 • Postime: 776
 • Karma: +2/-0

#22 ne: 02-11-2005, 11:56:43
normale qe po

 • Postime: 19
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 06-11-2005, 23:26:27
per mua egziston
une kam disa shok qe vertet i kam patur e i kam shok

 • Postime: 51
 • Karma: +0/-0

#24 ne: 08-11-2005, 04:46:03
egziston por jo shoqeri shum e ngusht sepse me vone do sdo do lindi ndjenja tetj si ajo e dashuris ..gjithmone duhet te mbash distanc me shokun deri ne njefare mase

Temat e fundit