Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: erlehta
« ne: 03-04-2021, 17:51:10 »

E shok e pata e s'më la rehat, e bëra burrë nga halli pastaj 😛
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 28-03-2021, 16:41:49 »

Ti thua Po apo jo? Apo ndoshta🤪🤣
Postuar nga: Parloté
« ne: 28-03-2021, 12:09:27 »

Ehe rahmet paste...

😂 kështu them edhe une 😛
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 17-03-2021, 12:32:49 »

Ehe rahmet paste...
Postuar nga: 1dhe1
« ne: 14-03-2021, 22:11:05 »

Postuar nga: ßåßy ღ
« ne: 01-08-2011, 12:39:50 »

Po
Postuar nga: DiniL
« ne: 01-08-2011, 00:39:09 »

Teorikisht ekziston, praktikisht jo  :)

Postuar nga: Mishel...............
« ne: 31-07-2011, 22:10:53 »

brenda kuadrit shoqerisht cdo gje ,..cdo ndjenje eshte e pranushme.....lol
Postuar nga: Nore
« ne: 31-07-2011, 21:17:19 »

Mishel te dua shoqerisht :D
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 31-07-2011, 18:07:17 »

Shoqeria midis dy gjinive ekziston deri ne kete pike....

Më dhëmb miqësi e humbur


Me dhemb miqesi e humbur
Me dhemb o shok vertet
Ta harroj me thua?
Nuk mundem..

Duhet te harroj Ty vete
Sa keq me vjen o shoku im,
Me dhemb ne shpirt, vertet,
se miq siç ishim,
më s'behemi dot

Te pakten jo ne kete jete
Cili gaboi?
Kjo s'ka me rendesi
fajin te tere mbi vehte e marr,
veç te kthehesha
edhe nje here tek ti

U nis me aq kujdes
u latua me aq dashuri
mbi pellembe te dores
e vume
dhe ishte thjesht… miqësi

Ah, si e humbem miqesine
Si e humbem…
Per te do na marre malli
qe shume e bukur per tu besuar
U be xheloz vete djalli.

Tinëzisht prane nesh kaloi,
nje pelerine pruri me vehte,
mbi koke te na i hidhte,
te flisnin perçart te dy
rrugen mos dinim nga binte…

Oh, sa keq me vjen
per shoqerine e humbur
sa keq!
Shume humba une
por edhe ti ndoshta …shume!
Me dhemb per miqesine e humbur
(Sa shume na merrte malli!)
Mos! Pikerisht kete mos e thoni
Se do tu ngaterroje
               vete Djalli!