A është sot femra shqiptare e emancipuar? - 2 - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A është sot femra shqiptare e emancipuar?

A është sot femra shqiptare e emancipuar?

· 33 · 10635

 • Postime: 1246
 • Karma: +0/-0

#25 ne: 18-04-2013, 23:03:50
Po more.Ashtu si meshkujt. :S

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#26 ne: 09-05-2013, 21:55:28
sot mora vesh qe 58% e grave ne Shqiperi dhunohen.E imagjinoni emancipimin tani

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#27 ne: 16-10-2013, 15:11:44
sot mora vesh qe 58% e grave ne Shqiperi dhunohen.E imagjinoni emancipimin tani

emancipim eshte...prandaj jemi me pare se kushdo ne kete drejtim

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#28 ne: 18-10-2013, 12:00:56
Nuk kam të dhëna të sakta për shtetin amë dhe Dardaninë, por për Ilridën, jam befasuar pozitivisht gjatë pushimit të verës.
Pyeta vajzën e axhës për ndryshimin e madh, m`u përgjegj ajo: motër, burrat pyeten vetëm për procedurat e mortajës.....

Emancipim shkuar emancipimit....

 • Postime: 570
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#29 ne: 20-10-2013, 12:04:19
emancipim, regres apo degjenerim? Cfare eshte shtegu i ndryshimit te femres ne shqiperi? Edhe pse ka pak nga te treja, ka femra qe u pelqen emancipimi.

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#30 ne: 28-02-2020, 13:03:18
Sot pooooo, ashtu siç shtohet emancipimi, ashtu shtohet  e dhuna.
Mediat e fillojnë ditën gjithmonë me kronikën zezë.
Kjo gjë ndodh fatkeqësisht kudo.

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0

#31 ne: 28-02-2020, 13:24:08
Sot pooooo, ashtu siç shtohet emancipimi, ashtu shtohet  e dhuna.
Mediat e fillojnë ditën gjithmonë me kronikën zezë.
Kjo gjë ndodh fatkeqësisht kudo.

Kur jeton ne Shqiperi besoj se del ne nje analize tenden.
Sinqerte nuk e kam pas njohur mjaftueshem ne vitet e para shoqerine shqiptare,por sot mund te them me bindje qe kam shprese vetem tek rinia.
I gjej te afte,te llogjikojne shendetshem,pa komplekse,te hapur.

S'kane lidhje me ato gjenerata te kalbura qe vuajne nga disa siptoma sikurse mosbesimi,papergjegjshmeria,halabaklleku,llafazane,dredheria,dembelizmi ne mase,edhe bindja qe dijne (packa se jane zero me bisht)pabesia,krize indetiteti se cilet vertete jane. :)


E bej te dukshme kete fenomen me disa qe mendoj se me kuptojne,e mos them qe jam shume shume i ashper me ato gjenerata.
Ajo lloj gjenerate dominojne edhe ne politike,neper institucione shteterore.
Ne 95 % te rasteve s'kam piken e respektit edhe te konsiderates per te moshuarit qe jane copa parazitesh,packa se duhet thene se per arsye te moshes duhet te ruaj respekt.


Keta kane qene e jane viktima te kohes qe jane bere mur bllokade edhe per emancipimin.

Shpellare!  :)
 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#32 ne: 28-02-2020, 17:33:09
Po mo, di te luj bilardo me doren e majte..:P

Temat e fundit