×
Hyrja
Profili

A jane femrat me sentimentale se meshkujt?

A jane femrat me sentimentale se meshkujt?

· 23 · 2741

 • Postime: 30
 • Gjinia: Mashkull
Çun Elbasani Ma
ne: 29-05-2006, 16:36:06
A janë femrat me sentimentale se meshkujt dhe pse?


Editim - u ndryshua titulli per qartesi
« Editimi i fundit: 30-05-2006, 13:08:20 nga Syrgjyn »

 • Postime: 1
CAHI24
#1 ne: 29-05-2006, 17:55:47
A janë femrat me sentimentale se meshkujt dhe pse?

 HEJ QA BANE

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#2 ne: 29-05-2006, 18:55:55
Po jane,shume here me sentimentale se meshkujt,kjo varet edhe nga lloji i njeriut,po ne pergjithesi natyra e femres eshte shume me e brishte.

 • Postime: 1382
 • Gjinia: Femer
LOLa!!
#3 ne: 30-05-2006, 02:02:54
jina me te mirat ne bot!!!!! :perqafim :perqafim

 • Postime: 4261
Charlie
#4 ne: 30-05-2006, 05:30:07
Lola a vetem se  je  femer ti jan me te  mirat  ne  bote e LOL

 • Postime: 1533
Karatisti
#5 ne: 31-05-2006, 09:21:00
Balanci hormonal i femrave eshte shume me i komplikuar se ai i meshkujve gje qe i ben te jene shume me sentimentale.

 • Postime: 1533
Karatisti
#6 ne: 31-05-2006, 09:21:28
jina me te mirat ne bot!!!!! :perqafim :perqafim

Mos mbetshim pa juve ishalla :D

 • Postime: 5949
SmiLey
#7 ne: 31-05-2006, 10:17:23
Balanci hormonal i femrave është shumë me i komplikuar se ai i meshkujve gjë qe i bën te jenë shumë me sentimentale.

BINGO! :d
Po tjeter tjeter... ka dhe nja dy arsye te tjera :P  ec gjejini :urra:
wiliams
#8 ne: 19-06-2006, 01:53:05
Eshte e padiskutushme qe femrat jan shume me te ndjeshme..femrat jane NDJENJE,dashurojne me gjith shpirt,aq sa munden..ndersa meshkujt aq sa duan..mos harroni se femra ka ne vetevete per çdo mashkull ,pak nga rolet e saj si:nene,moter,grua,shoqe...FEMRA=NDJENJE :perqafim

 • Postime: 21
 • Gjinia: Femer
goonxhe
#9 ne: 19-06-2006, 04:15:08
Ne radhe te pare sentimentale s'thuhet...o romantike o sentimentaliste

Edhe meshkujt sipas mendimit tim jane te ndjeshem,po e maskojne shume mire
sepse, sipas tyre ,gjykojne gjerat ne menyre me te qarte...dhe ne shoqerine ku jetojme jane pak a shume te detyruar te mos bien ne "kurthin" e ndjenjave
femrat jane mbase me te sinqerta me veten e tyre dhe jetojne nje lidhje ne menyre me natyrale ..mbase keto role jane formuar shume kohe me pare dhe nuk mund te kthehemi me mbrapa

per mua dhe keshtu eshte mire se dhe burri qarraman aman te hap barkun....
ciao!

 • Postime: 1460
U.J.K.U
#10 ne: 21-06-2006, 09:33:45
Qe femrat jane sentimentale
Kjo dihet tamam sikur ne dimer te veshesh sandale

Qe jane te brishta e lozonjare
Kjo nuk do shume tru per ta kuptuar fare

E gjithe kjo histori lidhet me ca thenie te vjetra
"Peshku nuk pi uje se ne uje eshte jeta"

Ndaj mos i beni gjerat me interesante se sa dihen
Meshkujt per femrat vriten e rrihen

Sentimentalizmi eshte sa i thelle per disa
Aq siperfaqsor per ate qe se ka

Ketu nuk hyn me ne pune gjinia
Sepse kur arrin kulmi te dyja palet nxjerrin shkendia

Mbase dikush e ka me te theksuar
Kjo nuk do te thote se njeri apo tjetra eshte e perjashtuar

Mbani vath ne vesh keto dy gjera
Te dashurosh do te thote ti djegesh te tera


 hmmmmm: hmmmmm: hmmmmm: hmmmmm: hmmmmm:


 hmmmmm: hmmmmm: hmmmmm: hmmmmm: hmmmmm: hmmmmm:

 • Postime: 70
 • Gjinia: Mashkull
BLASTER
#11 ne: 23-06-2006, 09:11:08
O Ujko po ti qenke per cmim Nobel per letersi mer vella :P
Nuk kam pare ndonjehere qe te mos shprehesh pa vargje.Je i papam vazhdo keshtu :urra:
Capkenja
#12 ne: 24-06-2006, 06:47:26
Jane oj te qeni dhe as qe vihet ne diskutim!

 • Postime: 34
 • Gjinia: Mashkull
I Pakapshem
#13 ne: 27-07-2006, 14:13:03
As qe ka nevoje ta besh pyetjen.....

 • Postime: 53
 • Gjinia: Femer
Gio
#14 ne: 27-07-2006, 17:51:57
E mo, mbase jemi nje cike me sentimentale, po kemi me shume durim per dhimbje fizike (funny enough :P).  Le ta provoje nje mashkull te lindi nje femije ose..... hmmmm  hmmmmm: waxing dhe do qanin pastaj duke kerkuar qe sentimentalizmi te ishte problemi i tyre i vetem. :-[  Love ya anyways, guys. LOL

 • Postime: 1
 • Gjinia: Femer
White Swan
#15 ne: 27-07-2006, 19:23:24
Femrat janë shumë me menstruale, pardon, sentimentale se meshkujt... po ka dhe nato meshkuj qarravitesh qe u preken telat e thelle, pardon, sentimentale zakonisht kur kanë , pardon encore pire shumë  ^o) :P :D


Kujdes fjalorin..heres tjetër do ju fshijme postimet !
« Editimi i fundit: 28-07-2006, 04:12:54 nga Capkenja »

 • Postime: 319
 • Gjinia: Femer
igru
#16 ne: 28-07-2006, 08:15:09
Le ta provoje një mashkull te lindi një fëmijë ose..... hmmmm  hmmmmm: waxing dhe do qanin pastaj duke kërkuar qe sentimentalizmi te ishte problemi i tyre i vetëm.

Nuk eshte argument ky qe grate te jene sentimentale. Nese burri do ta provonte te lindte femije (ne imagjinaten e tij), duhet te kishte dhe trup femre. E dime besoj te gjithe ndryshimet e skeletit, elasticitetit, etj, qe e karakterizon nje femer. Per me teper nese mendon qe per 9 muaj ke bashkejetuar me femijen tend eshte e kote te flasesh. Kjo eshte dhe shume e mrekullueshme se sikur te zgjaste lindja me pak kohe, sikur femija te zhvillohej brenda nje jave e zeme, femrat do ishin shume me ndryshe, nuk do ishin ndoshta aq sentimentale. Po gjerat jane rregulluar ne menyre te tille qe t'i jepet kohe dhe nenes per tu mesuar me idene, per te perceptuar tamam ate qe e pret te behet, per tu pregatitur dhe ajo vete mbi te gjitha psikologjikisht.

Pyetja eshte retorike sepse nje nga dallimet mes gjinive eshte tamam ndjeshmeria, kapja pas detajeve, pas te bukures, pas artistikes qe eshte me e zhvilluar tek femra. E keto sigurisht qe do conin ne sentimentalizem.
Merrni nje femer dhe vijeni perballe nje trendafili, dhe po njesoj beni me nje mashkull. Komentet e secilit do jene te ndryshme. Femra do e shohe ndryshe, mund te kaloje gati dhe ne detaje poetike, kurse mashkulli do ta shohe me teper nga ana funksionale (mund t'ju thote pershembull emrin, specien, perberjen, etj te kesaj luleje).

Nuk desha te zgjatem shume, gjithsesi teme interesante.

 • Postime: 53
 • Gjinia: Femer
Gio
#17 ne: 28-07-2006, 14:41:45
Nuk është argument ky qe gratë te jenë sentimentale. Nëse burri do ta provonte te lindte fëmijë (ne imagjinaten e tij), duhet të kishte dhe trup femre. E dimë besoj te gjithë ndryshimet e skeletit, elasticitetit, etj, qe e karakterizon një femër. Për me tepër nëse mendon qe për 9 muaj ke bashkejetuar me femijen tënd është e kotë të flasësh. Kjo është dhe shumë e mrekullueshme se sikur te zgjaste lindja më pak kohe, sikur femija te zhvillohej brenda një jave e zëmë, femrat do ishin shumë me ndryshe, nuk do ishin ndoshta aq sentimentale. Po gjërat janë rregulluar ne mënyrë te tillë qe t'i jepet kohe dhe nenes për tu mësuar me idenë, për te përceptuar tamam atë qe e pret te bëhet, për tu pregatitur dhe ajo vete mbi të gjitha psikologjikisht.

Pyetja është retorike sepse një nga dallimet mes gjinive është tamam ndjeshmeria, kapja pas detajeve, pas te bukures, pas artistikes qe është me e zhvilluar tek femra. E këto sigurisht qe do conin ne sentimentalizem.
Merrni një femër dhe vijeni përballë një trëndafili, dhe po njësoj bëni me një mashkull. Komentet e secilit do jenë të ndryshme. Femra do e shohe ndryshe, mund te kaloje gati dhe ne detaje poetike, kurse mashkulli do ta shohe me tepër nga ana funksionale (mund t'ju thotë pershembull emrin, specien, perberjen, etj te kësaj luleje).

Nuk desha te zgjatem shumë, gjithsesi teme interesante.

Ky koment i/e dashur Igru ishte postuar vetem per te kaluar idene qe:  Po, mbase Zoti na ka bere me te dobet nga njera ane, po shume te forte nga ane te tjera.  Nuk kishte asnje aspekt shkencor.  Gjithashtu, kjo ide ishte illustruar ne kete menyre per efekt humoristik. :)

 • Postime: 319
 • Gjinia: Femer
igru
#18 ne: 29-07-2006, 04:01:32
Nuk e di Gio se sa e njeh temen per te cilen flitet, gjithsesi nese nuk sheh asgje shkencore do te thote qe nuk ke lexuar asnje gje shkencore. Ndryshimet mes grave dhe burrave jane trajtuar gjeresisht, madje dhe tek forumi jone, po te kerkosh do gjesh shume gjera qe dhe mund te jene te pershtatshme per ty. Se cfare ideje ke marre ti nga shkrimi im, kjo nuk me perket mua.  ;)

 • Postime: 53
 • Gjinia: Femer
Gio
#19 ne: 29-07-2006, 14:48:35
Nuk e di Gio se sa e njeh temën për te cilën flitet, gjithsesi nëse nuk sheh asgjë shkencore do të thotë qe nuk ke lexuar asnjë gjë shkencore. Ndryshimet mes grave dhe burrave janë trajtuar gjeresisht, madje dhe tek forumi jonë, po të kerkosh do gjesh shumë gjëra qe dhe mund te jenë te përshtatshme për ty. Se çfarë ideje ke marrë ti nga shkrimi im, kjo nuk me përket mua.  ;)

Ehuhaaaaa, moj cupe/çun,
unë po të thosha qe postimi im nuk kishte aspekt shkencor, ti me thua te lexoj me shumë hmmmmm:.  Temën e lexova dhe isha dakort qe jemi me sentimentale.  There, te mjafton vetëm ky koment. :)  Pjesen tjeter e kisha thene me shaka.   I di mire arsyet pse, qysh e tek.  Përshëndetje. :perqafim

 • Postime: 1
polite
#20 ne: 29-07-2006, 15:24:05
femrat jane te gjitha sentimentale por jane dhe te bukura dhe une i them se mos cani koken por vazhdoni perpara me jeten tuaj dhe mos i besoni njerezve te huaj nga une olta

 • Postime: 319
 • Gjinia: Femer
igru
#21 ne: 31-07-2006, 05:33:04
E me mire Gio, njerez jemi. Mund ta kem kuptuar keq une, mund te jesh shprehur gabim ti, eshte njesoj e mundur. Ndoshta une e kam pasur mendjen gjekundi tjeter, ose ndoshta dhe ti...
Nejse, nejse pak rendesi ka. Edhe une loje fjalesh po beja. Shyqyr qenkemi dakord te pakten. Pacim... :)

P.s. Jam cupe, jo cun... ;)

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#22 ne: 03-03-2010, 00:08:41
keto kohet e fundit kam hasur nje fenomen krejt te kunder. Pse ndodh keshtu se di, mbase sepse femrat jane me te pa varura e me inteligjente se dikur, jane me te qarta se cfare duan nga vetja e nga te tjeret.