Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: erlehta
« ne: 01-03-2020, 08:21:48 »

Mos eshte bere president :P

😂😂
Postuar nga: Shej
« ne: 01-03-2020, 00:05:03 »

Ku behesh sot o PetritKola 😂

Mos eshte bere president :P
Postuar nga: erlehta
« ne: 28-02-2020, 21:12:49 »

Jemi njerez te mire por shume naive sepse kemi qene te izoluar. Ne se na lene rehat ne tregojme shume shpejte anet tona te mira. Kemi kundra Europen... Pranojme zgjedhje te vjedhura (ku instalohen spiuna dhe sahanlepires) vetem se tha filani dhe fisteku ne perendim...

E keqja eshte se PPSH = PS + PD

Ku behesh sot o PetritKola 😂

Postuar nga: ciarli
« ne: 01-10-2013, 17:04:20 »

shqiptaret kane treguar se dine te rrojne, sigurisht nen trysnine e nje diktature te caktuar sepse nuk jemi race model. Por duhet te mos harrohet se jemi nje popull i shkelur dhe neperkembur keshtu qe trazira do kete gjithnje ne kohera kaosi, ne nuk kemi rrenje etike apo filozofike por popullore. Mirepo mund edhe te c'atdhetarizohesh mund te shkosh pertej te nisesh nje tentative per tu bere hipi amerike apo evropian i vogel
Postuar nga: V@GαβθηD
« ne: 16-07-2013, 16:53:48 »

tema e mire ama si e ke titulluar teo, ja ke kajt tamen. po mos mor burr mos dysho ne ate se a jemi normal apo jo...
jo normal, po paranormal, e mbasnormal, e me shume se normal jemi.
shikuar ne pasqyren tone te historise sheh: Kosovaret te shtypur nga Serbet me dekada, sheh ne Shqiperi xhaxhi Enver e ka shtyp sa nga shtypja nje dit plasi i gjith vendi, ne Maqedoni shqiptaret gjithmone te lene anash, shiko ne mal te zi e greqi e kudo, shqiptaret kane te hjekur te drejtat elementare...
allahile, cfar pret ti nga ne? Ne jemi shume te forte, jemi shume normal dhe jemi shume me te mira se e gjithe bota perendimore, vecse kemi deshire qe te huajin ta duam me shume se veten.
respekt per gjithe shqiptaret kudo qe jane.

Une ndaj kete mendim, por gjithashtu do te doja t´ia shtoja edhe keto fjale - te shkruara nga MAX

/.../...Mjaft me ndjenja inferioriteti shqiptare, ngrijeni pak koken dhe hiqni zyzat e erreta.
Postuar nga: Parloté
« ne: 16-07-2013, 16:15:53 »

nga ke humbur e dashur?  :perqafim

Sa jam kthyer nga pushimi veror.
Pastaj me kohe të kufizuar...
Megjithatë nuk do të thotë se nuk ju kam ndjekur.. :perqafim
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 16-07-2013, 15:53:12 »

Të definosh normalen në një kohë "normale" si sot, është shumë vështirë.
Faktet që janë parashtruar nga postuesit e tjerë janë problematika njerëzore.
Nga ana tjetër se si na shohin të tjerët si popull, kemi p.sh. Peter Dalhoff-Nielsen, gazetar, redaktor dhe shkrimtar danez, i lindur nga prindër rus, i cili botoi librin Ørnenes Land (Toka e shqiponjave). Në një pjesë të librit ai habitet se si ne shqiptarët në fakt kemi mbijetuar e nuk jemi zhdukur fare si komb!!!E mos të flasim a jemi normal apo jo!

Kaq nga unë. Përshëndetje.

nga ke humbur e dashur?  :perqafim
Postuar nga: Parloté
« ne: 16-07-2013, 15:52:33 »

Të definosh normalen në një kohë "normale" si sot, është shumë vështirë.
Faktet që janë parashtruar nga postuesit e tjerë janë problematika njerëzore.
Nga ana tjetër se si na shohin të tjerët si popull, kemi p.sh. Peter Dalhoff-Nielsen, gazetar, redaktor dhe shkrimtar danez, i lindur nga prindër rus, i cili botoi librin Ørnenes Land (Toka e shqiponjave). Në një pjesë të librit ai habitet se si ne shqiptarët në fakt kemi mbijetuar e nuk jemi zhdukur fare si komb!!!E mos të flasim a jemi normal apo jo!

Kaq nga unë. Përshëndetje.
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 16-07-2013, 14:43:47 »

Jo nuk jemi aspak normal
Postuar nga: tinkaa
« ne: 24-08-2009, 12:50:25 »

sinqerisht te them se po. jemi  populli  shum i paster mendoje une.krahasim me popujt tjere ne jemi  popull shum komode ..