A jeni person xheloz dhe kur më shumë? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A jeni person xheloz dhe kur më shumë?

A jeni person xheloz dhe kur më shumë?

· 255 · 20756

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

ne: 10-02-2005, 19:16:42
HI!

A jeni xheloz?c'far ju shtyn te beheni xheloz? dhe si mundoheni te dilni nga kjo situat?

pershendetje.. :pafshim
« Editimi i fundit: 23-03-2005, 05:36:26 nga M A X »

 • Postime: 1650
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 10-02-2005, 19:20:54
JO! uNE per veten time s'jam Xheloze fare .....
 ;)

 • Postime: 2494
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 10-02-2005, 19:23:25
Ku  ka  dashuri  pa  xhelozi   :)

po  nuk  jam  xheloze  aspak   :pafshim

 • Postime: 1650
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 10-02-2005, 19:24:07
Ku ka xhelozi s'ka dashuri :D

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 10-02-2005, 19:36:37
hej nuk behet fjala vetem per dashuri.. ;)

p.s Leni ka nje makin te bukur ose eshte shume e shkathet a ku di un tani..ju te tjeret beheni xheloz..

ose dikush ka para por ti ske etc..

ja kjo eshte arsye e temes qe eshte hapur..... ;)

 • Postime: 4364
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 10-02-2005, 19:38:34
HI!

A jeni xheloz?c'far ju shtyn te beheni xheloz? dhe si mundoheni te dilni nga kjo situat?

pershendetje.. :pafshim

un sjam xheloze po jam shum inatçie

si ia dal......sia dal fare.....me indiference dhe kaq :???

#6 ne: 10-02-2005, 19:41:03
Un jam shum xheloz :)

 • Postime: 4364
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 10-02-2005, 19:42:25
ik vrit veten :D

 • Postime: 1650
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 10-02-2005, 19:43:24
une hic fare as edhe 1 cike  :D :D :P

 • Postime: 2494
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 10-02-2005, 19:43:28
P.s.  se  tani  na i bere  me te qarte  :perqafim

ndersa  une  per  vete  ndjej  xhelozi  kur  i  dashuri ose  i fejuari  ne  makine  te  kete  ndonje  femer  dhe  rastesisht  une  e shof   <)>  dihet  mo  divorc :D
dhe  tjetra  nuk  dua  qe  ai  te  flase  gjuhe  te  huaj  me  shume  se une   :
kaq  njiher  me  vone  se di ;)

 • Postime: 1650
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 10-02-2005, 19:54:46
 :D :D


#11 ne: 10-02-2005, 19:55:04
ik vrit veten :D

Do vish ti te me vrasesh se un nuk e vras dot :D

 • Postime: 4364
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 10-02-2005, 19:57:18
ik vrit veten :D

Do vish ti te me vrasesh se un nuk e vras dot :D

me gjith qejf :D

 • Postime: 2494
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 10-02-2005, 19:57:21

 • Postime: 6975
 • Karma: +6/-12

#14 ne: 10-02-2005, 19:58:42
HI!

A jeni xheloz?c'far ju shtyn te beheni xheloz? dhe si mundoheni te dilni nga kjo situat?

pershendetje.. :pafshim

 
A jeni xheloz?   po shume xheloze  ><,, c'far ju shtyn te beheni xheloz? zoti  :lule, ,,,dhe si mundoheni te dilni nga kjo situat?  fare nuk mundohem me dal  :tym

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 10-02-2005, 19:58:43
ata qe thon hiq jon me keq.. :) ;)

 • Postime: 1650
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 10-02-2005, 20:00:18
e nxorri koken stalione :D

#17 ne: 10-02-2005, 20:00:44
ik vrit veten :D

Do vish ti te me vrasesh se un nuk e vras dot :D

me gjith qejf :D

Cfar ore do vish se do haj buk nje or para :D

#18 ne: 10-02-2005, 20:00:46
Xheloze!
Cfar eshte kjo fjal nje here se nuk e di une.  ><
Ne fjalorin tim kjo fjal nuk eshte, vetem qe kam inat kur dikush rren.

Me beni nje sqarim te fjales, se ka kohe qe nuk e perdor.
Thjeshte me thon prinderit, une kur kam lindur, ma kan vjedhur xhelozin ne spital.

 :pafshim

 • Postime: 4364
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 10-02-2005, 20:01:28
 :D


nuk do lodhesh ti mos kij merak :D

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 10-02-2005, 20:40:20

Ta them të drejtën unë tek tani kam filluar të mendoj për ndonjë lidhje më serioze dhe të krijoj familje, të gjitha lidhjet e mia deri tani kanë qenë vetëm për fun. Në këto fun-lidhje nuk jam xheloz aspak dhe as që më intereson fare nëse partnerja shkon apo nuk shkon edhe me dikë tjetër në kohën kur është me mua, bile as që mendoj për atë punë. Për tjerat, pra për lidhje serioze, nuk e kam provuar ende por nuk besoj të jem xheloz e kjo nuk do të thotë që do të toleroja tradhtinë. Në lidhje serioze unë futem vetëm kur ti jap besën dhe commitment vajzës që do futem në lidhje me të, dhe kur edhe ajo ta bëj të njëjtën gjë.

Në xhelozirat jashtë dashurisë, nuk jam xheloz aspak, por jam ambicioz dhe i bëj të gjitha vetëm për të qenë i pari, kudo në shkollë, në punë, e me çfarëdo që merrem. Pra, ambiciet e mia gjithmonë janë për të qenë i pari, dhe në shumicën prej tyre edhe ja kam arritur deri sot. Uroj dhe besoj që kështu edhe do vazhdoj jeta ime.

Më duket se kjo temë është për nënforumin Dashuri e Pasion më shumë se për këtu tek nënforumi i thashethemeve.

Tung Tung

 • Postime: 960
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 11-02-2005, 09:57:02
un per vete nuk jam xheloz 8)

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 11-02-2005, 10:59:42
doni ke te drejt qe kjo tema eshte per atje te tema shoqerore..por ketu e hapa qe te flasin lirshem .. ;)

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 11-02-2005, 11:38:03
Une personalisht mendoj se tek cdokush nga ne egziston pak xhelozi...kushdo nga ne eshte ndjere ne nje cast te vetmuar pak xheloz/e per ate qe te tjeret mund te kene patur (them ne pergjithesi patur) duke filluar nga nje makine te bukur deri tek nje femer apo mashkull te bukur....mendoj se eshte nje ndjenje e pa evitueshme edhe pse mundohemi te mos ndjehemi xheloz
Edhe pse veten nuk do ta quaja tip xheloze si ne dashuri ashtu edhe ne relata me shoqeri  por nuk mund ta mohoj se dhe jam ndjere....por kenaqem me kete qe kam dhe kenaqem me ate qe te tjeret kane...kur u ndane keto na rane duhet te gezohemi dhe te vlersojme cdo gje te bukur qe kemi sepse ka njerez qe kane akoma me pak se ne...

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 11-02-2005, 11:41:48
nese eshte nje pune qe un mund ta bej...dhe e ben ndokush tjeter... me vjen inat nga vetvetja...pse un nuk e bera...e ne kete rast me shume ka te bej ne aspektin e ndihmeses..pra per t'i ndihmuar ndokujt.
Kenaqem kur i ndihmoj ndokujt - pamarr parasysh se ne cmenyre...
ne rastet e tjera...nese ndokush ka me shume se une (ana materiale)...me behet qejfi dhe te njejten gje ia dua vetes...
nese ndokush eshte me i hijshem se un, jam xheloz  :D pak shaka... bile ne kete drejtim s'merzitem se e dij se jam i shemtuar :(, nejse
ne dashuri - vallahi ketu jam xheloz... sepse xhelozia eshte katalizator qe te shtyn te mbash dashurine te gjalle...sepse nese nuk ka xhelozi...atehere si do te dijsh se sa e dashuron ate??? (megjithese edhe ketu ka kufij xhelozia) mirepo megjithate duhet te ekzistoje xhelozia...deri ne nje mase
e si dal nga keto situata...
kur e shoh veten se s'eshte puna ne rregull - ulem ( ben edhe ne kembe  :D) dhe numeroj deri ne 40... dhe qetesohem...
respekt te gjitheve
me falni nese e teprova.
 :pafshim ;)

Temat e fundit