A JU MUNGON ATDHEU? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A JU MUNGON ATDHEU?

A JU MUNGON ATDHEU?

· 32 · 3696

 • Postime: 13
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 01-04-2009, 18:26:10
PER ATA QE JETOJNE JASHTE SHQIPERISE.
SI NDIHENI NE DHE TE HUAJ?CFARE JU MUNGON ME SHUME NGA SHQIPERIA?
NJEREZIT,GJUHA,KLIMA,.......
A JENI NDJERE NDONJEHERE I DISKRIMINUAR NE VEND TE HUAJ?
DO TE DONIT TE KTHEHESHIT TE JETONIT PERGJITHMONE NE SHQIPERI?

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#1 ne: 01-04-2009, 18:33:19
Prandaj jam kthyer prape ne atdhe.... ;)
Cdo flete, cdo zog i atdheut me mungon,per balten me merr malli kur nuk jam ne atdhe.

 • Postime: 4267
 • Karma: +73/-57

#2 ne: 01-04-2009, 19:51:21
Hahah nuk je mesuar ti me qene larg atedheu jooo :D

Ti je sikur ata kalamojt e vegjel :D 2 dite me ik ti menjeher te merr malli :D hajde i nderrojm vendet kopuk nese do :D

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 01-04-2009, 19:58:12
Yes
« Editimi i fundit: 27-02-2010, 00:16:49 nga ♥BaBy♥ »

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 02-04-2009, 00:19:36
Vendi sic e kam lene para 17 vitesh - po, ndersa njerezit-shpeshhere me bejne ta ndjej veten te huaj ne vendin tim.

 • Postime: 34
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 02-04-2009, 17:36:12
Aju mungon atdheu,kjo eshte nje fjale e pergjithshme dhe me shum patriotike.se po te mungonte atdheu nuk do te largoheshim prej tij.Kur atdheu i yt nuk te krijon as kushtet me minimale per te jetuar atehere nuk ke mundesi tjeter pervec asaj e migrimit.dhe atdheu te mungon nese ke lene nene e babe dhe vllezer dhe motra,por edhe kur sheh se ne krye te tij kane hypur njerez karrjeriste dhe nuk e leshojne deri ne piken e fundit te shpirtit te tij atehere nuk te bie shum ndermend per te,

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 18-04-2009, 21:44:53
PA RRESHKITUR NE NACIONALIZME TE KOT JU THEM ME ZEMER QE JO PAK HERE E NDJEJ MUNGESEN E VENDIT TIME DHE TE QYTETIT TIM NE VECANNTI BERATI.VENDI KU KEMI LERE E JEMI RRITUR POR QE SHUME FAKTORE NE E LAME DHE U LARGUAM NE KERKIME TE NJE JETE ME TE MIRE.NE EUROPEN PERENDIMORE PRINDERIT I JAPIN FEMIJEVE TE TYRE PASURI TOKA SHTEPI ETJ...KURSE NE SHQIPTAREVE PERVEC EDUKATES SE LARTE PRINDERIT NA DHANE CELESIN E JETES E NA THANE TE GJEJME DEREN E DUHUR TE JETOJME SA ME MIRE KUDO QE TE JETE KUDO QE TE JETE.NJE PERSHENDETJE GJITHE SHQIPTAREVE KUDO QE NDODHEN BRENDA E JASHTE KUFIJVE E NE VECANTI BERATASVE NJEREZIT E KETIJ QYTETI TE LASHTE E LARGE PAMES.PERSHANDETJE

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 30-04-2009, 12:52:49

sigurisht :)

#8 ne: 30-04-2009, 13:46:16

#9 ne: 30-04-2009, 13:55:00
mua me mungon gjuha, guzhina  :D dhe klima..per njerezit, nuk e di, ndoshta, po jo, jo edhe aq shume, njoh pak njerez, ata qe i njoh dhe i dua me mungojne. u shmangem komplet atyre qe te cajne derrasat, te cilet u perkasin kryesisht te kaluares.

me mungon nje atdhe i cili egziston me shume ne imagjinaten time dhe nuk ka egzistuar kurre ne te vertete.

te kthehem pergjithmone? ncuq, nuk kthehem dot  :S, kam nje jete per te jetuar ketu ku eshte realiteti im. hmmmmm:

 • Postime: 1581
 • Karma: +8/-1

#10 ne: 01-05-2009, 11:31:26
Po patjeter me ka mar malli shume dhe sigurisht qe do kthehem nje dite pergjithmone atje, nuk ndihem aspak e ulur ketu ku jam perkundrazi.

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 12-05-2009, 08:01:56
Sigurisht qe me mungon. Aty kam pjesen tjeter te familjes.
Vertete ketu jemi te huaj per vendasit, por mua kjo gje nuk me shqeteson aspak e nuk kam arsye perse te ndihem e diskriminuar.

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 27-02-2010, 00:13:00
..me mungon..

 • Postime: 1582
 • Karma: +12/-0
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 27-02-2010, 01:09:11
SHUME ME MUNGON POTHUJSE GJYSMA E FAMILJES I KAM ATJE DHE PLUS NJERIUN ME TE RENDESISHEM

 • Postime: 297
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 17-08-2010, 16:14:58

Pergjigja ime , eshte po me nje  pyetje .

NUSES SE RE NE SHTEPINE E BURRIT :  A TE MUNGON NENA E BABA & FAMILJA PRINDERORE ?

 • Postime: 277
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 17-08-2010, 16:16:55


Mua me mungon i ati i dheut .....  :D

cuditerisht mister x nuk i bejne me pershtypje ndoshta sepse udheton shume .....

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 27-09-2010, 13:46:26
shume edhe pse nuk jam larguar asnjehere :D :D

 • Postime: 1406
 • Karma: +75/-34
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 27-09-2010, 13:48:44
Hiç s'me ka marre malli  :D

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 27-09-2010, 13:52:11
cudi edhe mos tju duket
atdheu im eshte ai ku jeton me mire

 • Postime: 34
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 24-11-2010, 21:56:58
Eshte nje pyetje qe nuk do pergjigje,atdheu eshte i shejte,kete nuk e kam ne drejtim te patriotizmit por ne nje vend ku te kane lindur te paret ku ke lindur ti ku ke mesuar per here te pare te thuash fjalen nene, dhe babe,ku ke kaluar femirin dhe cdo gje te shtrejte ky eshte vetem atdheu yt, asnje njeri nuk do qe te largohet nga atdheu i tij , por kushtet ekonomike na kane impunuar shume gjera ,

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#20 ne: 24-11-2010, 22:54:03
cudi edhe mos tju duket
atdheu im eshte ai ku jeton me mireMua me habit se si mund te jetosh me mire pa te dashurit e tu?!

Une edhe pse disa vite kam bredhur (dmth jetuar) jashte atdheut,kurr nuk ia lejoj vehtes qe te me mungoje vendi ku jam lindur,ku i kam te paret dhe ku do jetojne dhe pasardhesit e mi.
Nuk e nderroj balten e atdheut me gjithe floririn e Botes.Dhe ne fakt disa(perfshire dhe te familjes time) iu duket se ne vende te ,,huaja,, eshte  me mire.
Thjeshte cme duhen Leket kur nuk i kam prane shoqerine,familjen dhe gjithe jeten time.

 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 24-11-2010, 23:07:42
po po un i mungoj  ;)

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 24-11-2010, 23:30:31
Mua me mungon meme dheu :P

 • Postime: 728
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 12-02-2020, 16:39:02
Jo.

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 12-02-2020, 18:42:01
Herë herë po.

Temat e fundit