×

A ka shprese per drejtesi ne Shqiperi?!

A ka shprese per drejtesi ne Shqiperi?!

· 5 · 376

  • Postime: 26492
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 24-09-2019, 09:53:51
 

Per shume shpresa per nje sistem drejtesie te pavarur, te paster, te pakorruptuar dhe te drejte, ka vdekur prej kohesh, por per shume te tjere dukej sikur me ndihmen e partnereve nderkombetare do ishte e mundur, ose eshte ende e mundur qe te ndertohet nje sistem drejtesie i pavarur dhe relativisht i pakorruptar. Por shpresat u veniten shume me rastin e fundit ne gjyqin pacavure ndaj ish ministrit te brendshem Saimir Tahiri, qe sic e dime perfundoi ne menyren me te turpshme te mundshme. A me shprese per drejtesi ne Shqiperi?!

  • Postime: 4261
Charlie
#1 ne: 01-10-2019, 13:15:52
Qe te kete drejtesi ne vendin tone, duhet ngritur ne kembe i gjithe populli sikur puna e ketij cuni ;) Ndryshe, gjithmone fajin do ta kemi ne si popull.

  • Postime: 3250
  • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#2 ne: 02-10-2019, 11:24:32
Nuk duhet te presim, qe do vi ndonje nga jashte, dhe te sjelle drejtesi ne Shqiperi, nese vertet pritet kjo gje, ateher e kemi kot. Do duhet te mendojm mire para se te zgjedhim.

  • Postime: 7051
  • Gjinia: Femer
erlehta
#3 ne: 03-10-2019, 14:22:38
Shpresa vdes e fundit.

  • Postime: 1752
  • Gjinia: Femer
Parloté
#4 ne: 08-10-2019, 08:00:06
Jam optimiste e pashëruar, por kur do të fitojë drejtësia këtu qëndron pyetja.
 

Adoptimi/biresimi ne Shqiperi

Nisur nga EtainRubrika Këndi i Prindërve

Postimi i fundit 08-06-2020, 14:03:27
nga InfoZ
Interneti dhe rrjetet sociale në Shqipëri, si një instrument i qeverisë

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 30-05-2020, 16:21:22
nga M A X
Vlorë - Shqiperi

Nisur nga M A XRubrika Trojet Shqiptare

Postimi i fundit 26-05-2020, 08:22:42
nga M A X
gofundme shqiperi

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:26:51
nga InfoZ
kalaja me e vjeter ne shqiperi

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 00:57:03
nga InfoZ