A ka shprese per drejtesi ne Shqiperi?! - Diskutime

×
Hyrja
Profili

A ka shprese per drejtesi ne Shqiperi?!

A ka shprese per drejtesi ne Shqiperi?!

· 5 · 545

  • Postime: 26707
  • Gjinia: Mashkull

ne: 24-09-2019, 09:53:51
 

Per shume shpresa per nje sistem drejtesie te pavarur, te paster, te pakorruptuar dhe te drejte, ka vdekur prej kohesh, por per shume te tjere dukej sikur me ndihmen e partnereve nderkombetare do ishte e mundur, ose eshte ende e mundur qe te ndertohet nje sistem drejtesie i pavarur dhe relativisht i pakorruptar. Por shpresat u veniten shume me rastin e fundit ne gjyqin pacavure ndaj ish ministrit te brendshem Saimir Tahiri, qe sic e dime perfundoi ne menyren me te turpshme te mundshme. A me shprese per drejtesi ne Shqiperi?!

  • Postime: 4261

#1 ne: 01-10-2019, 13:15:52
Qe te kete drejtesi ne vendin tone, duhet ngritur ne kembe i gjithe populli sikur puna e ketij cuni ;) Ndryshe, gjithmone fajin do ta kemi ne si popull.

  • Postime: 3258
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 02-10-2019, 11:24:32
Nuk duhet te presim, qe do vi ndonje nga jashte, dhe te sjelle drejtesi ne Shqiperi, nese vertet pritet kjo gje, ateher e kemi kot. Do duhet te mendojm mire para se te zgjedhim.

  • Postime: 7066
  • Gjinia: Femer

#3 ne: 03-10-2019, 14:22:38
Shpresa vdes e fundit.

  • Postime: 1751
  • Gjinia: Femer

#4 ne: 08-10-2019, 08:00:06
Jam optimiste e pashëruar, por kur do të fitojë drejtësia këtu qëndron pyetja.

Temat e fundit