×

A keni frikë nga fluturimet me Aeroplan?

A keni frikë nga fluturimet me Aeroplan?

· 113 · 10326

 • Postime: 21
 • Gjinia: Femer
goonxhe
#25 ne: 29-05-2006, 14:46:33
Po...kam frike,por e marr gjithmone.vantazhi eshte shume i mire...ne krahasim me mjetet e tjera
sidomos kam frike kur ato stuardesat fillojne dhe te shpjegojne kur te hidhemi ne det.. nqs je akoma gjalle!!!


s'e di kur do me kaloje kjo..

 • Postime: 19
ediss
#26 ne: 05-06-2006, 10:30:14
jo

 • Postime: 1528
Karatisti
#27 ne: 05-06-2006, 10:40:35
E vetmja here kur u frikova ishte ne Korrik te 2005 kur fluturova mbi Florida gjate uraganit Dennis!

Nese doni me perjetu se si bie aeroplani me qindra metra ne sekond atehere fluturoni mbi uragane. Kujdes, mos hani gje sepse do ia jepni kokes atij qe do rrije para jush!

Perndryshe kam udhetuar disa here (edhe udhetime transkontinentale) dhe kurre nuk jam frikuar aspak!

 • Postime: 100
 • Gjinia: Femer
valdoente
#28 ne: 01-07-2006, 11:32:40
Jo nuk frikesohem aspak  :D

 • Postime: 304
 • Gjinia: Mashkull
Olsi Ferazini
#29 ne: 01-07-2006, 11:33:28
se kam provuar

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#30 ne: 04-12-2006, 21:45:22
s'di hic se s'kam udhetu kurre. po hajt se po shitna trim si disa. jo breeeeee care te tutni. as qe ma nin bile. :P

 • Postime: 335
 • Gjinia: Femer
charm
#31 ne: 04-08-2007, 15:58:04
jo,perkundrazi,me pelqen shume

 • Postime: 2416
 • Gjinia: Femer
eurogina
#32 ne: 11-08-2007, 07:06:28
A frikesoheni nga udhetimet me Aeroplan?
A është për ju fluturimi ne top listen e gjerave qe i urreni ti bëni?

JO,sepse me pelqen shum fluturimi.

A do të kishit udhetuar me pare me ore te tera me tren se sa një ore me Aeroplan?

JO do kisha zgjedhur avionin

A ju shpejtohen te rrahurit e zemrës gjat fluturimit me Aeroplan?

JO FARE

A djersiteni gjat fluturimit me Aeroplan?

JO pra
A e shikoni me urrejtje dhe a ju duket budalla pasagjeri pranë jush qe qesh gjat fluturimit me Aeroplan?

kam fluturu me miliona her dhe deri tashti ska qesh ndonjeri si budalla mos te ka rastis ty qe je tu e bo ket pytje koti.

A është udhëtimi me Aeroplan me i sigurti prej të gjitha trafiqeve tjera?

hmmmmmmmmm nukedi ca te them se nje cop motorri qe ka e mba ne ajer ate te shkreten do thosha qe me e sigurt jam me makin se sa me avion.

Apo mezi qe pritni te fluturoni me Aeroplan?

PO,per 1 jav do fluturoj per 14 or.me dy aviona.
Mezi e pres me pelqen shum te fluturojp.s ti mi lal qe paske bo ter kto pytjet e mora vesh qe e paske shum frik avionin.

 • Postime: 2416
 • Gjinia: Femer
eurogina
#33 ne: 11-08-2007, 07:11:00
Jojo: Jojo:
Hiç fare s'kam frikë, terr s'ma bën syri! :D
I kam shumë qejf madje :urra:

Ato qe kam frikë, janë udhetimet nëpër anije.... ufff ato me zejne dhe nuk ndjehem rehat :S


hahahah gjithashtu dhe un
anijet i kam shummmm frik

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#34 ne: 11-08-2007, 15:37:41
A frikesoheni nga udhetimet me Aeroplan?

Nuk jam e frikesuar nga udhetimet me Aeroplan jo. C'fare te ndodhi do te ndodhi dhe nuk e them kete ne menyren e besimit/fate, po seriozisht kur dikush eshte pasagjer ne nje aeroplan s'ka se c'mund te beje tjeter vec te rrije atje derisa te mberrije tek destinacioni i duhur. ;)


A është për ju fluturimi ne top listen e gjerave qe i urreni ti bëni?

Jo nuk eshte ne top listen e gjerave qe urrej. Nuk urrej te fluturoj.


A do të kishit udhetuar me pare me ore te tera me tren se sa një ore me Aeroplan?

Jo, ne asnje menyre. Me mire nje ore me aero sesa disa ore me tren. Treni me lodh me teper se aeroplani dhe ndonjehere me ze, pasi qysh e vogel me ka zene makina. Aeroplani s'para me ze dhe s'me shqeteson edhe aq, sidomos nese eshte nje ore e vetme.


A ju shpejtohen te rrahurit e zemrës gjat fluturimit me Aeroplan?

Nuk i kam vene re te rrahurat e zemres sime atehere kur fluturoj me aeroplan, por ndjehem normale, joe e frikesuar apo nervoze, keshtuqe edhe te rrahurat i kam normale pa dyshim. ;)


A djersiteni gjat fluturimit me Aeroplan?

Jo, nuk djersitem, s'ka perse. Lodhem po, eshte mese normale po nese aeroplani eshte i nxehte atehere s'ka perse te djersitem. Aeroplanet zakonisht jane shume te fresket ama, madje e kane kondicionerin me ajer te fresket deri ne fund. ;)A e shikoni me urrejtje dhe a ju duket budalla pasagjeri pranë jush qe qesh gjat fluturimit me Aeroplan?

Nuk shikoj me inat apo urrejte pasagjerin ngjitur me mua. Nese ai qesh gjithe kohes kjo me ben pershtypje dhe them me vete c'eshte ky budalla, por jo qe te me dridhen dhembet ama. LOL


A është udhëtimi me Aeroplan me i sigurti prej të gjitha trafiqeve tjera?

Po, une mendoj se udhetimi me Aeroplan eshte me i sigurti nga te gjithe se normale ne qiell ka edhe shume me pak trafik sesa gjetke. Plus, aeroplanet zakonisht jane te siguruara shume mire dhe kane pilote te vjeter e te mire qe i drejtojne. ;)


Apo mezi qe pritni te fluturoni me Aeroplan?

Nese jam duke shkuar diku per qejf me pushime, sidomos nese shkoj ne Shqiperi, me gjithe qejf i hyp aeroplanit edhe pse ai eshte fluturim i gjate dhe shume i lodhshem, qe do te me lere edhe pak shurrdhe per pak kohe nga zhurrma e madhe. S'eshte se mezi pres te fluturoj me aeroplan, por mezi pres te shkoj me pushime. Megjithate edhe pse te qenurit ne aeroplan eshte shume i lodhshem dhe stresant, rezultati ja vlen se ne fund arrin atje ku do. ;)P.S. Teme Interesante. :)

 • Postime: 25
Mjalta01
#35 ne: 07-09-2007, 18:31:12
Dy her me ka ndodh me udhetu me ajroplan por ndjenje me te frikshme kurr skom pas ne jet,vetem dy ore e gjysme i kishim per me mbrri me nje shtet evropjan,por ato dy ore mu duken sa njezet ore,hahaha,me par do te udhetoja dymbdhjet ore me tren apo me vetur sesa me ajroplan,siguria ma e madhe eshte ne tok sesa ne qiell keshtu mendoj un.

 • Postime: 195
 • Gjinia: Mashkull
miri14
#36 ne: 07-09-2007, 18:42:49
Dy her më ka ndodh me udhetu me ajroplan por ndjenjë me te frikshme kurr skom pas ne jet,vetëm dy ore e gjysmë i kishim për me mbrri me një shtet evropjan,por ato dy ore mu duken sa njezet ore,hahaha,me par do të udhetoja dymbdhjet ore me tren apo me vetur sesa me ajroplan,siguria ma e madhe është ne tok sesa ne qiell kështu mendoj un.

Une ndjej shume frike sidomos ne minutat e para te ngjitjes.Them gjithnje qe do jete e fundit.Edhe marr inat me shpiksit qe nuk realizojne asgje per siguresen e njerezve.Te krijonin nje menyre si pilotet e luftes qe hidhen me gjithe sedile me parashute,te pakten ka nje shprese per te jetuar.

 • Postime: 6969
 • Gjinia: Femer
kengaime
#37 ne: 14-09-2007, 13:37:51
Hera pare, ditet para se te fluturoja, kan qene ato dite ku me shume me eshte shfaqe frika. Vet imagjinata te jesh 10 km lart pa ndonje siguri, te jep frike. Por fluturimi ka qene me i thjeshte se ditet para fluturimit. Kur perballesh me ate qe te jep frike, je ne nje menyre me e forte.
Fluturimet tjera kan qene me pak shqetesuese. S'mund te them se mezi pres te hyp ne aeroplan, me shume preferoj udhetimet me makine, sepse sheh me shume vendet neper te cilat udheton, por pasi koha nuk premton qe edhe te besh udhetime te gjata edhe te kesh kohe per pushimin  per ku je nisur, atehere eoroplani eshte alternativa me e mire.

 • Postime: 5966
SmiLey
#38 ne: 14-09-2007, 22:31:36
hic fare s'kam ;) madje me pelqejne udhetimet me avion, unless I do not have a boring person sitting next to me :P

 • Postime: 19
ylli1
#39 ne: 11-11-2007, 23:55:51
mendo se nuk duet te keni frig.nese kini mbri ne ajroprt shendosh e mir dote thot se 99perqind te rezikut ruges keni kalu se faktet trgojn se meshum aksidente kan ndoll duke shku ne ajroport me makin

 • Postime: 2
renatagv
#40 ne: 18-01-2008, 16:53:05
udhetimi me aeroplan me pelqen por eshte i rezikshem sepse ne cdo moment mund te vdesesh  (?) (?) (?)>>>>>nata<<<<<

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#41 ne: 18-01-2008, 18:03:39
S'kam frike hiç..as me aeroplan, as me anije, as me makine, as me motorr, as me biçiklete...kam pak frike kur heci n'kam.... :D

 • Postime: 27105
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#42 ne: 19-01-2008, 17:19:08
kam pak frikë kur heci n'kam.... :D

Ke frike se lodhesh :D Apo ke frike mos te ngacmojn gocat LOL

Te besh me shume se 10 ore rruge me aeroplan,sic e bejn ato qe ikin ne Amerike e kontinente te tjera,eshte frike po me 1 ose 2 ore nuk eshte problem.

 • Postime: 1580
sorelina
#43 ne: 23-01-2008, 22:13:04
Nuk kam absolutisht, cfare eshte thene do behet :D

 • Postime: 18304
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#44 ne: 27-10-2008, 22:32:39
..Nuk i kam frike...perkundrazi me pelqejne shume se mendoj per shume gjera...

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#45 ne: 27-10-2008, 23:28:25
jo...zakonisht ja fus gjume... :D

 • Postime: 800
 • Gjinia: Femer
Masha
#46 ne: 30-10-2008, 17:16:02
S' kam udhetuar ndonjehere me aeroplan, por do kisha shume deshire te udhetoja te pakten nje here ne jeten time. S' besoj se do kem frike dhe per sa i takon sigurise  hmmmmm: nuk me duket si mjeti me i rrezikshem i transportit..pastaj po pati per te ndodhe gje ajo te ndodh edhe kur ecen ne kembe..

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#47 ne: 14-11-2010, 22:09:16
jo...zakonisht ja fus gjume... :D

Ose nje ipod...kam rast ti degjoj te gjitha kenget e preferuara nga fillimi deri ne fund. :D

 • Postime: 1436
 • Gjinia: Mashkull
DiniL
#48 ne: 14-11-2010, 22:13:31
Eshte dicka e bukur te udhetosh me avion e shikon boten nga larte

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#49 ne: 14-11-2010, 22:16:11
Eshte dicka e bukur te udhetosh me avion e shikon boten nga larte

Vallezimin e reve me njera-tjetren zakonisht. :D
Ama kur eshte nate dhe behet ulja...vertet duket mrekulli, nganjhere e pabesueshme.