×

Aforizma per dashurine.

Aforizma per dashurine.

· 54 · 17773

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
ne: 26-03-2006, 11:36:57
Ishte ajo kaq shume e dashuruar, ngaqe syte a saj ishin shume te bukur, apo ishin syte e saj aq te bukur ngaqe ajo ishte e dashuruar!

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#1 ne: 26-03-2006, 11:40:19
Nje burre nuk eshte i kompletuar gjer sa te martohet...me pas ai eshte i mbaruar.

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#2 ne: 26-03-2006, 11:41:40
Koha me e lumtur e jetes se nje personi eshte ajo pas divorcit te pare! :S

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#3 ne: 26-03-2006, 11:44:50
Kur nje femer martohet, ajo shkemben vemendjen e shume meshkujve me mos vemendjen e njerit prej tyre! ;)

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#4 ne: 26-03-2006, 11:46:43
Martesa eshte triumfi i imagjinates mbi inteligjencen. Martesa e dyte eshte triumfi i shpreses mbi pervojen.

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#5 ne: 26-03-2006, 13:04:46
Nje grua nuk i harron kurre meshkujt qe ajo pati, ndersa nje burre nuk i harron kurre ato qe nuk pati.

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#6 ne: 26-03-2006, 13:15:20
Asnje burre nuk mund te kete shoqeri me nje femer, nese ajo i duket terheqese. (Keshtu thone) :S

 • Postime: 2805
 • Gjinia: Femer
Prishtinasja
#7 ne: 28-03-2006, 07:07:23
Mos e ver kurre ne pozite te veshtire ate qe dashuron!!!!  :-[ :-[

 • Postime: 2805
 • Gjinia: Femer
Prishtinasja
#8 ne: 28-03-2006, 07:18:43
Dashuria është nje Armë që të vret pa Zë !!!!!  :(

 • Postime: 3712
 • Gjinia: Femer
Elektra
#9 ne: 28-03-2006, 09:22:46
Eshte nje gje rreth djemave.Ata kurre nuk e thone te verteten per vajzat.E vetmja gje qe ata thone eshte:"vajzat duan t'i degjojme gjithmone".

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#10 ne: 28-03-2006, 11:40:00
1. edhe ne kasollen me te vogel ka vend per dy te dashuruar.2. I dua vajzat e bukura...edhe ato qe mendojne se jane te bukura.

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#11 ne: 31-03-2006, 12:07:37
Femrat duhet ti puthesh sa me shume qe te jete e mundur, sepse keshtu ua mban gojen mbyllur! :P

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#12 ne: 31-03-2006, 12:33:22
I/e dashur eshte ai/ajo qe ka mirekuptim per te shkuaren, beson ne te ardhmen dhe sot te pranon ashtu si je! hmmmmm:

 • Postime: 244
Kathy
#13 ne: 31-03-2006, 12:41:45
Dashuria flet pa fjale...!

 • Postime: 244
Kathy
#14 ne: 31-03-2006, 12:43:31
Ne dashuri limiti ska limit...!

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#15 ne: 31-03-2006, 12:52:41
Dashuria eshte si lufta: e lehte per ta filluar por e veshtire per ta perfunduar!

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#16 ne: 31-03-2006, 12:56:17
Duaje zemren qe te lendon, por mos lendo kurre zemren qe te do!

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#17 ne: 31-03-2006, 13:03:17
Njerezit qe jane shume te ndjeshem rreth dashurise, jane te paafte per te.

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#18 ne: 31-03-2006, 13:08:25
Mos u marto me dike, me te cilin mund te jetosh, por martohu me dike, pa te cilin nuk mund te jetosh!

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#19 ne: 31-03-2006, 13:11:57
Shoqeria shpesh perfundon ne dashuri, por dashuria nuk kthehet kurrë ne shoqeri!

Tash po ja le rradhen Kathy, sepse ka atë lulen shumë te bukur!

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#20 ne: 31-03-2006, 13:19:45
Ne gjithmone besojme se dashuria jone e pare eshte dhe e fundit, por besojme se dhe dashuria e fundit eshte po ashtu e para!

 • Postime: 1578
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#21 ne: 31-03-2006, 13:23:54
Ne nuk mund te dashurojme dike me te vertete, nese me te nuk qeshim kurre!  Jojo:

 • Postime: 3712
 • Gjinia: Femer
Elektra
#22 ne: 31-03-2006, 13:50:37
Femrat e bejne dashurine nga dashuria,e meshkujt nga epshi. :D

 • Postime: 3712
 • Gjinia: Femer
Elektra
#23 ne: 31-03-2006, 13:53:09
Dashuria dhe kolla,nuk mund te fshehen.

 • Postime: 2805
 • Gjinia: Femer
Prishtinasja
#24 ne: 31-03-2006, 14:20:24


Dashuria rritet,zvoglohet,ajo s'paguhet por dhurohet!
 

Aforizma sipas temave

Nisur nga M.SHKODRANIRubrika I Dashur Ditar..

Postimi i fundit 23-03-2010, 02:25:12
nga M.SHKODRANI
Aforizma & Thenie te mençura!!

Nisur nga melodyRubrika I Dashur Ditar..

Postimi i fundit 16-05-2013, 21:32:57
nga dreamm
Aforizma..

Nisur nga kaprolljaRubrika Gjuha Shqipe

Postimi i fundit 17-12-2004, 17:50:46
nga kaprollja