Çfar do benit sikur do zbulonit se bashkeshorti apo bashkeshortja ju tradheton? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Çfar do benit sikur do zbulonit se bashkeshorti apo bashkeshortja ju tradheton?

Çfar do benit sikur do zbulonit se bashkeshorti apo bashkeshortja ju tradheton?

· 173 · 17907

 • Postime: 855
 • Karma: +4/-4
 • Gjinia: Femer

ne: 29-09-2006, 12:34:01
Çfar do benit nëse zbuloni se bashkeshortja apo bashkeshorti ju tradheton, dhe jo vetëm kaq por nuk e vret mendjen nëse ti e ke nuhatur këtë gjë?

Po marr shkas nga një histori qe sapo dëgjova për një çift i cili jeton ne itali, te cilët kanë edhe një fëmijë. Kane tre vjet martese, gruaja e do të shoqin, megjithëse e ka marrë vesh për tradhetine, dhe jo vetëm kaq por ai ka filluar dhe nuk e trajton mirë. Ajo për hirë te dashurisë dhe për hirë te femijes qe ka, gjithashtu edhe sepse është ne një vend të huaj nuk merr dot një vendim siç duhet për jetën e saj.
Ju po të ishit ne pozicionin e saj çfare do benit?

Duke qenë se po ju bëj një pyetje juve, po jap edhe unë mendimin tim:
Jo një fëmijë te kem me te, por sikur 5 te kem, as për çfardolloj arsye tjetër ne botë nuk do rrija më me të. Pra do e shpija ne djall. Për mua le të shkonte prapa diellit, edhe sikur ta dua dhe ta di se nuk do doja njeri tjetër ne botë. Mbi të gjitha kam një dinjitet dhe kam respekt për veten. Ka ikur koha e skllaveve dhe sherbetoreve qe vetëm duhet te binden, vetëm te degjojne dhe të mos flasin as të mos ndihen.
 
« Editimi i fundit: 19-10-2020, 12:58:38 nga M A X »

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 29-09-2006, 19:00:27
Te njejten gje do beja dhe une.
Per femijet e mi do kujdesesha dhe pa ndihmen e tij. Dhe gjakun  do te shisja deri ne fund per ta.
Nuk do te kishte kuptim me jeta  ne familje ku  harmonia dhe respeti mungon, ku ekziston vetem perulja dhe perbuzja. Kjo situate do te ndikonte ne gjendjen psikike te femijeve. Kurr nuk do lejoja shkaterrimin e tyre.

#2 ne: 29-09-2006, 20:32:43
Do kerkoja nje tjeter qe nuk me tradheton..pastaj nje tjeter..pastaj nje tjeter... hmmmmm:

 • Postime: 1015
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 29-09-2006, 21:47:36
Sa lehte eshte te flasesh .... do ta dergoja atje e atje, do te ja beja kete e ate .Por  per te pasur nje familje te shendoshe  dhe nje femije qe te rritet me dy prinderit kerkon sfida , kerkon shume durim ne raste te tilla dhe sakrifice.Njeriu gabon njehere, jemi njrez nuk jemi qenie te perkryera,thuhet se gabimet jane njerezore e faljet jane hyjnore, andaj me gjakftohesi te gjitha  punet qe perfundimi te jete i sukseseshem. Me dhimbset ajo grua ne shpirte qe e perjeton ate gjendje,por per mua ajo ben ate qe cdo prind e me se shumti cdo nene do ta bente te femiun e saj,Perpiqet ta zgjidh situaten ne ate menyre qe nje dite  kjo kohe te jete e kaluar  dhe e harruar , e femiu i saj te rritet me dy prinderit. Une mendoj qe ajo duhet te luftoje shume per familjen ,per martesen  per dashurine qe dikur e kishte nga burri i  saj.E nese pas cdo lufte ,ajo dhe femiu  jan vetem diqka qe pengojne ne lumturine e burrit, e jo ajo qe do ta kthente vetedijen e plote te nje prindi ne vendin e duhur.. atehere  vjen ndarja.Por ndarja simbas meje duhet te jete zgjedhja e fundit e nje problemi  kur jane ne pyetje femijet. (kuptohet nese nuk ka ardhe martesa deri ne ate pike qe femiu te e perjetoje dhunen fizike qe i behet nenes ).Une per vete i uroj asaj femre shume force te e tejkaloje kete situate,e "burrit" te saj gjetjen e vetes ,dhe kthjellim te mendjes se shendoshe.

 • Postime: 1581
 • Karma: +8/-1

#4 ne: 30-09-2006, 11:49:41
Verte ndarja mund te jete zgjidhja e fundit e nje problemi por ne shume raste eshte dhe me e mira.

 • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 02-10-2006, 09:38:47
Qe nje lidhje e demtuar te rregullohet, duhet te jesh i gatshem ta shkaterrosh ate...  hmmmmm:

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 03-10-2006, 04:35:30
C'do gje mendoj varet nga rrethanat....c'do gje varet nga situatat dhe mbi te gjitha ,mbi te gjitha nga gjendja financiare.......
Nese do isha ajo grua do shikoja njehere gjendjen time financiare....do mendoja me pare per femijen tim (nuk mendoj se eshte koha te tregohem egoiste dhe te mendoj per zemren e thyer)do mendoja paresisht per mirqenien e femijes tim dhe timen normalisht......nes e do kisha mundesi ta suportoja kete femije momentalisht doemos pa nje pa dy do isha larguar do kisha marre nje shtepi mevete jo shume larg tije (sepse nuk kerkoj qe femija im ti vuaj pasojat apo gabimet tona.......) Nese jo .......pra nese nuk do mundesha ta suportoja femijen tim dhe veten per momentin nuk do isha larguar......do ja kisha bere te ditur bashkshortit tim se une di gjithshka dhe jo me fjale por me vepra dhe fakte......pastaj do luftoja dhe do perfitoja nga kjo kohe te mekembesha ......te isha e sigurt qe do mundesha ta rrisja femijen tim pa ndihmen e tij.....do veja jeten time ne vije (edhe nese do me duhej nje vit per ta bere) do ta beja per hir te se mires time........pastaj kur te isha e sigurt do ti thoja ....mban mend ate zemer qe theve   nuk me eshte ngjitur akoma......mund te vish ta shikosh femijen tend kur te te doje kokrra qefit , por kjo martes ka marr fund qe kur ti i vure kapakun......
Nuk kam pse te vuaj une dhe femija im per egoizmin e tij......dhe nuk mendoj se do e shfrytezoja aspak ne kete rast ...thjesht po marr ate qe me takon......."I shita Dashurine"

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 20-10-2006, 10:16:00
Nuk eshte fundi i botes nese une ndahem nga ajo...andaj do ndahesha...ajo sigurisht eshte zgjedhje e saj dhe poqese do mundohesha qe te permiresoj kete gjendje te saj, do behesha imponues ne jeten e saj gje qe nuk eshte ne rregull. Zoti i dhashte sa me shume meshkuj qe don...tjeter s'dij se cfar do i kisha thene...

 • Postime: 855
 • Karma: +4/-4
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 20-10-2006, 15:40:12
Nuk është fundi i botës nëse unë ndahem nga ajo...andaj do ndahesha...ajo sigurisht është zgjedhje e saj dhe poqese do mundohesha qe te përmirësoj këtë gjendje te saj, do behesha imponues ne jetën e saj gjë qe nuk është ne rregull. Zoti i dhashte sa me shumë meshkuj qe don...tjetër s'dij se cfar do i kisha thënë...
Ndersa une do e uroja "Zoti i dhashte ate djale qe meriton, te mire, te ndershem dhe familjar". Se per te pasur ka me shumice, dhe shumica jane budallenj (per te mos thene ndonje fjale tjeter me fyese), qe nuk rrine dot vetem me nje femer, po u hedhin syte edhe "pulave" te te tjereve.

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 23-10-2006, 21:21:38
Mos te dhente Zoti probleme te tilla.
Tani shkruajme vetem ate qe mendojne, por nuk jeni perballuur me vete realitetin. Ndoshta pas kesaj zgjidhja mund te jete ndryshe nga ajo qe mendojme tani.

#10 ne: 26-10-2006, 23:00:24
Do kerkoja një tjetër qe nuk me tradheton..pastaj një tjetër..pastaj një tjetër... hmmmmm:
   Eh si pune e botes beke dhe ti :)

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 07-11-2006, 17:29:22
Ndërsa unë do e uroja "Zoti i dhashte atë djalë qe meriton, te mirë, te ndershem dhe familjar". Se për te pasur ka me shumicë, dhe shumica janë budallenj (për të mos thënë ndonjë fjale tjetër me fyese), qe nuk rrine dot vetëm me një femër, po u hedhin sytë edhe "pulave" te te tjerëve.
e une te kisha thene ty: nuk eshte patjeter ti te me citosh, ok?
se gjeli shkon pas pules e cila ngre bishtin, per kete pule nuk ka urim me te mire se: Zoti te dhashte sa me shume gjela.

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 07-11-2006, 19:09:47
Ca do beja???

Nuk mendohem gjate.

I pari do vinte dajaku i stilit "ku me dhemb e ku me djeg", e pastaj do e divorcoja pa nje pa dy.


"Nuk qan gjoli per pata" thone kendej nga ne. :D

#13 ne: 07-11-2006, 22:53:29
Do e lija.. po me tradhetove kjo te pret me mua !

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 07-11-2006, 23:06:16
Edhe une do ja beja si Bekimi  :D

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 08-11-2006, 04:08:29
........Mendoj se po te isha ne pozita pa shume preokupime (si femijet) do isha larguar....ndoshta nuk do kisha mundur ta urreja se do ta dashuroja me shume se aq.....por dhembja e mposht dashurine mendoj une dhe keshtuqe nuk do mundja te jetoja me si nje cift me te ......
Nuk e di sic tha erlehta ne rrethana me reale ndoshta do veproja me ndryshe......

#16 ne: 04-12-2006, 11:52:33
Do e lija ..

#17 ne: 09-12-2006, 21:54:30
Do e lija ..
ehhhhh...si puna e botes  beke edhe ti..?????.. :XX

#18 ne: 11-12-2006, 22:21:04
aman do e merrja do bisedonim gjate e gjere,,dale ta di pse e ka bere dhe do e lija !

#19 ne: 12-12-2006, 11:03:26
aman do e merrja do bisedonim gjatë e gjerë,,dalë ta di pse e ka bërë dhe do e lija !
keshtu po.. ;)

#20 ne: 13-12-2006, 23:08:18
Edhe do ti thoja..po mire ste del racioni ne shtepi ty qe po ha tek pjata e botes :D

#21 ne: 30-12-2006, 17:46:48
Përshëndetje ne rradhë të parë dhe gezuar festat meqë shumë pak na ndan nga fund viti. Ju dhente Zoti ato çka dëshironi ne shpirt.

Sa për temën nuk e di pse me japin përshtypjen se temat vertiten aty aty, duke filluar nga kush tradheton me shumë etj...

Të flasësh për këtë fakt (çfarë do të benit nëse ju tradhetonit) qe ne fillim është një pikepyetje e madhe...
Është lehtë të thuash do e le, apo do e rrah, apo ku di çfarë,
nuk është kjo zgjidhja te paktën sipas mendimit tim.
Nuk di pse gjithkush bën zgjedhjen me te lehtë te mudshme, e përse më duhet ta le??? Përse tia bëj gjërat e lehta dikujt tjetër???? Përse në fund te fundit mos te luftoj për atecka është e imja???? deri ne një fare masë...
Nëse im shoq do me tradhetonte dhe këtë do ta bënte shumë hapur dhe ne sytë e gjithë botës ath ajo çfarë do mendoja është fakti se ai e deshiron këtë ndarje thjesht nuk merr guximin te ma thotë 1) rast ky
nëse do me tradhetonte qosheve dhe unë do vihesha ne dijeni te këtyre fakteve gjeja e pare qe do bëja është do shikoja nëse ishte thjesht një flirt apo diçka qeka te beje vetëm me seksin apo diçka shumë me e madhe e nëse zbuloja se ishte thjesht një flirt nuk do i bija ne sy fare...ndërkohë qe nëse do ishte me shumë se kaq ath do lija shumë gjëra dhe do i perkushtohesha me shumë ne mënyrë qe ta kuptonte se sa shumë e dua deh se nuk dua ta humbas ose ne një gfare mënyrë do ja lija te kuptonte qe unë jam ne dijeni te kësaj ndodhie pra ne heshtje do i bëja një apel...

Pra si konkluzion ajo qe dua te shpreh është...valle a nuk është një femër ajo qe im shoq po me tradheton???? dhe çfarë do kishte ajo me shumë se unë për ta patur???
Ne këtë çështje për mua nuk hyn fare femija, femija rritet edhe me te dy prindërit edhe sa te njeri e te tjetri...nuk ka lidhje , unë dua te shpetoj një lidhje qe nuk mendoj se do jetë e konsumuar dhe këtë nuk kam nevojë ta beje me "ndihmën" e femijes por me forcat e mia...nëse gjithmonë e cilesoj nga kjo lidhje e te dy palve ka se ç'ke te shpetosh në rast te kundërt...ehhhh gjithë te mirat e kësaj botë.

 • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 30-12-2006, 20:00:45
Me pelqeu mendimi yt, Mishel. :)

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 04-01-2007, 18:21:58
Ndoshta kjo qe thua ti Mishel eshte i vlefshem si argument sepse une e kam pare si vendim te disa mikeshave te mia.......por a nuk do te ishte kjo nje sfilitje shpirterore qe une nuk e meritoj......e nese une mundohem ta mbaj kete mashkull a nuk do te ishte kjo me shume inat apo lufte (se kush te fitoje) me ate femren tjeter.......

Mua personalisht nuk do me interesonte aspak se kush ishte ajo femer dhe te them te drejten nuk do lodhesha te mendoja apo te gjeja rrenjet e asja lidhjeje .....nese une mendoj se une dhe ai mund te kemi dhe nje shans te dyte mund te kemi akoma mundesi per ta bere kete lidhje te funksionoje  zgjedhjen ne dore do ja lija atij ..........nese per te ajo lidhje ka qene thjesht dicka jo e paramenduar (le te themi) atehere ai mund ta linte dhe aty une do angazhohesha te kuptoja me shume se si mund ta permiresojme kete lidhje .....e nese per te ajo femer tjeter ka qene dashuri e vertet do ta shaja (nga nena kur i thone :D) qe mori vendime te tilla dhe me lendoje mua ne kete menyre pastaj do ti uroja fat asgje me shume (e nese do te kishim femije doemos do kerkoja te kishim relata te mira ne te miren e femijeve)

 • Postime: 31
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 04-01-2007, 18:34:49
un do beja dhe nje here sex per here te fundit dhe do i fusja nje te share nga motra po ta kete te bukur dhe do e perzeja.:D:D:D:D:D

Temat e fundit